Skoči na vsebino

Rabim nasvet!


Guest Robi

Priporočeno sporočilo

Sam sem ponosni lastnik mazde 323 1.3 sedan, letnik 1990! Avto ima prevo?enih ?e 275000km in mi ?e vedno dela kot urica! Razen zamenjanega modula v?iga, drugih te?av ni bilo. Servise delam na 15000 km.

Me pa zanima naslednje :

- ali je treba zamenjati olje v menjalniku. Menjalnik ?e lepo te?e in tudi olja je v njem dovolj. ?e ?e, katero olje naj kupim, koliko in kako se to sploh menja? Menda ni tako enostavno, nekje pri ?tevc zajli menda...

- motorno olje pa uporabljam 10w - 40 valvoline ali esso Ali bi bilo bolje uporabljati mineralno olje 15w 40? Ker namre? sem enih parkrat opazil, oz. sli?al verjetno en zelo glasen dro?nik z zvokom rrrrrrrrrrr. Ko se je motor segrel, je pa utihnil. Razen enkrat, ko mi je ropotal kar 2 dni, pa tudi na izpuhu se je videlo, kot da v tem trenutku en ventil ni delal in je mal sekalo ven. Dim je bil normalne barve.

Hvala za morebitne odgovore

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

OK, olje v menjalniku manjaj takoj!! ce ni bil menjan do zdaj, je lahko zarad tega ta zvok ki ga opisujes.

Motorne olje je vseen katero je, sam pazi da je gradacija prava .10W-40 je cist OK.

 

Kako se menja olje menjalnika na Mazdi 323, ne vem, najbrz bos mogu avto dvignit-tko da pejt na kaksen servis kjet to znajo.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja tako je Labi napisal olje v menjalniku menjaj takoj!!

Ti kar lepo uporabljaj 10W-40 polsintetiko pa bo lepo teko ?e bo? lepo z njim delal! Menjaj ?e zavorno teko?ino ?e jo ?e nisi pa filter za bencin ostalo pa na tem motorju ni za delat; razen preverjat olje ?e ga mogo?e kdaj malo zmanjka, in seveda ?e ni kaj druga narobe na motorju! ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede ola za menjalnik pojdi do eneha trgovca ki se spozna in ti bo povedu to?no kateri olje pa?e v menjalnik, jaz mam mislem da 75W80, vem da je sintetika.

 

Glede ropota pa ?e ima? isti sistem ventilov kot jaz (4 ventilska tehnika), pomeni da je z oljem v motorju nekaj narobe, kdaj si ga nazadnje menal, ali ti ga pa manjka. Ventili so samonastavljivi in to ma nekaj veze z olje, kak?no me pa ne spra?evat ker ne vem.

 

 

LP!

 

Marko

 

 

P.S! Vabljen si da se registrira? na forumu! Vsakega novega ?lana smo veseli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letnik 1990 ima 8 ventilov, Robi ti bom povedal katero olje imam jaz v menjalniku grem pogledat poiskat kje imam napisano B)

A so tudi ?samonastavljivi? ?

 

Ker men tudi zadnje ?ase ropota, olje mam pa ?e doma in ?aka na menjavo, vzel sem pa 10W30 in bom videl kaj bo naredu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.