Skoči na vsebino

Te?ave z ''rolojem'' v prtlja?niku


Priporočeno sporočilo

  • 1 mesec kasneje...

V glavnem, ?e komu koristi, sem spacal skup eno slikico notranjega dela mehanizma za mre?asto pregrado roloja prtlja?nika:

 

Da pa se odpre je potrebno prevrtati vse nete in kasneje na novo znetati mehanizem skupaj (ni komplicirano).

 

lp,

D

post-1934-1218545834_thumb.jpg

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super da si uspel stvar popravit.

 

Ti si govoril za mre?no pregrado med prtlja?nim prostorom in potni?ko kabino.

 

Zanimalo bi nas pa za rolo, ki pokrije prtlja?ni prostor.

 

Vsaka inf. dobrodo?la.

 

 

Meni se je zgodilo isto-rolo ne gre ve? v sredinsko konzolo! Pa sem stvar razdru in je res plasti?ni ?ep ki fiksira vzmet, fu?! :(

post-278-1218572513_thumb.jpg

 

 

post-278-1218572728_thumb.jpg

 

 

Sem bil pri strugarju in mi bo naredu novga iz kovine! :P

Bom poro?al,kako se bo obneslo... :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

No dans sem se pa tud jaz namu?il z rolijem :P !Zdaj pa na eno zaslu?eno sobotno hladno pivo :D

 

...to je pa kar pogosta napaka.?e ena izmed pomanjklivosti oziroma slabe konstrukcije na Mazdi.

No,po zaslu?enem delu, :cheers:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...to je pa kar pogosta napaka.?e ena izmed pomanjklivosti oziroma slabe konstrukcije na Mazdi.

No,po zaslu?enem delu, :cheers:

 

?e zmeraj bol? da rolo nagaja kot pa da odpade kak?no kolo ali pa kaj bolj vitalnega.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e zmeraj bol? da rolo nagaja kot pa da odpade kak?no kolo ali pa kaj bolj vitalnega.

 

Se strinjam s tabo. :bravo: Sej nagajajo ve?inoma "manj?e" konstrukcijske napake,ki niso vitalne za na?e

avtke.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Tudi meni je ?e dvakrat odpovedal poslu?nost rolo prtlja?nega prostora. Razmi?ljal sem o izdelavi novega ?epa, kot je ?e bilo omenjeno. Sem pa za za?etek napako hitreje odpravil. Prvi? je po popravilu ?ep zdr?al dve leti.

 

Kaj storiti za hitro popravilo?

 

1. izvrtal sem to?kasto zakovano mesto, ki dr?i ?ep na mestu.

2. Vzmet je "pregrizla" plasti?en ?ep. Zato sem ?ep zasukal za 90°in vrezal nov utor za vzmet.

3. Ta poseg se da opraviti trikrat, da pridemo po ?epu naokoli.

4. Sestavil sem rolo in na prevrtanem nestu vstavil kovico, ter ?ez njo spet zalepil platno roloja.

 

Popravilo traja ~1 uro z vsem motoviljenjem. Naslednji?, bom v pol ure gotov. Ko bo zmanjkalo prostora na ?epu, bomo pa novega izdelali.

 

LP

Mipo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni je ?e dvakrat odpovedal poslu?nost rolo prtlja?nega prostora. Razmi?ljal sem o izdelavi novega ?epa, kot je ?e bilo omenjeno. Sem pa za za?etek napako hitreje odpravil. Prvi? je po popravilu ?ep zdr?al dve leti.

 

Kaj storiti za hitro popravilo?

 

1. izvrtal sem to?kasto zakovano mesto, ki dr?i ?ep na mestu.

2. Vzmet je "pregrizla" plasti?en ?ep. Zato sem ?ep zasukal za 90°in vrezal nov utor za vzmet.

3. Ta poseg se da opraviti trikrat, da pridemo po ?epu naokoli.

4. Sestavil sem rolo in na prevrtanem nestu vstavil kovico, ter ?ez njo spet zalepil platno roloja.

 

Popravilo traja ~1 uro z vsem motoviljenjem. Naslednji?, bom v pol ure gotov. Ko bo zmanjkalo prostora na ?epu, bomo pa novega izdelali.

 

LP

Mipo

 

 

ma ne rabi? vzmeti zatikat v ?ep, ali pa celo izdelovat nekaj namesto plasti?nega ?epa

 

samo za?agaj par mm. cev s konca in zatakni vzmet v nastali utor.

tako se sila vzmeti prena?a direktno na cev in se ti ne bo nikoli ve? pokvarilo..

pa ?e netat ni ni? treba,samo zalepi? platno in gotovo.

ti vzame cajta 10min max..

KISS systems .doo .. :D

 

se je tudi meni to zgodilo,in sem tako popravil..

 

tud sliko tega masterpisa sem nekje napopal na forum ,pa je ne najdem..

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...
  • 1 leto kasneje...

ma ne rabi? vzmeti zatikat v ?ep, ali pa celo izdelovat nekaj namesto plasti?nega ?epa

 

samo za?agaj par mm. cev s konca in zatakni vzmet v nastali utor.

tako se sila vzmeti prena?a direktno na cev in se ti ne bo nikoli ve? pokvarilo..

pa ?e netat ni ni? treba,samo zalepi? platno in gotovo.

ti vzame cajta 10min max..

KISS systems .doo .. :D

 

se je tudi meni to zgodilo,in sem tako popravil..

 

tud sliko tega masterpisa sem nekje napopal na forum ,pa je ne najdem..

 

 

Hvala za nasvet, sem naredil to?no to in deluje super! Porabil sem sicer 1,5 ure, da sem vse pazljivo razstavil in sestavil nazaj, saj sem to delal prvi?.

 

Simpl'k pasulj! :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men pa rolo ful ropota, ?e ni glasbe v avtu je res mote?e to bi nekaj pokalo ali ob nekaj butalo. Sicer se normalno vra?a nazaj. A je kdo ?e menjal kdaj to? Res razmi?ljam o nakupu novega roloja?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Včeraj-malo poletnega vzdušja-samo,da nisi doma,in je čist drugače...po dooolgem času v Italiji-Italianska riviera-Lignano...voda malce hladna,a čist OK za kopanje😃👍...sonček,peščena plaža,nič gužve,do 15. Maja parking zastonj🧐...šli kasneje na pizzo,šoping...lepo je bilo. Aja CX-5 poraba na relciji 7,7L...k relacija se pri meni zelo reeeedko zgodi. Navdušujoča navigacija v Mazdi...lepo vse radarje napove,in tudi sekcijsko merjenje...sproti spremlja povprečno hitrost-prvič to videl v akciji...se mi dopade. In še nekaj,k sem kupil tisti brezžični adabter za AA-pri predvajanju glasbe preko Android Avto še zmeraj lahko izbiraš onboard navigacijo,torej se sistema ne izključujeta-fino😃👍  
    • Sem se že nekdaj naučil,da "nič ni zastonj"...oz. "če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res".   Ostalo si lahko vsak sam "nariše".   Skratka mene nič ne preseneča...pač "pravljice in povesti..."   Je pa lepo,če ima človek veselje...😃👍   Mene bolj zanima,kakšen je bil spanec...je kaj sanjal...je bil kaj "polomljen" od ZOEtovih sedežev.... Kaj je kupil v pekarni🥐,in kaj je jedel za kosilo🍲...cena,je bilo okusno😋 itd...
    • Žal jaz tudi, takrat je šlo res vse narobe.
    • Vse lepo in prav, samo ti računaš strošek polnjenje tako, da štartaš s polno baterijo na koncu si pa tam s prazno. Na tak način mene pot v ČG pride natanko 0€, ker 800km naredim z enim tankom pa še za vsaj 150km mi ostane na cilju.
    • ..i pazi da Mazda ne postane tvoj gazda.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.