Skoči na vsebino

?uden zvok


Priporočeno sporočilo

V mesecu novembru bo moja mazda 323 BA sedan praznovala 10 let. Ima 110.00 km. Osem let jo je vozil o?e, nakar si je kupil mazdo 3. Sedaj sem pa jaz sre?ni lastnik in sem z njo napravil 30.000 km. Z avtom nismo imeli nobenih stro?kov, razen redni servisi.

Od kar sem se pred nekaj meseci vrnil z dopusta na morju se izpod motornega pokrova sli?i nek ?uden zvok v potni?ko kabino. Ko speljem in dodam plin se sli?i "tik,tik,tik" :blink: . In ta "tik,tik,tik" se sli?i dokler ga ne preglasi zvok motorja. Zanimivo je to, da kadar avtu v mirujo?em stanju dodam plin se "tik,tik,tik" ne sli?i. Avto sicer normalno v?iga, pospe?uje in tudi poraba goriva je med 7 in 8 litri. Preden ga zapeljem na mazda servis (kjer bi mi bodo sigurno svetovali nakup novega avta, jaz pa sem z mazdo tako zadovoljen saj samo tankam benzin in se vozom), bi rad izvedel kaj je vzrok oz. ?e se komu svita kaj bi to bilo...

Hvala za odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pregledat: kon?nike, roke, polosovine, kolesne le?aje (dotrajano), zavore (lahko da se je zasko?il potisni bat na zavornih ?eljustih).

 

Navedeno na?tevam ker si dejal da se ta "tik tik tik" sli?i le ko se pelje?, kar pomeni da je motor ok. Popravilo nebo drago ?e je ?lo kaj od zgoraj navedenga, sploh ?e si vsaj malo sam svoj mojster. Kaj ve? ne morem svetovat.

 

Edino ?e to; dela ta "tik tik tik" hitreje ko se hitreje peljes/pospe?uje?, in po?asneje ko zavira?/upo?asnjuje??

 

LP

GentooLinux.png

nvidia2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

najbolj neumna stvar, ki povzro?a tak?ne zvoke je kamen?ek zataknjen v gumi...

 

druga?e ti je pa ve?ino stvari ?e povedal goodiez, lahko pa malo bolje razlo?i? te zvoke, a so enakomerni, a se pove?uje frekvenca s hitrostjo vo?nje, a se dogajajo samo na neravni cesti, vo?nji v ovinek, pri pospe?evanju, zaviranju, med enakomerno vo?njo, pri stisnjeni sklopki, itd...

 

Na varnem, ravnem delu ceste in ko si sam na njej med vo?njo stisni sklopko in ugasni motor (pazi, servo volan bo otrdel tako, da bo? rabil veliko ve? mo?i za krmarjenje) ter poslu?aj pokanje in sporo?i rezultate.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

najbolj neumna stvar, ki povzro?a tak?ne zvoke je kamen?ek zataknjen v gumi...

 

druga?e ti je pa ve?ino stvari ?e povedal goodiez, lahko pa malo bolje razlo?i? te zvoke, a so enakomerni, a se pove?uje frekvenca s hitrostjo vo?nje, a se dogajajo samo na neravni cesti, vo?nji v ovinek, pri pospe?evanju, zaviranju, med enakomerno vo?njo, pri stisnjeni sklopki, itd...

 

Na varnem, ravnem delu ceste in ko si sam na njej med vo?njo stisni sklopko in ugasni motor (pazi, servo volan bo otrdel tako, da bo? rabil veliko ve? mo?i za krmarjenje) ter poslu?aj pokanje in sporo?i rezultate.

 

 

Zahvaljujem se za nasvete. Pravkar sem se vrnil z nedeljskega potepa. Ugotovil sem, da se ta ?uden zvok "tik tik tik" pojavi samo takrat, ko dodam gas (imam nogo na stopalki za plin) in se avto premika. Ko odmaknem nogo s stopalke za plin (avto se ?e zmeraj premika) pa ta zvok izgine. Zvok je enakomeren in se mu frekvenca ne spreminja. ?e pa avto ustavim (avto stoji na mestu) in dodam oziroma odvzamem plin tega ?udnega zvoka ni. Ta zvok je najbolj sli?en pri nizkih vrtljajih motorja in po?asni vo?nji; pri vi?jih obratih motorja in hitrosti pa ga verjetno preglasi zvok motorja.

Bom pa zgornji nasvet preizkusil jutri, ko pojdem v slu?bo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hej, ne boste verjeli - pred petimi minutami sem se prijavil, da bi vpra?al zaradi istega problema, torej tega ?udnega zvoka.

 

ampak POZOR!!! Meni se to dogaja na Mazdi6 120 TE, kupljenimi pred mesecem dni! Simptomi so identi?ni - torej zvok se sli?i samo pri pri?ganem motorju in predvsem pri nizkih obratih, predno ga preglasi hrup motorja. Sli?en je npr. pri 40-60 km/h v tretji, ?etri prestavi. Gre pa za tak?en bolj kovinski zvok. V prostem teku oz. pri pritiskanju na gas na mestu, se zvok ne sli?i - zvok se sli?i samo ko se avto pelje - vendar pa samo na odziv pritiska na pedal gasa.

 

Avto sem takoj odpeljal na poobla??en servis - odgovor: v roku dveh tednov kolikor je bil avto pri njih, niso z raznimi poslu?anji na?li ni?esar. Pripeljali so strokovnjaka iz Avstrije, ki prav tako ni imel pojma - po dveh tednih so ZAMENJALI CELOTEN MOTOR (pazi: avto je bil star komaj 2 tedna).

 

Avto sem prevzel v soboto - IN JUTRI KLI?EM NA SERVIS, KER JE ZVOK ?E VEDNO PRISOTEN. TOrej, nima veze z motorjem

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh, po?akajte par dni, pa bo vse minlo... Mazde imajo v?asih svoja obdobja in "finte" (ru?i, poka cvili) in nato ?ude?no zginejo, ne govorim na pamet ampak to se res v?asih dogaja :D

 

Pa? jebat ga ne, z vami pa je vedno vse ok? :P

 

 

Pa dobro da je samo TIK, TIK, kaj ?e bi bilo TIK, TAK?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh, po?akajte par dni, pa bo vse minlo... Mazde imajo v?asih svoja obdobja in "finte" (ru?i, poka cvili) in nato ?ude?no zginejo, ne govorim na pamet ampak to se res v?asih dogaja :D

 

Pa? jebat ga ne, z vami pa je vedno vse ok? :P

Pa dobro da je samo TIK, TIK, kaj ?e bi bilo TIK, TAK?

 

Huda huda :bravo::hohoho::bravo: Samo da nebo ta TIK TAK nehal delati potem bo ?ele

piz**rija :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst mam tud ta ?udn zvok sli? se ga pa ko je motor ?ist mrzu pa ko speljujem brez gasa, takrt se zlo lepo sli? ta TIK TIK TIK TIK. Pol k se motor ogreje ni problemov oz. skor takoj k nardim ene 50m zvok zgine. Sicer me ne moti ker se ?e tko ful sli? hidravliko ventilov k je mrzu tko da musko do konca pa na pot :bravo:

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ava je v homokineti?nih zglobih, kolesnih le?ajih, ali pa celo v kakem le?aju v menjalniku - v "okolici" diferenciala.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ponedeljek, ko sem ?el v slu?bo, sem opravil preizkus tako, da sem med vo?njo stisnil sklopko in ugasnil motor. Nobenih zvokov zvokov ni bilo sli?ati, le ?um gum na asfaltu. Po slu?bi sem avto zapeljal na "luknjo" in pregledal podvozje od man?et do zglobov. Vse je kot novo, kot da bi avto pravkar pri?el iz tovarne. Nikjer ni? mastno od kak?nega olja ali masti (karter, ohi?je menjalnika, man?ete,...). Mislim, da je to vzor marsikateremu avtu "bolj uglednih znamk" in mlaj?ih letnikov.

Odlo?il sem se, da ?e malo po?akam, ?e bo mogo?e zvok ?ude?no izginil. Ko opravim tehni?ni pregled v novembru in bom imel ve? ?asa, ko bo zunaj slabo vreme, se bom podrobno posvetil moji "ljubici".

O rezultatih bom sigurno poro?al.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Podoben zvok mam jst na starem avtu (Fiatu Chinquecento, 94 letnik, benz). Sicer se zadeva sli? samo v hladnej?ih dnevih, polet pa ve?inoma ne (oz. samo ko je avto hladen).

Gre se pa za en regler/ventil, ki je na dovodu goriva pred motorjem, ki ma veze z uravnavanjem pravilnega oz. optimalnega izgorevanja plinov v izpuhu (al neki taga). Ni? groznega ni, po zagotovilih serviserja. No, na mo? nima vpliva, iz avspuha se pa za enkrat ?e tud ni? druga? ne kadi :P

 

Mogo?e je, da je podoben sistem tudi pri Mazdi v uporabi (?e je tak zvok - samo pri pospe?evanju, in vedno enakomeren tk kt kt kt kt...).

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Tudi 1.7 je dražje kot je pri nas. Kolko šimfate Ptiča, imamo zelo ugodno gorivo.   Ne tankam na avtocestah, ne v Italiji, ne v Sloveniji. Sem v Srbiji, ker so cene ble iste.   Jaz v Italiji vedno iščem self service ročke. Ne bi dal 10-20c več, da mi stric tanka.   To te pač izkušnje naučijo, pred tem sploh nisem vedel, da ti še kje kdo tanka, ampak izgleda so italjančki pripravljeni plačat, da si rok ne umažejo.
    • Saj pravim, da se da tudi dokaj poceni tankat. Nazadnje sem tankal konec aprila po 1,7€/liter v okolici Milana. Sem naletel na eno malo Shell črpalko, sicer si moraš sam tankat, a vseeno. Pa še poraba mi je do Kopra padla. Ne vem, mogoče je pa shell gorivo kaj boljše?  Drugače pa ja, na avtocestah je okoli 2€ ali tudi več. Zato sam nikoli ne tankam na, avtocestah. Ja, se ustavimo na odličnih rogljičkih in še boljšem kapučinu. 
    • In za po vrhu-ponudba,katero nihče ne potrebuje🤣🤣...Mazda pa ima prodajne rezultate,ki so rekordni v njeni zgodovini😃...kdo bi si mislil😄     
    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.