Skoči na vsebino

Pomurje vam je bli?je !


KAALman

Priporočeno sporočilo

spo?tovani soforuma?i, ponosno Vam sporo?am, da je avtocesta od Primorske ?ez Pomurje do Mad?arske od v?eraj odprta, zato naj vas nikar ne spremljajo zadr?ki, da bi se vsedli v avto in prizoomirali v na?e konce ;)

 

po trditvah medijev se da pot od morja do ?itarice slovenske prepeljati v cca 3 urah ( jaz trdim da v 4 )

 

nekateri imate sedaj prilo?nost, da se nau?ite malo geografije in opazite, da Murska Sobota nikakor ni na Mad?arskem :P

 

http://24ur.com/novice/slovenija/odprta-ce...-avtocesta.html

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

spo?tovani soforuma?i, ponosno Vam sporo?am, da je avtocesta od Primorske ?ez Pomurje do Mad?arske od v?eraj odprta, zato naj vas nikar ne spremljajo zadr?ki, da bi se vsedli v avto in prizoomirali v na?e konce ;)

 

po trditvah medijev se da pot od morja do ?itarice slovenske prepeljati v cca 3 urah ( jaz trdim da v 4 )

 

nekateri imate sedaj prilo?nost, da se nau?ite malo geografije in opazite, da Murska Sobota nikakor ni na Mad?arskem :P

 

http://24ur.com/novice/slovenija/odprta-ce...-avtocesta.html

 

dej ti cut the crap, rajs organiziri piknik pa prekmursko gibanico :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dej ti cut the crap, rajs organiziri piknik pa prekmursko gibanico :)

 

Pridemo tud ne dizla?i. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pridemo kar nekaj zorganiziraj zdaj ko je cesta ni blema priti iz MB v MS :bravo:

 

a prej ti je pa blo problem ? :P

 

specijalci !

 

evo, stestirano od doma v Murskih ?rncih pa do Europarka je cca 60 km, in je dosegljivo v pi?lih 36 minutah, po stari cesti pa ob normalnih razmerah 1h in 10 minut :) pa je razdalja pribli?no ista

 

@Labi: ne bo piknika, bo pa organizirano kosilco za ?lane mazda-si.net vendar je predvideno konc januarja ali v za?etku februarja

 

?e pa ne more? tak dolgo ?akat, pa pokli?i pa pridi, neke ?evape zi bom ?e zrihtal :)

 

ej Labson... btw sem od 7.11. pa do 14.11. v N?rnbergu :)

 

?e bo? hodil kaj po Brau Beviale, me pa ja pride? pogledat ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

spo?tovani soforuma?i, ponosno Vam sporo?am, da je avtocesta od Primorske ?ez Pomurje do Mad?arske od v?eraj odprta, zato naj vas nikar ne spremljajo zadr?ki, da bi se vsedli v avto in prizoomirali v na?e konce ;)

 

po trditvah medijev se da pot od morja do ?itarice slovenske prepeljati v cca 3 urah ( jaz trdim da v 4 )

 

nekateri imate sedaj prilo?nost, da se nau?ite malo geografije in opazite, da Murska Sobota nikakor ni na Mad?arskem :P

 

http://24ur.com/novice/slovenija/odprta-ce...-avtocesta.html

 

?estitke prekmurcem, da ste kon?no dobili AC :bravo: je trajalo ampak vsaj niste bili zadnji (dolenjci bodo na svojih manjkajo?ih 15km mimo Trebnjega ?akali ?e kak?no leto in pol :( ), da jo imate. Je pa nekaj res, da prava povezava bo ?ele, ko bo dokon?ana obvoznica mimo Maribora in se bo tam pridobilo ?e minimalno 10-15minut. Potem bomo lahko ?ele rekli, da je Lendava povezana s Koprom.

 

Se opro??am, ker mi nekaj ne gre v ra?un - a so/ste prekmurci res tolik?ne sitnobe, da niste zadovoljni s tem kar ste dobili, ker to kar berem po forumih je eno samo nergane, kako je cesta preozka, ni odstavnih, da bo to cesta smrti pa ne vem ?e kak?ne idiotizme. Kaj a tista stara cesta iz Radgone, ?ez Lenart proti Pesnici je bila potem po tej logiki torej bolj?a od nove dvopasovne AC, al kaj?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss: ne vem, ce je to res samo nerganje, pripelji se, pa bos videl, kako so ozki pasovi, predvsem pa kaksno kolicino prometa mora in bo se morala prenesti ta cesta! Jasno je, da je neprimerljiva s staro, vendar je vprasanje, kako si nekateri sploh predstavljajo to kolicino prometa na stari cest. Vecina jih/vas niti priblizno nima predstave, o kaksni kolicini tovornega prometa govorimo.

 

Vecini nam je itak super, da smo povezavo dobili, vendar je treba razmisljat bolj globalno, saj npr. Na cca 40 km ni odstavnih pasov, in zal smo ze videli kako zelo je otezeno resevanje v primeru nesrece (v nesreci je umrl znanec)

 

Drzava nas nateguje ko prasce, in ce se probamo proti postaviti, s tem nebi smelo biti nic narobe!

Sploh pa od tebe nisem pricakoval taksnega nastrojenja, ker si ponavadi pokazal, da imas kar realne poglede na dogajanje okrog sebe ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a prej ti je pa blo problem ? :P

 

specijalci !

 

evo, stestirano od doma v Murskih ?rncih pa do Europarka je cca 60 km, in je dosegljivo v pi?lih 36 minutah, po stari cesti pa ob normalnih razmerah 1h in 10 minut :) pa je razdalja pribli?no ista

 

@Labi: ne bo piknika, bo pa organizirano kosilco za ?lane mazda-si.net vendar je predvideno konc januarja ali v za?etku februarja

 

?e pa ne more? tak dolgo ?akat, pa pokli?i pa pridi, neke ?evape zi bom ?e zrihtal :)

 

ej Labson... btw sem od 7.11. pa do 14.11. v N?rnbergu :)

 

?e bo? hodil kaj po Brau Beviale, me pa ja pride? pogledat ;)

 

in kaksen izgovor mas tokrat,da se nisi kaj oglasil na kaksni tortici...

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@vuk: :ph34r: guzva okrog in okrog teh praznikov in slu?be :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drzava nas nateguje ko prasce, in ce se probamo proti postaviti, s tem nebi smelo biti nic narobe!

Sploh pa od tebe nisem pricakoval taksnega nastrojenja, ker si ponavadi pokazal, da imas kar realne poglede na dogajanje okrog sebe ;)

 

Aha, zdaj pa sem jaz nastrojen, ker sem samo omenil, da sli?im samo nerganje in sitnarjenje okrog te AC :ne vem: Je pa res, da si ti ta prvi Prekmurec (ki ga poznam), da ni takoj za?el s sitnarjenjem ob novi pridobitvi in da si pokazal zadovoljstvo ob tem dogodku in da je zate to vseeno velik plus :rispekt: .

 

Zakaj pa o?itam sitnarjenje? Po tej AC sem se od maja (vsaj mislim, da je bilo takrat delno odprtje - brez teh manjkajo?ih 20km, ki so jih odprli zdaj) ?e 2x vozil (v Prekmurju sem cca 5x-6x letno tako, da to?no vem kak?no je bilo tam stanje s prometom) vse do Lendave po tej "ozki/kolovozni" poti, kot ji pravijo nekateri de?urni nerga?i in ti povem, da je cesta popolnoma normalna in ?e je ves ta ?as uspela promet po?irati regionalka, ga bo dvopasovna z lahkoto.

 

Zavedati se je treba, da so se prometne zmogljivosti zdaj pove?ale za 200% saj je zdaj poleg enega pasu na regionalki pridru?ena ?e dva nova na AC tako, da tista koli?ina prometa, ki je ma?ila preozko regionalko bo zdaj rasporejena takoreko? na tri pasove. Po enem (regionalka) se bojo ve?ino vozili tisti lokalci, ki imajo kratke razdalje in se jim ne spla?a zavijati na AC, ker jim ta ni spotoma. Tranzitni promet pa se bo ves umaknil z regionalke na AC in tam celo porazdelil po dveh pasovih.

 

Tako, da zdajle govort o nekih bodo?ih imaginarnih gne?ah ?e predno zadeva normalno ste?e je ?isto nabijanje v 3PM. Mnogo ve?ji problem je po temtakem ?tajerski konec AC med predoroma Golo rebro in Pletovarje na vijaduktu ?kedenj, kjer sta tudi "samo" dva pasova brez odstavnih in je cesta natanko tako ozka kot na pomurki. Pri tem pa je kole?ina prometa na ?tajerki bistveno ve?ja saj se prometu iz Mad?arske smeri priklju?i ?e promet, ki vstopi s strani Avstrije na ?entilju.

 

Tak?na AC je tudi recimo mimo Vipave in Ajdov??ine proti Novi Gorici pa se promet tudi tam odvija popolnoma normalno pa je koli?ina prometa tudi tam ogromna.

 

 

 

Pa ?e beseda ali dve o re?evanju pri nesre?ah. Ni problem ozkost cesti?? pri re?evanju ampak je problem v sistemu in glavah teh, ki organizirajo pomo? in re?evanje.

 

Kako bi moralo biti pa na ?alost ni. Dispe?erski center mora ob prvem klicu na pomo? povpra?ati ali je cesta prevozna ali jo je nesre?a ?isto zablokirala. ?e je prevozna se gre re?evanje v smeri vo?nje.

 

?e ni se re?evanje za?ne izvajati v smeri nasproti vo?nje a ne tako, da pridejo do nesre?e po nasprotnem pasu ampak vstopijo na AC proti smeri vo?nje in vozijo proti mestu nesre?e. Nasprotnega prometa NI saj ga blokira sama nesre?e.

 

Ampak ?al v glavah odgovornih ?e nismo pri?li tako dale? v razmi?ljanju - ?koda :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss: pa saj si po ve?ini itak deliva isto mnenje :)

 

glavno je, da ?e je nam MB bli?je za cele pol ure, potem bo vam Prekmurje, njegvoi prijazni ljudje in dobrote ravno tako bli?je za pol ure... se pravi, da je manj ovir med nami, in to je smisel vsega tega...

 

;)

 

ko bo? pa kaj v na?ih krajih, pa pokli?i, se bova dobila na kak drink, pa kako re?eva, lahko tudi o novi AC :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ko bo? pa kaj v na?ih krajih, pa pokli?i, se bova dobila na kak drink, pa kako re?eva, lahko tudi o novi AC :D

 

?e mi bo ostal kaj ?asa (upam, da zdej bo, ker je to velika ?asovna pridobitev) te pokli?em, ko bom kaj na prekmurskem koncu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ena dobra stvar AC...stare ceste bodo tako malo bolj prazne tudi za nas motoriste :bravo: Ce pa bo potrebno hitro domov,pa gasa na avtocesto zahvaljujoc vinjetam.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ena dobra stvar AC...stare ceste bodo tako malo bolj prazne tudi za nas motoriste :bravo: Ce pa bo potrebno hitro domov,pa gasa na avtocesto zahvaljujoc vinjetam.

 

:bravo::bravo::bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.