Skoči na vsebino

Smrad po olju v kabini


Priporočeno sporočilo

Smrad se pojavi, ko se pri ogretem motorju ustavim na, recimo, semaforju. Ventilator povle?e v kabino smrad po motornem olju.

Ko se peljem pa ni?!

Odprl in pregledal sem vse mo?ne dotoke zraka v kabino, pa nisem na?el ni? sumljivega.

 

Prosim za mo?ne re?itve!

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je neki ?asa smrdel v kabini po olju ko sm meu olje polit po katalizatorju in ko sem na mestu stal je smrdel po olju, ampak je s?asoma nehal smrdet.

Drga? ti bojo pa drugi ve? povedal! Pa pol povej kaj je blo!

 

Lp

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Faca si!!!! Potabil zapret!!! :hohoho:

 

?e si to naredil pol je ziher to vzrok!!!!!

Koliko ?asa pa to ?e tebi smrdi po olju!!!

Od tistega dneva ko si pozabil zapret ali se je to pojavilo sedaj!!!?

 

?e je to od takrat in je olja povsod pe okoli na?pricano in se pri ogretem motorju po?asi ?ge,ti ne ostane prav dosti kot da opere? ma?ino s tistim detrgentom ki je za to primerno!!!!

(sam tega nebi naredil ker sm pa? proti pranju)Ali pa ga zbri?i s cunjo kjer lahko pa?!!!

 

No na?eloma nebi smelo bit ni? narobe ?e jo opere? ,le za??iti bol ob?utlive dele in je!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ker sem pred ?estimi mesci nalivu olje, pa sm pozabil zapret pokrov. Olje vsepovsod.

 

 

verjetno bo kar to kajti ce si ga naliv pered 6 meseci pa da se je poliv je se vedno mozno da ti se sedaj kuri to oljer na masini!!!

 

 

ce pa imas zelo pozresno masino na olju se pa na ta smrad kar navadi kajti prisoten bo skoz!!!

govorim iz lastnih iskusenj!!!! :D

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazdohisst, sploh pa ob odprtih ?ipah oz. strehi, tkt je ?e loh tko kt d dela? samomor s CO2jem! :ne vem: :P

 

 

ja nekaj takega bi se temu rekel!!!!

 

no ja da se pa tud to kar lepo postimat vse kar rabis za narest je da das pomenat teflone!!!!

 

sam ko bom to enkat naredu mi bo pa ze zov ko tega vonja ne bo vec!!!

se z leti kar navadis nanjga!!! :P

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno nimam edin problemov s tem. Po eni strani me kr veseli (brez zamere). Bom preveril vse napisan.

 

Dolivanje olja je pr men postranska zadeva, ker mam ?vohno "dihtungo"! Pa kaplja!

 

Kdaj se je smrad pojavil, nevem povedat, ker sm mel crknjen ventilator. Po de?ju, pred zimo..."Antifog" sprej ne pomaga, samo ?ipo zaserje?, pol pa spet polirat!!!

 

Pojavla se mi ?e en problem...?rpalka za pranje vetrobranskega stekla se kr sama vklopi!

?e malo bolj grobo pobo?am po plastiki med volanom in ?tevci, pa neha! Zdaj ?e drugi? po dolgem premoru!

 

Sem se spravu zadevo odpirat, da pregledam kontakte, pa...se ne morm spomnit, kako sm to zadnji? re?il!

 

V glavnem...je mo?no, da se mi nekje elektrika krega oz. hodi v kratek stik zaradi stare napeljave?

Varovalke so vredu. O drugih ?tromarskih, pa nimam pojma!

 

?e eno posredno vpra?anje...obstaja kak Mazda klub v sloveniji?

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uradnega mazda kluba kukr js vem ga ni!!!!

 

hmmmm bo?a? ro?ko pa se vklopi!!! Ji ?e pa?e pa ji takoj pride :hohoho::hohoho:

Ziher je potem samo stikalo v okvari nekje!!!!(je pa komplicirano glede teh kontaktov!!!!)

?e ti nagaja probaj najprej z drugim stikalom(ro?ko) pride, ne poceni!!!

Lahko pa tisti kabl ki je od motor?ka za pranje od??ipne? in si da? posebaj nekam tipko ki bo slu?ila za pranje!!!

(cenej?a stran)

 

Drga? pa je meni pu?al olje pri frtajlerju in mi vseeno ni smrdelo po olju not3!!!

Druga?e ti svetujem da proba? najprej z osnovami!!!

 

Operi ali zbri?i motor,itd!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dolivanje olja je pr men postranska zadeva, ker mam ?vohno "dihtungo"! Pa kaplja!

 

 

no pol pa se je brez veze sprasevat zakaj ti vse smrdi po prezganem olju kajti po tem takem mora bit olje povsod po motornem prostoru!!!

 

kaj ko ga peljes malo dlje se nic ne zacne kadit?? <_<

 

 

am kar se tice mazda kluba v slo ga za enkat se ni tako da lahko bi se kaj naredilo v tej smeri!!! :bravo:

 

 

P.S. kater model 323F pa vozis? :danzoman:

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

am kar se tice mazda kluba v slo ga za enkat se ni tako da lahko bi se kaj naredilo v tej smeri!!! :bravo:

 

 

Ne bo se naredilo, ker tam je posredi denar, tam pa se vse zaplete.

Tako da jaz in ?e nekaj ljudi, kateri ve zakaj,

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Model? Tista z lepo ritko, lepo speljano linijo, zaobljenimi boki, postavnimi kole??ki, preljubo zaokro?enim gob?kom, majhnimi o?kami, ki prede kot mucka, ki ma vse na ?trom, me pozimi greje, poleti shladi...?e bi bla blont, bi se v njo zalubu in jo o?enu!!! Pa je ?al kovinsko zelena.

 

Saj olje ne curi v potokih. Na unmu ?raufku je mal dihtunga hin, ki je pod karterjem. Dalj?e ture ne delajo problemov. Razen praznino v tanku...kter avto ga pa ne.

 

Mogu se bom zavle?t pod avto in pobrisat, pa po?akat. Ne lu?ta se mi k mehaniku vozt, ker samo ocuri, poprav pa ne?. Vsaj z Yugotom je blo tko.

 

PS: Sliko sm potegnu z neta...moja (na ?alost) ne izgleda tako...?e. Se pa trudim.

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

PS: Sliko sm potegnu z neta...moja (na ?alost) ne izgleda tako...?e. Se pa trudim.

 

Ja se mi je zdelo malo ?udno ker na sliki je GT :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Priznam, da se nism kaj velik spu??u v prepoznavanje mazdic, dokler je nisem kupil. Torej za?etnik (absolutni). Iz tega naslova lahko kve?jemu povem, da je standard letnik 95, 1.5, 16v, elektro paket in klima.

Zarad tega sm se tud prijavil v ta forum, da poi??em mo?ne re?itve, brez da ska?em okol mehanikov.

 

Mal opazujem po forumu, pa pi?e tam GT, tam BA, spet drugje ??, itd... :ouje:

 

Kako lo?ite te zadeve? Pa sam ?e na pogled slikce?

 

Kaj za enga hudi?a muhastega mam js? :blink:

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Priznam, da se nism kaj velik spu??u v prepoznavanje mazdic, dokler je nisem kupil. Torej za?etnik (absolutni). Iz tega naslova lahko kve?jemu povem, da je standard letnik 95, 1.5, 16v, elektro paket in klima.

Zarad tega sm se tud prijavil v ta forum, da poi??em mo?ne re?itve, brez da ska?em okol mehanikov.

 

Mal opazujem po forumu, pa pi?e tam GT, tam BA, spet drugje ??, itd... :ouje:

 

Kako lo?ite te zadeve? Pa sam ?e na pogled slikce?

 

Kaj za enga hudi?a muhastega mam js? :blink:

 

Glej tako gre to Mazde 323f so bile narejene v treh razli?nih oblikah in prva od leta 89-94 je model BG,

od leta 94-98 je model BA(to ima? ti) in od leta 98-... je model BJ.GT je pa samo oznaka za najmo?nej?o v seriji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm kar se tice menjav edihtunge ne se zajebavat ce ti je kaj do voza!!!!

 

kajti lahko bi vedu kaj sledi ko ti enkat zacne puscat dihtunga na glavi pa se se kar trajbas u neskoncnost!!! <_<

 

ne vem kake mehanike imate to prpelat u lj konec pa naj vam tle postimajo tako ko morjo ne vem ce vstrajas da zelis bit pri delu poleg ko majster na tvojem vozu karr koli sravfa pa menda ja vidis al te nateguje al resnicno kaj neredi!!

da men mehanik ne pusti da sem zraven se samo v voz useem pa gasa k drugemu jih je prevec na razpolago pa ce dam raje mal vec ? sam da vem kaj se je res postimal pa kaj je se treba!!!! :whatever:

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem pr mehanikih je tak,da js nimam cajta zraven o?i past...slu?ba, prenova bajte,...

 

Pa ni dihtunga na glavi, ampak dihtunga na tistmu maj?kenmu ?raufku, ki se odvije pri menjavi olja...sam svoj mojster bil, pa...

Ja, ja vem kaj boste rekli, ne spravli se zravn, ?e ne ve? ka dela?.

 

Kako izgleda luknja pri dihtungi na glavi, mi ni treba razlagat. Kot ?e omenjeno, sm mel yugota, tak da neki treninga ?e mam.

 

Vseen, hvala za priporo?ila.

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem pr mehanikih je tak,da js nimam cajta zraven o?i past...slu?ba, prenova bajte,...

 

Pa ni dihtunga na glavi, ampak dihtunga na tistmu maj?kenmu ?raufku, ki se odvije pri menjavi olja...sam svoj mojster bil, pa...

Ja, ja vem kaj boste rekli, ne spravli se zravn, ?e ne ve? ka dela?.

 

Kako izgleda luknja pri dihtungi na glavi, mi ni treba razlagat. Kot ?e omenjeno, sm mel yugota, tak da neki treninga ?e mam.

 

Vseen, hvala za priporo?ila.

 

 

 

aha jah sam vseen ni ga po moje prevec za srat!!!

 

jah no sj nisi edini ki ima problem z casom sam jebemtisek da se ga najde za tistih opar urc in to je to!!!

 

al pa res najkdes enga ko ne nateguje pa je stvar resena!!!

 

iz katerega konca slo pa si da imate take probleme glede mahankarije?? <_<

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no...mazdohist, verjetn je problem tud v men, da zbiram take mehanike. Sm pa iz okolice Bre?ic. Tam ko je letali??e.

 

?eprav...zdj sem enga najdu, ki se mi zdi dokaj zaupanja vreden. Bomo vidl.

 

Marko...stvar je taka...sem se mrbit spomnu? <_<

 

Pa ?e finan?no mi ne znese, da bi za vsako pizdarijo letu kmehaniku.

 

Mesec nazaj sem zamenju prednje zglobe, stabilizatorje, pakne in mi je ra?unu z delom vred 200E.

Me je ucuru al ne?

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no...mazdohist, verjetn je problem tud v men, da zbiram take mehanike. Sm pa iz okolice Bre?ic. Tam ko je letali??e.

 

?eprav...zdj sem enga najdu, ki se mi zdi dokaj zaupanja vreden. Bomo vidl.

 

Marko...stvar je taka...sem se mrbit spomnu? <_<

 

Pa ?e finan?no mi ne znese, da bi za vsako pizdarijo letu kmehaniku.

 

Mesec nazaj sem zamenju prednje zglobe, stabilizatorje, pakne in mi je ra?unu z delom vred 200E.

Me je ucuru al ne?

 

 

jah no saj ce mas nekoga ki se mu da vsaj malo zaupat je sae nekak drugac pa je res kriza!!!!

 

za moje pojme si ga pocen cez udnesu!!!! <_<

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Mi lahko verjameš na besedo-ko boš videl kako fino je,ko gre glava stran...verjemi-nočeš brez😍...za tistih mogoče 20-30€ razlike...   Edino Festool še ima to,samo oni imajo plastični 43mm EURO-vrat. Kaj ti pa to omogoča?....da dobiš čisto tapravi kotni vrtalnik/vijačnik...da o drugih prenosnih vodilih itd. ne govorim....ko ti gre z prostorom "za nohte" ga ni boljšega sistema. Obstajajo podobni plastični tudi pri bosch manjsih strojih,Metabo pri L in LT seriji že malce boljšega-masivnega-takšnega ima samo Metabo. Ta kotni,ki ga imam...cca.80€ na Amazonu se mi zdi...tisti za v kote z zamikom tudi nekaj takega...res masivno,krogljično vležajeno itd...šele ko vidiš in primeš v roko vidiš-vsakega centa vredno.      
    • Lahko ti sam povem, če si že eni ne upate ... 😀 1992 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 1996 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 2000 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 2004 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 2011 (razlog: samo da ne bi slučajno še enkrat zmagal Pahor, ki sem ga pomagal izvolit in je bil kot predsednik vlade polom) Učimo se celo življenje in sem se naučil, da obstaja le majhna verjetnost, da bo tisti, ki zna dobro kritizirati aktualno oblast, boljši, ko bo sam prišel na oblast. Pri Ivanovih obljubah je bilo marsikaj zdravega, a kasneje udejanjenega zelo malo, veliko pa slabih praks. Sploh pa so me kasneje prepričali takratni njegovi brezplačniki, nora tv, .. polni laži, sovraštva, primitivizma. Name so naredili obraten učinek od njihovega namena - prepričali so me koga ne smem več volit.   In potem vsakič na naslednjih volitvah vržemo kocko in upamo, da bomo zadeli ... Jaz še nisem. 😀    
    • video-93070d25345430fd40731c5049d6e255-V.mp4
    • Ta tvoj izgleda tak pošteni skok naprej. Glave glih ne rabim snemljive, ostalo pa so karakteristike za prste obliznit.   Bom pogledal še video. In dal v "spomin". Saj kolko sem škrt, bom čakal, da Bosch krepne.   Nimam drugega Boscha, komot grem vstran. Razen šraufarc, tako ali tako preferiram orodje na kablu.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.