Skoči na vsebino

Motoristi?ni koti?ek


LiPi

Priporočeno sporočilo

...sem si rekel zakaj pa ne se na mazda forumu povprasat kaksem motor imaste...sem videl da vasj je nekaj.

Zadeva pa je taka...kupujem motor...prvi resnej?i po 50 in kakem obcasnem 125ccm. Gledal sem pa Honda hornet 600 2000letnik, kawa z-7, yamaha fazer, no pa kak ducati ..sam kaj ko vsi pravijo da je 600 presvoh..... kakersen koli predlog dobrodosel...tudi glede nakupa opreme..kje se splaca kaj kupit pa kaksne znamke..?

 

Hvala za vse info

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest mam pa mojo petardo zdej ?ist raztavleno.

Skuter

Benelli 491 racing

polini kit 70ccm

dellorto 17

leovince rx

,...

 

Bil je tak:

post-798-1189972158_thumb.jpgpost-798-1189972197_thumb.jpg

 

 

Zdej pa je vsa plastika ?la stran, ker rabi temeljito prenovo(kitanje,barvanje,novi nosilci,...).

Drga? morm pa menjat ?e val?ke, frgazar na?telat pa mogo?o fedr?ke na sklopk menjat.

Skuter gre po ?tevcu 130kmh to je realnih 100-105 :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vsi pravijo da je 600 presvoh.....

 

 

Kdo to pravi, men je totalno dovolj. Kaj ti rabi 150 - 200 konjev, ki jih nikoli ne more? porabit, povrh vsega pa si tako napet gor na motorju, da po 1 uri sploh ne more? ve? hodit ??? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...sem si rekel zakaj pa ne se na mazda forumu povprasat kaksem motor imaste...sem videl da vasj je nekaj.

Zadeva pa je taka...kupujem motor...prvi resnej?i po 50 in kakem obcasnem 125ccm. Gledal sem pa Honda hornet 600 2000letnik, kawa z-7, yamaha fazer, no pa kak ducati ..sam kaj ko vsi pravijo da je 600 presvoh..... kakersen koli predlog dobrodosel...tudi glede nakupa opreme..kje se splaca kaj kupit pa kaksne znamke..?

 

Hvala za vse info

 

Sam vozim Kawasaki Z750S,letnik 2005,odli?na zadeva za za?etnike in tudi za malo bolj izku?ene,konjev dovolj,edino za kak?no bolj ostro vo?njo je vzmetenje bolj bogo;do zdaj sem prevozil 39000 km in zelo zadovoljen;?e zna? peljat lahko brez problema kak?nega SS pusti? odzadaj.

?e te ?e kaj zanima vpra?aj;aja BTW tudi prodajam mojga Zja,?e bi te slu?ajno zanimal.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prevozo kr nekaj km z Hondo Hornet in morem re?t da je zlo uravnove?en bike,sploh ?e si bolj za?etnik je super izbira. :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prevozo kr nekaj km z Hondo Hornet in morem re?t da je zlo uravnove?en bike,sploh ?e si bolj za?etnik je super izbira. :bravo:

 

Hornet 600 ali Hornet 900, pa seveda kateri letnik. Pozabil si par podatkov navest,da se ve za kateri model se sploh gre.

In kolko je to nekaj km?? 1000,2000,15000??

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?eloma se na hornetko nagibam...ja monster je pac lepotec...no kaj ko ima samo tam okoli 55konjev... kar se pa 600 tice nisem mislil glede konjev..jih imajo vse vec kot dovolj zame... ampak zaradi navora, ki je pri vecini kar visoko prestavljen(obrati)... Poky koliko je pa pila v povprecju? baje da so kar pozresne napram drugim..ne da je to kljucno seveda :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?eloma se na hornetko nagibam...ja monster je pac lepotec...no kaj ko ima samo tam okoli 55konjev... kar se pa 600 tice nisem mislil glede konjev..jih imajo vse vec kot dovolj zame... ampak zaradi navora, ki je pri vecini kar visoko prestavljen(obrati)... Poky koliko je pa pila v povprecju? baje da so kar pozresne napram drugim..ne da je to kljucno seveda :P

 

Mora? se odlo?iti ali ?eli? dvovaljnika ali ?tirivaljnika? Dvovaljniki imajo ve? mo?i & navora v ni?jih obratih, pri ?tirivaljnikih se vse dogaja v v vi?jih obratih;pri mojemu recimo tam od 8000 RPM dalje;prav ?ivahen pa rata tam od 9000 RPM dalje. Pol se tudi dokaj lepo sli?i izpuh.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

600 je bla ja. Pa je po moje ?isto zadosti. ;) Je pa res,da Honda pa? pije malo ve? kot recimo Yamaha,torej Fazer 600,?e primerjamo podobna 2 motor?ka. :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

600 je bla ja. Pa je po moje ?isto zadosti. ;) Je pa res,da Honda pa? pije malo ve? kot recimo Yamaha,torej Fazer 600,?e primerjamo podobna 2 motor?ka. :whatever:

 

Fazer 600 kot FZS600 ali kot FZ6S??. FZS600 ?e ima vplinja?e, FZ6S pa ?e elektronski vbrizg;temu primerno ima FZS600 rahlo ve?jo porabo,ampak se pa lep?e odziva na dodajanje plina(seveda ob na?telanih vplinja?ih)

Mogo?e tudi zato malo ve?ja poraba,ker je Hornet naked, Yamahca pa ima poloklep.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa veste da se da horentko na?opat na 100 KM in to brez kakih pretiranih stro?kov (tak motor ima CBR 600 do leta 2000) ?

Koliko je za vas "normalna" poraba ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa veste da se da horentko na?opat na 100 KM in to brez kakih pretiranih stro?kov (tak motor ima CBR 600 do leta 2000) ?

Koliko je za vas "normalna" poraba ?

 

Pod 7 l je normalna poraba...

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No potem bo pa Hornetka :bravo: mislim pa 600 vzet letnik pa 2000-01 imajo ze 17 col obojne gume..in cenovno mi ustrezajo za prvi motor....

Kaj pa oprema kje kupujete?

 

TSC Laba-Litija,Autocommerce MB & LJ,TC Motoshop LJ, Avto ?erbinek MB,Stupit MB, Louis & Hein Gericke-Gradec/Graz-Avstrija itd,itd....

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e en film?ek za lu?te delat:

Odli?na cesta, cca. 30 km sami ovinki, brez peska, z dokaj malo prometav poznem popoldnevu in ?e bolj pomembno brez :policaj:

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar sem v testih bral pije hornetka kak liter vec kot pa fazerka fz6 mislim..tisti ki ima spredaj spicaste in ne kockaste luci....sm napisal bol po otrocje k nevem kako se ker klice :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poky koliko je pa pila v povprecju? baje da so kar pozresne napram drugim..ne da je to kljucno seveda :P

 

kot ze receno...mi ni kljucno, me je samo zanimalo.. motor je pa vsekakor za uzitek, in pri uzitku se pac ne glda na ceno(no vsaj prevec ne) :bravo:

Je kot vino raje kozarec dobrega kot pa liter slabega :vino:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.