Skoči na vsebino

Rx-8 zalilo motor


Priporočeno sporočilo

Yo, uglavnem, mazda je bla mrzla, jst da bom kao uzgal ane pach zaverglam in sm prehitro spustu verglanje, sepravi ko je bla na meji da bo vzgala sm spustu, kar je povzrocilo, da je motor zalilo. Zdej pa ne vzge vech. Zasledil sem nekaj postov na drugih forumih kako resiti ta problem, naprimer tale http://www.rx8club.com/showthread.php?t=55...highlight=flood ampak kle je treba posegat v motor. Se je kermu lastniku rx-8 tukaj to ze zgodilo? Cm narest to metodo ku je napisana na rx8club forumu al morm z vlecno sluzbo odvlect na servis, kar spet potegne stroske za sabo, bemu mater :)

freebsd.jpg

ubuntu_user1.jpg

airsoftbar.jpg

mazdarx8.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sploh nisem vedel, da je tak hudo, ?e ga zalije...

 

vem da so vedno vsi opozarjali, da ko ga kurbla?, da ne sme? prehittro spustiti klju?a... zdaj vem zakaj <_<

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Huh - tole pa zgleda cela jeba. A ?e sve?ke odvije? pa pusti?, da bencin izhlapi pa ni re?itev? Verjetno bo trajalo malo dlje. Ko ma? sve?ke zunaj pa bi bilo verjetno dovolj, da na hitro zavergla? motor glih tolk, da ?e se je ve? goriva nabralo, da ga flikne ven skozi odprtine za sve?e.

 

:ne vem: :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Huh - tole pa zgleda cela jeba. A ?e sve?ke odvije? pa pusti?, da bencin izhlapi pa ni re?itev? Verjetno bo trajalo malo dlje. Ko ma? sve?ke zunaj pa bi bilo verjetno dovolj, da na hitro zavergla? motor glih tolk, da ?e se je ve? goriva nabralo, da ga flikne ven skozi odprtine za sve?e.

 

:ne vem: :ne vem:

 

Preberi si v priro?niku postopek v primeru te?av z zalitjem motorja (Stran 7-23), mislm da deluje. Sam ga sicer nisem probaval, ampak je tudi na youtubu en video (sicer v japon??ini)

kjer so tudi pokazali postopek. V glavnem ?e ni kaj huj?ega ti mora uspeti ?e bo? pravilno izvedel zadevo. ?e prvi? ne uspe poskusi ve?krat. Pa probavaj danes, ko so malo vi?je temperature.
4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekje sem sli?al, da so na enem servisu kar z B2500 vlekli po obvoznici RX-8ko, dokler ni zaverglala. :blink: Ve? raje ne povem.... :ph34r:

 

?zmeden? pol sm jz tut prov sli?al :P je pa baje to ful tko ne glih pogosto sam rado se zgodi ?e vergla? premal cajta <_< bolj? prev? ko pa premal, moj starata ma ?e cajt da ma?ino zagreje na delovno temp. predn se odpele :hohoho:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se je tudi meni ?e zgodilo 1x ko sn ?e mel RX8................ :( V glavnem postopek je ?isto simpl. ;) Gas do daske pa vergla?,da se odve?ni bencin skuri,pol pa neha?,malo po?aka?,pa normalno brez gasa zavergla?,pa bi moglo v?gat.Preverjeno deluje. :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, sm probal vse to, po priporocniku in vse pa ni nch delovalo, tko da danes mi je vlecna sluzba odvlekla avto na AC cosmos, pa nej tm uzgejo. Ku baje ce je prevech zalito treba masino not spucat, da gre vn olje pa bencin, pach mors posegat v masino. Avtovleka je itak zastojn (MES), za drugo pa ne vem kok bojo racunal. Sej ne da sm lih en tedn nazaj meu na servisu in sm dau 600 euru, upam da zdej nebo tko drago, ceno jo lih tam pustim :P

freebsd.jpg

ubuntu_user1.jpg

airsoftbar.jpg

mazdarx8.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, sm probal vse to, po priporocniku in vse pa ni nch delovalo, tko da danes mi je vlecna sluzba odvlekla avto na AC cosmos, pa nej tm uzgejo. Ku baje ce je prevech zalito treba masino not spucat, da gre vn olje pa bencin, pach mors posegat v masino. Avtovleka je itak zastojn (MES), za drugo pa ne vem kok bojo racunal. Sej ne da sm lih en tedn nazaj meu na servisu in sm dau 600 euru, upam da zdej nebo tko drago, ceno jo lih tam pustim :P

 

Kaj so ti pa naredili za 600?? Sam tko informativno me zanima, ker zadnji? sem dal jaz samo olje menjat pa je blo 180?. Pa povej kolk te bojo opilil za tole o?ivljanje.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za 600 euru, em 200 euru je blo olje (sm vzel se 5 litru rezerve), pol so mi spredi zamenjal zavorne ploscice in pa filtre, sepravi filter za olje, filter za cvetni prah (klima) + ure mehanikov, delal so ene 3 ure :)

 

Ne vem pa kok mi bojo racunal za tole fixat zdej, bomo vidli, upam da ne prevech, ker to je pomoje kr pogosto problem pr teh mazdah in to na servisu ni dosti dela za narest, ne vem, pomoje da bojo ksne svecke zamenjal. Upam da ne bo vech kot 200, 300 euru :) :) se bliza novo leto, pa se rabi dnar, sej veste ku je tu :P

freebsd.jpg

ubuntu_user1.jpg

airsoftbar.jpg

mazdarx8.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, sm klicu na servis, avto je zrihtan, ga grem ju3 iskat. Je reku da ni nch kosu menjaval, da mi je sam pol ure dela racunal, tko da strosek bo ene 20 euru pomoje :D Avtovleko sm mu pa itak zastojn prek une MES (mazda europe service) kartice :)

freebsd.jpg

ubuntu_user1.jpg

airsoftbar.jpg

mazdarx8.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.