Skoči na vsebino

Prehrana v pravem pomenu


LiPi

Priporočeno sporočilo

No tukaj bomo pa debatirali o tisti prehrani ni naj "ne bi bila zdrava". Imam neko balkansko kuharico...pa ne najdem pravega recepta za cevapcice. No saj ne da tak obstaja....so seveda varjacije...zanima me kaj dajo da so bolj ?ingumasti(sodo bikarbon?)...sem ravnokar naredil ene iz 400gjunje?ine+1cebula+petr?ilj+sol+poper...3 uri pocivat..potem pa peci:)...naj bi bili u?i?ki..vasaj tako pi?e...no problem je ker se malo prevec cefrajo....

 

 

Zdaj pa mojstri zara na dan z besedami(Labi malo pomoci)...Lahko dodate se aksen recept.

 

Aja...slike raje ne dam...niso ravno manekenke :D so pa s kajmakom..Njam njam

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok,..evo pol en recept,..ampak zanal? brez mesa :D

 

je pa pregre?no dobra tortica :P

 

Biskvit:

6 jajc

10 dag sladkorja

18 dag moke

1 pecilni pra?ek

1 vanilijev sladkor

5 ?lic Nutelle

 

Nadev:

0,5 l sladke smetane

1 krem fix

10 ?lic Nutelle

1 manj sladek vi?njev kompot

 

Preliv za biskvit:

4 ?lice ruma

sok vi?njevega kompota

nekaj vode

 

Jajca lo?i?. Rumenjake in 5 dag sledkorja pensto vme?a?. Beljake ter 5 dag sladkorja zme?a? v trd sneg. V rumenjake vme?a? 5 ?lic Nutelle, doda? 1/3 snega ter moko presejano s pecilnim pra?kom. Nato doda? preostali sneg in vse skupaj narahlo preme?a?. Pe?e? cca. pol ure pri 170c.

Ko je biskvit pe?en in ohlajen, ga nare?e? na 3 plasti. Kremo naredi? iz sladke smetane in Nutelle. Najprej stepi sladko smetano do polovice nato dodaj Nutello in stepa? do konca. Vsako plast navla?i? z me?anico ruma, soka vi?njevega kompota ter vode. Nato nama?e? s kremo ter oblo?i? s polovi?kami vi?enj iz kompota. S kremo nama?e? tudi zunanjost tote. Okrasi? po ?elji.

 

 

 

 

moj popravek k torti je pa,..smetano je treba stepst do konca preden se doda nutella,..druga? je preteko?e,..

?e bol?a varjanta je pa,..na spodnji biskvit nalo?i? banane, na zgornji pa vi?nje,..pokrije? s tretjim, nama?e? s smetano in potrese? s ?okoladnimi delci Objavljena slika

 

waaaaaaa,..mislm da bo tole na jedilniku za day off, ?ez 14 dni Objavljena slika

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.