Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA PNEVMATIK


Priporočeno sporočilo

Zdravo

 

imam lite feltne 15" ki sem jih hotel homologirati, vendar papirje zanje nisem nikjer dobil ker so pa? NO NAME, sej na enem sre?anju v lj so se nekateri prepri?ali o tem in nih?e ni vedel kaj bi loh z takimi feltnami

 

v glavnem

letos preden sm zamenjal pnevmatike sem se odlo?il da se grem pozanimati kaj storiti v tem primeru ko ni papirjev od feltn ki jih vozi?...

 

no pa sm ?el tja in se naredu nevednega kaj vse potrebujem pa so mi pojasnili postopek, in ko me zopet povabijo na pregled vozila (zavore, vpetje, gabariti ....) no in na koncu ko je blo treba urediti dokumentacijo me je gospod prosil za papirje, jaz pa sm mu odvrnu da jih nimam... pa mi je reku kuko to pa sm mu povedou da sm pa? kupil rabljen avto z ?e montiranimi feltnami, in da na feltnah NI nikjer odtisnjen znak od proizvajalca. Pa mi na za?etku neki muti, potem sm ga pa upra?ou v ?em je sploh fora originalnih papirjev (saj bi loh tut montirou 15" ?elezne feltne) no v glavnem pri?la sva do zaklju?ka da mu lahko prinesem:

-potrdilo od MMS da na ta avto pa?ejo tudi moje pnevmatike 195/50/15

-ali pa TUV od poljubnih felten (kar sem tudi naredu (sprintou iz neta prvi TUV, ki sm jih najdu in jim ga dostavil)

 

tako da sedaj po enem mescu sm pa dobu po po?ti vso dokumentacijo

 

in se sre?no vozim z "legaliziranimi" feltnami naokoli

 

 

LP Rok

 

 

PS. Da ne bom samo hvalu: oni pravijo da bodo papirje poslali v roku 30dni jest sm jih 30 dan klical pa so mi odgovorili da jih bodo takoj jutri uredili in dali na po?to... kar pomeni da sm jih dobil po 33 dneh ampak to sedaj sploh ni pomembno

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni pa v mms niso hoteli vpisati 195/50/15 pa sem jih lepo prosil :blink:

 

hmm... saj ne vpisujejo na MMSu, tam ti lahko dajo samo potrdilo, da dolo?ena dimenzija gume ustreza tudi tvojemu vozilu, ampak ta bo te?ka za tak tip gume, ki ni bil nikoli serijsko vgrajevan na tvoj avto...

 

vpisujejo pa na LPP (LJ) ali RTI (MB)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ne napi?e dimenzijo gum uvoznik v homolomo? Ok res da prej nisemimel karton?ka, pri novemu sem pa prosil naj mi ?e dimenzijo 195/50/15 vpi?ejo, ko sem pa dobil od njih karton?ek pa ni bilo vpisano :blink: sam se mi pol ni ve? dal te?it ker bi moral verjetno spet kaj pla?ati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ne napi?e dimenzijo gum uvoznik v homolomo? Ok res da prej nisemimel karton?ka, pri novemu sem pa prosil naj mi ?e dimenzijo 195/50/15 vpi?ejo, ko sem pa dobil od njih karton?ek pa ni bilo vpisano :blink: sam se mi pol ni ve? dal te?it ker bi moral verjetno spet kaj pla?ati.

 

Poglej

narobe si me zastopu

men so na LPP rekl ali potrdilo od MMS ali TUV od katerihkoli feltn k majo not dimenzijo 195/50/15 in mazda 323F BA omenjeno

 

ampak 100% mor? jit pa na LPP in zaprosit za PILDEK o predelavi vozila kje ti avto tehni?no naprej pregledajo (gabariti, zavore, vpetje kolesa itd. ) no in tu zraven rab? met enega od zgoraj omenjenih papirjev!!!

 

aja ?e stro?ek... okol 12000SIT ?e se prov spomnem

 

LP Rok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naredu homologacijo za litke in gume in to je trajal 20 minut. :ouje:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha, no jest sem si sprintal z neta TUV od felten AEZ, na katerem pi?e katere vse dimenzije pa?ejo na 323f oz. 323BA in napisana je tudi dimenzija 195/50/15. Se pravi da grem jest s tem na LPP in se pa? prijavim tako kot je treba in bi moralo izi ?ez, ?eprav imam feltne druge znamke? Samo ?e nekaj me zanima, a se v homolomo vpisuje dimenzija ali tudi znamka felten? Jest bi vsaj dimenzijo notri vrgel, baje da pride 3000sit ?e ?e ima? nov karton?ek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha, no jest sem si sprintal z neta TUV od felten AEZ, na katerem pi?e katere vse dimenzije pa?ejo na 323f oz. 323BA in napisana je tudi dimenzija 195/50/15. Se pravi da grem jest s tem na LPP in se pa? prijavim tako kot je treba in bi moralo izi ?ez, ?eprav imam feltne druge znamke? Samo ?e nekaj me zanima, a se v homolomo vpisuje dimenzija ali tudi znamka felten? Jest bi vsaj dimenzijo notri vrgel, baje da pride 3000sit ?e ?e ima? nov karton?ek.

 

Samo dimenzija nobenih firm ni v karton?ku!!!

 

LP Rok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne bom odpiral nove teme... Tri tedne nazaj sem na LPP-ju imel tehni?nega (homologacijo) za zatemnjena stekla. Vse sem lepo opravil, uredil, pla?al in zaposleni tam mi je rekel, da dobim nov karton o izpravnosti vozila po po?ti, ampak do danes ni ?e ni? pri?lo. :unsure: Je to normalno, da mi toliko ?asa ne po?ljejo?

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne bom odpiral nove teme... Tri tedne nazaj sem na LPP-ju imel tehni?nega (homologacijo) za zatemnjena stekla. Vse sem lepo opravil, uredil, pla?al in zaposleni tam mi je rekel, da dobim nov karton o izpravnosti vozila po po?ti, ampak do danes ni ?e ni? pri?lo. :unsure: Je to normalno, da mi toliko ?asa ne po?ljejo?

 

Do 2 mesecev se jaz ne bi kaj dosti sekiral...so znani po tem,da si radi vzamejo ?as.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

25.5 sem imel pregled na LPP,danes 28.6 sem pa dobil karton?ek z vpisanim izpuhom. Verjetno bi ?akal ?e dalje,?e ne bi ta ponedeljek urgiral po telefonu.

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

V ?etrtek sem dobil papirje-homologacijo za litke in gume. :danzoman::danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.