Skoči na vsebino

Mazda 6 ?tevec la?e ?!?!


Priporočeno sporočilo

danes probal po enem letu z garminom, in la?e ?tevec to?no za 10km/h, gume so 215/45R17

ko ka?e ?tevec 100, se peljem 90-91 po garminu

 

na 323F ka?e 100 in se peljem 95 po garminu

 

se da to kaj skalibrirat ali nastavit... 10 na uro je pa skoraj malo preve?, in la?e konstatntno pri 50, pri 80, pri 90, pri 100, pri 140... ista pi*da, ve? ga pa nisem ?gal

 

po moje je to malo preve? neto?no...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaalman to je zarad gum...

ker 215/45 17 je manjse kot original 195/65 15 ali 205/55 16

je pa v mejah

meni pri 230km/h kaze gps 221 (to cifro poznam napamet, za ostale moram prevert)

mazda je v bistvu se najbolj precizen avto k se ga peljal (za stevce govorim)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaalman to je zarad gum...

ker 215/45 17 je manjse kot original 195/65 15 ali 205/55 16

je pa v mejah

meni pri 230km/h kaze gps 221 (to cifro poznam napamet, za ostale moram prevert)

mazda je v bistvu se najbolj precizen avto k se ga peljal (za stevce govorim)

 

Samo ne velik pri 100km/h je to le cca 1km/h prepo?asi :ne vem: Razen, ?e so profili na gumi ?e zelo proti koncu pa je ?e tam kak?en km do dva razlike.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaalman to je zarad gum...

ker 215/45 17 je manjse kot original 195/65 15 ali 205/55 16

je pa v mejah

meni pri 230km/h kaze gps 221 (to cifro poznam napamet, za ostale moram prevert)

mazda je v bistvu se najbolj precizen avto k se ga peljal (za stevce govorim)

 

Ja,v bistvu so bolj prave gume za M6 --225/45/17.Je manj?e odstopanje.V Italiji imajo homologirano original

to mero.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

saj s strani za??ite pred policaji je to dobro :D

 

je pa kar mote?e, saj sem bil dosedaj vajen se voziti glede na omejitev in ?tevec, zdaj za?nem razumeti, zakaj nekateri ?e skoraj bentijo za mano, ?e se peljem malo manj kot 50 po ?tevcu :P

 

100 mu gromova...

 

se pa poraja eno drugo vpra?anje, teoreti?no bi v bistvu to pomenilo, da naredim ve? kilometrov kot dejansko, saj se kolo ve?krat obrne, in zatorej tudi izra?uni porabe itd. niso pravilni ?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zimske bojo 205/55R16... bomo videli takrat :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi bil obseg kolesa kriv, pol bi ti moral ?tevec procentualno lagat. Npr. pri 50kmh bi ti kazal 10% manj, to je 45kmh, pri 100-tki, pa ?e samo 90kmh, pri 200-tki pa 180kmh in ne vseskozi 10kmh premalo.

Po moje je nekaj s ?tevcem narobe.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se pa poraja eno drugo vpra?anje, teoreti?no bi v bistvu to pomenilo, da naredim ve? kilometrov kot dejansko, saj se kolo ve?krat obrne, in zatorej tudi izra?uni porabe itd. niso pravilni ?

 

V bistvu ?tevec kilometrov v avtu prikazuje ve? kilometrov kot si jih dejansko prevozil. Vendar je narejeno tako, da je ta napaka bistveno manj?a kot pri hitrosti. Nikakor ni 10% ampak mogo?e procent al pa dva. ?e ima? navigacijo lahko to razliko tudi dejansko premeri?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi pri meni je razlika Garmin vs. ?tevec... Cca. 9 km/h <_<

 

se pravi, da majo vse ?estke isto hibo... a ta novi modeli tudi ? Boss ? :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men moja ne laze?

ce se prav spomnem mi pri 100 kaze gps 96

pri 200 192 neki tazga

 

kake gume te vozi? ?

 

Ker po izra?unu mam jaz samo 1,4% razlike - glej sliko:

 

post-11-1224499614_thumb.jpg

 

meni pa v bistvu pri ve? razli?nih hitrostih ka?e isto napako: cca 9-10km/h ?!? :blink:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah dajte no ,se tolk sekirat okol natan?nosti ?tevca...?e od avtomobilske vekomaj ka?ejo, la?ejo

navzgor.( tako kot BC porabo ka?e navzdol. :D )

 

So prej, ko so bili ?e z zajlo navezani na menjalnik in tudi sedaj ko so elektronski in bi res lahko bili natan?ni.

Zgleda da tako mora biti in verjetno bo vedno tako.

 

Sam sem to v?asih preverjal s ?toparico na avtocesti, potem sem se naveli?al.

V modernih cajtih si pa GPeSe nisem omislil.

 

Tako pa? je, in zato vedno vozim , z vsakim avtom ,recimo v naseljih slabih 10 ve?,

( in sevede bentim nad tistimi, ki se vle?ejo 40 ;) )

na na avtocesti pa itak ve?.

 

Bi pa osebno raje imel na kilometer natan?ne ?tevce ,res.

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Use j to fajn pa krasn, sam men tuki neki ni čist jasn. Mrbit zato k sm kmet an s hribu doma... Al pei zato k je pozna ura...   Ko je Orban začel postavljati ograjo, so šli vsi v luft. Pred volitvam so vsi strašili, da se Janša zgleduje po Orbanu in da bo tudi on postavil ograjo in bomo zarešetkani... Potem je Cerar začel postavljati ograjo, pa je nekako šlo skozi...  Nato je Golob začel umikati ograjo in nihče ni protestiral. Vsi pa imate toliko za povedat čez ilegalce, ki zdaj toliko lažje prehajajo mejo... In zdaj se zdi, kot da so Avstrijci in Italijani krivi za napačne odločitve naše vlade oz. za napačne odločitve Slovencev na volitvah... In zdi se, da so severni in zahodni sosedje krivi, ker nas povezujejo z Balkanom, kamor smo sami prodali paradne konje našega gospodarstva... In zdaj so oni tisti tagrdi, ki bi Schengensko mejo potegnili severno in zahodno od Slovenije in nas tako priključili k Balkanu. Da bi pa naši politiki od Hrvaške zahtevali čuvanje Schengenske meje, pa nikomur niti na misel ne pride. Da bi naši politiki Hrvatom zagrozili, da bodo spet uvedli Schengensko mejo na meji med Slovenijo in Hrvaško, pa nikomur niti na misel ne pride. Da bi pa naši politiki še podaljšali ograjo od meje z Madžarsko do Jadrana in naj imajo Hrvati ilegalce, če ne znajo čuvat Schengenske meje, pa nikomur niti na misel ne pride.   Mah, kaj, itak bo na koncu Janša kriv za vse. Kot vedno...
    • Seveda so dragi, posledično pa ravno zaradi visokih cen novih vozil, ki so napihnjene ravno zaradi forsiranja električnih, ki se z visoko ceno nikakor ne morejo uveljavit pri večjem številu kupcev....  Za enako ceno bi se pa lahko prodalo več električnih vozil le več polnilnic še rabimo in 30% večjo kapaciteto baterije in bi se mogoče izšlo..... 🤔
    • Pushing, lizing, krediti... 
    • Tako kot si napisal, CX5 s polno opremo je cca. 47k, nova M6 v npr. PHEV verziji bi bila sigurno čez 50k, glede na to da se CX60 povzpne do 65k. Adijo cena. Tudi sam si je kot zaprišeni oboževalec ne bi kupil za ta denar, edino o rabljeni bi lahko razmišljal.
    • U ja, še mal pa boš tudi ti na Krku nogice namakal 😂
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.