Skoči na vsebino

Prehitra vo?nja


lumpator

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 65
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

P.S. - RedWind, polcaj je najprej mislu da je to Mehan, pol pa je ?ele v prometni dojel da je Mazda, ker je rekel da se tut en tak megan tle okol vozi, le kdo bi to lahko bil? :P , ampak vseen ima pa mazda lu?i gor - ajoooj! :ne vem: :hohoho:

 

 

aja, da je tud en tak megan??? :blink:

 

hehe, sam zgleda da le nismo tok neopazni, kot mislmo... :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e preve? smo opazni, pomoje vejo skoraj za vsak na? premik

 

:bravo: A pol se dobimo jutri ob 25:61 pri Leclercu? :hohoho:

Ah pomoje ne vejo no. Vsaj fizi?no ne vejo kdaj in kje vsakodnevno dirkamo :P drugo je pa tukaj na internetu, ko policaji ?isto enostavno preberejo vse o nas.

No sem, Simon u?ivam v hitrej?i vo?nji ampak le kadar je prazna cesta, da ne ogro?am drugih, ker to je zadnje, da bi se zaletel v koga ali ?e kaj huje :(

OK, offtopic.... :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tablco mi ponavat n? ne te?ijo, mal jim povem da so mi glih u?eri udarli tist odbija? (ko sem ga takrat dal v rubriko vandalizem) in mi obenem ?e odlomili nosil?ek tablice in da bom v kratkem dobil druzga in bo ?la tablca na mesto, pol pa ni ve? debate o tem! :bravo:

 

Men pa so po mojem pri prekora?itvi kar malo pomagale tut "napa?ne" gume, ker sem pred tednom montiral 185/65/14 in mi zdej ?tevc raj? ka?e manj kot pa preve? glede na realno brzino, tko da prov sme?na scena vse skupi! :ne vem:

 

DRga? pa glede polcajev vsak dan mal napredujem, dons npr. v kamniku pred pol urce me niti ustavli ve? niso, pa so imeli patruljo za cesto, tko da maaaajka! :danzoman:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer sem ?e malo iz prometa, ampak kolikor se spominjam je zadeva tak?na:

 

- najprej! ?asa ima? 5 (pet) dni, da napi?e? Izjavo (Obvestilo kr?itelju da se izjavi o dejstvih in okoli??inah prekr?ka) Ampak, ?e nima? res dobrega izgovora, potem lahko pozabi? na to (me je ti??al lulat, me je doma ?akalo kosilo, punca je nose?a,...) samo nujen razlog lahko uni?i postopek (ne daj bo?e, ampak smrt ali podobno). V izjavo pa lahko napi?e?, da ?eli? pla?ilo na obroke, ker zaradi slabega finan?nega stanja ne more? pla?ati v enem zneski (slaba ?tipendija, kredit, mala pla?a,...)

- ali so merili res tebe??? to pa je tvoja beseda proti policistovi, s tem da je on stokovno usposobljen za rokovanje z laserskim merilnikom hitrosti.

1. Laserski merilnik hitrosti ne deluje na principu izdelave slike, saj je vendar laserski, zato pa policaj nameri voznika in ga izmeri. Na merilniku se prika?e izmerjena hitrost in razdalja na kateri je bil voznik izmerjen. Sliko lahko dobi? samo iz radarja Multanova ali Provida, katera ti poka?e zapis v obliki video posnetka.

 

rok 5 dni bi bila samo mo?nost dana kr?itelju, ki se ob ugotovitvi ali obravnavanju prekr?ka ni mogel izjaviti o prekr?ku in ni mogel biti pou?en o pravicah (npr. kr?iteljeva upravi?ena ali neupravi?ena odsotnost ali psiihofizi?no stanje, ki mu onemogo?a izjaviti se o prekr?ku), da se lahko pisno izjavi, ter navede dejstva in dokaze, seveda velja vse to pred izdajo odlo?be o prekr?ku

 

rok 8 dni velja, dol?an si pla?ati v 8 dneh od pla?ilnega naloga ali v tem roku vlo?iti zahtevo za sodno varstvo, ?e pa kr?itelju pla?ilnega ni mogo?e vro?iti takoj na kraju prekr?ka, se mu pla?ilni nalog vro?i po dolo?bah ZUP-a, nadalje, ?e kr?itelj ne pla?a globe v predpisanem roku in v znesku, dolo?enem v pla?ilnem nalogu in ne vlo?i zahteve za sodno varstvo, se po?lje pla?ilni nalog v prisilno izterjavo

 

laserski merilnik: seveda je jasno, da lahko ugovarja? samo, ?e je bila laserska naprava, kjer se slikana hitrost pojavi, in ni trajne narave, torej se NE EVIDENTIRA, ali po doma?e povedano IZGINE, temu lahko vedno ugovarja?, mo?nosti so glede na sodno prakso 50:50

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mater milo - takale ura okol 22h al 23h med tednom je strup za mal prehitre ?ofije, ker nasre?o zdej ful po pol?je vozim ?ez naselja in pa tut prejle nam je zelo lepo blendal nasprot voze?, ampak pripelju sem pa vseeno 50 po ?tevcu in ne 25 tko kot nekateri, ko posumijo na policajsko zasedo! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo to pa res. samo da ti malo poblendajo nasproti voze?i, se folk userje pa potem pelje 30 ali manj. Ma daj pelji se 50, zaboga.

 

meni je prav fajn, ker se vedno dr?im omejitev in me niti malo (ampak res niti malo) ne skrbijo kontrola prometa, razni radarji, provide, ..., se pravi vo?nja brez pritiska. :bravo:

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih prele (okol 21.30) sem videl kapse mal naprej od trzinske ind. cone (nasledni ?ist lokalni semafor?ek) proti ljublani ?e se peljemo od ?omdal, pa je polcaj enmu mahal, un pa samo po gasu, ampak je biv Meca A serija, tko da so se najbr? hit sre?al, ker ?kodilakov karavanov ni za podcenjevat! :hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih prele (okol 21.30) sem videl kapse mal naprej od trzinske ind. cone (nasledni ?ist lokalni semafor?ek) proti ljublani ?e se peljemo od ?omdal, pa je polcaj enmu mahal, un pa samo po gasu, ampak je biv Meca A serija, tko da so se najbr? hit sre?al, ker ?kodilakov karavanov ni za podcenjevat! :hohoho:

 

pa misli?, da se jim da lovit take, ker v tem ?asu, k se ukvarjajo z lovljenjem lahko deset drugih pokasirajo ... za unga bodo pa itak samo tablco preveril pa opravili kak?en vljudnostni obisk ob 3:30 zjutraj :)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trenutn na odprtih cestah ?e mal treniram prtiskanje skrajno desnega pedala, tko da upam da ni kej dost radarjev do nedele zutri! :D

 

Pa ?e pr polcajih mam veze, tko da upam da mi nav hudga (bla sva glih z Wolfom na pja?i)! :mi pijemoo: :P

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm ?ou iz ?ole dam pa so me na Zalo?ki ustavl policaji !!! So mi namerl z laserskim radarjem 89km/h,

 

Bodi sre?en, da nisi imel ?e 2km/h ve? pa bi pokasiral kazen 120.000Sit + 5 to?k in ?e najmanj mesec dni prepovedi vo?nje!!!! :blink::blink: :ne vem: :ne vem:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih prele (okol 21.30) sem videl kapse mal naprej od trzinske ind. cone (nasledni ?ist lokalni semafor?ek) proti ljublani ?e se peljemo od ?omdal, pa je polcaj enmu mahal, un pa samo po gasu, ampak je biv Meca A serija, tko da so se najbr? hit sre?al, ker ?kodilakov karavanov ni za podcenjevat! :hohoho:

 

:hohoho: Tut jaz poznam ene dva, ki sta u?la policajem pa sta imela manj?o konjenico kot konkurenca, ki je dirkala proti njim. :hohoho: Jaz pravim, jajca mor? met za kaj takega. :blink:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:hohoho: Tut jaz poznam ene dva, ki sta u?la policajem pa sta imela manj?o konjenico kot konkurenca, ki je dirkala proti njim. :hohoho: Jaz pravim, jajca mor? met za kaj takega. :blink:

 

to sem kar precej prakticiral ko sem bil "majhen"...se pravi pod 18 :D

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to sem kar precej prakticiral ko sem bil "majhen"...se pravi pod 18 :D

 

A z avtom? ;) Sicer pa k enemu ?e vedno niso pri?li na obisk, ta prvi se je pa tudi misli, da izgovoril nekako.... Iz tega lahko sklepam samo to, da ?e prehitro pripelje? je najbolje lepo naprej odpeljati in uiti. :blink:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A z avtom? ;) Sicer pa k enemu ?e vedno niso pri?li na obisk, ta prvi se je pa tudi misli, da izgovoril nekako.... Iz tega lahko sklepam samo to, da ?e prehitro pripelje? je najbolje lepo naprej odpeljati in uiti. :blink:

 

Z avtom jea...

zacel vozit pri 13 al 12 ne spomnem se

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Da malo osve?im temo in dodatno povpra?am po nekaj informacij v zvezi s tem.

 

?e za vnaprej:

- priznam prekora?itev hitrosti,

- vem da ni noben drug kriv, kot js,

- zavedam se, kaj bi lahko bilo, ?e bi do tistega pri?lo.

 

Vglavnem...

 

Dogodek:

Nedelja zve?er okoli 19ih-pono?i.

Radar v naselju.

Izmerjena hitrost, po njihovih navedbah (Policaji), na razdalji 200metrov-88km/h.

Odstopanje ro?nega radarja (nevem kater tip-ka?e samo hitrost) (njihova navedba) -5 km/h.

Direktiva itak na sodi??e in tako dalje.

 

Kolikor sem prebiral te na?e zakone in vse ostalo, me zanima par vpra?anj

 

Kako je s tem, ?e ne dobim zapisnika o prekr?ku v vpogled oz. v podpis?

- re?eno mi je bilo, da dobim to z vabilom na sodnijo, ali pa na sodniji sami.

 

Bo kaj pomagalo, ?e se sklicujem na to, da je Policaj, ki je meril hitrost, dr?al aparat prosto v roki...ni bil naslonjen, da vsaj zbijem pod 80km/h...mnogo bla?ja kazen.

 

No?em se izogibat kazni, ampak ?e se da izognit vi?ini kazni, predvsem pa prepovedi vo?nje, mi bo dosti pomagalo.

 

Hvala za odgovr in pozdrav...Mally

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da malo osve?im temo in dodatno povpra?am po nekaj informacij v zvezi s tem.

 

?e za vnaprej:

- priznam prekora?itev hitrosti,

- vem da ni noben drug kriv, kot js,

- zavedam se, kaj bi lahko bilo, ?e bi do tistega pri?lo.

 

Vglavnem...

 

Dogodek:

Nedelja zve?er okoli 19ih-pono?i.

Radar v naselju.

Izmerjena hitrost, po njihovih navedbah (Policaji), na razdalji 200metrov-88km/h.

Odstopanje ro?nega radarja (nevem kater tip-ka?e samo hitrost) (njihova navedba) -5 km/h.

Direktiva itak na sodi??e in tako dalje.

 

Kolikor sem prebiral te na?e zakone in vse ostalo, me zanima par vpra?anj

 

Kako je s tem, ?e ne dobim zapisnika o prekr?ku v vpogled oz. v podpis?

- re?eno mi je bilo, da dobim to z vabilom na sodnijo, ali pa na sodniji sami.

 

Bo kaj pomagalo, ?e se sklicujem na to, da je Policaj, ki je meril hitrost, dr?al aparat prosto v roki...ni bil naslonjen, da vsaj zbijem pod 80km/h...mnogo bla?ja kazen.

 

No?em se izogibat kazni, ampak ?e se da izognit vi?ini kazni, predvsem pa prepovedi vo?nje, mi bo dosti pomagalo.

 

Hvala za odgovr in pozdrav...Mally

 

V?asih pri sodniku pomaga da si takole po?ten, ?e posebej ?e nima? zgodovine prekr?kov....druge ni, lahko daje? prito?be a te bodo le dodatno ko?tale.

 

Glede prepovedi....?e je 1 meses, dobi? skoraj vedno odlo?bo na sredini tega termina, ker so po?asni, na primer prepoved od 1.1.2010 do 1.2.2010 lahko prejme? 15.1.10 po po?ti...

 

Ta je zanimiva - dobi? navadno belo kuverto, po navadni po?ti.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, prito?be se ti ne izidejo, sem se dvakrat prito?il in popu?il, pa znatno pove?al kazen! <_<:blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drugi? pa po omejitvah in po desni.

Mene so pred leti v Kr?kem sklatili na 180-190m razdalje sramezljiv , hitrost s popustom pa 84 km/h. Mi je policaj rekel da bo o nadaljnem postopku odlo?al sodnik za prekr?ke :policaj: .

Kazen: 3 to?ke, 50kSit :ne vem:

Nauk: Omejitve ve? kot 30 km/h od takrat ne presegam ve?, je namre? predrago :bravo: .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Activa...vem da se je treba dr?at predpisov...ma sem vozil ?ist tako...nedeljsko spro??eno, s fajn muziko, malo sem se ?e zamislil...

No...ostalo vemo.

 

 

O kakr?nikoli prito?bi sploh ne razmi?ljam Jo?a, ker se potem to vseskupaj vle?e v nedogled, pa glede na to, da sem imel prekr?ke v svoji 12 letni karieri vo?nje, tudi vpra?anje ?e bo kaj iz tega.

 

Samo vpra?al sem, ?e se lahko recimo zgovarjam ?e pri odstopanju aparata, ker Policist ni bil naslojen nikamor, oz. ?e pomaga.

 

 

Kazen kakr?na bo, bo, sem si jo zaslu?il...ampak najbolj me mu?i prepoved vo?nje.

Slu?ba in privat (doooolge razdalje).

 

PS @ Activa: Si ?e poceni pri?el skozi...danes je to 1000 okroglih (najmanj), +9 pik in prepoved.

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi takrat ni bilo poceni. Jaz sem priletel na podobno foro. Vo?nja okoli polno?i, pot na morje, glasba, ?iroka gladka cesta, rahlo padajo?a, prometni znak, ki ga nisem niti videl, in policaj z liziko. Fora je bila kasneje, ko je en model priletel 110, kolikor sem sli?al policaja , ki ga je pohitel ustavit. Ko mi je napisal papirje sem lahko ?el. Zjutraj pa me ?e enkrat ?opnejo hrvati v Makarski na Jadranski magistrali. Bil je nek klanc omejitev 30 ali 40 jaz pa okoli 60. Pa je ?lo 100 kun.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.