Skoči na vsebino

zobati jermen..


Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav, se nov na forumu, pa me zanima ker je tle veliko strokovnjakov, kako je z menjavo zobatega jermena ter tudi ostalih jermenov.. pri mazdi 323F 1,6 motor. na koliko km, ter kaj se pregleda na rednem servisu, koncnike, itd... avto ni bil na servisu od leta 2004, zato me malo skrbi... z njim je vse vredu ampak za preventivo bi rad, da se malo pregleda...

 

pa ?e nekaj, rabu bi sprednjo desno okrasno letev na vratih... ?e ima kdo naj mi javi na zs... pa se dogovoriva.

hvala

lp

Matej

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav, se nov na forumu, pa me zanima ker je tle veliko strokovnjakov, kako je z menjavo zobatega jermena ter tudi ostalih jermenov.. pri mazdi 323F 1,6 motor. na koliko km, ter kaj se pregleda na rednem servisu, koncnike, itd... avto ni bil na servisu od leta 2004, zato me malo skrbi... z njim je vse vredu ampak za preventivo bi rad, da se malo pregleda...

 

pa ?e nekaj, rabu bi sprednjo desno okrasno letev na vratih... ?e ima kdo naj mi javi na zs... pa se dogovoriva.

hvala

lp

Matej

 

mi smo na servisu na nekem reno kangooju menjal jermen ko ga je menjal v 2006 in je bil dokaj razpokan in zdelan... sicer bolj mal o tem vem sam tist je bil ?e netreniranem o?esu videt orng zdelan po 2 letih pa ne vem zakaj po tak kratkem ?asu... ?zmeden?

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav, se nov na forumu, pa me zanima ker je tle veliko strokovnjakov, kako je z menjavo zobatega jermena ter tudi ostalih jermenov.. pri mazdi 323F 1,6 motor. na koliko km, ter kaj se pregleda na rednem servisu, koncnike, itd... avto ni bil na servisu od leta 2004, zato me malo skrbi... z njim je vse vredu ampak za preventivo bi rad, da se malo pregleda...

 

pa ?e nekaj, rabu bi sprednjo desno okrasno letev na vratih... ?e ima kdo naj mi javi na zs... pa se dogovoriva.

hvala

lp

Matej

 

 

Pozdravljen in dobrodo?el na forumu!

 

Zobati jermen se menjuje na 90 in 180 tiso? kilometrov (in seveda vsakih nadalnjih 90 tiso?)

Redni servisi se daljo vsakih 15 tiso? kilometrov.

 

?e pove? koliko ima avto prevo?enih, ti lahko povem kaj vse se "servisira" pri tej kilometrini.

Sicer pa ?e ima? rabljen avto, je najbolje ob naslednjem rednem servisu mehanika izrecno opozoriti, naj preveri vitalne dele za morebitne znake obrabe.

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen in dobrodo?el na forumu!

 

Zobati jermen se menjuje na 90 in 180 tiso? kilometrov (in seveda vsakih nadalnjih 90 tiso?)

Redni servisi se daljo vsakih 15 tiso? kilometrov.

 

?e pove? koliko ima avto prevo?enih, ti lahko povem kaj vse se "servisira" pri tej kilometrini.

Sicer pa ?e ima? rabljen avto, je najbolje ob naslednjem rednem servisu mehanika izrecno opozoriti, naj preveri vitalne dele za morebitne znake obrabe.

lp, Ale?.

 

 

Pozdravljen, avto ima prevozenih 168000 km, kaj je bilo do sedaj menjano v servisni knjizici pi?e, vendar ni nikjerkaksne kljukce za zobati jermen,.. bom pa seveda opozoril glede na to da se letos spomladi odpravljava na malo daljso pot priblizno 1300 km..

 

hvala za odgovore, mimogrede za okrasno letev ima kdo kaksno idejo kje dobit?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si siguren da na avtu ni bil menjan zobai jermen potem bi na tvojem mestu iz preventive to storil!

 

Sicer pa naredi to ob naslednem serviu pa ima? pol mer ti pa mirno vest.

Je pa fajn pregledat ,komplet zavore,man?ete,preverit vse teko?ine pri motorju,izpuh,sve?ke filtri

lufte na kon?nikih(kolesnih,volanskih) amortizerje morda sm pozabil ?e kaj ampak veliko teh stvari ki sem jih na?tel je preventiva.

 

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen, avto ima prevozenih 168000 km, kaj je bilo do sedaj menjano v servisni knjizici pi?e, vendar ni nikjerkaksne kljukce za zobati jermen,.. bom pa seveda opozoril glede na to da se letos spomladi odpravljava na malo daljso pot priblizno 1300 km..

 

hvala za odgovore, mimogrede za okrasno letev ima kdo kaksno idejo kje dobit?

 

Jaz bi na tvojem mestu definitivno menjal jermen, ker ni "hudega" ?e ga menja? 10t km pred predpisanim rokom. Zamenjat vse teko?ine (tudi zavorno, to ljudje dosti krat "spregledajo", vendar je tako zanemarljiv stro?ek, da je sploh pri tako dolgi poti, kjer se olje zelo segreje to zelo pametno storiti). in pa kot uklopko napisal.

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam ?e jaz eno vpra?anje glede zobatega jermena, je res da bencin razli?ice mazde6 nimajo zobatega jermena, ampak verigo? bojda naj bi samo dizli M6-ke imeli zobati jermen, bencinarji pa verigo..

 

Govorim o predzadnji generacij mazde 6 seveda (letnik 2003)

 

Prav ima?, res je. :danzoman::danzoman:

 

Pozdravljen in dobrodo?el na forumu!

 

Zobati jermen se menjuje na 90 in 180 tiso? kilometrov (in seveda vsakih nadalnjih 90 tiso?)

Redni servisi se daljo vsakih 15 tiso? kilometrov.

 

?e pove? koliko ima avto prevo?enih, ti lahko povem kaj vse se "servisira" pri tej kilometrini.

Sicer pa ?e ima? rabljen avto, je najbolje ob naslednjem rednem servisu mehanika izrecno opozoriti, naj preveri vitalne dele za morebitne znake obrabe.

lp, Ale?.

 

A res al kaj ?zmeden? , kolikor jaz vem(doma ?e leta 90 naperj furamo in ?raufamo mazde), zobat jermeni se manjajo na 3 leta(tega itaq noben ne upo?teva) al pa na 100 kkm, kar je pa? prej.

Reden servis pa je na 10 kkm (menjava olja in oljnega filtra + na dolo?ene kilometre ?e menjava zra?nega in bencinskega filtra)

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prav ima?, res je. :danzoman::danzoman:

A res al kaj ?zmeden? , kolikor jaz vem(doma ?e leta 90 naperj furamo in ?raufamo mazde), zobat jermeni se manjajo na 3 leta(tega itaq noben ne upo?teva) al pa na 100 kkm, kar je pa? prej.

Reden servis pa je na 10 kkm (menjava olja in oljnega filtra + na dolo?ene kilometre ?e menjava zra?nega in bencinskega filtra)

 

 

Tukaj se ne bom s teboj popolnoma strinjal. Tudi pri nas mazd ni manjkalo pa so se delali servisi na 15k km. Xedos 2.5 V6 pa je tako pre?ivel preko 300k km. Je pa fajn, da tako poskrbite za Mazdure doma :) Sicer pa autodata pravi:

(klik za pove?avo)

 

Mazda 323 1.5

Objavljena slika

 

Mazda 626 1.8

Objavljena slika

 

Xedos 9 2.5 V6

Objavljena slika

 

Novej?e mazde pa se seveda servisirajo na 20k km.

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi ?e se ne strinja?, je zame tovarni?ki predpis ?e vedno zakon, autaoadata 2-3 leza nazaj ima tudi druge podatke za isti avto, tako da okrog tega nebom zgubljal besed.

 

Sem pa tudi sam imel Xedos6 2.0 V6 in je imel prdpis za reden servis na 10 kkm, 2,5 je mehansko enak motor samo delovna prostornina je ve?ja in dvomim da je bil predpis da je reden servis na 15 kkm.

Doma smo imeli 626 pa se je jermen menjal na 100 kkm, pri 323F se je pravtako menjal na 100 kkm, pri xedosu pa tudi na 100 kkm, smo ?udna familija, pri mx3, se je tudi menjal na 100kkm in pri 323c enako.

Vsi so bili bencinarji.

 

Pa glede na to da ?raufam ?e cca 28 let, sem pre?tudiral marsikatero servisno navodilo..... :unsure:

 

 

Druga?e pa naj model pokli?e na servis in vpra?a.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma kaj pa vem, tudi sam sem ?e po?raufal marsikatero mazdo (res je da se proti tvojim izku?njam skrijem) Vse na 15k km, pa ?e vse ?ivijo. Tudi xedos (kateri je bil najdlje na moje udaru) je bil ?ez celo servisno zgodovino ?raufan na 15k km pa je do?akal 300k km +, pa ?e bi ?e ga nebi moja malenkost "razbila".

 

Pri jermenu pa se je "?akalo" (pameten prej?nji lastnik), da ga je vtrgalo, ker se ve, da se pri teh motorjih bati in ventili ne sre?ajo, pa je zdr?al celih 170k km.

 

 

lp, Ale?.

 

 

 

 

Evo ?e original navodila za xedosa 9:

 

Objavljena slika

 

Bom pa ?e preveril kako je z 323 1.5, ker mislim, da ?e mi v delavnici le?i ena knjigica. Je ?isto mo?no, da ima? prav, vendar moji podatki pravijo druga?e.

 

p.s.: Sem ravnokar nahitro prebral celotno knjigo in je opomba, da ?e je avto pod te?kimi obremenitvami (skoz mestna vo?nja, te?ki tovori...) se olje menja na vsakih 10k km. Vendar tudi pri novih avtomobilih pi?e, da se v tem primeru dela na 15k km, pa mislim, da nobeden od nas ne po?ne tega. Verjetno pa vsi vemo, da po kvaliteti izdelave je stara mazd "bolj?a", kot nova tako, da mislim da ni popolnoma nobene potrebe po menjavi na vsakih 10k km.

 

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.