Skoči na vsebino

GPS navigacija


aleksander

Priporočeno sporočilo

Odlo?am se za GPS navigacijo v avtu. Prosim za nasvete, na kaj je treba pri tem pazit in kaj mora taka zadeva imeti. I??em varianto, ki bi bila 'slide out' izvedbe, kombinirana z MP3 in DVD podporo.

:rispekt:

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam uporabljam Garmin Street Pilot III. Nekoliko stara zadeva, vendar ?e vedno z dovolj velikim barvnim zaslonom, glasovnim vodenjem in 128MB kartico za zamljevide. Naprava skupaj z zunanjim zvo?nikom ravno pa?e v zgornji predal v armaturi (?e sprejemnik zvrnem je mogo?e predal tudi zapreti), napaja pa se iz vti?nice za v?igalnik. Garminove karte so odli?ne, se letno posodabljajo, v zadnjem ?asu pa so jih za?eli zaklepati na serijsko ?tevilko naprave, tako da niso ve? "prosto" dostopne. Dobi? tudi zamljevide Slovenije, Hrva?ke in Bosne (Adria Route).

 

?e bi sedaj kupoval navigacijo, bi nabavil Palm Tungsten T|X GPS - paket s Palmovim dlan?nikom Tungsten T|X, stojalom za monta?o na armaturo in BlueTooth GPS sprejemnikom. Za Palma obstaja kar nekaj razli?nih navigacijskih programov.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislim, da je aleksander ?elel navigacijo a la Becker ipd.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je ?e govora o navigaciji,a obstoja nadgradnja serijske navigacije v RX 8,da bi bla Slovenija not? Pa kje dobit. :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

uradno ne, da bi jo pa kako druga?e nalimal na DVD pa ne vem, se ?e nisem ukvarjal s tem.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer sem mel pobo?ne ?elje, da bi bla GPS zadeva vkomponirana v kak?en komplet z DVD predvajalnikom z ekranom, ampak ko sem tud sam preverjal v ?tacunah, mi je blo re?eno, da bo bolj?a (in cenej?a) varianta s kak?nimi Garmini al podobno. Zgleda da bo pr?la v po?tev kak?na varianta, ki jo je predlagal mamomu. Thnx !

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nekaj mojih izku?enj z GPS:

 

Uporabljam GARMINOV GPS 10, ki ima modrozobo povezavo z dlan?nikom HP iPAQ 4700. Seveda je potrebno imeti ?e karte, ki so nespodobno drage. ADRIA Route in Evropa skupaj znese skoraj 100.000sit. Z GPS sem se vozil po Italiji, Avstriji in Nem?iji. Izku?nje so zelo dobre. Pripelje te pred vrata hotela, parkiri??a ali ?eljene ulice. V Sloveniji zna biti kak?na te?ava, ker nekatere ceste so ozna?ene kot odli?ne, v resnici pa je kolovoz ali jo sploh ni ve?.

 

Tak?na re?itev pa je dobra, ker dlan?nik lahko uporablja? ?e za kaj drugega. Je pa tudi zanimivo, ?e vzame? GPS na kak?en pohod v hribe in lahko ugotavlja?, kako se vspenja? ali s kak?no povpre?no hitrostjo se giblje?. Dobra izku?nja!

 

Suma sumarum. Stro?ek je za vse skupaj nekje okrog 200.000 sit. Kar pa je ?e vedno polovica cene ?e vgrajene re?itve, ki pa obi?ajno ne pokriva Slovenije

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nekaj mojih izku?enj z GPS:

 

Uporabljam GARMINOV GPS 10, ki ima modrozobo povezavo z dlan?nikom HP iPAQ 4700. Seveda je potrebno imeti ?e karte, ki so nespodobno drage. ADRIA Route in Evropa skupaj znese skoraj 100.000sit. Z GPS sem se vozil po Italiji, Avstriji in Nem?iji. Izku?nje so zelo dobre. Pripelje te pred vrata hotela, parkiri??a ali ?eljene ulice. V Sloveniji zna biti kak?na te?ava, ker nekatere ceste so ozna?ene kot odli?ne, v resnici pa je kolovoz ali jo sploh ni ve?.

 

Tak?na re?itev pa je dobra, ker dlan?nik lahko uporablja? ?e za kaj drugega. Je pa tudi zanimivo, ?e vzame? GPS na kak?en pohod v hribe in lahko ugotavlja?, kako se vspenja? ali s kak?no povpre?no hitrostjo se giblje?. Dobra izku?nja!

 

Suma sumarum. Stro?ek je za vse skupaj nekje okrog 200.000 sit. Kar pa je ?e vedno polovica cene ?e vgrajene re?itve, ki pa obi?ajno ne pokriva Slovenije

 

Tud js mam GARMIN GPS 10 in Fujitsu siemens Pocket loox 720 + adria route. Dela u nulo do zadnjih popravkov zemljevida, zdej pa v?asih fali tud za 200 metrov. Druga?e pa sem zadovoljen 250 na uro.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pripada, pripada. pa tudi za samo napravo po?iljajo update (moj brat ima Garmin N?vi 350).

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eno ?ist lai?no vpra?anje, ker na GPS-e se ?ist ni? ne spoznam

 

A ?e kupi? Adriroute si potem dele?en vseh popravkov in nadgradenj zastonj, al te molzejo ?e naprej?

 

 

sam uporabljam GARMIN street pilot c330 z adriaroute karto in sem zelo zadovoljen popravki in nadgradnje so brezpla?ni in jih za svojo navigacijo lahko potegne? dol z garminove strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.