Skoči na vsebino

Mazda6 kadi


Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav!

Opazil sem,da se za mojo Mazdo (2.0d-136ks) zadnje ?ase nenormalno kadi :blink: .To se opazi posebej pono?i,ko je zadaj kako vozilo in ?e ?e malenkostno pritisnem na plin je za mano siv oblak,kaj se ?ele zgodi,ko ga res pohodim :hohoho: .Zdaj me pa zanima ali je to normalno da toliko kadi?Tudi podnevi se opazi ?rn dim ?e ga malenkostno bolj pohodim,nekje do polovico gasa recimo se ?e vidi taka sivkasto?rna zavesa :D ?Nekje sem zasledil,da je mogo?e problem v nekem EGR-ventilu,ki se lahko zapaca in posledi?no za?ne kaditi,pa me zanima ali bi to lahko bilo to in ?e se da zadevo kako o?istit,ter kje se ta EGR-ventil pravzaprav nahaja.Poraba in sama vo?nja je druga?e normalna in lepo vle?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

EGR ventil je skoraj ?isto spredaj med motorjem in hladilnikom. Je pa ena taka zadeva, ki je direkt na cevi in zgleda takole

 

Objavljena slika

 

?e zelo kadi je velika verjetnost, da ti EGR ne deluje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jamie pri Mythbusterjih bi rekel z globokim glasom "there is your problem". ;)

 

Zadeva je torej bila neko? blokirana prav iz tega naslova, ker ni delovala pravilno. Na?eloma se da s?istit samo tega nisem ?e po?el. Je pa za razmislit, ker nov stane cca 300?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sem malo bral po raznih forumih in mojstri ta ventil mno?i?no blokirajo,sploh na hrva?kem,kjer je gorivo slab?e in se ta ventil hitro zapaca,poraba goriva naj bi bila z blokiranjem manj?a,ampak pove?ajo se pa NOX-plini in lahko na tehni?nem pade? zaradi plinov,ampak meni je takrat lepo ?lo skozi :ne vem: .He sedaj mi je jasno zakaj imam porabo manj?o kot Boss :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, odvisno kako gleda?. :P

 

Pa dajva zadevo vsaj izena?it in bom tudi jaz vzel samo zadnjih 20 tankanj kolikor jih ima? tudi ti

 

Boss od 1.1.2008 do 30.6.2008 6,26litra/100km ;)

 

Sipi 23.11.2007 - 30.6.2008 6,47litra/100km.

 

 

 

:hohoho::hohoho::hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sipi v tvoj bran: ti imas mocnejso in karavanko, tko da ni ista primerjava...

boss: sorry sramezljiv

 

:D

 

Aha,se pravi,da se tudi meni oprosti malo ve?ja poraba,ker imam mo?nej?o in karavanko? :P:D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sipi v tvoj bran: ti imas mocnejso in karavanko, tko da ni ista primerjava...

boss: sorry sramezljiv

 

:D

 

Hmmm... glede na tehni?ne podatke imata oba motorja enako porabo :P je pa velika razlika pri porabi med limuzino in karavanom. Karavan ima cca 0,2litra vi?jo porabo samo zaradi oblike in tistih butastih sani na strehi tako, da verjetno ?e bi Sipi imel limo bi bila zelo zelo izena?ena.

 

:D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.