Skoči na vsebino

Nakup 2000? - Mazda?


eagle80

Priporočeno sporočilo

Zdravo, kot vidite sem nov na forumu, razlog je pa tudi viden iz naslova.

 

Skratka kupujem svoj drugi avto. Do sedaj sem vozil AXa cirka 7 let, za njega dal takratnih 260k SIT, bil z njim v Spaniji (Granada), drugje po Evropi, ipd.

 

Ok, torej drugi avto. Trenutno se z avtomobilom vozim nekje trikrat na teden, pa ?e to ve?inoma po mestu in ve?inoma sam. Pripravljen sem dati nekje 2000 ?. Avto mi je po eni strani velika zguba denarja, saj ga uporabljam relativno malo. Sem pa letos naredil potaplja?ki izpit, zato bom verjetno poleti pogosteje se zapeljal kam na morje.

 

Kaj mi je pri avtu najbolj pomembno: 1 varnost, 2 zanesljivo delovanje, 3 var?nost (popravila, deli, poraba), 4 izgled, 5 oprema, nad vsem tem pa bedi cena (tako kot vedno).

 

Torej, kaj sem gledal: saxo, xsara, clio, twingo, polo, zadnje case pa sem opazil tudi mazdo in sicer model 323.

 

Vsi ti avtomobili pe?ajo v dolo?enih stvareh so pa mo?ni v drugih (npr. pri kak?nemu saxoju ali twingotu je varnost najverjetneje na zadnjem mestu).

 

[EDIT] Aja, da povem zakaj sem ta avto sploh opazil. 1. Cena. 2. vsi govorijo o japonski zanesljivosti, pa ?e lep ?portni videz je...

 

O mazdah nimam pojma, zato se obra?am na vas. Ali sploh naj razmi?ljam in gledam ta avto?

 

Hvala in lp!

 

P.S.: Ima pa mazda velik plus, saj imam punco s Hiroshime.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

odvisno ker letnik mazde 323 gleda?. sam imam 323f l.91 in mi zelo lepo slu?i. ni problemov, pocen kosi, kuri mi 7,5-8,5 odvisno od vo?nje, uglavnem z moje strani same pohvale :)

 

A pol se bo? tud u Hiro?imo pelev z mazdo :) joke

Pozdrav punco pa re? nej ke?n pametn kos za mazdo po?lje gor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vrjetno ?eli dobit letnik nekje 95, 96 oz. tm nekje, se prav generacijo "zelenca - BA"

 

Naj kaj ve? povejo lastniki omenjenih vozil, sicer pa se zanimivo sli? da ma? deklino iz Hiro?ime, tko da ?e kupi? mazdilaka bo? imeu 2 ljubici iz omenjenga mesta! :danzoman::hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledam kaj takega:

F

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1711275# (ta mi je zelo lep na slikah, pozna morda kdo lastnika oz, to?no ta avto?)

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1697220

C (ki mi je sicer manj v?e?)

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1705065

 

Kak pa je kaj cenovno vzdr?evati te avte? Dra?je, ceneje kot kak evropski avto? Pa objektivno prosim :)

 

Ja, mislim, da bi bla moja lubica zelo vesela, ?e bi dobil novo lubico v tem primeru...kar se redko zgodi :)

 

edit: na kaj je sploh treba najbol paziti pri teh avtomobilih? Kaj gre najve?krat po gobe? Npr.: AX je slovel po slabih poloseh ali pa po zadnjem mostu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:bravo: pri teh mazdah nimas kaj izgubit,avto gre in gre in gre,samo redni servis in nima kaj bit,jaz sem ga vozil pet let(323f ba letnik 96),poznal pa prejsniga lastnika,avto star enajst let in 190000 prevozenih in nikoli nic okvare,ga pred enim mesecem prodal in mi je ze zal :( jaz ti ga zelo priporocam,ker so zdaj ze kar poceni in za mali denar dosti dobis,probaj pa se ga najt z klimo,ti nebo zal

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi lasnik BA modela l.96

 

Kar se ti?e mojih 216.000 km od tega je skoraj ?e 100.000 mojih nimam nikaker?nih pripomb!!!

Se pa mora? zavedati da avto je star in kar bo? zamenjal bo? zamenjal zaradi dotrajanosti (man?ete,le?aji,sklopka itd.). Pa? noben del ni do?ivljensko trpe?en!

 

Jaz ne bele?im nobene okvare motorja samo potro?ni materjal,in redni servis!

Poraba od 7,5-8,5

 

Kar se ti?e delov ,je na tem forumu kar lepa zaloga in seveda kakr?nekoli te?ave se dajo hitro in poceni zrihtat (govorim o razli?nih izku?njah uporabnikov tega modela mazde)

 

 

z moje strani ?e bi ocenjeval

 

3,9 to?k od 5

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moje izkusnje z mazdo so zelo dobre razen cisto zadnje ko sva sla v ograjo :(:(

drugace pa redni servisi so preventiva za use ce bos redno servisiral ti bo dajala skoraj boljse uzitke kot pa punca ;)

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

 

Kaj mi je pri avtu najbolj pomembno: 1 varnost, 2 zanesljivo delovanje, 3 var?nost (popravila, deli, poraba), 4 izgled, 5 oprema, nad vsem tem pa bedi cena (tako kot vedno).

 

 

Ojla! :)

 

Tudi jaz sem nova na forumu in me zanima nakup Mazde 323 F. Naprimer tale <<KLIK>>

 

V?eraj sem ?la eno gledat, pa je po moje par let stala, ker je ?kripalo vse ?ivo, jermen, bremze, itd. :( Vendar pa ne mislim obupat, ker sem sli?ala ?e veliko dobrega na ra?un tega modela Mazde....

 

@Eagle80: si ?e kaj nabavil?

 

No jaz sem pripravljena dat cca. 3k? in pa tudi mi je pomembno pri avtu tisto, kar je navedel Eagle80.

Kriteriji: klima, airbag, ABS, ma?ina 1.6. oz. do max. 80 kW, pa ne pretirano veliko km. Pa seveda, da ni bila zbita, al pa kaj podobnega.... (ja, saj vem, vse bi mela, ampak to se najbr? ne da)

 

Imate kak?no idejo?? Poznate koga, ki prodaja? Bi pa od letnika 97 naprej.....

 

Hvala za pomo? in kakr?nekoli informacije! :rozico:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za ta denar verjetno lahko dobi? vse omenjeno, vendar en model starej?o, ki je po mnenju cca. 95 % folka veliko lep?i kot tale od kerga si dala bli?njico, so ga pa delal do l. 1998!

 

Primer;

 

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1749314 :ljubezen:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za ta denar verjetno lahko dobi? vse omenjeno, vendar en model starej?o, ki je po mnenju cca. 95 % folka veliko lep?i kot tale od kerga si dala bli?njico, so ga pa delal do l. 1998!

 

Primer;

 

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1749314 :ljubezen:

 

Najprej hvala za odgovor.

 

No, potem sem pa najbr? ?udna, ker meni je tisti tadrugi model bolj v?e?. :unsure:

 

Poleg tega mi je tale, od katere si dall link, ?isto mimo... oglas nepopoln, brez slike notranjosti, itd... :ne vem: sumljivo.... ziher je bolj zgonjena kot pa ohranjena. :wacko:

 

?e bi ?e gledala ta model, mi je tale zanimiva... <<KLIK>>

 

What do U say?? :blink:

 

EDIT: med tem ?asom sem tega zadnjega ?e klicala in je kao vse ok, razen klime, ki ne dela, oz. je nekaj narobe. To je ?e drugi model 323F oz. 323C, ki mu klima ne dela. Je to kak?na hiba tega modela??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ni hiba, sam deli za klimo so ponavad dragi, potem je tu ?e slabo vzdr?evanje avta, pa smo kjer smo. ?e same cevi za klimo so drage ko hudi?, ?e ne dobi? rabljenih delov se (ponavad) ne spla?a to rihtati pri poobla??enem servisu.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ni hiba, sam deli za klimo so ponavad dragi, potem je tu ?e slabo vzdr?evanje avta, pa smo kjer smo. ?e same cevi za klimo so drage ko hudi?, ?e ne dobi? rabljenih delov se (ponavad) ne spla?a to rihtati pri poobla??enem servisu.

 

Kaj pol predlaga?? Da se raje izognem tej Mazdi? Ker ?e do zdej ni porihtu, ne vem zakaj bi zdej vlo?u ke?, k prodaja....Sicer mi je reku da bi pol za toliko zni?al ceno, ampak jz ne vem kok to ko?ta??? :blink:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sj dele bi ?e nekak lah dobil, sam upra?anje kaj je ?lo pr klimi. Ponavad kompresor ribne, nov je pa okol 800? (pri poobla??enem). Upra?i ga zakaj je klima ?la, kaj je narobe, pa povej tuki na forumu pa bomo probal najdt to kar je crknlo.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sj dele bi ?e nekak lah dobil, sam upra?anje kaj je ?lo pr klimi. Ponavad kompresor ribne, nov je pa okol 800? (pri poobla??enem). Upra?i ga zakaj je klima ?la, kaj je narobe, pa povej tuki na forumu pa bomo probal najdt to kar je crknlo.

 

Ja sej mensezdi, da je rekel kompresor.... Neki so kao ?e ven jemali, itd...

 

Tale 323F 1.8 se mi zdi, da se prodaja ze kar dolg casa...

Eni so prilepili link na ta forum ze dolg casa nazaj pa se mi zdi, da je ta...

Bi ti priporocil gledat za 1.5

 

Ja, zgleda no?e cene zni?at... <_<

 

1.5 jih je bolj malo .... po cesti jih ful vidim, ampak za prodajo pa ni? skor.... :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enkrat se spomnim je bla ena zelena 323F 1.8 naprodaj na avtosejmu, ?e neki cajta nazaj, ?e je to ta ti odsvetujem nakup ker je motor prakti?no polit z oljem!!! ?e ma? lahko nogo, raj 1.5, tko k je Labi reku.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je ?el kompresom potem je sraje, to stane ?e ga ne dobi? kje ceneje oz. komplet klimo s kak?ne razbite.

323BA je najve? z 1.5 motorjem, tale 1.8 se prodaja ?e kar nekaj ?asa in ceno je ?e zni?al.

 

Ja ni?, zgleda bom morala iskat ?e naprej.... :(

 

Hvala za info....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Podobno dilemo sem mel 4 mesce nazaj, kupit nekaj pocen, kar pomeni starej?i avto, pa da bo mir nekaj ?asa..

Prej sem imel katro, golfa, AXa, viso in pe?oja 106, pa ti lahko povem da so vsi kurili manj kot mazda, ampak jaz sem menjal kon?nike in bremze vsako leto! To mi je ?lo blazno na ?ivce!

Mene je premamlo pri mazdi to, da ne rjavi, je narejena dovolj robustno da ni treba ni? menjat in vse delajo veliko kilometrov! Ob?inski ?upan ima 1,6 323f mazdo s 540 000 kilometri, pa tko grdo z njo dela, da nevem kako je mo?no da sploh ?e laufa.. Pravi, da nebo menjal avta dokler pelje!

Jaz sem kupu 14let staro mazdo, pa sm tok zadovoln, da ti ne morm povedat..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Kar se tiče prostočasnih športnih copat sem trenutno extremno zadovoljen z znamko On. Copati so res udobni, podplat opravi svoje delo cel dan. Če kdo kupuje naj sproba to znamko.
    • Jaz sem že vsa leta na La Sportiva visokih, pa na salewa nizkih gojzarjih.
    • A si kupu La Sportiva, al pa Scarpa, La Scarpa pa sigurno ne 😁 Je pa oboje pro liga in nisi mogu nič zajebat.     Vibram je kar v vrhu, če ne vodilni kar se tiče te scene, imaš pa različne Vibram podplate, glede na lastnosti oz. potrebe uporabnika. Sam imam dvoje La Sportiva plezalke in ene imajo Vibram Grip, to je zelo mehak podplat, ki se hitro obrabi, se precej upogiba in je bolj primeren za kake gladke skale, plate, medtem, ko imam druge plezalke z Vibram Edge podplatom, ki je precej trši in posledično tud cela plezalka je tko narjena, da ma trdi in oster rob in je precej neudobna, to maš pa potem za stopat na mikro špičke, robove in reže v skali. Pojasnilo Alpine glede degradacije ali hidrolize materiala je ubistvu na nek način zelo na mestu, to se dogaja tudi drugje. Ne poznam pa Alpininega načina/kvalitete proizvodnje. To je vse na nek način performance obutev in da vam bo držala 15 let nikol ni bil njen glavni namen. Ni problem v podplatu, pač pa materialu ''midsole-a'', tistga dela med podplatom in samim čevljem in pa tudi vrste lepila. Kot ljubitelj in zbiratelj, sem to vidu tut pri supergah, ko ima nekdo v kolekciji kak starejši nenošen par, na polički ali v vitrini, po možnosti še mal sonček gor posije dnevno... Na pogled zgleda čist ok superga, ampak midsole rata kot biskvit in razpade, če začneš karkol prčkati po njem, ali nosit. Zgleda pa nekako tkole. Jordan 4 Crumbling | Just enjoy your sneakers! 📸 by IG:... WWW.FACEBOOK.COM Just enjoy your sneakers! 📸 by IG: paging_dr.sole Isto je z vašimi pohodnimi čevlji, če jih ne nosite in ležijo nekje v kaki rahlo vlažni garaži, kleti 10 let... Tuki podplat ni kriv nič, konc koncev podplat ne razpade, ampak odpade.
    • Itak. Za vse kar gre na slabše je kriv Robi, za vse, kar gre na boljše je zaslužen Ivan. Ali je mogoče kaj vmes?   Moje mnenje je, da je velika težava tudi in predvsem v nas samih, naši balkanski mentaliteti, dvojnih merilih. Kdo od "normalnih" bi recimo kljub jasnim pravilom odrezal DPF filter in zaradi nekaj 100 € koristi ogrožal zdravje drugih udeležencev v prometu? Danec, Šved, ... ?   Mimogrede, v četrtek sem v Sevnici videl premijsko rdečo Mazdo s KP tablico ...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.