Skoči na vsebino

anti radar


Guest BrainY

Priporočeno sporočilo

Verjel ali ne ampak ko ima? enkrat 2 litra ali ve? ?ele vidi? da ni vse v top speed. ;) Mogo?e ga je kupil tudi zaradi pro?nosti, zaradi tega ker je prav zabavno imeti v 5 pri 50 in pohoditi do 90...

Pravzaprav sem se zdajle spomnil. ?e enkrat je napisal, da je GTko kupil zaradi opreme, ki je druga?e ni na voljo kot ravno pri verziji GT. B)

@Qwerty: Potem je ?el kakorkoli obrne? prehitro. ?al. :( Vem pa zaprimere ko so ?li po omejitvah in mu je v nepreglednem kri?i??u kombi izsilil prednost. Ali pa ko je mopedist zavijal levo, to nakazal z roko, pijan ?ofer ga je ?el pa prehitevat po levi... VSAK motorist ki re?e da se vedno vozi lepo v koloni la?e. Logi?no je, da ?e kupi? mo?an motor (in ja tudi avto, priznam) da bo? vsaj kdaj in kdaj pritisnil. Tudi to, da so motoristi?ne kolone najbolj varen na?in ni ?isto res. Sem ?e preve?krat sli?al primere, ko je prvi pospe?il, drugi za njim potem se pa za?ne. ;) Po drugi strani, ko enega izsili nekdo (tega mojega znanca) mu nobena niti po?asna kolona ne pomaga. Ironi?no je bil zadnji od treh in sta ?ele ?ez nekaj minut opazila da ga je zmanjkalo ker so vozili lepo v gosjem redu in z kar nekaj razmaka med sabo. Imam pa tudi znanca, ki se vozi ve?inoma sam. Usede se na motor (Virago) in se lepo vozi po?asi, ogleduje pokrajine, ki be?ijo mimo njega, naravo itd.

Sicer smo pa offtopic ampak ker sem ravni danes dobil fotko kaj stori motor pri 250...

 

Uf,to je ?e stara fotka. Le zakaj bi stal v koloni ?e pa je dovolj prostora,da gre? po sredini mimo;seveda je to te?ko v Sloveniji,kjer ti vsak drugi bumbar ?e malce bolj ven zapelje,da ne bi ?el mimo. Tak?nih te?av recimo v Avstriji, Italiji...nimam. O?itno je prometna kulura tam an vi?jem nivoju.

Na sre?o moj motor ne gre 250...gre pa po pape?evi 190...Itak pa je tak?na hitros brezveze;je bolj zanimivo peljat kak?ne ovinke kjer je recimo 70/80 km/h, max. speed. ?e lep?e pa je na sirkali??u,kjer ne rabi? pazit peska na cesti,olja ali pa kak?nega avto ali motobumbraja,ki se pripelje po tvojem pasu.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf,to je ?e stara fotka. Le zakaj bi stal v koloni ?e pa je dovolj prostora,da gre? po sredini mimo;seveda je to te?ko v Sloveniji,kjer ti vsak drugi bumbar ?e malce bolj ven zapelje,da ne bi ?el mimo. Tak?nih te?av recimo v Avstriji, Italiji...nimam. O?itno je prometna kulura tam an vi?jem nivoju.

Na sre?o moj motor ne gre 250...gre pa po pape?evi 190...Itak pa je tak?na hitros brezveze;je bolj zanimivo peljat kak?ne ovinke kjer je recimo 70/80 km/h, max. speed. ?e lep?e pa je na sirkali??u,kjer ne rabi? pazit peska na cesti,olja ali pa kak?nega avto ali motobumbraja,ki se pripelje po tvojem pasu.

 

se ?isto strinjam :bravo:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf,to je ?e stara fotka. Le zakaj bi stal v koloni ?e pa je dovolj prostora,da gre? po sredini mimo;seveda je to te?ko v Sloveniji,kjer ti vsak drugi bumbar ?e malce bolj ven zapelje,da ne bi ?el mimo.

 

Hja pravzaprav nisem mislil tak?ne kolone. Mislil sem motoristi?ne kolone. To, da prehitevate kolone me ne moti, sam se vedno, ko vidim motorista v ogledalu pomaknem ?e bolj k robu ceste, da me varno prehiti. ;)

 

Sicer pa ja, dirkali??e je najbolj varno, sploh za motoriste, saj na dirkali??u ni ograj/dreves/znakov ob progi. B) Aja in, da me ne bo kdo narobe razumel, ne me?em vseh motoristov v isti ko? (kot ogromno Slovencev) to pa ravno zato ker (kot sem napisal) poznam kar nekaj pametnih motoristov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja pravzaprav nisem mislil tak?ne kolone. Mislil sem motoristi?ne kolone. To, da prehitevate kolone me ne moti, sam se vedno, ko vidim motorista v ogledalu pomaknem ?e bolj k robu ceste, da me varno prehiti. ;)

 

Sicer pa ja, dirkali??e je najbolj varno, sploh za motoriste, saj na dirkali??u ni ograj/dreves/znakov ob progi. B) Aja in, da me ne bo kdo narobe razumel, ne me?em vseh motoristov v isti ko? (kot ogromno Slovencev) to pa ravno zato ker (kot sem napisal) poznam kar nekaj pametnih motoristov.

 

Na ?alost pa pri nas ne premoremo pravega dirkali??a...v Kr?kem je sicer Raceland, ki je super za treniranje tehnike ovinkov, ni pa to to. Pa? ?e vedno nosimo EUR sosedom.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nevem zakaj i??e? konflikte ?

 

mislim ?e je kdo ?udn si to ti, kupi? avto GT ki po doma?e pomeni zverina in se ?e

ve? kot 130 nisi peljal ker so taki pa? predpisi.. :ne vem:

 

ne i??em konflikte, rad bi le povedal kaj je zakonsko in moralno normalno. Jaz sem in ti (?e vozi? prehitro oziroma preko omejitev) nisi. Sem peljal ?ez 130, vendar tam, kjer je to dovoljeno. Bo? ?e vedel, kje. Zakaj sem pa kupil GT, je pa ?e Symon povedal, sploh pa to ne vpliva na moj na?in vo?nje. Pribli?no enako hitro sem se vozil tudi ?e s prej?njim avtom (98 konjev manj).

 

?e malo karikiram (in omilim napeto pisanje), mi je vo?nja pri 130km/h v moji superduper makini v tak u?itek, da si ga ne upam ogro?ati s kakr?nim koli ogro?anjem. Ne sebe, ne ostalih. Upam, da bo trajal ve?no.

 

no ja, pa ?e to: res bi ?el enkrat na eno konkretno dirkali??e, da vidim ?esa vsega je moja Mazda sposobna.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Suicidal :rispekt:

 

Te popolnoma razumem in tudi sam se vse bolj nagibam k tak?nem na?inu vo?nje. Bolj?i kot imam avto bolj mi tako sede. Ne rabim ve? dokazovati niti sebi niti drugim kolk mi avto stegne in njegove top performance izrabljam le ?e v primeru prehitevanj, kar mi pa itak privabi nasme?ek na usta. Pa ne zato, da bi se bahal ampak zato ker so prehitevanja s toliko zaloge navora res pravi u?itek in dale? od tistega neprijetnega vpra?anja "a bo al ne bo".

 

Se pa vedno nasmehnem tistim, ki te na AC v nekih jaj?kih s top speedom 160km/h prehitijo. Nakar jih pri svoji konstantni hitrosti 140km/h prehitim po klancu navzgor, ker pa? jaj?ek ne "zmore". Ko pa je ponovno klanec navzdol in moja hitrost ?e vedno konstantna pa ta s tistim jaj?kom na gumicah ?irine 155mm pade mimo kot sneta skira. Ta isti se nato ?e hvali, da mu gre 60KM Clio 190km/h in da vse prehiti. :hohoho::hohoho:

 

?e bi vedel kako pateti?en je s svojimi dejanji in s svojimi izjavami verjetno kej takega ne bi po?el ampak ?e se dobro spomnim 15 let nazaj sem bil sam verjetno isti sramezljiv ?e posebej s svojim rahlo navitim jugecem. sramezljivsramezljiv:lol:

 

Ampak ?asi se spremenijo in ?e nam uspe (nekaterim pa? ne, ker gredo ?ez mejo) ratamo starej?i (pametnej?i?) in takrat ugotovimo, da top speed pa? ni bistvo nekega avtomobila. In tudi sam se 99% dr?im omejitev oziroma max +10% nad omejitvijo, ?e vidim, da s tem ne ogro?am nikogar. Da potrdim napisano lahko povem, da sem ?ele po dveh letih od kar imam Mazdo sploh prvi? sprobal kon?no hitrost - sicer na na?ih cestah sramezljiv ampak v zagovor sem to naredil ob treh zjutraj na popolnoma prazni AC.

 

Aja Brainy, da ne bo pomote tole kar sem napisal niti slu?ajno ne pomeni, da sem se vme?al v vajin nesporazum oziroma, da sem se postavil na eno stran ampak ho?em povedati, da dandanes lahko vozi? po vseh predpisih pa si ?e vedno med najhitrej?imi na cesti in da si dale? od neke cestne ovire - prav nasprotno ve?ino moram jaz prehitevati in razen na AC se mi zgodi samo 1x do 2x na mesec, da sem prehiten. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no ja, pa ?e to: res bi ?el enkrat na eno konkretno dirkali??e, da vidim ?esa vsega je moja Mazda sposobna.

 

:hohoho: ne me smejat. saj vem da si mislo napisat da bo mazda sprobala kolko si ti sposoben :policaj:

 

 

?e bi vedel kako pateti?en je s svojimi dejanji in s svojimi izjavami verjetno kej takega ne bi po?el

 

:blink: zagotovo upam trdit da se moj na?in vo?nje ne bo spremenil, pa tud dvomim da me je bilokdo od

oseb ki pljuvajo po meni sploh videl na cesti, ne pa da mi moralizirajo kot da sem cestni zlo?inec ki ima na vesti ducat du? in kazni za cel loto dobitek

 

Da potrdim napisano lahko povem, da sem ?ele po dveh letih od kar imam Mazdo sploh prvi? sprobal kon?no hitrost - sicer na na?ih cestah sramezljiv ampak v zagovor sem to naredil ob treh zjutraj na popolnoma prazni AC.

 

a jaz pa to prakticiram vsaki? ko se po cesti peljem?

 

nevem zakaj oz po ?em sklepate da sem najve?ji divjak tega dela slovenije.

po ac se ve? kot 160 nisem peljal ?e lahko re?em da leto dni.

 

mah sej nima veze.. vozi kak ti pa?e, jaz bom pa tud, ne glede na to kaj si biloker ku*** tu gor misli o meni.

 

pa da nebo pomote, sploh ne kujem zamer proti nobenemu, niti symonu ko me?a drek ki je mo?no samo

da ma povsod prste vmes..

 

sploh newem zakaj ?e sploh hodim na forum, mogo?e zato ker obujam spomine kak je bil ql pred...

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:blink: zagotovo upam trdit da se moj na?in vo?nje ne bo spremenil, pa tud dvomim da me je bilokdo od

oseb ki pljuvajo po meni sploh videl na cesti, ne pa da mi moralizirajo kot da sem cestni zlo?inec ki ima na vesti ducat du? in kazni za cel loto dobitek

 

saj mi je ?e ?al, da sem kar koli napisal - sploh te v mojih pisanjih nikjer nisem dal kot primerjavo in sem pisal takole na splo?no... se opravi?ujem, ?eprav ne vem zakaj, ker te nikakor ne morem soditi saj te nikoli nisem videl kako vozi? - se pravi, da ?e bi te direktno omenil bi pa? bluzil v tri p***de ma**ne

 

a jaz pa to prakticiram vsaki? ko se po cesti peljem?

 

nevem zakaj oz po ?em sklepate da sem najve?ji divjak tega dela slovenije.

po ac se ve? kot 160 nisem peljal ?e lahko re?em da leto dni.

 

spet napa?no vidi? - moj post pa? ne leti nate, razen ?e ma? slabo vest pa zarad tega to tako vidi?

 

mah sej nima veze.. vozi kak ti pa?e, jaz bom pa tud, ne glede na to kaj si biloker ku*** tu gor misli o meni.

 

pa da nebo pomote, sploh ne kujem zamer proti nobenemu, niti symonu ko me?a drek ki je mo?no samo

da ma povsod prste vmes..

 

sploh newem zakaj ?e sploh hodim na forum, mogo?e zato ker obujam spomine kak je bil ql pred...

 

Ne vem za druge, samo zame si pozitiven lik na tem forumu in ve?ino ?asa razmi?lja? popolnoma normalno OK in bi bilo ?koda, da bi zaradi kak?nih brezveznih nesporazumov zapustil forum - ampak da forum ohranimo ql je pa treba nekaj narest.

 

Za forum pa je tudi smrt, da se ni? ne dogaja in ?e vedno je ve?ji plus, da v?asih malo preve? budalimo in nakladamo, kot pa da ne pi?emo ni?. Recimo nekaj takega se dogaja ne KIA forumu, ki ga obi??em 2x na mesec pa rabim max 10minut, da ?isto vse nove poste preberem pa ?e kaj napi?em - skratka porazen dolg?as :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok fantje slow down, da se vrnemo k temi antiradar, tudi jaz sem se zanimal za neki tazga,ko ?e ni blo prepovedano in to iz preprostega razloga, ker sem pred pribli?no tremi leti dobil domov fotko in multo,ker sem ?el 77km/h( namesto 70) po stari cesti v Lj, tam nekje med Logom proti Vrhniki me je slikal verjetno "smetnjak", ker nisem nikogar videl, sobota zjutraj, prazna ravna cesta brez prometa.. :( Me je tko razkurlo, da za 7 km preve?( pa nikjer nobenga prometa)dobi? kar slikco pa polo?nico,da sem se ?e zanimal za razne detektorje in motilce ..Pa sem se ohladil.. nima smisla..proti vetru... itaq si na koncu sam moker :P

Sicer pa so v Italiji najbolj veseli divjakov,ki jih je v resnici vse manj in manj- jim zmanjkuje ke?a :D mislim, da bo tko v kratkem tudi pri nas,skratka ?e se bomo hotli vozit,se bomo po predpisih!

BTW samo pogovor z mobilnikom za volanom je v Italiji po novem kazen 594 ? plus odvzem vozni?kega od 1-3 mesece!

In to je ena izmed najni?jih kazni, vse gredo v tiso?e npr. vo?nja brez vozni?kega od 2257 do 9032? in ?e si kr?itelj povratnik v dveh letih ?e leto zapora....Da o prehitri vo?nji in pod "gasom" niti ne govorimo.. ?zmeden? ?e gre? recimo po AC 200 te po?ljejo na pregled ?e k psihiatru, da ugotovijo ?e si nor...

?e nima? ke?a za pla?at kazen, ti enostavno zarubijo avto,ti pa i??i ke? kjerkoli ho?e?, vsak dan skrbni?tva avta pa ti seveda dodatno zara?unajo...

Ma ni ve? heca-vsi so (smo) krotki pa naj bo Mazda, BMW al pa Ferarri s 500KM... :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pismo potem pa mi Slovenci jamramo kak?ne finan?ne kazni so pri nas. :blink:

Aja Brainy saj da ne bo? mislil, BMK ?e kuje? kakr?nokoli zamero proti meni, mi je ?e ?al, da sem se sploh vme?al in napisal svoje mnenje (kar je kot vemo tudi eden izmed namenov tak?nih forumov). ?e sem te u?alil z izjavo o nagli jezi naj ti pa napi?em da sem to zato napisal zato ker si se pa? tako razburil ?e? zakaj ti ne odgovorimo konkretnih odgovorov in se ti opravi?ujem. :pepsi: Kdo v tejle temi me?a drek (oziroma bolje re?eno podpihuje prepire) pa sploh ne bom napisal da se ne bom za brezveze kregal ker nima smisla. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

... in ve?ino ?asa razmi?lja? popolnoma normalno :( ...

 

kako pa razmi?lja preostali ?as ?! :hohoho:

... ne daj se brany

 

Pa kaj a vidva z Mazdo323 mislita, da se gremo klele tekmo pa rabta navijat al samo u?ivata v tem, da je kakor fajt. Pa a vama ni jasno, da posku?amo umiriti ?ogico in da najmanj kar zdele rabmo je prilivanje olja na skoraj ugasli ogenj.

 

Tebe pa osebno prosim, da ?e me ?e citira? ne jemlji samo delov stavkov iz konteksta oziroma citiraj tako kot se spodobi brez dodajanja raznoraznih smejkotov v citat, ?e jih v originalnem zapisu ni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gost
Ta tema je zdaj zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.