Skoči na vsebino

Homolomo


icewoman12

Priporočeno sporočilo

Helou,

imam nekaj vpra?anj glede homologacije...

Moj avto je letnik 94 in seveda nimam homologacijskega karton?ka. Ker se pa po?asi spravlam k temu, da bi homologirala vzmeti in plati??a, me zanima ali lahko dobim karton?ek (tisti tamali) na RTI-ju ali mora biti karton?ek (izjava) iz Mazde - MMS? Na UE Kranj (kjer je bil avto prvi? reg.) so mi rekli, da ne najdejo prvotne izjave oz. ?tevilke (pa sem jim ful gnjavla)...Potem so me usmerili na Ministrstvo, kjer mi je en gospod napisal:

Duplikat potrdila o skladnosti izda prvotni izdajatelj potrdila, ali

zastopnik proizvajalca za to znamko v SLO. ?e za dolo?eno znamko ni ve?

zastopnika v Sloveniji, potem duplikat izda DRSC Sektor za vozila.

 

Kot je razvidno iz spodnjega dopisa, je vozilo letnik 1994 in za

podalj?anje registracije ne potrebuje izjave o ustreznosti. ?e je bila na

tem vozilu narejena kak?na predelava, potem je potrebno od poobla??enega

zastopnika za to znamko pridobiti samo tehni?ne podatke o vozilu, ker potem

strokovna organizacija pri pregledu vozila izda SC potrdilo o skladnosti za

predelano vozilo.

 

LP

Jo?e Tr?eli?

 

?e prav razumem, moram jaz dobit samo vse podatke iz Mazde o mojem modelu in potem lahko grem na RTI in homologiram....?

 

Naj me nekdo razsvetli, prosim!!!

 

Hvala,

 

lp, IW

Icewoman is here!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

enostavno... obrne? se na MMS, ki je uvoznik za Mazgo v SLO :)

 

tam je en prijazen gospod meni za MX-3 letnik 1992 poslal kopijo homologacije, prav kopijo na A4 listu, in na podlagi tistega so mi na RTI izdali novi homolomo karton?ek...

 

Takrat, pred 3 leti, sem dobil kopijo homologacije od MMSa zastonj.

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je bilo pa malo druga?e. Od UE sem moral pridobiti podatke o prvem tehni?nem pregledu vozila, tam je tudi ?t. homologacije, (to je tisti karton, ki ga vsako leto izpolnjejo na tehni?nem). Brez te ?tevilke ti tudi MMS ne more dati homolomo karton?ka,in tudi oni so me napotili na UE, kjer so ga iz arhiva potegnili in mi ga poslali po faxu v parih uricah :bravo::bravo: za UE CELJE :bravo: , potem pa na MMS kjer sem pla?al novi homolomo in na LPP kjer so naredili spet novega in sem ga seveda spet pla?al. To je to.

?e gre sedaj tudi druga?e in la?je pa toliko bolje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, sej. Sam pri meni se je zataknilo ?e na za?etku. Ker na UE ne najdejo mojega prvotnega karton?ka oz. ?tevilke le-tega :(

In zdej res ne vem kam se ?e naj obrnem :angry::angry::angry:

 

v stacuno pejd po nalepko sport ali pa limited edition, jo napopa? na avto in ?e te bo policaj ustavu pa matretiral se naredi? vinkota pa re?e? da ma ta avto ?e serijsko take felge in da je malo spu??en.. :)

 

kaj pa na mms si ze klicala, in kaj so tam porekli na to zadevo?

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v stacuno pejd po nalepko sport ali pa limited edition, jo napopa? na avto in ?e te bo policaj ustavu pa matretiral se naredi? vinkota pa re?e? da ma ta avto ?e serijsko take felge in da je malo spu??en.. :)

 

kaj pa na mms si ze klicala, in kaj so tam porekli na to zadevo?

 

 

V praksi to funkcionira??? :D

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni? ne bo iz tega "na ?rno", se ne spla?a. Na MMS pa ne vedo ni? kaj, morem ?e malo gnjavit, mogo?e bodo takrat kaj izdavili. Sam zdaj jih bom pustla pri miru, ko so prazniki...aja, vesele praznike vsem :D

Icewoman is here!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katera UE pa je to?Si ziher da na pravo kli?e?? Meni so rekli da brez te ?tevilke ne morejo dati homolomo. Samo mo?no da je pa to ?e kje v compu vne?eno pa izdajo samo potrdilo. Pa povej jim, ?e te slu?ajno niso razumeli, da naj ne i??ejo homolomo karton?ka, ampak cel karton A4 o prvem tehni?nem pregledu vozila, tam je tudi napisana ?t. homologacije ki jo potrebuje? za izdajo karton?ka. En na?in more biti da se to zrihta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haj!

 

 

Nevem zakaj je tak problem jst je tud nism mev za mojo f-ko pa sem poklico na MMS pa so mi dali duplikat homologacijskega karton?ka, res da sem moral odd?teti starih 7000 tolarjev, ampak sem pa dobil homologacijski karton?ek tko da nebi smelo bit te?av, vsaj jst jih nisem mev....

 

 

:D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor razumem ona nima ?t. o skladnosti, ki pa je napisana na prvem kartonu o tehni?nem pregledu vozila.

Meni MMS ni hotel oz. mogel izdati karton?ka brez te ?tevilke. Po mojem mnenju je tako da ?e je bil avto uvo?en preko mms so tako ali tako oni morali naresti prvi tehni?ni pregled in imajo podatke od skladnostih nekje zavedene, tako da ?e zgubi? karton?ek ti lepo naredijo novega. Moja mazda je bila kupljena preko Mazda Celje, prvi tehni?ni narejen na UE ?entjur pri Celju in tam so na?li tudi karton o tehni?nem pregledu in mi ga pofaksirali, to sem poslal na MMS in dobil karton?ek. Info da moram tako naresti so mi dali na MMS.

Tele veliko UE so pa verjetno velik problem ker to se nabere nekih dokumentov v arhivu da joj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, to?no to je. Na UE ne dobim ?tevilke prve izjave, ker je pa? ne najdejo.

So mi pa LPP rekli, da bodo uredlili. Morem samo pridobit vse tehni?ne podatke o avtu in bodo potem oni izdali novo izjavo o skladnosti (vem ne na kak?en na?in)...

Poslali so mi to:

V kolikor boste opravljali predelavo, potem potrebujete samo izpis

tehni?nih podatkov od vozila, ki ga dobite pri poobla??enem zastopniku

za prodajo v SLO. Svetujem vam, da najprej podate k nam vlogo za

predelavo, prilo?ite fotokopijo prometnega dovoljenja in po?ljete na na?

naslov. V nekaj dneh boste dobili datum pregleda. Na pregledu vam bo na?

in?enir svetoval, kako pridobite tehni?ne podatke o vozilu, na podlagi

katerih boste pri nas prejeli novo homologacijo

 

 

ajd :)

Icewoman is here!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.