Skoči na vsebino

Ali policija uvaja nov na?in merjenja hitrosti?


Boss

Priporočeno sporočilo

Nisem vedel ali naj to vtaknem pod zabavni koti?ek saj je zadeva na meji resnosti.

 

V glavnem se v soboto vra?am iz Mazda meetinga v Celju pa me na cesti od Mokronoga proti Mirni v naselju ustavi policija. Po GPS-u sem imel hitrost 60km/h se pravi 10km/h nad omejitvijo. Pa da se ne bo kdo preve? zgra?al, kak?en divjak sem naj povem, da je to ravna, pregledna, regionalna cesta skozi naselje, ki je osvetljena, ima na obeh straneh plo?nik in tudi hi?e so vsaj 5 metrov odmaknjene od plo?nika.

 

OK... da nadaljujem. Za?elo se je po obveznem protokolu prometna/vozni?ka nakar se je :policaj: vtaknil v navigacijo in spra?eval, ?e mi ka?e tudi omejitve v naselju. Sem takoj vedel kam pes taco moli in sem mu lepo brez ovinkarjenja priznal, da sem vozil 60km/h in da lahko mojo trditev tudi na radarju preveri, da govorim resnico.

 

No nakar pa mi odgovori, da sploh ne merijo z radarjem ampak, da so me ustavili po zvoku gum in da je bilo po njihovi oceni kar precej hitro.

 

V tistem trenutku sem pogledal ?zmeden? to?no tako kot ta smajli in nisem bil ?isto prepri?an a :policaj: misli resno ali ne. Sem pa ?e enkrat ponovil mojo trditev o 60km/h in sem mu ?e enkrat potrdil, da mu ne la?em saj sem bil prepri?an, da me je snel na radar.

 

No potem sva sicer zaklju?ila pogovor o hitrosti in ?vi?ganju gum pa sva se posvetila pihanju v neko ?katlico s ?tevilkami ;) . Sicer sem mu pred pihanjem povedal, da bo 0,00, ker ne pijem alkohola. Ampak zgleda ?e vedno ni bil prepri?an v to, da mu govorim resnico pa sva morala to ?e stestirati.

 

Seveda je bilo 0,00 in :policaj: se mi je vljudno zahvalil za sodelovanje in mi za?eli varno vo?njo. Odnos na nivoju in zaslu?i pohvalo, je bilo pa vseeno sme?no, ker ti ni? ne verjame :D pa verjetno, je bil on ?e bolj za?uden, da na Dolenjskem v soboto ob osmih zve?er najde? nekoga z 0,00 promila. :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kva bi pol po tej logiki mislu (glede na moj pojo?i le?aj), da ?udno da nism ?e poletu, ko je tok zvoka od koles! :bravo::hohoho:

 

Boss, ti mu drugi? kar pre?itaj kej iz tvojga zakona, kiga ma? skoz pr seb, pa da vidmo, kdo pol bl obvlada predpise! :blink::D

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kva bi pol po tej logiki mislu (glede na moj pojo?i le?aj), da ?udno da nism ?e poletu, ko je tok zvoka od koles! :bravo::hohoho:

 

Boss, ti mu drugi? kar pre?itaj kej iz tvojga zakona, kiga ma? skoz pr seb, pa da vidmo, kdo pol bl obvlada predpise! :blink::D

 

Saj bi, sam o ?vi?ganju izpod koles v povezavi s hitrostjo ?ist ni? ne pi?e.... hehehe

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na tej recaciji, to?neje od Pu??ave proti Mokronogu ( od ?ele?ni?kega prehoda do zavirega mostu, cca 500m) bi neko? kmalu zbil :policaj: policaja ker je v megli skakal po cesti on 5h zjutri.

Za hitrost ni niti omenil dokumenti tudi ne, samo kam se mi tako mudi je vpra?al in sem mu samo reku da fu?at in sva bla zmenena. Tako da so dol na tistem koncu res ok :policaj: .

 

 

 

 

 

 

 

PS. ?koda k me zdej ni ve?krat dol. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?udn da ni reku da je sli?u da je zajla lih tok napeta da zih ka?e ?tevc ene 70 km/h, al pa da je po zra?nem uporu sklepu da divja?. Mislm keri idioti. Va?n pa je da ni blo sankcij :bravo:

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je najnovej?a metoda za enostavno merjenje hitrosti po bosanski licenci.

 

Naj opi?em kako "radar" deluje v Bosni.

 

Ustavi policaj enega voznika, gasterbajterja. "Kontrola prometa" ipd. Zakri?i kolegu v zasedi na oddaljenosti okoli 250m: "kolko je vozijo?" Odvrne ta:" ZUUUUUM"!!!!. " A kolko je ograni?enje?" " ZUUM", odvrne "radar" .

 

"Vozili ste 30km/h prebrzo. 500KDM kazne."

 

"Radar" je poceni in u?inkovit. :jupiii::jupiii::jupiii:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem vedel ali naj to vtaknem pod zabavni koti?ek saj je zadeva na meji resnosti.

 

 

No nakar pa mi odgovori, da sploh ne merijo z radarjem ampak, da so me ustavili po zvoku gum in da je bilo po njihovi oceni kar precej hitro.

 

 

 

Po zvoku gum... :hohoho:

?e bi se men to zgodilo, bi verjetno umrl od smeha in bi rabu :policaj: kar neki ?asa, da bi jaz k seb pr?el. Sicer bi mi pol verjetno cel avto okrog obrnil, da bi kaj najdu, ampak vseeno. Pa kaj danes ne sli?i?. S takimi in podobnimi izjavami so povsem sami krivi, da se folk v?asih iz njih norca dela. Sicer pa si predstavljajte obravnavo pred sodnikom, kjer bi :policaj: podal svoj "dokaz" o prehitri vo?nji s tak?no izjavo... Dobro, saj vem, da do tega sploh ne bi pri?lo, ampak prispodoba je pa da dol pade?... :hohoho:

 

Bo?tjan, glede na tvoj smisel za humor si bil prekleto dober, da se nisi valjal od smeha... :hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je najnovej?a metoda za enostavno merjenje hitrosti po bosanski licenci.

 

Naj opi?em kako "radar" deluje v Bosni.

 

Ustavi policaj enega voznika, gasterbajterja. "Kontrola prometa" ipd. Zakri?i kolegu v zasedi na oddaljenosti okoli 250m: "kolko je vozijo?" Odvrne ta:" ZUUUUUM"!!!!. " A kolko je ograni?enje?" " ZUUM", odvrne "radar" .

 

"Vozili ste 30km/h prebrzo. 500KDM kazne."

 

"Radar" je poceni in u?inkovit. :jupiii::jupiii::jupiii:

 

v bosni je pa tok radarjev, da res vsi vozijo po omejitvah...

pa majo neko hudo opremo (sfor sponzorira pa to :) )

men je v brcku kasiral 10eur zaradi prehitevanja cez polno crto (v mestu)..prehitel sem pa traktor :vskalo:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v bosni je pa tok radarjev, da res vsi vozijo po omejitvah...

pa majo neko hudo opremo (sfor sponzorira pa to :) )

men je v brcku kasiral 10eur zaradi prehitevanja cez polno crto (v mestu)..prehitel sem pa traktor :vskalo:

 

Da nisi prehiteval kamuflirano provido. :jupiii::jupiii::jupiii:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo nekaj bo na to temo res dr?alo - mislim zvok glede na hitrost.

Ker sem po slu?beni dol?nosti ve?krat na relaciji Bled - Dunaj, se pri Avstrijcih ve?krat sre?ujem z obcestnimi »semaforji«, ki mi glede na "zvok" (ne vem sicer zvok ?esa; gum, motorja....) povedo kako hitro vozim. Zasledila sem potem, da dejansko ?e vozi? hitreje je odboj »hrupa« avtomobila ob neko re? ve?ji in to naj bi potem zaznalo kako hitro pelje?. Ne vem pa ?e na to temeljijo tudi ala tak?ni radarji pri nas? Pa ne tok sinfat ?ez na?e :policaj: ? na?e se da ?e kaj prepri?at, pa ve?krat »?kilijo« ko listek s kaznijo pi?ejo… ker to se pr severnih zategnjenih jodlarskih sosedih nikakor ne da.

 

Lepo se imejte!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo nekaj bo na to temo res dr?alo - mislim zvok glede na hitrost.

Ker sem po slu?beni dol?nosti ve?krat na relaciji Bled - Dunaj, se pri Avstrijcih ve?krat sre?ujem z obcestnimi »semaforji«, ki mi glede na "zvok" (ne vem sicer zvok ?esa; gum, motorja....) povedo kako hitro vozim. Zasledila sem potem, da dejansko ?e vozi? hitreje je odboj »hrupa« avtomobila ob neko re? ve?ji in to naj bi potem zaznalo kako hitro pelje?. Ne vem pa ?e na to temeljijo tudi ala tak?ni radarji pri nas? Pa ne tok sinfat ?ez na?e :policaj: ? na?e se da ?e kaj prepri?at, pa ve?krat »?kilijo« ko listek s kaznijo pi?ejo… ker to se pr severnih zategnjenih jodlarskih sosedih nikakor ne da.

 

Lepo se imejte!

 

Ja mogo?e, da obstaja taka naprava, ki ti izmeri po zvoku.Samo tukaj so drugi dejavniki kaj ?e imam bolj propusten avspuh ali ?portni filter in se zgodba spremeni.Tako da sem skoraj prepri?an, da te ne morejo po zvoku izmerit.Sploh pa da ga je policaj sli?al brez kak?ne naprave :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej kako pa Radar meri? Obi?en ?e ko so jih imeli na Golfih I in zdaj v kak?nem Kanguju

 

Po?ilja "zvo?ne"(radijske) signale, katere mi ne sli?imo in glede na hitrost odboja od vozila izra?una kako hitro vozimo. Zdej pozabil sem na kateri frekvenci ?e delajo.

 

 

Novej?i laserski merilniki pa merijo s tem da po?ljajo nevidni laserski ?arek in spet s pomo?jo odboja izra?una hitrost. Ponavadi se pa meritev izvaja tako da se nameri prednja tablica, ni za brezveze da mora bit pravokotno na cesto postavljena in o?i??ena :D

 

Je pa en profesor na mojem faxu naredil motilec Laserskega merilnika in tudi patentiral ga je

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej kako pa Radar meri? Obi?en ?e ko so jih imeli na Golfih I in zdaj v kak?nem Kanguju

 

Po?ilja "zvo?ne"(radijske) signale, katere mi ne sli?imo in glede na hitrost odboja od vozila izra?una kako hitro vozimo. Zdej pozabil sem na kateri frekvenci ?e delajo.

Novej?i laserski merilniki pa merijo s tem da po?ljajo nevidni laserski ?arek in spet s pomo?jo odboja izra?una hitrost. Ponavadi se pa meritev izvaja tako da se nameri prednja tablica, ni za brezveze da mora bit pravokotno na cesto postavljena in o?i??ena :D

 

Je pa en profesor na mojem faxu naredil motilec Laserskega merilnika in tudi patentiral ga je

 

Nevem ?e mi je ?isto vse jasno?! <_< Ta "zvo?ni" radar zazna po zvoku tvoj avtomobil?Potem to ne pomeni da ?e je glasnej?i je tudi hirej?i ampak koliko hitro se ta zvok pribli?uje? :ne vem:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Hotel sem samo pohvalit Zmaja da je opravil podvig, za katerega elektrobicikli zaenkrat še niso dovolj zmogljivi.
    • 200KM je v redu, če je turbo, ker je teh 200KM na voljo na sredini obratov in navadno v daljšem razponu. Pri N/A motorjih je pa ta max moč na koncu vrtljajev tam, kjer se začne rdeče polje in je razpon vrtljajev, ko je to na voljo žel precej ozek. Zato ta podatek izredno zavaja in ja zato se 2,5 turbo Mazde izven EU peljejo precej bolj suvereno pa ne zaradi 50KM več ampak zato, ker so moči na voljo bistveno prej.   Zato je tudi MPS bila res super za uživancijo, če te ni skrbela poraba 10+l/100km.
    • Zato, ker plešejo v Nemčiji, kjer se jim sesuva avto industrija v kateri smo kot podizvajalci za določene dele. Jebat ga tko to gre, ko se igrajo monopoly in se sprejemajo napačne odločitve. Drugače pa se ne gleda mesečnih rezultatov ampak letne in v EU je padec kar konkreten. EU oblast žal že nekaj let ne dela za Evropejce in prvi računi so izstavljeni. Žal.
    • To se pa bere skoraj tako kot mantra LGBTIQ....+++ zakaj hočte bit 100% hetero, če ste pa lahko vsaj mal homo?
    • Ah, daj no, kot da je to kak poseben in zapleten proces...   Prevrneš zadnjo klop, vzameš ven dvigalko, podložiš pod amortizer in kmalu je guma v zraku. Dvomim, da traja pet minut... V bistvu je dlje trajalo, da sem prišel k sebi, ko sem videl, kaj je z ležajem, kot je pa trajalo, da sem avto dvignil... Če bi imel ustrezno podporo (kak klocen ali zidak prave dimenzije) bi bilo še hitreje, ker bi dvigalko postavil kar pod "šusplato" in dvignil cel sprednji del.   Ja, veš, BTjka je avto, ne pa načičkan zabaviščni park na štirih kolesih z bluetooth povezavo in plazmo sredi armature...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.