Skoči na vsebino

Olje za Mazdo RX-8


Barkley

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

lastnike RX-8-ic bi povpra?al katero motorno olje uporabljajo, ker so mi zadnji? na servisu povedali, da je nadomestilo tega olja, ki se ga dobi na servisu nala?? za RX-8, tudi Elf 5W 30. Cena je seveda dosti ni?ja pri Elfu ampak me pa bega, ker je to Elfovo olje pod to oznako v izvedbi Solaris RNX in v izvedbi Evolution SXR.

Katerega uporabljat?

Jz sem namre? do sedaj to?il Evolutiona od Elfa, ki je sicer precej dra?ji od Solarisa a precej cenej?i od "orignal Mazda olja".

Kaj je razlika med tema dvema oljema od Elfa? En naj bi bil baje za vozila, ki majo nek filter za majhne delce al nekaj podobega.

 

LP

 

Barkley

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sn tudi mel Evolution v RXki. ;)

 

To z oljem nih?e ne ve to?no. Tud na drugih tujih forumih ne vejo. Uradno priporo?ilo od Mazde za RX-8 je seveda Dexelia. Je pa res da olje za Mazdo delajo pri Elfu. Zdaj katero olje je pa enako kot Dexelia pa ne vem.

 

Uradni servisi za RX-8 pri nas (jest sem mel izku?nje z Gamo) so pa tko zani?, jih jest ne bi kej preve? poslu?u kaj imajo oni za povedat, ker imajo premalo izku?enj z avtom. Sicer pa tudi problemi z Wanklom in oljem se nana?ajo ?e na motorje iz RX-7, baje da naj bi bil Renesis veliko bolj toleranten do drugih olj. Sam kaj ?e? ?e ho?ejo na Mazdi prodajat svoj drag olje, valda da ne bodo rekli da so drugi tudi v redu. ?eprav kot se spomnim v samem priro?niku lepo pi?e kateri tipi olja so v redu in nikjer ni to?no specificirana znamka.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam s servisom v BTC-ju ZELO ampak res ZELO dobre izku?nje. Kakor so ?li meni na roko ne vem ?e bi mi lahko ?li ?e bolj.

Mel sem prej izku?nje z Nissanovimi in Peugeotovimi servisi in lahko re?em da so dale? za Mazdinim.

Zmer dobim tud popuste na njihove storitve ipd.

Zadnji redni sevis me je pri?el manj kot redni servis (filtri in olja) za Peugeotova jajca od 206-ke.

A kdo drug ?e na kak?en drug servis vozi Mazdo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

V ?em je problem mazanja Wankel motorjev?

Tole sem na?el na internetu:

Engine Oil

 

The RX-7's rotary engine injects oil into the combustion chamber as a part of normal operation, for lubrication purposes. As a result of this, synthetic oils should not be used. When they burn, they give off more ash than conventional oils, clogging the cats, causing buildup, etc. Also, additives such as Slick 50 are not advised. Any good quality oil that meets the manufacturer's recommendations should do.

 

Isto velja tudi za RX8.

Torej Wankel je po na?inu mazanja rotirajo?ega bata sorodnik dvotaktnega motorja. V izgorevalno komoro se vbrizgavajo male koli?ine olja, ki zaradi slab?ega izgorevanja ne sme biti sinteti?no. Zato imate prepisane vrste olj, ki zagotavljajo ?istost izgorevalnega prostora in sve?k.

Glede na to, da je moje podro?je obraba in aditivi sem ?e ve?krat razmi?ljal, ?e bi kateri od 007 bil primeren, oziroma priporo?ljiv za wankel in pri?el do zaklju?ka, da je edino primerna varianta C, ki je med drugim uspe?na pri dvotaktnih motorjih, kjer pri izgorevanju ne pu??a saj in usedlin v notranjosti izgorevalnega prostora, zelo ugodno pa vpliva na obrabo in prepre?uje zaribavanje, tudi v najte?jih situacijah.

?e je zahteva da se Slik in podobni aditivi ne smejo uporabljati, ker niso primerni za izgorevanje, je morda odgovor, da pa je le C varianta 007 priporo?ljiva tudi za Wankel.

 

Torej ?e enkrat uporabljajte olja, ki niso sinteti?na in prav zaradi tega je potrebno upo?tevati ozko izbiro primernih olj.

Poraba olja pa je obvezna, saj je le to zagotovilo, da ma?ina ne bo zaribala.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst pravm tko: Ce mas ze tak avto ku si itak prej vedu da dosti pije in da je z njim dosti stroskov, potem ni problem kupovat originalnega olja, rx-8 je eksotika, tko da jst dajem kr dexelio not :D

 

Hja no...mogo?e mal poklicne deformacije in pa upo?tevanje enega izmed glavnih na?el u?inkovite ekonomike...nikjer ne zaslu?i? hitreje kot tam kjer prihrani?...zate pa predvidevam, da dela? v kak?ni dr?avni slu?bi :bravo: ja tam se pa res dela tako kot si ti omenu :hohoho:

Pa ni mi jasno o kak?nih velikih stro?kih avta govori?...za redne servise na uradnem servisu dajem po 150 EUR, tistih 14 litrov kolikor spije pa tud ni neki bav bav...

Sploh pa ne vem zakaj bi dajal po 20 EUR na liter olja in se moram zarad tega ?e 50 km dale? peljat, ?e lahko dobim istega le v drugi embala?i po 11 EUR liter z vklju?eno dostavo na doma?i prag?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje ti je hotel povedat, ?e ti ni problem kupit tak avto in ga tankat(kar ni najbolj poceni) pol pa pri olju ?para?. Ravno tam je (in pa pri zavorah)najslab?e ?parat, po ko pa crkne motor pol je pa mazda jajc od jajca. :(

 

?e pa se malo pelje? in malo prediha? renesis-a je pa tudi fino. :bravo:

 

Zdrava pamet(tega jaz nimam :( ) ti pa da vedeti, da ?e imata obe olji enake specifikacije samo firma je druga in nima? kaj zaj....

 

Sicer je pa tako vsak dela kakor mu pa?e.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.