Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav.

 

Danes mi je na poti v Ljubljano mazda zakuhala. Peljem se normalno 130 na uro, ko naenkrat za?utim da klima piha mla?en zrak. Temperatura skoraj na vrhu, hitro ustavim in ugasnem avto, ter po?akam cca. 20 min da se motor malo ohladi.

 

Raztezna posoda je bila prazna, pokrov?ek je od pritiska vrglo dol. Dolijem malo vode, zalaufam avto in pogledam v raztezno posodo... mehur?ki zraka... Vgasnem avto in pokli?em asistenco, da mi ga odpeljejo domov.

 

To je kratek pregled dana?njega dne :blink: Sam sumim tesnilo glave. Mogo?e kaj huj?ega? :ne vem:

 

Prosim za kak?en nasvet, hvala X.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem prej gledala ja, ko so ga peljali mimo nas... Mi ni blo ni? jasno.

Se je pa meni (oz. prej?njemu lastniku :D ) enkrat zgodilo ?isto enako, pa sm ga spravl na servis in ugotovijo, da pa? ni vode v hladilnku (v raztezni jo je blo polno)... ?e zdej ne vema kdo je bil tu idiot :D:D

 

Hm, upam, da ?imprej zrihta? Mazdico, ker jo vedno znova ob?udujem... Torej skoraj vsak dan :bravo:

Icewoman is here!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A svojo ob?uduje? al mojo ;)

 

V glavnem zdajle jo bova s fotrom postavla na kanal in glavo dol. Foter pravi da druga kot tesnilo ne more biti. Tak da jutri bom moral z njegovo Demio na ?iht <_<

 

Javim kasneje kaj bova ugotovila. Aja pa ?e kdo ve, o kak?nem znesku se gre?? 300-400 ? ali ve?...

 

X

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdaj pa je bila nazadnje kontrolirana ali pa menjana voda? Verejtno je bilo zunaj dovolj vro?e, da je bil posledi?no tudi vro? motor, premalo vode in se je zgodilo kar se je zgodilo. Dolij vodo in odzra?i sistem pa bo? videl kako in kaj. ?e ti je ne zmankuje si jo imel le premalo. ?e bo zmanjkovala preglej ?e kje pu??a, druga?e zna biti problem z glavo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako naredi kot so rekli!

Najprej nali toliko vode da bo cel sistem poln nato pa kontroliraj expanzisko posodo kaj se dogaja medtem ko avto lavfa, avto fajn pregrej da ti ene 2x venti? zalavfa pol pa bo? vidu kako in kaj!

 

ko se avto ohladi odvi ?ep od hladilnika in preveri ?e je kaj smetane(to pomeni da je fu? glava ali pa tesnilo na glavi)

 

 

Samo toliko da ne bo? prehitro razdiral po nepotrebnem!

druga?e pa ?imprej?ne okrevanje :D

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo.

 

Vode sem ?e pred razdiranjem dolil dovol in je bilo enako.Tak da se je razdiranje za?elo, vendar nama je v?eraj zmanjkalo ?asa, da bi vzela glavo dol. Pa 99% je dihtunga, ker potem ko sem dolil vodo in sem zalaufal avto, je temperatura za?ela zopet strmo nara??at.

 

Danes ?e zvam kolko stanejo tesnila, pa kako dolgo moram ?akati. Poro?am...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dej najprej zamenjaj termostat, lahko pa ga za test ven vzame? in proba? brez termostata, in vidi? kaj se bo potem zgodilio, da neboste brezveze dol jemali glave.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi termostat "za?tekal", potem nebi zrak pihal nazaj v raztezno posodo ;)

 

V glavnem, v?eraj sva potegnila glavo dol. Glava je ?e poravnana, garnituro tesnil sem v?eraj naro?il in jih grem danes iskat. Cena ~230 ? ?zmeden? Ampak, ?e ?e imam enkrat narazen bom zamenjal tudi teflone.

 

?e bo vse ?lo vse po na?rtih, bo ljubica jutri ?e predla.

 

Poro?am...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi termostat "za?tekal", potem nebi zrak pihal nazaj v raztezno posodo ;)

 

 

Poro?am...

 

Stru?ko tist "zrak" je lahko para, ki gre kamor ho?e najraje pa ven iz hladilnega sistema. ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, "stru?ko" nisem jaz, ampak moj foter - avtomehanik :P Glavo sva vzela dol in je bila dihtunga fu?.

 

Ker imam ?e vse narazen sem se odlo?il, da ?e menjam teflone, termostat in zobati jermen.

 

S tesnili me je ?erbinek zaje.al. Rekli so da dobim garnituro komaj v soboto, ker so nekaj zaje.ali pri naro?ilu.

Tak da jutri zve?er poro?am o kon?ni sumi...

 

X

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem samo povedal-predlagal, kaj bi lahko bilo ?e pametno prej preverit predno vzame? glavo dol, tako da ?e pa? to ni je res dihtunga, ma? psihote ki takoj razkopljejo motor, potem pa se je ugotovilo da je samo kako tipalo, ?ica, ali pa kak za?tekan termostat.Druga?e pa sem v cca 25 letih ?raufanja ?e videl in do?ivel ?e marsikaj.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok. V?eraj zve?er je mucika zapredla :bravo:

 

Stro?ek:

 

- garnitura tesnil za motor ~ 230?

- termostat ~ 13?

- zobati jermen ~ 40?

- bru?enje glave in izdelava orodja za monta?o teflonov ~ 20?

- antifriz ~ 7?

 

Skupaj: ~310?

 

Hvala bogu, da mi dela ni bilo potrebno pla?at :P

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.