Skoči na vsebino

Na kaj naj gledam ko kupujem Mazdo 6 121 ali 136-diesel!


Pero

Priporočeno sporočilo

Lp!

Sem nov na tem forumu nekaj informacij sem ?e dobil ampak vseeno,prosim za va?a mnenja tisti ki vozite omenjen model naj kaj naj bom pozoren ,kupil bom jo ?ez en mesec prej?nji avto so mi ukradli zdej morm pa drugega kupit pa sem se odlo?il za Mazdo 6,letnik 2003 ali 2004,121 TE ali 136 TE-na kaj naj bom pozoren!

 

 

Hvala za va?a mnenja!

 

Lp!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

poglej, da je cim bolj ohranjena zunaj (lak je se najbolj kriticen)

motor je super in nima nekih napak (136 potegne mal boljs, poraba je ista pri obeh)

raje 2004 pa je se v garanciji kot 2003

pri 120.000km se menjajo jermeni, bodi pozoren se na to

na sploh probaj najt tako, ki ima servisno knjigo

se to: ce vlece mal na desno ni to nic narobe, tko so vse mazde 6 bolj ali manj

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bodi pozoren na plo?evino, predvsem mislim zadnje blatnike, ker radi rjavijo. To bi naj bila hiba vse do vklju?no letnika 2004 !!!

Za?eljena je potrjena servisna knjiga zaradi tak?nih in druga?nih neljubih dogotkov, da ti lahko priznavajo garancijo, kot so jo meni zaradi blatnikov.

Druga?e pa avto kot avto je odli?en, sploh dizel 136 vle?e zelo suvereno tudi v vi?jih vrtljajih :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e mojih 5 eurocentov

 

Imam 121 konjsko in ti povem da mo?i je zadosti oz ve? kot bi ?lovek pri?akoval od golih tehni?nih podatkov. Imel sem prilo?nost voziti tudi 136 konjsko pa se obna?a do 3500 obratov popolnoma enako kot ?ibkej?i motor.

 

?ele nad temi obrati pa se pozna, da je 15 konjev ve? in je zadeva malce bolj suverena ampak glede na to, da govorimo o dieslih to ni ne vem kako merodajen podatek, saj se pri dieslih "vozimo" na navoru in ne na maksimalni mo?i, se pravi, da je pametno prestavljati pri tak?nih obratih, da pri prestavljanju naslednja prestava pade v obmo?je najve?jega navora, ki je nekje med 2000-2200 obratih.

 

Kaj sem hotel povedati, da imata oba motorja popolnoma enak najve?ji navor pri 310Nm, tako da sta ve?ino ?asa popolnoma enakovredna in je skoraj vseeno katerega izbere?.

 

Iz mojega pisanja si verjetno razumel, da je popolnoma vseeno kateri motor, ampak zdaj pa pride na vrsto tista besedica skoraj, ki je napisana z odebeljeno in zdaj bom razlo?il to bistveno razliko. 136 z opremo TE ima vklju?en tudi stabilnostni sistem, ki ga 121 TE nima. ?e ti to kaj pomeni potem vzemi mo?nej?i motor, je pa po mojem najbolj?a izbire 121 konjski z opremo evolution, ki ima stabilnostni sistem, poleg tega pa ?e xenon ?aromete, BOSE ozvo?enje in serijska ALU 16" plati??a, ki ju 136 TE nima. Oziroma ju ima ?ele 136 z opremo GT. Samo tam je pa zraven ?e usnje, navigacija, gretje in el. nastavitve sede?ev vendar bo verjetno tudi precej vi?ja cena.

 

Evo, upam, da sem ti razjasnil zadevo gleda motorjev, ki sta si zelo podobna ampak raje glej kako je z opremo predvsem pa ohranjenostjo, realnimi kilometri, izpolnjeno servisno knji?ico in seveda na ?imbolj ugodno ceno.

 

Pa veselo kupovanje :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,pa ?e jaz nekaj stavkov...res pazi,da ima potrjeno ser.knji?ico(jaz sem jo ?e rabu-za xenon lu?i),probaj dobit l.2004--kot moja---,ker bo? imel ?e garancijo,pa lak spredal na odbija?u in havbi poglej-mazde 6 so ponavadi

popikane od kamnov da je veselje,?e bo imela xenon lu?i poglej ?e deluje avtoregulacija le-teh.

Kar se ti?e kilometrov zaenkrat niso ?e zaznali ve?jega ?tevila M6 z zbitimi km(?e ima ser.knijigo :bravo: )

Pa probaj mo?no zabremzati in bo? videl,?e kaj trese(v?asih diski opletajo)

 

Druga?e pa-veselo iskanje in sre?en nakup. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,pa ?e jaz nekaj stavkov...res pazi,da ima potrjeno ser.knji?ico(jaz sem jo ?e rabu-za xenon lu?i),probaj dobit l.2004--kot moja---,ker bo? imel ?e garancijo,pa lak spredal na odbija?u in havbi poglej-mazde 6 so ponavadi

popikane od kamnov da je veselje,?e bo imela xenon lu?i poglej ?e deluje avtoregulacija le-teh.

Kar se ti?e kilometrov zaenkrat niso ?e zaznali ve?jega ?tevila M6 z zbitimi km(?e ima ser.knijigo :bravo: )

Pa probaj mo?no zabremzati in bo? videl,?e kaj trese(v?asih diski opletajo)

 

Druga?e pa-veselo iskanje in sre?en nakup. ;)

 

121 km bom vzel,rekel mi je da ima navigacijo noter 2003 letnik,ma ESP,pa alu 16",in xenon,za opremo TE nisem ?ist sigurn ali je ta oprema ali je bolj?a ampak to ima kar sem napisal bom pa napisal ko ga bom kupil katero opremo ima,ok!

Druga?e pa hvala vsem za iz?rpne komentarje,pa ko ga kupim vam povem pa seveda slike prilo?im!

 

Lp!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

121 km bom vzel,rekel mi je da ima navigacijo noter 2003 letnik,ma ESP,pa alu 16",in xenon,za opremo TE nisem ?ist sigurn ali je ta oprema ali je bolj?a ampak to ima kar sem napisal bom pa napisal ko ga bom kupil katero opremo ima,ok!

Druga?e pa hvala vsem za iz?rpne komentarje,pa ko ga kupim vam povem pa seveda slike prilo?im!

 

Lp!

 

S tako opremo CD120 ni bilo v Sloveniji tako, da je tu skoraj 100%, da je avto uvo?en iz nekega drugega trga kot je recimo Italijanski. ?e je to res potem bodi zelo zelo previden s ?tevilom kilometrov predvsem pa pravilno servisno knjigo in "normalnim" sosledjem kilometrov.

 

Hotel sem povedati to, da ne bo slu?ajno zgledalo da je avto v prvih dveh letih naredil 80.000km v naslednjem letu pa pol pa samo 5.000. :whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tako opremo CD120 ni bilo v Sloveniji tako, da je tu skoraj 100%, da je avto uvo?en iz nekega drugega trga kot je recimo Italijanski. ?e je to res potem bodi zelo zelo previden s ?tevilom kilometrov predvsem pa pravilno servisno knjigo in "normalnim" sosledjem kilometrov.

 

Hotel sem povedati to, da ne bo slu?ajno zgledalo da je avto v prvih dveh letih naredil 80.000km v naslednjem letu pa pol pa samo 5.000. :whatever:

 

Popravljam danes sem jo probal nima xenona,navigacije tud ne,uvo?en je iz Nem?ije 126000 km ma prevo?enih,povejte mi to kuplonga je bla ful trda je to normalno al ne,druga?e je pa ta avto:

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1138358

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

normalno je da je sklopka trda, ma pa tud krajsi hod

ce primerjam z bmw 3, kjer je sklopka mehkejsa in ma daljsi hod

 

vidm da ma CE opremo, nisem pa preprican glede ESP (ceprav mislim, da nemske so ga mele) se vid ce mas gumb TCS na levi strani, tam kjer so gumbi za nivo luci pa zatemnitev instrumentov

 

ne vem kje so najdli 8 airbagov ampaok ok, trgovski trik

 

ASD :hohoho::hohoho: nice one

 

naknadno je oblekel volan v usnje

 

126000km , mora met veliki servis narejen (lahko, da ma vec kilometrov, preveris lahko na mazda servisu)

 

notranjost je kar crna in ne siva

 

pa rad bi te opozoril, da je bele barve :D

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje osebno mnenje je, da je pri tem avtu tolk neto?nih podatkov, da je vse preve? sumljivo. Jaz se ga ne bi upal kupiti, ne glede da je cena na prvi pogled ugodna. Vseeno pa ni nizka in tudi 11.500? ni tako malo denarja, da bi ?lovek kar reskiral.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... ta je ?e manj kot osnovna oprema.... nima funkcijskih tipk na volanu.... pa samo sprednje ?ipe ima elektri?ne... volan je pa zihr preoble?en,..... hm... jaz osebno je nebi kupu take....

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CE oprema nima tipk na volanu, usnjen volan se pa da naknadno naro?it in zamenjat. In tu se spet lahko postavi vpra?anje ali je volan bil zamenjan in zakaj. lahko da ima avto ?e uhuhu kilometrov in so hotel obrabo zamaskirati z manj obrabljenim volanom.

 

Tipi?en trik maskiranja kilometrov je poleg ?tevca ?e menjava volana, prestavne ro?ice in stopalk. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te Mazde tak pa tak ne mislim vzet ker sem jo v?eraj vozil,nekaj mi ni blo uredu ?e takoj na za?etku pa barva mi sploh ni v?e?,tole bi ?el pogledat,kaj pa na to pravite:

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1297303

Sem ?e klical iz slu?be mi je prodajalec rekel da je iz Nem?ije!

 

tale pa tudi najbrz nima 118000 km...volan je v obupnem stanju se takoj vidi

menjalnik je tud znucan ampak je to lahko tudi zaradi serijske napake

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sn pa jaz ?el gledat v MBju pa je sploh ni tam.... :( Na slikah ?e zgleda ja. <_<

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale z MB tablco zgleda na slikah zelo lepo in ma verjetno kar prave kilometre (vsaj na obrabljenost notranjosti). Je pa tako, da slike so ene realnost pa druga bo pa itak Poky ve? povedal, ?e jo bo ?el pogledat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.