Skoči na vsebino

Kako potegniti kabel iz...


maximus

Priporočeno sporočilo

Ve?ina avtov ima vgrajeno tipalo zunanje temperture v zunanje vzvratno ogledalo s spodnje strani. Tako da bo nekaj na tem, da je to nakako priporo?ljiva pozicija za tipalo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

pr sopotnikovih nogah ma? med armaturo in tepihom eno tako okroglo gumo, sam mor? mal tepih umaknt, je pa na spredni steni. tko da lahko sprav? tipalo tm ?ez. tista goma maod 8-10 cm premera, tko da ?e je tista luknja k je ?e narejena v gumi premajhna jo lahko sam naredi? ?e eno z no?em in pol sprav? tipal ?ez in ga spelje? kamor te je volja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Mene pa zanima kako najbolj elegantno povle?i kabel iz akumulatorja pa do prtlja?nika (rabim za oje?avelec in sub), torej kako do notranjosti ste povedali (je mogo?e tudi kak?na luknja pri voznikovi steni, kabel namre? ni zelo dolg, je bil pa kar drag), kako pa potem pod tapete dat kabel, kaj vse moram razdret?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti samo poglej pod armaturno pri sovozniku in vozniku in malo odstrani tapete in ?e bo? vido ?rne gumice ve? da je luknja skozi ali pa poglej pod motorni pokrov na po?arno steno in bo? tam najla?je videl kje so luknje! Za kabel pa treba vse razdred ja pri pragih plastiko dol pa pod tepih kabel...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uh bo treba nekaj za DIY tudi nardit, polaganje kablov!! :rolleyes: Ne sede?e ne rabi? odstranjevat! Tam ko je prag in je ona plastika tisto lepo odvij vijake in potegni dol malo bo? mogel uporabiti sile ker ?e je noter zataknjeno, in potem lahko kar oblogo stran da? ( stran potegne? ker je samo zataknjena za tisto plastiko) in bo? lepo od strani vse do prtlja?nika polo?o, malo poglej pa probaj kako bo? naredil ( kje bo najla?je polo?it do prtlja?nika..)!! Proba? pa?, tako se bo? najla?je nau?il, probati ni greh, tako te?ko pa tudi ni malo ro?nih spretnosti in to je to!!! ;)

post-9-1109713526.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti lepo priklju?i na akumolator kabel lepo pritrjuj sproti z izolir trakom, in pelji kabel v kabino prej ?e lepo lukno vre?i v gumico ( malo majn?o kot pa je prerez kabla da ne bo mokro noter v kabini ) in potem lepo polagaj pot oblogo, in tako kot sem ti reko tisto plastiko odstrani vendar z ob?utko da ti ne bo tista sponka odletela v 3 pm.. ?e pa ti bo ?e odletela jo potem malo stisti skupaj in jo nazaj gor natakni na tisti nosilec ( saj bo? videl kako zgleda ), druga pa ni? ni kaj takage pa? ali je zatakjeno gor pa privito al pa je s tistimi sponkicami noter priterjeno pa s sponko ( tak?ni krogeci ko prvo more? notranjo ven potegnit in potem ?ele gre ven, ve? kaj mislim?? ), no poglej kako bo? edino pri zadnjih sede?ih speljal, druga?e pa ni kaj za upo?tevat, ker ka?no zakomplicirano opravilo tudi ni! ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem se 5 ur igral s polaganjem kablov. Nisem ?e fertik. Prage sem dal vse 4 stran (niso nikjer pri?fraufani, so nanetani pa zahaklani, en prag mi je ?al malo po?il, ampak ga bom verjetno s cianokolom zalimal, upam da bo ok in da se ne bo videlo). Po desni sem polo?il ?in? kabel, po levi pa moram ?e ?trom kabel, tega nisem, ker ne najdem luknje od voznika (npr. varovalke) pa do ma?ine. Kje to?no naj probam, jaz sem vse gledal pa nikakor ne najdem. Sicer sem zadevo vseeno sprobal (?trom kabel ?ez ?ipo pa na akomulator:) in zadeva seka (Pioneer DEH3600, spredaj visokotonci, kretnica, 13ke, zadaj 13ke, prtlja?nik pa globotonec Magnat in oja?evalec Blaupunkt GTA 4100, torej vse skupaj nekak?en srednji razred, ampak zaenkrat ve? kot zadovoljivo). Je pa delo prav mukotrpno. Upam, da jutri dokon?am...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri BG mazdah, si lahko ?el skozi steno na levi strani, zraven kablovja kateri gre v motorni prostor, je ve?ja gumijasta po?irka (?ep, skoznik..... :unsure: ), kateremu naredi? luknjo za napajalni kabel. Jaz sem tam potegnil 35mm2 kabel. Odstranit, mora? ?e notranji blatnik (vsaj polovico) in volan polno v desno, ker kabli najprej gredo proti kolesu, nato pa zavijejo proti motornemu prostoru. Na tem delu za??iti kabel z po?irko.

 

Upam da je vsaj pribli?no razumljivo :rolleyes:

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ti vse napelji skozi tisto veliko luknjo (skozi gumo) ki je pu??eno za klimo na desni strani.?in?e pa lahko napelje? po sredini.

Pa ?e bo? ?e imel enkrat vse razdreto, probaj ?e ti pri pri?ganem avtu kaj cvili v zvo?nikih, da ?e potem ne bo? enkrat vse razdiral, ker mora? ?e potegniti en kabel za izena?evanje mas radija in oja?evalca (ground looping) ali pa kupi? lo?ilni transformator na ?in?ih.Pa ?e si ?e kaj razmi?ljal pozneje za nadgradnjo sistema , si ?e potegni ene ?in?e ,pa jih pusti nepriklopljene in ko jih bo? rabil samo priklopi?, ker pozneje se nobenemu ve? ne da razdirat vsega.

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vzame? uno plastiko koloteka dol, pol vid? zadi uno gumo, pri kateri lahko potegne? kabl ?ez, in pol ma? ?e na zgornji strani eno luknjo skoz katero pride? v motorni prostor, spodi ma? ozna?en kje ma? te dve luknje sam naj te ne mot k je brez blatnika in odbija?a

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.