Skoči na vsebino

novi radarji v slo


LEPI

Priporočeno sporočilo

Na slovenskih avtocestah se nam obeta nov sistem radarske kontrole.

 

Dars bo skupaj s policijo namre? kmalu za?el name??ati radarje, ki bo sekcijsko meril hitrost.

 

To z drugimi besedami pomeni, da bodo na dveh delih odseka avtoceste name??eni radarji, ki bodo z vstopom v "radarski" odsek zabele?il in definiral vozilo (slikal bo prednjo tablico vozila, dolo?il obliko vozila in ?as vstopa vozila na avtocestni odsek). Enak postopek bo nato radar ponovil ?e pri izstopu iz merjenega odseka. Po pisanju glasila Dars Avtoceste, bo tako radar sam izra?unal povpre?no hitrost in ?e bo ta prekora?ena, bo sistem poiskal podatke o vozilu in vozniku na dom izstavil ra?un.

 

 

Sekcijski na?in merjenja hitrosti na nekoliko druga?en na?in meri prekora?eno hitrost. ? DARS

 

 

 

Kot ?e pi?e v glasilu, z omenjenim sistemom radarske kontrole ne bo ve? pri?lo do nenadnega zaviranja pred radarjem, kot se zdaj dogaja na obmo?ju stacionarnih radarjev. Pove?ala se bo tudi prometna varnost na celotnem odseku (razdalja testnega odseka bo pribli?no ?tiri kilometre), hkrati pa bodo s slikanjem in ra?unalni?kim izra?unom povpre?ne hitrosti pridobljeni verodostojni dokazi o kr?itvi, in sankcioniranje bo hitrej?e.

 

Sicer pa bo sistem upravljala policija, ki bo morala pred za?etkom novega na?ina kontrole za merjenje hitrosti pridobiti zakonsko podlago za delovanje in ustrezne licence, Dars pa bo poskrbel predvsem za namestitev sistema ter preu?evanje odziva prometa na sistem sekcijskega merjenja hitrosti.

 

PRVA LOKACIJA BO MED BREZOVICO IN VRHNIKO

post-387-1228080186_thumb.jpg

banner1ydl6.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

PRVA LOKACIJA BO MED BREZOVICO IN VRHNIKO

 

Jaka fora! Tam se ob "normalnih" okoli??inah itak ne more? peljati 130km/h zaradi gne?e na cesti. Po Vrhniki je pa malo bolj redek promet in tam tudi ve? prekora?itev hitrosti. Ajajaj.

 

Poleg tega pa ... spet merjenje samo hitrosti. Ker je najla?je pa nobenega policista ni treba tam imet. Kaj pa ko se jaz peljem 130 pa mi od zadaj naletava "dinamik"? Oba se peljeva 130, s tem da ima oni za mano neprimerno varnostno razdaljo, po mo?nosti ?e neupravi?eno uporablja dolge lu?i ... To se ne da sankcionirat, ?e policista ni tam. Policiste na terenu potrebujemo in ne te ma?ine, ki opravljajo sicer delo na 4ih kilometrih, potem je pa konec zabave. Pa ?e to: tudi pri hitrostih manj?ih od 130 je ogromno mo?nosti, da jo skupi? zaradi drugih neotesancev na cesti; vendar te kamerce tega ne bele?ijo.

 

V glavnem - ?koda denarja.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pomoje ze staro vsaj ene pol leta... in projekt je takrat padel v vodo zaradi varstva osebnih podatkov ali nekaj podobnega (Natasa Pirc Musar se je nekaj vmesala zaradi shranjevanja podatkov o registrskih stevilkah in lastnikih vozil, ki se belezijo)...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Ne vem kok cajta ?e visi gor, ampak danes sem zapazil radar na Dunajski, pri parkiri??u za prodajo rabljenih vozil pri Avtodelti. Ubrnjen je proti centru. Ne vem ali slika v rit, ali na kontra pasove?

 

Fotr reku, da se je dva dni nazaj bliskal ko noro tam...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kok cajta ?e visi gor, ampak danes sem zapazil radar na Dunajski, pri parkiri??u za prodajo rabljenih vozil pri Avtodelti. Ubrnjen je proti centru. Ne vem ali slika v rit, ali na kontra pasove?

 

Fotr reku, da se je dva dni nazaj bliskal ko noro tam...

 

 

Slika v rit, se pravi proti centru. Naj bi meril prevoz rumene/rde?e in hitrost! To so seveda neuradni podatki!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko bi le tud une norce na motorjih, ki brez ?elad nenormalno dirkajo med voznimi pasovi :angry:

 

Ta skatla je namontirana nasproti AMZSja za Bezigradom in jo sploh ne opazis, ce se peljes v smeri meritve (iz Crnuc proti stadionu oz. centru, ker jo zakrivajo veje...

 

Baje pa se je prejsnji teden skoz samo bliskalo :)

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

 

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat...art/2/vc/1/nt/1

 

http://forum.bmwslo.com/showthread.php?p=1109800

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ni ?ist v kontekstu ampak vseeno.

 

A se kdo spomni kateri je bil prvi stacionarno postavljen radar v Sloveniji in kje je bil oz. je ?e vedno lociran.

 

Jaz sem do danes skoz mislu, da je pred predorom Golovec v smeri Malenc, zdaj me pa probajo prepri?at, da je stal ?e prej radar na drugi strani Golovca in meril tiste, ki so ?li proti ?tajerski.

 

?e kdo ve bolj natan?no bi prosu za ta info ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo naj mi en razlozi koga ta radar slika....zajame vsaj 4 vozne pase oz celo krizisce

 

Hitrost baje meri preko zanke v cestiscu... skatla pa je samo zato, da te slika ... Baje je cez oba pasova za naravnost...

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Na tak nacin imajo tocno informacijo, po katerem pasu si peljal, s kaksno hitrostjo in sliko s tablico ter verjetno se informacijo o tem, kaksna luc je takrat gorela na semaforju :) ....

 

Danes je bil tudi na 24ur prispevek o tem radarju... da ko niti ne vedo, kdo ga je dal postaviti :ne vem: :D:P

 

http://24ur.com/novice/slovenija/radar-na-...jski-cesti.html

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ni ?ist v kontekstu ampak vseeno.

 

A se kdo spomni kateri je bil prvi stacionarno postavljen radar v Sloveniji in kje je bil oz. je ?e vedno lociran.

 

Jaz sem do danes skoz mislu, da je pred predorom Golovec v smeri Malenc, zdaj me pa probajo prepri?at, da je stal ?e prej radar na drugi strani Golovca in meril tiste, ki so ?li proti ?tajerski.

 

?e kdo ve bolj natan?no bi prosu za ta info ;)

 

Jaz sem tudi bil preprican, da je tisti pred tunelom Golovec v smeri iz Polja (BTC, Domzal,...) proti Dolenjski oz. Rudniku bil prvi stacionarni...

 

Tako tudi pisejo v Dnevniku 26.3.2005 >> http://www.dnevnik.si/novice/kronika/118714 :)

 

V clanku pa pise, da je zacel delovati 14. marca 2005

 

Objavljena slika

 

 

Tako pise tudi na strani www.amzs.si >> http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=368&vsebina=894

 

Objavljena slika

 

 

Celo na www.mazda-si.net je tako napisano :bravo::pepsi::rispekt: >> http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...w=&st=&

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest se dost po tej cesti vozim, pa se mi ne zdi nekaj hudicevo nevaren odsek. Tole je spet strate?ka postavitev za polnit blagajno. Tam gre vsak skor 70, sploh pa zve?er, ko je cesta prazna.

 

Men je fort povedu, da ko je tam okol stal, da mu ni ?lo v ra?un od kje pa kaj se tok non stop bliska. ?e po parih bliskih pa je zapazil "falota".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U?er so rekli da je ta na Dunajski poskusno, se prav od njega ne more? dobit polo?nce al kako, ne razumem lih najbol?! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pot do Prage pono?i nobenga - 180-200 na uro :harhar:

Pred vsako tablo preverjanje hitrosti zlajf...hvala ti ?lender, ker skrbi? zame divjaka.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja re?en je, da je poskusno montiran, se prav samo zato, da se potro?i neki ? in bojo pol neko famozno ?tudijo lahko napisal, kaj so odkrili! :hohoho::blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja re?en je, da je poskusno montiran, se prav samo zato, da se potro?i neki ? in bojo pol neko famozno ?tudijo lahko napisal, kaj so odkrili! :hohoho::blush:

 

Najprej ga zreklamirajo, da se vsi navadoijo, pol bojo pa kasiral...

 

A nihce ne vidi da policija in ?lender ho?eta samo POVEDATI vsem da delajo na ne?em, ?e pa je u?iinek jih pa ne zanima

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vceraj je bil spet prispevek o tem radarju na 24kur >> http://24ur.com/novice/slovenija/250-prehi...kov-na-dan.html

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.