Skoči na vsebino

povi?ana poraba...


Priporočeno sporočilo

Zadnje cajte ugotavljam, da mi mazdica vedno vec pije....

Je res, da imam vecinoma relacije KP -- IZ ampak se je poraba dvignila s 5.8 l na 8.4 litra....

In ne....ga ne stiskam do konca na vsakem koraku...

 

Aja najnizjo porabo na tem avtu sem dosegel na poti na Pag in je bla tocno 5 litrov....tko, da nekaj je narobe!

 

Kaj bi lahko bilo?

Razmisljal sem o filtru zraka....ampak sem ga ocistil in naoljil pred enim mesecem....

Pospeski so normalni...

Avto ne cuka....

Minimum dela normalno...

Olja ne zre...

 

Skratka nimam pojma kaj pogledat.....

 

Nekje sem zasledil en pogovor o neki cevki na motorju....in, da naj bi na nekaterih motorjih to predstavljal problem....

 

No dejte mi svetovat....prosim vas..

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm... malo vpliva na porabo hladnje?i zrak pozimi, preveri lamda sondo (servis-diagnostika)

 

samo 5.8l/100km na relaciji KP-Izola huh :) to je skoraj nonstop mrzla ma?ina...

 

na?a fiesta 1.1 ve? pije na tako turo :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm... malo vpliva na porabo hladnje?i zrak pozimi, preveri lamda sondo (servis-diagnostika)

 

samo 5.8l/100km na relaciji KP-Izola huh :) to je skoraj nonstop mrzla ma?ina...

 

na?a fiesta 1.1 ve? pije na tako turo :)

res je..masina je skoraj nonstop mrzla....zato je ne teram....se pa strinjam da je 5.8 nizka poraba :)

no vsaj bla.....vcasih :(

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dejmo prijatli.....a nihce nebi vedel al kaj?!?!?

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolkr je men znano zimski zrak ?e avtomatsko dvigne porabo, ali pa ti mogo?e kestl spu?a oz tista cevka ki odvaja odve?en bencin nazaj v kestl.

 

 

?e ti pa ?e vedno preve? ?re ga pa lahko na dizla navad?! :lol::D

 

 

LP!

 

Marko

hehe...dizel, a...sem razmisljal o kerozinu :P

 

kira cevka je ro?!?!?!

slikaj & prilepi!

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poskusi eno mal dalj?o razdaljo u?gat - vsaj 150 km v enem kosu. Tako bo normalno topla ma?ina in ne hladna ter pod zaugom na vsaj polovici tvoje poti med Koprom in Izolo (po moji oceni je med KP in IZ tam nekje dobrih 6km, ?e se ne motim).

 

Skoraj sem prepri?an, da avtu fali samo dalj?a relacija za manj?o povpre?no porabu - ?al pa ne za skupno ;) ve? km ve? po?ganih litrov :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm...sem upalu tudi relacijo do LJ ....dirka....in nazaj....normalna voznja....se mi je pac mudilo gor...

 

ampak v povprecju se mi je poraba dvignila....neglede na to da vecinoma delam relacijo KP-IZ...

 

marko...na kiro cevko si mislil...prosim ce mi lahko vseeno slikico gor prilepis, bi ti bil zelo hvalezen...

 

BOSS...ma kaj ti si z obale ??? :D

 

 

aja..marko...kerozina si mislu...al prav bencin? :P

 

Tko, da relacijsko sem tudi ze poskusil, pa je sevedno nad njenim povprecjem in to kar za precej, sej zato sem malo zaskrbljen kaj bi lahko bilo.... :whatever:

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ponavadi sem z 32 litri naredil okoli 550 km....pol se je zmanjsalo na 480..na zadnje sem tankal spet 32 litrov, na stevcu pa sem imel samo 380 km...kar je obcutno manjsa avtonomija kot prejle...skoraj vedno pa tankam med 31 in 33 litri do polnega...

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda mx-3 za tiste cevke sem mislu vse ki pridejo na cel sistem za vbrizgavanje bencina.

Pa meni tud poraba ?e ni nikol padla do 6L, mor? met zlo lahko nogo.

bom zdej sel pogledat, ce bom sploh kaj opazil....dioptrija pa to :P

 

lahko nogo...hmmm....sicer je res da sem ful shujsal...ma.....haha....sej si videl, ko smo se vozili iz velenja...sej si bil ti za mano, ne?

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem bil ja, sem te komi lovil :lol:

A si vidu takrat belga forda ob cesti: ?e bi 5 min prej ?tartal bi ga najebala oz. eden od naja

hehe...

sem ga videl ja.....imas prav bi bla ful jeba :whatever:

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

labi...hehe....me prav zanima kolko je blo realno :P

 

torej, pregledal sem vse cevke....in edino ena se mi je zdela malo sumljiva...hmmm....gre pa iz injectiona na pokrov ventilov....ampak nimam pojma cemu sluzi....reciklaza plinov mogoce?

 

sem zamenjal tudi K&N-a z originalnim filtrom.....se lepo cuti, kako se je navor pomaknil nazaj proti nizkim obratom....bomo vidli porabo....

 

 

search for turbo :P

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Kolega ima novega mercedesa in ima interval na 40Kkm. Sam ga naredi še enkrat vmes in potem na uradnega po servisnem protokolu. Edino prav. 
    • Uradno je na mojem 2 leti ali 30k km. Javi pa mi med 16-17k prevoženih, to je ca. 5% intervala še, ne grem do 0%. Po barvi olja je še ok. Saj sedaj se konča jamstvo in bo prešel na moje servisiranje.   Alfo sem na 14k menjaval in je bilo črno. Seveda pa potem imel težave z garežem in multiair enoti. Uradni interval 30k, kasneje spuščen na 15k.   Tudi na m2 je bilo leta črno na 5-6k. Moj interval je bil potem na 7k, ko sem uspel to ven oprat.   Dopade se mi inteligetni interval, ker računa glede na zlorabo avta. Mestne vožnje in agilna vožnja je velika razlika proti 130 na AC.
    • Na misel mi ne pade, da bi olje menjal na več kot 15Kkm. 
    • Ne, nimam. Prejsnji mesec sem sipo zamenjal, sedaj se srna... ce bi vedel kako polico imam, ne bi. Bom pri naslednjem zavarovanju malo spremenil to zadevo.
    • To je 4 cilinder, če se ne motim?   Ta ima moker zobati jermen. Mašina je ok, če se res pazi na menjave olja. Če se dela na intervale 30k, lahko pri mestni vožnji začne razpadat. Ko ti kosi pridejo na oljno črpalko ali pa v turbino je konkretna škoda. Za to ima MK4 1.5 (3cl) verigo in inteligetni senzor izrabe olja.   Sem gledal nemce, ki so rekli, da z redno menjavo je mašina super.   Pozanimaj se ali ima res jermen (tu nisem prepričan, če celo na koncu niso imeli verige) in kdaj je bil menjan. Če je bil menjan, karter dol potegnit in pogledat če so kosi jermena noter. Potem pač delaš fluš. Drugače pa takoj jermen menjat.   Če je po čudežu veriga teh skrbi ne boš imel.   Potem je še klasika vse sodobnih mašin: carbon buildup. Ampak to je pri vseh znamkah.   Meni po obliki zunaj in znotraj ti niso sedli, ampak okus je relativen.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.