Skoči na vsebino

?portni filter na 323F


Cyb3r

Priporočeno sporočilo

V?eraj dobil od frenda Apex ?portni filter. ?e sem ga prav razmel gre za 100mm filter, ki naj bi pasal na mojo Mazdo. Ker nisem tehni?ni tip se obra?am na vas. Sem malo pogledal pod pokrov motorja in mi ni ?isto jasno. Za originalnim filtrom je ?e neka zadeva (kaj to?no je to? merilec temp? uravnava koli?ino zraka?) in potem filter iz njega pa je speljana ?e neka cev. In zdaj ne vem to?no... a naj original filter samo zamenjam s ?portnim? Seveda bi ga speljal bolj stran od motorja in me zanima kje bi bilo primerno mesto za dovod hladnega zraka. Na mestu kjer je originalni verjetno ne bi bilo dobro? Kaj pa vsaj za?asno da sli?im zvok? Moti me ?e tista dev ki gre iz filtra proti levemu blatniku. Kaj naj s tistim? Naj kar odstranim? Ker sem videl da gre v nekak?no posodo.

 

Rabil bi nasvet nekoga, ki je to po?el na omenjenem modelu oz. vsaj ve kako se stvari stre?e. Ker so zadeve za Mazdo zelo drage ne bi rad kaj zjebal.

 

Hvala za odgovore!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 57
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Ce je karkoli isto kot pri civicu gre za merilnik prtocnosti zraka, ki racunalniku sporoca koliksna kolicina zraka potuje mimo filtra in temu primerna je tudi mesanica ( doza benza ) ki jo zadeva ejakulira ( excuse m<y french :D ) Skratka nic dobrega ne bo prislo od tega da tisto ne bo vstekano POD filter torej med filter in sesalni kolektor.

Mazda Mx-6 2.0i 16V mnjam mnjam - GONE

MAzda 6 - 1.8TE - penzijamobile - HELLO :)
Optimizacija spletne strani

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tista cev ki pride iz blatnika je resonator da du?i zvok,da ne brni tako mo?no ma?ina.Vse kaj je za MAF senzorjem(tisto ?katlo ki je notri filter in dalje za v blatnik,... )lahko odstrani?.Filter da? direktno gor na MAF (meri pretok zraka).?e je maf senzor iz novej?ih motorjev(1.5 Z5 motor,od letnika 95 dalje)gre filter direktno na senzor,?e pa je maf senzor iz starej?ih motorjev pa rabi? adapter ki ga pri?raufa? z 4 vijaki na senzor,gor pa natakne? filter.Potem ?e ta filter z raznimi pregradami izolira? od toplote motorja in spelje? zraven sve? zrak izpred hladilnika od zunaj. :D

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj sem (za?asno) naredil takole: Zgornji pokrov ?katle s filterjem sem odstranil in prav tako filter. ?portni filter sem pritrdil za MAF senzorjem tako da je sedaj filter malo nad spodnjim delom ?katle originalnega filtra oz. skoraj notri. Prav tako nisem snel cevi ki gre iz spodnjega dela ?katle proti blatniku. Sem pa opazil da je v originalni filter "vtaknjeno" neko tipalo. Je to slu?ajno senzor temp? Trenutno mi visi v zraku 3 cm za filtrom. Kam naj ga dam? Mora biti pred filtrom ali v bli?ini ali pritrnjen na filter. Bom kasneje poslikal in prilimal slike.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ti kaj pomaga ma? tule link do slik ki sem jih ?e objavil v eni drugi temi. Poglej tiste slike proti koncu, kjer so slike kak mam jaz to narejeno!

 

http://www2.arnes.si/~vtic/saso/

 

Tisti senzor temparature pa daj ?im blji?je filtru.

 

 

Kak se di zdi glas zdaj ko ma? filter namontiran? Moja mazda se zdaj fuuul dere, sam ko bi se ?e premaknala kam :D:D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak se di zdi glas zdaj ko ma? filter namontiran? Moja mazda se zdaj fuuul dere, sam ko bi se ?e premaknala kam :D:D

 

 

turbinca? ;)

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo vi?je sem napisal kako imam sedaj narejeno (nedokon?ano). Prilepil sem tudi sliko. Z modro barvo je (predvidevam) ozna?eno tipalo temperature, tisto rde?e je pa ?e sem vas prav razumel MAF senzor.

 

Sedaj obstajata dve mo?nosti:

 

1. Filter pustim tako kot je sedaj in sicer nad ?katlo. Zanima me ?e tam dobim dovolj hladnega zraka glede na to da je bil na istem mestu speljan dovod zraka za originalni filter.

 

2. Odstranim ?e spodnji del ?katle in cev ter speljem filter stran (kam in kako to?no ?e ne vem)

 

Bolj se mi dopade prva mo?nost ker imam manj dela.

 

@?TAJERC: gledam tvoje slike... ima? ti med MAF senzorjem in filtrom ?e cev? Druga?e se mi pa ne zdi nevem kako grozne razlike pri zvoku. Sicer je res globji in se bolj dere vendar pri vi?jih obratih (kar naj bi bilo normalno)

post-5-1096829502.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bol?e ti bo tudi ?el ?e si bo? ??istil motorni prostor!! ;):rolleyes:

:lol::lol: ej matek ma ti si obseden :lol::lol:

 

hehe...ves da se sam hecam ane ;)

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja prav si videl da mam cev tam vmes. Sem ?elel filter spravit ?im bolj stran od ma?ine, da bi motor dobil ?im ve? hladnega zraka (pa mogo?e kakega pol konja ve?) :D:D ..

 

 

 

je pa to navadna plasti?na cev, kabela senzorja pa se podalj?al pa ga dal pred filter pa naredil nosilec da je vse fiksno.

 

Bi ?e rad naredil za??ito okol pred toplim zrakom pa ne vem iz ?esa bi blo najbolj pametno naredit!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja prav si videl da mam cev tam vmes. Sem ?elel filter spravit ?im bolj stran od ma?ine, da bi motor dobil ?im ve? hladnega zraka (pa mogo?e kakega pol konja ve?) :D:D ..

 

 

 

je pa to navadna plasti?na cev, kabela senzorja pa se podalj?al pa ga dal pred filter pa naredil nosilec da je vse fiksno.

 

Bi ?e rad naredil za??ito okol pred toplim zrakom pa ne vem iz ?esa bi blo najbolj pametno naredit!

lahko se igras s plastiko al pa aluminijem....hmmm....CAI varijant je malo morje.

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima? mogo?e kake slike bolj od blizu? Zanima me glede nosilca. Ti je mogo?e ?e kak?en ostal? Pa iz kje si ti? Celje? Bi mogo?e prletu pogledat. ?e najraje bi pa videl da ti ruknem kazga jurja pa mi ti to spedena?. :rolleyes: Kar bi rad imel natanko tako narejeno kot ima? ti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

poglej malo moje slike, pa naredi kot mam jaz.Ko odpre? haubo se ti malo zvrti, tak vro?e pihne od ma?ine,?e pa da? roko k filtru pa je tam hladno okrog njega.Tako dobro se je obnesla ta za??ita.Sem testiral vse mogo?e, pa kon?no najdel pravo re?itev.

 

Aluminijasto plo?evino oblikoval da lepo pa?e okrog filtra,od znotraj prilepil gor iz drobnih steklenih vlaken izolacijo(kot majo tovornjaki za temperaturno za??ito )Gor na to pa sem dal pletivo iz steklenih vlaken(zgleda kot karbon) in vse skup zalil s poliestrom.Zunanjo stran sem prelepil z klobu?evino.Na spodnji strani pa sem naredil luknjo ,od te luknje pa gre cev direktno k levemu prednjemu delu ki bi naj bila meglenka.Tam sem naprej dal alu mre?ico,odzadi pa naredil lijak,gor pa je nataknjena ta cev ki sem jo prej omenil ki gre k filtru.

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Peesda... neki ne ?tima. Meni se zdi premajhna sprememba zvoka. Povsod berem kolk je dober zvok in kak?na sprememba je. Meni se pa zdi da en qurz muka. ?e ga na mestu pohodim ne da ni? od sebe. V drugi in tretji se ?e pozna. Sem lahko kaj pri monta?i kaj narobe naredil? Je mo?no da je to zato ker je skoraj v ?katli? V ?em je problem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bi blo slabo ?e bi se za vikend dobili pa lahk to pogledamo. Mene pa itak zanima kak primejo bremze na tvoji mazdi Cyb3r.

 

Pa se dobimo recimo nekje na pol poti (npr. Celje) pa spije kak pir :D pa..

 

Nosilec je pa ?ist enostaven in go ga bo? videl ti ga bo vsak ?losar lahk naredu.

 

Druga je pa pri meni zvok :D:D:D

 

 

 

 

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odli?no. Se dobiva ?ez vikend. V soboto imamo slu?beni piknik/?ur zve?er pa z bendom igramo tko da v soboto ne pride v po?tev. Za v nedeljo pa zaenkrat nimam planov. Predlagam pred Intersparom v Celju. Jaz bi pri tebi pogledal nosilec in poslu?al zvok pa zanima me koliko je tr?a - saj ima? Eibache notri, ne? Tebi jo dam pa za bremzat. Se ?e dogovoriva prek PM. Nedelja je ?e dale?. ?e nekaj... kateri filter pa ima? notri? Je mogo?e da bi kak video naredil s fotki?em al pa kamero, pa na net dal da bi jaz to sli?al. Ker me res ?e mal mori...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

nop, samo ko ga puca? ga ne sme? preve? naoljiti,da ti ne bi olje steklo na maf.Glede tega da prepu??a malo ve? prahu kot dober papirnati filter,so ti delci tako majhni da bistveno ne ?kodijo motorju.Imeti pa mora? dober ?portni filter,kot so ApexI,K&N.Obstajajo tudi taki filtri ki zelo slabo filtrirajo,dajo pa maksimalen pretok zraka,samo tisto je samo za dirke,bolj kot za??ita pred delci gum,... :rolleyes:

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.