Skoči na vsebino

Nakup RX-8


Zoom-Zoom

Priporočeno sporočilo

?e delajo ostali z avtomobili kot z drekom potem ni ?udno da so crkavali, in poznam kaj je ve?ina Slovencem najboj va?no, glavno da imajo dober avto in se z njim lahko vozijo in frajeri?ijo, ostalo pa jih ne zanima in jim je vseeno pa ?e bodo na suho vozli brez olja, samo da nebi trebalo kupovat dodatno kaj za avto ker je vse predrago, olje katero je najbolj poceni jim je predrago, najraje bi vlivali vodo noter, potem ti to vse pove.... Za avto pa je imel 30k+ Eur, ostalo pa mu je vse predrago.... Lezing Lizing ali .... :ph34r:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 105
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

?ak mal, ?ist vsak motor se da uni?it, ?e ga ho?e? - ?e ap dela? po pameti pa skoraj ne bi smelo biti te?av, da ne bi motor naredil 200kkm.

 

Na to sm cilu. Sam pol taki okol trobjo kok je mazda zan?. Tipi?n primer je un k je od pokyja avto kupu, mu zamenjajo sklopko, pa re?ejo naj zdj mal lep? voz dokler je ?e use na fri?n, tip pa z mrzlim avtov v prvi in drugi prestavi ?rte pred servisom ri?e. Kako vraga naj mu bo pol avto delu 200Kkm? Bi ga jst zbudu po treh urah spanca pa dau delat 16 ur neprekinjenega te?ko fizi?nega dela pa da vidm kako se bo pol po?utu <_<

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, sej vse lepo in prav. Pri RX-8 so za****l ma?ino v ?tartu..... ?e bi le bila od MPS noter nebi razmi?ljal, tako me je pa vse skupaj odvrnilo od nakupa. Pa ja nisem nor, da bomna 1500km vlival min. 1 L olja..... pa to je 23 L bencina !

 

liter olja na 1500km?? :blink: pa sej ni to apn6 da bos olje z bencinom mesu no :)

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no js sm prebrau mislim da lih tle na tej strani sam ne na tem forumu da se olje menja na 3000km,,,

zdej pa ?e mi lahko gdo pove pribli?n letni stro?ek tega avta? use skupaj z registracijo, zavarovanjem, servisi, bencinom, oljem... tud sam nameravan kupit ta avto pa sm se za?el malo zanimat glede tega..ker se mi zdi nesmislno da bi avto kupu, pol pa bi vidu da ga ne morem vzdr?evat...

tko da ?e si je k?n lastnik rx-8 ke pribli?no prera?unal kolko ga ko?ta avto na leto, bi mu bil hvale?n za info.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ja nisem nor, da bomna 1500km vlival min. 1 L olja..... pa to je 23 L bencina !

 

 

no js sm prebrau mislim da lih tle na tej strani sam ne na tem forumu da se olje menja na 3000km,,,

 

Larifari.......jaz sn dolival nekje 1-1,5 litra olja na 5000 prevo?enih km. :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No te pa kupi MPS-ko pa ne kompliciraj, kak so kaj zajebali da so dali noter tale motor, saj ti tudi nisi popoln ali pa?, zakaj pa so zajebali motor po tvoje???

 

 

MPS mi pa vizuelno ne potegne toliko, kot RX-8. Ne trdim, da sem jaz popoln ampak roko na srce, ta motor je katastrofa od katastrofe....... in ne me?aj osebnosti z tehni?nimi stvarmi. ?e nisi sposoben preko tega, ne odgovarjaj na temo... preprosto ! Zajebali so, ker je ta motor lahko revolucija ampak 20L porabe in 5L olja na 10.000 km je pa vi?ek !

 

 

no js sm prebrau mislim da lih tle na tej strani sam ne na tem forumu da se olje menja na 3000km,,,

zdej pa ?e mi lahko gdo pove pribli?n letni stro?ek tega avta? use skupaj z registracijo, zavarovanjem, servisi, bencinom, oljem... tud sam nameravan kupit ta avto pa sm se za?el malo zanimat glede tega..ker se mi zdi nesmislno da bi avto kupu, pol pa bi vidu da ga ne morem vzdr?evat...

tko da ?e si je k?n lastnik rx-8 ke pribli?no prera?unal kolko ga ko?ta avto na leto, bi mu bil hvale?n za info.

 

 

Za zavarovanje in registracijo ti bodo lastniki povedal. Za ostale stro?ke pa odvisno koliko KM letno naredi?. Ra?unaj (vsaj jaz sem zase) porabo zelo,zelo blizu 20L na 100km in pa redno dolivanje olja na 1500-3000 km ( 1L olja = 25 ?). Se pravi stroki nekje 260-380 ? na mesec samo za bencin in olje ! ?e bi imel ta avto porabo v rangu nekega BMW 330Ci (9-12 L/100km) bi bil idealen, tako je pa katastrofa. In pa ra?unaj, ko ti nekaj crkne pri tej ma?ini ni generalnega popravila, menjava motorja je edina re?itev. Tudi niso redki pojavi, ko avto preprosto ne v?ge in porivanje postane ni? nenavadnega !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj vraga se prjavte nekam na forum ?e ?e use veste o avtu? A zato da se lah pohvalte da kupujete rx8 al kaj? U isti vrsti pa tok spluvate avto da mi kr slabo rata. Pol pa kup bavario, ?e je tok oh in sploh. Use bolj pogost se dogaja da en prebere dva posta o rx-8 ki in potem drugim razlaga kak?en je ta avto, in to tistim ki SO ga imeli. Katastrofa. Poky ?e ve o ?em govorim.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej ni to tok nate letel, sam ?e vam povejo ljudje z izku?njami kako je s porabo olja pol probite vrjet ?loveku ki je celo lastil rx-8, ne poslu?ite lari fari zgodbic o tem avtu in sami navajat neke x y podatke o porabi olja in bencina. In ?e je res motor tok zan?, enostavno kup? drug avto. Simpl k pimpl.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj vraga se prjavte nekam na forum ?e ?e use veste o avtu? A zato da se lah pohvalte da kupujete rx8 al kaj? U isti vrsti pa tok spluvate avto da mi kr slabo rata. Pol pa kup bavario, ?e je tok oh in sploh. Use bolj pogost se dogaja da en prebere dva posta o rx-8 ki in potem drugim razlaga kak?en je ta avto, in to tistim ki SO ga imeli. Katastrofa. Poky ?e ve o ?em govorim.

 

 

Kolega: boli me falus, kaj ti misli? zakaj sem se prijavil na forum ! Da bi se nekaj hvalil sigurno ne, ker ni to v moji naravi. Kaj "poky" ve in kaj razlaga mi je jasno; ker da souporanik foruma ne trza ve? na njegove objave mi je vse jasno. V za?etku sem hotel le pridobiti informacije iz prve roke o avtomobilu, katerega sem nameraval kupiti. ?e bi mi eden (povdarek na eden(1)) rekel, da je avto kr?, bi vzel njegovo mnenje za irelevantno, ko so mi pa biv?i lastniki omenjenega avtomobila indiferentno prikazali relano sliko le tega sem se pa premislil.

Kaj drugim razlagam: realno sliko stro?kov. Pri 20.000km letno se porabi pribli?no 4000 L bencina--> kar nanese 4,352 ? na letni ravni oziroma 362,6 ? na mesec. Dodaj, da vsakih 5000km dolije? 1L olja --> se pravi 4L olja na leto, kar je dodatnih 100 ? oziroma 8,3 ? na mesec in se ?tevilka ostavi pri 370,9 ? na mesec !

Izgled je hud, najhuj?i v svojem segmentu ampak stro?ki tega ne odtehtajo !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In zakaj se mor? pol na forum prjavt pa pizdit ?ez avto? Razlagi k?nmu k ga zanima tvoje jamranje. ?e te pa karkol boli je to tvoja stvar, kve?jem se mi smil? ?e te boli "falus".

Matr sami pacijenti na forumu zadne cajte, to ni res :blink:

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Wohoo.......so se razvnele strasti :blink:

 

Sicer si ne lastim RX-ke, a kolikor spremljam forum je njena poraba ni?ja kot navajate (poks je mel nekje okrog 13-13 ?e se ne motim) za 20l jo mora? ?e kr po?teno stiskat.......pomojem bi za isti u?inek tudi BMW zahteval pomojem kr kak?nih 14-15l........pa kr naenkrat ni ve? taka razlika :ne vem:

 

Uglaunem pomojem je tistih 20l ravno tako pretiranih kot 9l pri 3.0 ma?ini. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa zanimivo, da kadar koli se za?ne kak?na debata vezana na RX-8 je kreg v bajti. Kaj je vzrok ne bi vedel, upam pa da nima veze s t.i. Audi/BMW sindromov (?e kdo ne ve na kaj ciljam naj si prebere Nedeljski dnevnik 2. stran).

 

V glavnem - ?e bo kdo kaj bolj sre?en bom zdele rekel, da je RX-8 kr?, ker, ker ....hmmm, a ja, porabi 2x toliko kot moj diesel :P

 

OK, ?alo na stran: RX-8 ni avto, ki bi bil prvenstveno namenjen delanju veliko kilometrov na leto, ker verjetno je poraba res dokaj visoka, kot pri ve?ini avtomobilov s tako mo?jo in temperamentom. NOBEN res NOBEN nakup ?portnega avtomobila z veliko mo?jo ni racionalno dejanje ampak ?teje tu nekaj drugega - tist, ki to RESNO kupuje bo to?no vedel kaj je to drugo.

 

Sploh ni smotrno oziroma ekonomsko upravi?eno, da bi ta avto imel kot ?trapacni avto, ?e dela? 20.000-25.000km na leto. Tega si ta avto ne zaslu?i navkljub temu, da lahko notri preva?a? celo svojo ?tiri?lansko dru?ino. Kaj ho?em re?i - je super, da ?ez vikend sko?i? na morje, na Bled, naredi? en d?iro za du?o ampak ?al ga ne vidim, v vlogi avta, ki bi me vsak dan peljal 50-100km v slu?bo in nazaj. Za tak?no uporabo je predrag in za take primere je treba imeti ?e en ?paravni avto, ki bo nosil naloge vsakodnevnega transporta na delo in nazaj.

 

Samo toliko v razmislek RX-8 ni Mazda 6 diesel in nikoli ne bo in popolnoma brezveze je da se o tem pogovarjamo in prepri?ujemo en drugega kako in kaj.

 

Kar se pa ti?e porabe si pa zdele upam staviti, da RX-8 z mojim na?inom vo?nje spravim na porabo 10 litrov ali celo spodaj ampak s tem se izgubi bistvo tega avtomobila in tega motorja. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj "poky" ve in kaj razlaga mi je jasno; ker da souporanik foruma ne trza ve? na njegove objave mi je vse jasno.

 

Kaj bi ti rad zaj s tem povedal?? <_< Pa ?e si tolko pameten,pa tolko ve? o Wanklu,zakaj pol sploh ?e kaj spra?uje? tu? :whatever::angry:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, fantje sej je prav, da branite znamko. Uporabnik, ki je spra?eval o RX-8 v tej temi ne poznam in nisva kolega. Da me zmerjate z primitivcem, ne vem, ka?ete svojo neodprtost. Naslednji avto ne bo Mazda, morda kdaj v prihodnosti, do dakrat pa mislim, da ne bo produktivno moje sodelovanje na tem forumu. Iskal sem informacije, dobil in to je bistvo forumov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, fantje sej je prav, da branite znamko. Uporabnik, ki je spra?eval o RX-8 v tej temi ne poznam in nisva kolega. Da me zmerjate z primitivcem, ne vem, ka?ete svojo neodprtost. Naslednji avto ne bo Mazda, morda kdaj v prihodnosti, do dakrat pa mislim, da ne bo produktivno moje sodelovanje na tem forumu. Iskal sem informacije, dobil in to je bistvo forumov.

 

No,?e pa ne bo Mazda tvoj naslednji avto,bomo najverjetneje ?li vsi ostali na drevo pa v jok. ;)

Predlagam ti,da dobi? par somi?ljenikov in preko ustavnega referenduma izglasujete,da morajo v tovarni Mazda za SLO- trg narediti "special edition" varijanto RX-8-ke z motorjem MPS-ke.Mogo?e pa bodo ?li celo tako dale?( in vam na roko),da bodo vgradili not diesel motor .Nikoli se ne ve. :aaaaa:

 

Sicer pa,kot je ?e Boss lepo in slikovito opisal,to ni avto za hodit v slu?bo 100 km dale? vsak dan,da bo? delal z njim 30000 km/leto.Tudi za prevoz zidarskega orodja v prtlja?niku ni ravno primeren.To je poseben avto za posebne ljudi,za ljudi,ki si ga zaslu?ijo in ?elijo nekaj ve?. -"Or love it or leave it" - druge tu ni. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

MPS mi pa vizuelno ne potegne toliko, kot RX-8. Ne trdim, da sem jaz popoln ampak roko na srce, ta motor je katastrofa od katastrofe....... in ne me?aj osebnosti z tehni?nimi stvarmi. ?e nisi sposoben preko tega, ne odgovarjaj na temo... preprosto ! Zajebali so, ker je ta motor lahko revolucija ampak 20L porabe in 5L olja na 10.000 km je pa vi?ek !

 

Lej model ni ti pomo?i kup si bicikl porabu bo tolk olja kot ga bo? ti spil, bencina pa sploh rabil nebo.

 

Idealnega avta enostavno ni kot idealne ?enske tud ne, pa vsen vsi ?ivimo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej model ni ti pomo?i kup si bicikl porabu bo tolk olja kot ga bo? ti spil, bencina pa sploh rabil nebo.

 

Idealnega avta enostavno ni kot idealne ?enske tud ne, pa vsen vsi ?ivimo.

 

 

Ni stvar v idealu. Stvar je v tem, da nisi sposoben zadeve normalno in trdno argumentirat, ker ti ?itno omejenost to ne dopu??a. Sej morda pa le ni to tvoja krivda........ Normalno sem vpra?al za argumente in mnenja o doti?nem modelu avtomobila.... ko sem se seznanil z dejstvi in jih osebno predstavil, je pa tvoj (va?) Mazdin ponos bil ve?, kot prizadet. In potem se tu lahko vpra?amo, kdo je pacient, omejenec itd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni stvar v idealu. Stvar je v tem, da nisi sposoben zadeve normalno in trdno argumentirat, ker ti ?itno omejenost to ne dopu??a. Sej morda pa le ni to tvoja krivda........ Normalno sem vpra?al za argumente in mnenja o doti?nem modelu avtomobila.... ko sem se seznanil z dejstvi in jih osebno predstavil, je pa tvoj (va?) Mazdin ponos bil ve?, kot prizadet. In potem se tu lahko vpra?amo, kdo je pacient, omejenec itd.

 

Poglej,vsi smo ti lepo svetovali,da avto je pa? tak in ni? druga?en.Tudi ?e bo? ?e telovadil tu gor,se ne bo ni? spremenil.Sej tudi Ferrari ni za vsakega.Tistemu,ki je v?e? ga enostavno kupi,tistim,ki si ga pa ne moremo privo??it,pa i??emo napake na njem.Ampak avto je tudi brez nas vseeno hud.Tako je tudi pri RX 8.Ali ga kupi? ali pa gre? gledat naprej drugi avto.Punto e basta. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.