Skoči na vsebino

KATERO OLJE V NA?O LJUBICO


Priporočeno sporočilo

Zanima me ?e lahko v svoj avto dolijem olje 10/40 na katerem pi?e diesl??(amm firme zdele ne vem kera je...)

 

Kajti doma ga imamo....

 

Cena 1 litra je pa 3000 sit...(?e kr u tolarjih govorim :D )

 

Pomojem nima kaj biti...

 

In kaj vi pravite???

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 60
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Zanima me ?e lahko v svoj avto dolijem olje 10/40 na katerem pi?e diesl??(amm firme zdele ne vem kera je...)

 

Kajti doma ga imamo....

 

Cena 1 litra je pa 3000 sit...(?e kr u tolarjih govorim :D )

 

Pomojem nima kaj biti...

 

In kaj vi pravite???

 

Hm jst raj ne bi vlivu not olja za dizela?e ker je pomojem kr dost druga?na struktura olja kot pa za bencinarje.

 

Jst sm zdele kupu valvoline durablend 10 40 in upam da se bo dobr obnesu.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

ko sem jaz kupil mojo ljubico,sem menjaval in dal notri Castrol Magnatec 10w-40,pa tud zdaj ko sem imel servis sem dal enako...na 10 000km je po?rlo 0.5-0.8 l tega olja...ne priporo?ate castrola?bom pa drugi? dal valvoline...je bolj?e 10w-40,ali pa 5w? je pa motor 1.5 16V... :bravo::rispekt:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Ok, zdaj pa zaresno.. kak?na je razlika med 5w-40 in 10w-40? vsaki? ko sem na servisu mi nalijejo drugega.. je pa 1.8 bencin mazda6.

 

Lp

 

Oba sta ok, ne sekiraj se, bodi sre?en in vesel da nima? "traktorja", tam je ?ele veselica okrog olja.

Kolk olja ti ga porabi, ?e ti ga kaj ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oba sta ok, ne sekiraj se, bodi sre?en in vesel da nima? "traktorja", tam je ?ele veselica okrog olja.

Kolk olja ti ga porabi, ?e ti ga kaj ?

 

Ok, sinteti?ni 5w-40 bo potem

 

Poraba olja ni ve? tako huda odkar se ne vozim kot norc, imam zelo dolgo pot (120km dnevno), kar verjetno vpliva na porabo olja. mislim da sem od marca dolil slab liter, verjetno manj. Nato?im pa samo do sredine min/max. V glavnem, ko sem ?ibal 150 po AC je ?lo dosti ve? olja (ve? kot samo liter na pol leta), zdaj se peljem samo ?e do 100 - ?param malo pri bencinu :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, sinteti?ni 5w-40 bo potem

 

Poraba olja ni ve? tako huda odkar se ne vozim kot norc, imam zelo dolgo pot (120km dnevno), kar verjetno vpliva na porabo olja. mislim da sem od marca dolil slab liter, verjetno manj. Nato?im pa samo do sredine min/max. V glavnem, ko sem ?ibal 150 po AC je ?lo dosti ve? olja (ve? kot samo liter na pol leta), zdaj se peljem samo ?e do 100 - ?param malo pri bencinu :D

 

Sami eno vpra?anje ti dela? servise po koledarju al kilometrih ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, zdaj pa zaresno.. kak?na je razlika med 5w-40 in 10w-40? vsaki? ko sem na servisu mi nalijejo drugega.. je pa 1.8 bencin mazda6.

 

Lp

 

to smo ?e nekje omenjal, pobrskaj mal (cca pol leta) nazaj!

sicer pa se je za dr?at podatkov v servisnih knji?icah (za vsak motorj je druga?na!)

 

med 5w-40 in 10w-40 je razlika v koli?ini dodatkov za obstojnost, ker ima 5w-40 vi?ji razpon in s tem pokriva ve?je temp. obmo?je, je pa manj obstojno (5w na?eloma pomeni tanj?i sloj kot 10w, spet pa je treba vedet, kje je to pomembno > vsekakor pri novej?ih turbinah!)

 

sicer pa AtaGoogle ve dost o tem, sam kaj ko smo kamot, ane :glare:

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.