Skoči na vsebino

Oz titan


COBO

Priporočeno sporočilo

http://www.avto.net/foto/1494110/3.jpg

 

Me zanima kje bi zvedu na katere razmike vse pokrivajo tele luknje. Kajti 5x114 ni ravno mikavna dimenzija. Glede na to da je 10 lukenj verjetno ne pase le na to...

Mazda Mx-6 2.0i 16V mnjam mnjam - GONE

MAzda 6 - 1.8TE - penzijamobile - HELLO :)
Optimizacija spletne strani

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.avto.net/foto/1494110/3.jpg

 

Me zanima kje bi zvedu na katere razmike vse pokrivajo tele luknje. Kajti 5x114 ni ravno mikavna dimenzija. Glede na to da je 10 lukenj verjetno ne pase le na to...

 

To foro imajo ponavadi Amerosi tam ?ez.To je pa po mojem res,da pokrivajo ve? dimenzij naenkrat.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Take videvam skoraj vsak dan, takrat ko jih vidim jih tudi uporabljam :D .

Objavljena slika

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

COL: 17

J: 7

ET: 50

Premer sredinske luknje: 67 mm

Razmak med vijaki: 5x114,3

 

A tole bi slo na mojo mx6ko ? tale ET 50 me najbolj zanima... So pa original plati??a od mazde 6.

Mazda Mx-6 2.0i 16V mnjam mnjam - GONE

MAzda 6 - 1.8TE - penzijamobile - HELLO :)
Optimizacija spletne strani

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bi slo ja, nc skrbet

sam sem skor preprican, da bo lega boljsa s prejsnjimi feltnami

zakaj: ker imajo manjsi ET (kar pomeni, bolj navzven kolesa, boljsa stabilnost) in pa sirina 7.5, kar pomeni, da ni bilo balon efekta na gumi

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst sm pa dans porajtu k sva mela s kolegom avta skp parkerana da ?irina feltne astronomsko vpliva na izgled oz. "?irino" gume. Ona ma gume 185 na 6,5j feltnah, jst pa 205 na 6j feltnah in moram re?t da ni vidt da mam jst 205 <_<

Treba ene 7j dobit pol pa bo :D

Pardon za off

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ona ma gume 185 na 6,5j feltnah, jst pa 205 na 6j feltnah in moram re?t da ni vidt da mam jst 205 <_<

Treba ene 7j dobit pol pa bo :D

 

Kere so to feltne :ne vem:

 

COL: 17

J: 7

ET: 50

 

Kaj so cole vem. Kaj je J pa ET?

J je ?irina feltne?

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za J vsi mislijo, da je sirina feltne ampak ni. J ti pove da ima rob feltne enojni zakljucek in zgleda kot crka J nekak...

ET =einpresstiefe (offset) - pa to sem ti 100krat povedal kaj je...no ET je razdalja od sredine feltne do tam kjer pridejo vijaki (ce pogledas feltno iz prereza)...manjsi ET, bolj navzven strli feltna, vecji ET bolj noter je...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za J vsi mislijo, da je sirina feltne ampak ni. J ti pove da ima rob feltne enojni zakljucek in zgleda kot crka J nekak...

Ja kaj pa pol pomenijo ?tevilke poleg J? Kako pol pride do balon efekta?

 

ET =einpresstiefe (offset) - pa to sem ti 100krat povedal kaj je...

Ja no ?e pa pozabm sramezljiv sej se mi je zdel <_<

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

gremo en primer od zacetka

 

za gume: 205/55 16 91 VR, 205 je sirina v mm, 55 pomeni profil je visok 55% od 205, torej 205 * 0.55 = 112.75mm, 16 je premer luknje gume v inchih (colah); 16*2.54= 40.64cm, 91 indeks noslilnosti; 91 je 615kg (torej ena guma zdrzi 615kg), V je indeks hitrosti, V je do 240 km/h, R radialna (po mojem nepotreben podatek)

 

za feltne: 16X7 JJ 5x114.3, 67.1mm, ET50 ponavadi so taksni podatki: 16 je premer kolesa v inchih, 7 je sirina kolesa v inchih, JJ zakljucek roba feltne JJ pomeni dvojni rob, 5x114.3 = 5 lukenj, ce jih das skupaj v obliki kroga, je potem premer takega kroga 114.3mm, 67.1mm je premer sredinjske luknje kolesa, ET je offset kolesa...

 

balon efekt je takrat kadar je guma presiroka za sirino feltne...

vedno je bolje imeti sirso feltno in ozjo gumo kot pa ozko feltno in siroko gumo

recimo: za 7" sirino je idealno 195 in 205 guma, za 7.5" pa 205 in mogoce se 215...

 

se en podatek, ki ga tezje dobis je teza kolesa, ki je pomembna, ker mora biti feltna cim lazja (nevzmetene mase v avtu so tiste, ki ti vpocasnijo pospeske)

 

evo a je boljs zdaj? :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.