Skoči na vsebino

nakup m6


umetnik

Priporočeno sporočilo

Ja jaz ti odkrito povem, da sem kar malo razo?aran. Imam M 6 letnik 02, 1,8 TE, 76.000 prevo?enih pa ni to kar sem mislil da bo. Sem avto kupu od enga malo starej?ega pa sem mislu da bo to ?lo brez problema (vsaj pribli?no tako kot je bilo to s Carismo) pa mam skoz ena jajca, sicer ni? konkretnega same male stvari te pa to moti, vsaj mene. Nazadnje mi je kar ?ez no? skurl akumulator star komaj dve leti in pol pa take stvari od crkovanja lu?k na armaturi oz gumbih, nekam ?udne slopke.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nerazumem nekaterih ko mu crkne ena lu?ka al pa se akumulator sprazne da je nezadovoljen z avtom.Z mazdami se vozim ?e 12 let mazdo 6 diesel imam ?e pol leta in 120 tiso? prevo?enih kilometrov z avtom nimam nobenih te?av prejsni teden sm naredil servis na 120.000 tiso? km pri poobla??enem serviserju servis stane 750eur z vsemi orginalnimi deli tko da ti pripro?am nakup 6-ke.Veliko zoom zoom :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

EJ NISEM TAKO NEZADOVOLJEN SEM PA REALIST, SEM SAMO POVEDAL, DA BO ?LOVEK VEDEL, DA NI VSE TAKO RO?NATO KOT HO?TE NEKATERI PRIKAZAT.

A SI PREDSTAVLJA?, DA VSTANE? 6.15 SE HITRO UREDI? SE VSEDE? V AVTO PA NI? OD NJEGA. ZUNAJ 7 STOPIN IN KAJ TI PREOSTANE NAZAJ V HI?O OBLE?T KOMBINEZON IN SE VSEST NA MOTOR TER ODPELJAT NA ?IHT, DA TE CELA VAS GLEDA ALI SE TI JE ZME?AL DA SE ZJUTRAJ Z MOTORJEM VOZI?. NI PRAV FLETNO MAZDA PA STOJI DOMA, KO TI ZMRZUJE? NA MOTORJU.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

EJ NISEM TAKO NEZADOVOLJEN SEM PA REALIST, SEM SAMO POVEDAL, DA BO ?LOVEK VEDEL, DA NI VSE TAKO RO?NATO KOT HO?TE NEKATERI PRIKAZAT.

A SI PREDSTAVLJA?, DA VSTANE? 6.15 SE HITRO UREDI? SE VSEDE? V AVTO PA NI? OD NJEGA. ZUNAJ 7 STOPIN IN KAJ TI PREOSTANE NAZAJ V HI?O OBLE?T KOMBINEZON IN SE VSEST NA MOTOR TER ODPELJAT NA ?IHT, DA TE CELA VAS GLEDA ALI SE TI JE ZME?AL DA SE ZJUTRAJ Z MOTORJEM VOZI?. NI PRAV FLETNO MAZDA PA STOJI DOMA, KO TI ZMRZUJE? NA MOTORJU.

 

Samo,ko si napisal,da si prej imel vesno noter,mi je malo ?udno.Jaz imam tri leta star avto 9in je noter original Mazda...

 

Druga?e pa imam avto 10 mesecev in razen ene malenkosti z xenonkami je avto :bravo: ..

Ti pa priporo?am diesl-power...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

EJ NISEM TAKO NEZADOVOLJEN SEM PA REALIST, SEM SAMO POVEDAL, DA BO ?LOVEK VEDEL, DA NI VSE TAKO RO?NATO KOT HO?TE NEKATERI PRIKAZAT.

A SI PREDSTAVLJA?, DA VSTANE? 6.15 SE HITRO UREDI? SE VSEDE? V AVTO PA NI? OD NJEGA. ZUNAJ 7 STOPIN IN KAJ TI PREOSTANE NAZAJ V HI?O OBLE?T KOMBINEZON IN SE VSEST NA MOTOR TER ODPELJAT NA ?IHT, DA TE CELA VAS GLEDA ALI SE TI JE ZME?AL DA SE ZJUTRAJ Z MOTORJEM VOZI?. NI PRAV FLETNO MAZDA PA STOJI DOMA, KO TI ZMRZUJE? NA MOTORJU.

 

in kaj ima mazda pr tem, ?e ima? za en k. akumulator?

 

jaz se zeeelo zadovoljna, in tudi naslednji avto bo obvezno mazda

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no tko pa? je, tudi ?e je akumulator za en k... bi lahko vsaj mal nakazal da ga zmankuje a ne. Zakaj pa je bil pa prej ?e not Vesna pa res ne vem,mu je vejretno original tud crknu <_<

 

Zakaj ste me vsi tko nasko?il ?e mal potarnam glede kvalitete in zanesljivosti Mazde a je to kej nemogo?ga, ne morejo biti sami suparlativi al kako..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noben ni rekel da je mazda super avto super avto sploh neobstaja vsi se kvarijo in usi imajo napake.Avto pa? treba redno servisirat in vzdr?evat.?e gres na poobla??eni servis ti tudi akumulator pregledajo.?e ti pa avto neu?ge ni se treba usest na motor lahk pokli?e? taxi al pa se odpelje? z javnim prevozom pa noben nobo vedel kam si ?el in da ti mazda no?e v?gat.Drugi? pa mej rez. akmultor doma za usak slu?aj (hec) :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no tko pa? je, tudi ?e je akumulator za en k... bi lahko vsaj mal nakazal da ga zmankuje a ne. Zakaj pa je bil pa prej ?e not Vesna pa res ne vem,mu je vejretno original tud crknu <_<

 

Zakaj ste me vsi tko nasko?il ?e mal potarnam glede kvalitete in zanesljivosti Mazde a je to kej nemogo?ga, ne morejo biti sami suparlativi al kako..

 

ko ti crkne, ti enostavno ne v?ge, jaz sem imela pri prej?njem avtu ?isto nov akumulator in ker je bil avto na popravilu par dni, so mi ga

tam kar sami skurl (sm ga pr?la iskat in vidim pri?gane lu?i :angry: )

kar se pa ti?e kvalitete in zanesljivosti mazde, smo pa ?e ogromno povedali

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi? sem z vasi ne z mesta, drugi? ?e bi se s taxijem voznu na ?iht ne bi vozu mazde in tretji? akumulatorji se ne kupujejo na zalogo. :whatever:

 

exactly...

 

 

vendar pa, povej mi en avto, ki naka?e, da mu bo akumulator crkno ?

 

meni je dosedaj akumulator crkno na 3 (treh) vozilih... in to na vseh treh po enakem na?inu, to?no takem, kot si ga opisal... sede? v avto in proba? verglat pa je tema. pr mxi so se sicer lu?ke pokazale za ene 2 sekundi, potem pa konec...

 

slabosti mazde 6 pa so rjavenje zadnjih blatnikov pri za?etnih serijah, malo ?uden potovalni ra?unalnik pri DIZL razli?icah, ter relativno glasen motor (v primerjavi s 2.2CTDI hondo)

 

aja... pa tudi Mazda NI IMUNA na povpre?ne okvare (globalizacija naredi svoje)

pa proti rednemu in sprotnemu vzdr?evanju vestnih lastnikov nima MAZDA tudi ni? ;)

 

avto je stro?ek, pa kakorkoli obrne? B)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,tako pa? je.Enim,ki imamo mazde se nam kvari avto malo,enim pa.....

 

 

.....ful,ker so izbrali druge znamke...tako pa? je.Kot je napisal KAALman-avto je stro?ek in to ?e kar velik.

?e ga lepo in sproti vzdr?uje?,te stro?ke lahko zmanj?a?... ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest druga?e avto izredno dobro vzdr?ujem in redno servisiram, ne sicer na poobla??enem servisu (letnik 2002) VENDAR PA PRI MEHANIKU, KI SE NA TE STVARI SPOZNA (SPECIALIZIRAL JAPONSKA VOZILA). Kljub temu pa se mi kar dogaja tudi obrobe zadnjih blanikov so ?e na vidiku skratka :rispekt:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest druga?e avto izredno dobro vzdr?ujem in redno servisiram, ne sicer na poobla??enem servisu (letnik 2002) VENDAR PA PRI MEHANIKU, KI SE NA TE STVARI SPOZNA (SPECIALIZIRAL JAPONSKA VOZILA). Kljub temu pa se mi kar dogaja tudi obrobe zadnjih blanikov so ?e na vidiku skratka :rispekt:

 

Sej ?e se mehanik spozna na svoje delo,je O.K,jaz bom tudi po izteku garancije svojega vozu k mojemu mehaniku.Glede zadnjih blatnikov je pa znana zgodba,da radi gnijejo(?e posebno prva generacija M 6).

Bi ti dal ?eninega pugija pa bi pol videl kaj so pravi in ornk stro?ki vzdr?evanja.Vsak teden se kaj pokvari...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

... ter relativno glasen motor (v primerjavi s 2.2CTDI hondo)

 

 

hehe, ?e dobr, da ne vozi? VW-jevega TDI-ja... ;)

 

 

 

OK, da ne bomo preve? hvalili: napake pri moji ?estki;

 

- 3x xenon, ?eprav za dva primera sumim, da je bil bolj problem v neznanju serviserjev, ker zdaj imam ?e leto in pol mir.

- mazanje volanskega droga... vsake 14dni mal podrmam volan naprej nazaj, da se spet podma?e (no biggie)

- 2x menjani diski, ker se zvijajo... naslednji? gredo notri kak?ni kvalitetnej?i aftermarket

- vzmet v volanu je spu??ala neprijetne zvoke tipa "boing" sramezljiv

- ?arnica v centralni konzoli je imela slab stik

- ?ri?kav zadnjih petih vratih so mi pokon?ali

 

Razen xenonk so vse ostalo bolj minorne zadeve... zvijanje diskov mi je pa ?e znano s ?asov, ko sem imel korejca - vzrok? :ne vem: nazadnje sem sli?al, da verjetno premal bremzam :blink: Mogo?e res, saj se na 65km do slu?be dotaknem bremze samo cca 5-6x pa ?e to po navadi zelo na rahlo.

 

Bottomline:

 

za 110.000 prevo?enih kilometrov v treh letih se mi zdi tole zelo pozitivna statistika in sem z avtom zelo zadovoljen...

 

Z nakupom rabljenega avta je pa pa? tako, da nikoli ne ve? kak?no zgodovino je imel avto oziroma kako so z njim ravnali. Lahko ima? sre?o lahko pa tudi ne, no sej z novim je mo?na ista zgodba samo pri novem te ??iti garancija ;) .

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa, da ?e js pohvalm mojo beybiko,..v dveh letih in 68.000km je crknla samo lu?ka k osvetljuje gumb od klime,..

 

no pa 2x menjala kratke pa 1x pozicijsko lu?ko,..

 

 

mazda je ZAKON!!

 

 

aja,..pa da pohvalm ?e tastaro beybiko,..323f 96l,..je bla pr hi?i 9let, 140.000km (mojih je blo v dveh letih 60.000km) in je ?ou via samo auspuh,..(pa ?e to predn sm jo js dobla :P )

 

torej ?e 1x mazda je ZAKON!!!

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no tko pa? je, tudi ?e je akumulator za en k... bi lahko vsaj mal nakazal da ga zmankuje a ne. Zakaj pa je bil pa prej ?e not Vesna pa res ne vem,mu je vejretno original tud crknu <_<

 

Zakaj ste me vsi tko nasko?il ?e mal potarnam glede kvalitete in zanesljivosti Mazde a je to kej nemogo?ga, ne morejo biti sami suparlativi al kako..

 

Men je tud crknu akumulator po enem letu, na isti na?in, 6. 30 hiti? na ?iht...res neprijetno,meni tud prej ni ni? nakazal, da bo crknil, verjetno je tko velika poraba ob zagonu,dale? od ?asa jugotov,ki je pa? za?el verglat "bolj po?as", pa si vedu kje si! :P

Sicer pa sem si sposodil ?enino mazdo( grem prej pa dalj :D ),po telefonu iz slu?be poklical sevis, po delu mi je serviser pripeljal nov panasonic akumulator, ga montiral- pla?al ni? in to je to! :rispekt:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no pa se jaz :)

 

-na zacetku mi je crknila visokotlacna crpalka...popravilo (oz. da so dobili novo) je trajalo 15dni in ne 1 teden kot so obljubili na acosmosu). So mi pa rekli, da je to edini primer in je bla neka napaka v materialu...

-takoj zatem je zacel curljat nafta po motornem prostoru...razlog: geniji v acosmosu niso dobor zategnili tisto novo crpalko in je pol smrdel po dizlu po celem avtu...tle sem dokonco nehal "sodelovat" z acosmosom..

-dvakrat so mi zamenjali sencnike (zdaj so povsem ok)

-dvakrat sem bil vpoklican

-crknil je LMM merilec pretoka zraka (pohvala Gami, ker so mi brezplacno zamenjali izven garancije)

-crknila sta oba motorcka za dvig luci (spet isto kot zgoraj)

-crknil je motorcek za dvig/spust sipe (garancija)

-crknil je senzor sovoznikovega airbaga (garancija)

-akumulator mi je crknl pri 110.000km (je dal znake, stevci kar naekrat skocijo kot zmesani do konca)

 

kilometrov imam 145000 in suma sumarum sem zadovoljen z avtom, ce gledam kam vse potuje...po najbolj nemogocih cestah, takih kjer je kraljuje golfII :)

 

aja meni sploh ni glasen ta avto...do 170km/h se peljes cisto v redu in ni cutiti nekih motecih zvokov iz motorja ali zraka

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.