Skoči na vsebino

323f ?portni filter


Turbo Lumpi

Priporočeno sporočilo

Lp!

 

Imam par vpra?anj glede ?portnega filtra za mazdo 323f 1.5 letnik 97. Med starej?imi temami sem zasledil tole:

 

http://www.rsrmotorsport.com/proizvodi/storm.php

 

Pa me zanima kako je kaj s tem, ?e kdo ve, al si lasti podoben ?porten filter, kak?en je zvok in ali sploh pa?e na 323f??

 

Ali se kje v sloveniji da dobiti cenej? ter bol?i filter ali pa preko kak?nege E-Bay-a al kaj podobnega.

 

?e vnaprej hvala za odgovore B)

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

najprej lep pozdrav!

 

Kar se ti?e filtra je tako -js ne vidm neke razlike velke pr teh konusnih filtrih, tako da gre? tud v A3M univerzalenga iskat.

?e pa?e na F-ko seveda pa?e sam morda kake stvari treba mal drga? naredit.

Jaz sem ga imel gor pa ti bom tako reku,zvok je bi res lep?i in bol globok(sploh lepo zamuka ko s kakega kri?i??a po?tarta?) ?e pa ?eli? ?e zadevo malo bol funkcionalno pol pa treba filter ali do njega spelat dotok sve?ega zraka(da lih ne vle?e vro?ega izpod pokrova motorja) potem pa se zadevca malenkost pozna pri kon?ni in pa malo lep?em dihanju motorja)

 

Lahk pa mal pobrska? po temah pa bo? ?e kaj uporabnega najdu

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

najprej lep pozdrav!

 

Kar se ti?e filtra je tako -js ne vidm neke razlike velke pr teh konusnih filtrih, tako da gre? tud v A3M univerzalenga iskat.

?e pa?e na F-ko seveda pa?e sam morda kake stvari treba mal drga? naredit.

Jaz sem ga imel gor pa ti bom tako reku,zvok je bi res lep?i in bol globok(sploh lepo zamuka ko s kakega kri?i??a po?tarta?) ?e pa ?eli? ?e zadevo malo bol funkcionalno pol pa treba filter ali do njega spelat dotok sve?ega zraka(da lih ne vle?e vro?ega izpod pokrova motorja) potem pa se zadevca malenkost pozna pri kon?ni in pa malo lep?em dihanju motorja)

 

Lahk pa mal pobrska? po temah pa bo? ?e kaj uporabnega najdu

 

 

lp!

jst mam mazdo 323f 1.8 16V letnik 2000 pa bi dau gor ?portni filter!!!samo sm gledu in ima dost elektronike zravn filtra!! senzorji in take stvri!!! kej prdlag???? kr ima fulll n vliku speljan filtr!! od hladilnika do levega mortizerja!!! im? ka?n pameten predlog??

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp!

jst mam mazdo 323f 1.8 16V letnik 2000 pa bi dau gor ?portni filter!!!samo sm gledu in ima dost elektronike zravn filtra!! senzorji in take stvri!!! kej prdlag???? kr ima fulll n vliku speljan filtr!! od hladilnika do levega mortizerja!!! im? ka?n pameten predlog??

 

Hmmm kar se ti?e elektronike ipd. mislm da ni nevem kake panike! Pomoje ima samo senzor temp. in pa senzor pretoka zraka(kar pa ima tud BA model) Ti pa te?ko dele na pamet povem kako bi lahka najbol optimalno speljal dovod zraka do filtra.

Moral bi vidt sam prostor kako ima narejeno,potem pa je ?e vse v improvizaciji.

?e gre za kaj takega kot je to,potem mislim da ni nobenega problema kj spacat skupaj :D

Objavljena slika

 

?ene si pa malo pomagaj na tujem 323F CLUB forumu-se najde marsikaj zanimivega

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm kar se ti?e elektronike ipd. mislm da ni nevem kake panike! Pomoje ima samo senzor temp. in pa senzor pretoka zraka(kar pa ima tud BA model) Ti pa te?ko dele na pamet povem kako bi lahka najbol optimalno speljal dovod zraka do filtra.

Moral bi vidt sam prostor kako ima narejeno,potem pa je ?e vse v improvizaciji.

?e gre za kaj takega kot je to,potem mislim da ni nobenega problema kj spacat skupaj :D

Objavljena slika

 

?ene si pa malo pomagaj na tujem 323F CLUB forumu-se najde marsikaj zanimivega

 

lp

 

 

ja 2 kabla gresta direta u ?katlo od filtra!! en kabl j garnt od tipala z temperaturo kr ima notr tipalo u ?katli in z drugi kabl pa nvem kej j!!! in kej nej nrdims tistmi kablmi?? jih odrej?m al kej?? in kej j bol? ?e dam inox cev nmesto originalne???

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ne danebi res kej stran cvikal :D

Dj povej kam grejo vsi kabli to?no (pravi? eden gre na tipalo temp.) mal razkopli in povej morda celo poslikaj in prilimaj slikce!

Drga? pa ?e zamenja? cevi ni ni? narobe samo glej da pride vse tako priklopljeno kot bi bilo na orginal cevi(se pravi vse da naredi? kopijo od orginal cevi le z inox materjalom)

No tako sm mel js narejeno pri stari 323F BA

 

?e najbol pa to pra?ej kakega poznanega ki je ?e kdaj po?el take stvari al pa se 1x primajej na kako sre?anje pa tam pokomentiramo-al pa se dobimo na kaki pija?i!!!

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ne danebi res kej stran cvikal :D

Dj povej kam grejo vsi kabli to?no (pravi? eden gre na tipalo temp.) mal razkopli in povej morda celo poslikaj in prilimaj slikce!

Drga? pa ?e zamenja? cevi ni ni? narobe samo glej da pride vse tako priklopljeno kot bi bilo na orginal cevi(se pravi vse da naredi? kopijo od orginal cevi le z inox materjalom)

No tako sm mel js narejeno pri stari 323F BA

 

?e najbol pa to pra?ej kakega poznanega ki je ?e kdaj po?el take stvari al pa se 1x primajej na kako sre?anje pa tam pokomentiramo-al pa se dobimo na kaki pija?i!!!

 

lp

 

 

ja ma mwoja mazdica gre ku hudi? samu glas ji manka!!! ima usjelij 115KM!!!! ja ti bom ju3 posliku in ti prlimu fotko!!!! ja u?jri j bu JAP-Meet u kopri!!!! in nejsm jmu cajta d bi ?ou:( ja lohk bi se rejs kdaj dobili n k?nm drinki!!!

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ma mwoja mazdica gre ku hudi? samu glas ji manka!!! ima usjelij 115KM!!!! ja ti bom ju3 posliku in ti prlimu fotko!!!! ja u?jri j bu JAP-Meet u kopri!!!! in nejsm jmu cajta d bi ?ou:( ja lohk bi se rejs kdaj dobili n k?nm drinki!!!

 

No potem pa smo na vezi :D

 

 

ei uklopko ?igav pa je ta lep avto?

 

Ker misli? ta modri??

To je iz tujega foruma :jezicek:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tisto spredaj je samo zajem zraka,drga? fulter je pa v tisti ?katli zadaj!

Ma dalo bi se to s inox cevjo lepo po?timat. ?e seveda ti je to lepo!

Nabavi? lepo cavi eno ali 2 kolena ,silikonske gume in pa konusni filter .

 

potem pa akcija :D

 

ulet 1x na en drink pa se lahka pogovorimo kj ve? o tem ,pa ?e v ?ivo bomo vidl kok je kj prostora :D

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ej to ozna?eno j cew filtr!! od hladilnika pa naprej!!! in kej prdlag??? pozna? k?nga kr j to mazdo ?e tku prdlavu???

 

 

ej ma u tisti ?katli zadej sta 2 kabla?? in u ?katli notr j eno tipalo!! kej nrdims tistm?? eni so mi svetovali d nej jih odstranm in jih nekm z vezicami stsinm in si jih pr?parm!!!! eni so mi rjekli d jih morm nzaj u cev dt kr ?ene se ra?unalnik sfuka...??? mene znima kej nej nrdim s kablmi in tipalmi???

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. ?e bi pisal bolj ?itljivo, da mi ne bi bilo treba 3x prebrati bi bilo zelo fajn. <_<

2. Nabav si en univerzalen konusni filter.

3. Od?raufaj vso plastiko in ?katlo dol.

4. Pri?raufaj gor konusni filter

5. ?e se ne motim sem tisto tipalo jaz pustil nekje v bli?ini filtra in je vse delovalo normalno.

6. Ni nobene umetnosti, ne komplciraj. ?e pa ?e pa uleti na meet pa ti bo ?e kdo na?raufal tisti filter, da bo? za drugi? vedel. ;)

6. ?e kaj?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. ?e bi pisal bolj ?itljivo, da mi ne bi bilo treba 3x prebrati bi bilo zelo fajn. <_<

2. Nabav si en univerzalen konusni filter.

3. Od?raufaj vso plastiko in ?katlo dol.

4. Pri?raufaj gor konusni filter

5. ?e se ne motim sem tisto tipalo jaz pustil nekje v bli?ini filtra in je vse delovalo normalno.

6. Ni nobene umetnosti, ne komplciraj. ?e pa ?e pa uleti na meet pa ti bo ?e kdo na?raufal tisti filter, da bo? za drugi? vedel. ;)

6. ?e kaj?

 

 

tnx!!!

sej mene j skrbelo samo zaradi tipala!!! ja drugi? preberi ?e 2x d bo? zastopu=)

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

No pa da neboste mislil, da samo sanjam o tuningu in stylingu, tle ja par fotk od ?portnega flitra, ki sem ga kupil od ?lana foruma, username: 323f! naredil sem tudi dotok hladnega zraka (CAI) :P . Kmalu sledi tudi inox cev do motorja, uklopko style!

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe stara tema se na novo obdeluje!

Zher lepo zamuuuuuuka :D

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe stara tema se na novo obdeluje!

Zher lepo zamuuuuuuka :D

 

Ma ja... dere se k krava res... ?e prej se je, zdej je pa ?e globji zvok pa ?e od ni?je prihaja... :D:P

 

 

komi ?akam da ga sestavim, pa se grem furaaatt :ljubezen:

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Ma ja... dere se k krava res... ?e prej se je, zdej je pa ?e globji zvok pa ?e od ni?je prihaja... :D:P

komi ?akam da ga sestavim, pa se grem furaaatt :ljubezen:

 

 

jst sem tud montiru lih tak filtr kot ti!!! od 3000vrt/min lepo zamuka :D

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jst sem tud montiru lih tak filtr kot ti!!! od 3000vrt/min lepo zamuka :D

 

Muka muka :D Kje si ga pa kupil? Mogo?e v BTC-ju, ker sem zan? gledu v eni trgovini za 35?, malo naprej v Potokarju je bil pa identi?en v akciji 22?... <_<

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Za kaj jih rabiš? Za višjo premijo pri zavarovanju.   Resno, to se tudi jaz sprašujem. Imam Mazdo BT-50. Kar je ta avto do zdaj prevlekel, ni noben na tem forumu. In nikoli ni zmanjkalo moči, čeprav ima "samo" 105 kW. Imeli smo Mazdo 5. Enoprostorec s sedmimi sedeži. Ravno tako "samo" 105 kW. Pa je bilo dovolj moči za normalno vožnjo tudi, ko smo šli na počitnice in smo s seboj vlekli 1300 kg težko počitniško prikolico, v avtu pa nas je sedelo sedem. In me res zanima, zakaj rabite 150 kW za eno povprečno pet sedežno vozilo, ki (najverjetneje) niti vlečne kljuke nima...
    • ampak roko na srce... samo potrošni materjal, ki pač spada k vzdrževanju avta... nimaš kej avto neki stane, razen @dvorjan EV, kjer ne rabiš servisirat, samo v graben zapelješ, ko je nekaj narobe. Do takrat, ko bo nekaj narobe pa samo upaš, da bo čim dlje šel. 😄     ps. ne me preveč resmo jemat, ker je samo mal heca. 😜
    • Na zdaj ga pa konkretno biksaš. Exeo, če se ne motim ne obstaja že več kot desetletje. Kot drugo pa sploh ne sodi v ta segment, ampak enega nižje. Tam kjer so VW Jetta/VW Golf variant, Škoda Octavia, Audi A4, Mazda 3 limo itd.
    • Nisu sve budale iste...neke su diplomirane. 
    • Ne, ne.    No, ko je bil že tam, so še olje v motorju zamenjali. Pa filter olja. Pa filter zraka. Pa filter nafte. Pa oba jermena za alternator. Ja, pa jermen za klimo.   Bo pa treba pri naslednjem servisu malo bolj odpret takwin. Pride menjava zobatega jermena, menjava olja v sprednjem diferencialu, menjava olja v reduktorju, menjava olja v menjalniku, menjava olja v zadnjem diferencialu (9,5 litra hipoidnega olja za vse skupaj), menjava olja v motorju, menjava oljnega filtra, pa zavore so že proti koncu tako sprednje kot zadnje, ...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.