Skoči na vsebino

Mazda6 CD 185


Tomaz6

Priporočeno sporočilo

Sem novinec na tem forumu, zato bi na kratko povedal, da do sedaj nisem bil ?e nikoli lastnik Mazde. Imel sem od Lagune, do Astre, Roverja,... Letos pa sem se odlo?il prodati mojo 8 let stato astro confort in zamenjati. Rezerviral sem Mazdo 6 CD185 GT, pa me zanima, ?e ima kdo od vas kake izku?nje s temle avtom. Ne mislim, na motor, saj je nov. Zanima me, zadovoljivost armaturke, razni poletni ?ri?ki, splo?no udobje, vo?nja,... no malo vsega.

 

Hvala za informacije!

 

Lp.

 

Tomaz6

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 83
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Sem novinec na tem forumu, zato bi na kratko povedal, da do sedaj nisem bil ?e nikoli lastnik Mazde. Imel sem od Lagune, do Astre, Roverja,... Letos pa sem se odlo?il prodati mojo 8 let stato astro confort in zamenjati. Rezerviral sem Mazdo 6 CD185 GT, pa me zanima, ?e ima kdo od vas kake izku?nje s temle avtom. Ne mislim, na motor, saj je nov. Zanima me, zadovoljivost armaturke, razni poletni ?ri?ki, splo?no udobje, vo?nja,... no malo vsega.

 

Hvala za informacije!

 

Lp.

 

Tomaz6

 

Glede motorja verjetno se ni nobenega, ki bi imel kaj dosti izkusenj... to si itak ze sam ugotovil... glede ostalega pa je ze kar nekaj napisanega... :) ... zato bodo najbolj dobrodosla konkretnejsa vprasanja :) ...

 

Glede crickov, splosnega udobja, voznje... jaz nimam pripomb...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede motorja verjetno se ni nobenega, ki bi imel kaj dosti izkusenj... to si itak ze sam ugotovil... glede ostalega pa je ze kar nekaj napisanega... :) ... zato bodo najbolj dobrodosla konkretnejsa vprasanja :) ...

 

Glede crickov, splosnega udobja, voznje... jaz nimam pripomb...

 

Iz izkusenj ti lahko povem da so me dosedanje mazde pripeljale da sem se ogrel za enak avto M6 CD185 cez pol leta....GTA....

 

Cestitam - zaupas ceno, si se kej zdilal, jaz mo?no upam da bo nova M3 aprila prisilila mazdo da spusti ceno 6-ke da je ne ogorozi...? :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej ?estitke za nakup, pa hitro povej kak?na je bila uradna cena in potem kaj si ti dosegel :)

 

Motor je nov, izku?enj pa o?itno res ?e nobeden nima, ampak verjetno bo vse OK.

 

Kar se ti?e udobja je pa tako kako si navajen in kak?no podvozje ima? raj?i. ?e ima? rad bolj trdo in ?portno, potem ti bo za GT po mo?nosti ?e z 18' plati??i izjemno v?e?. ?e pa si bolj umirjen in ne ?porten voznik, kjer prisega? na gladko, mehko vo?njo potem ti bo to (pre)trdo. Jaz spadam v zadnjo kategorijo (prej in ?e zdaj vozim Xantijo), tako da me v stari M6, ?e posebej pa v novi konkretno pretrese, ampak se ?lovek navadi.

Je pa podvozje kar se ti?e pobiranje lukenj in jam lepo zadu?eno in nemote?e. Mogo?e te bo motilo zvok kamen?kov na kolotekih in ?um vode, vendar to ni ni?, razen ?e nisi ekstra ob?utljiv.

 

Sicer si pa gotovo ?e to vse preizkusil in ti M6 odgovarja, druga?e bi gledal kak?no Citroenovo C5.

 

V celoti gledano je dober avto, za dobro ceno(na ?alost) in upajmo da ni mo?no pokvarljiv :blink::blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej ?estitke za nakup, pa hitro povej kak?na je bila uradna cena in potem kaj si ti dosegel :)

 

Motor je nov, izku?enj pa o?itno res ?e nobeden nima, ampak verjetno bo vse OK.

 

Kar se ti?e udobja je pa tako kako si navajen in kak?no podvozje ima? raj?i. ?e ima? rad bolj trdo in ?portno, potem ti bo za GT po mo?nosti ?e z 18' plati??i izjemno v?e?. ?e pa si bolj umirjen in ne ?porten voznik, kjer prisega? na gladko, mehko vo?njo potem ti bo to (pre)trdo. Jaz spadam v zadnjo kategorijo (prej in ?e zdaj vozim Xantijo), tako da me v stari M6, ?e posebej pa v novi konkretno pretrese, ampak se ?lovek navadi.

Je pa podvozje kar se ti?e pobiranje lukenj in jam lepo zadu?eno in nemote?e. Mogo?e te bo motilo zvok kamen?kov na kolotekih in ?um vode, vendar to ni ni?, razen ?e nisi ekstra ob?utljiv.

 

Sicer si pa gotovo ?e to vse preizkusil in ti M6 odgovarja, druga?e bi gledal kak?no Citroenovo C5.

 

V celoti gledano je dober avto, za dobro ceno(na ?alost) in upajmo da ni mo?no pokvarljiv :blink::blink:

 

 

 

Najprej ?estitke za nakup, pa hitro povej kak?na je bila uradna cena in potem kaj si ti dosegel :)

 

Motor je nov, izku?enj pa o?itno res ?e nobeden nima, ampak verjetno bo vse OK.

 

Kar se ti?e udobja je pa tako kako si navajen in kak?no podvozje ima? raj?i. ?e ima? rad bolj trdo in ?portno, potem ti bo za GT po mo?nosti ?e z 18' plati??i izjemno v?e?. ?e pa si bolj umirjen in ne ?porten voznik, kjer prisega? na gladko, mehko vo?njo potem ti bo to (pre)trdo. Jaz spadam v zadnjo kategorijo (prej in ?e zdaj vozim Xantijo), tako da me v stari M6, ?e posebej pa v novi konkretno pretrese, ampak se ?lovek navadi.

Je pa podvozje kar se ti?e pobiranje lukenj in jam lepo zadu?eno in nemote?e. Mogo?e te bo motilo zvok kamen?kov na kolotekih in ?um vode, vendar to ni ni?, razen ?e nisi ekstra ob?utljiv.

 

Sicer si pa gotovo ?e to vse preizkusil in ti M6 odgovarja, druga?e bi gledal kak?no Citroenovo C5.

 

V celoti gledano je dober avto, za dobro ceno(na ?alost) in upajmo da ni mo?no pokvarljiv :blink::blink:

 

Iskreno povedano sem dodobra stestiral tako passata 2.0TDI Higline, Mondeota 2.0 TDCI Titanium x in pa tudi novega C5 2.0 HDI exclusive in seveda Mazdo 6 CD 2.0 TE in GTA. Nekje v tem zaporedju sem tudi rangiral te avte glede udobja na avtocestni vo?nji, kjer pre?ivim vsaj uro na dan (150km). Vendar, ?e v izbiro vklju?imo ?e ceno, porabo goriva in pa ceno pri prodaji rabljenega vozila po 5-ih letih, se 6-ka npr. nima kaj skrivat pred Passat-om. Po osebni statistiki z razli?nih avto oglasnikov dosega vsaj enako ali celo vi?jo povpre?no ceno. In ?e upo?tevamo ?e veliko verjetnost, da je bila nakupna cena celo ni?ja od passata, je to pravi ?parov?ek. java script:emoticon(':bravo:',%20'smid_8')

 

Zadnje dni pa se mi je pojavil na muho en Mondeo 2.0 Titanium x z le nekaj manj opreme kot jo razpolaga 6-ka in to za popolnoma isti dnar... Hmmm, kaj bi ti?java script:emoticon(':ne%20vem:',%20'smid_17')

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam s tabo. Edino jaz bi absolutno na prvo mesto po udobju postavil C5. Tukaj nobeden od teh avtov ne pride niti blizu petici. Ampak potem pa kot si ?e ugotovil sam je nave?ji minus vsaj pri C5 padec cene. Seveda popolnoma neupravi?en, ampak tako pa? je. Fajn za tistega, ki kupi rabljen avto, ker dobi enkraten avto za sme?no ceno in slabo za tebe, ki si kupil novega in veliko izgubil.

 

Te ?isto razumem, razmi?lja? logi?no in trezno. Jaz sem isto vzel M6 letnik 2007, poleg pa je stala C5 isti letnik, oboje testno vozilo, prakti?no novo. Full sem cincal in ?tudiral in bil 100% vzel C5, ?e nebi dobil na Mazdo6 3 lete garancije, zastonj service do 100.000km itd.

 

?e sem naredil prav bomo videli kasneje. Sigurno jo bom prodal la?je in za ve?ji denar kot C5. ?eprav ko sem se v?eraj vsedel takoj iz Xantije v "novo" Mazdo in se odplejlal naprejsem si sam pri sebi rekel "ufff trrrrddddoo" :) :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam s tabo. Edino jaz bi absolutno na prvo mesto po udobju postavil C5. Tukaj nobeden od teh avtov ne pride niti blizu petici. Ampak potem pa kot si ?e ugotovil sam je nave?ji minus vsaj pri C5 padec cene. Seveda popolnoma neupravi?en, ampak tako pa? je. Fajn za tistega, ki kupi rabljen avto, ker dobi enkraten avto za sme?no ceno in slabo za tebe, ki si kupil novega in veliko izgubil.

 

Te ?isto razumem, razmi?lja? logi?no in trezno. Jaz sem isto vzel M6 letnik 2007, poleg pa je stala C5 isti letnik, oboje testno vozilo, prakti?no novo. Full sem cincal in ?tudiral in bil 100% vzel C5, ?e nebi dobil na Mazdo6 3 lete garancije, zastonj service do 100.000km itd.

 

?e sem naredil prav bomo videli kasneje. Sigurno jo bom prodal la?je in za ve?ji denar kot C5. ?eprav ko sem se v?eraj vsedel takoj iz Xantije v "novo" Mazdo in se odplejlal naprejsem si sam pri sebi rekel "ufff trrrrddddoo" :) :)

 

No,no,sej avto mora bit trd. :P Za udobje so tu kav?i in fotelji. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam s tabo. Edino jaz bi absolutno na prvo mesto po udobju postavil C5. Tukaj nobeden od teh avtov ne pride niti blizu petici. Ampak potem pa kot si ?e ugotovil sam je nave?ji minus vsaj pri C5 padec cene. Seveda popolnoma neupravi?en, ampak tako pa? je. Fajn za tistega, ki kupi rabljen avto, ker dobi enkraten avto za sme?no ceno in slabo za tebe, ki si kupil novega in veliko izgubil.

 

Te ?isto razumem, razmi?lja? logi?no in trezno. Jaz sem isto vzel M6 letnik 2007, poleg pa je stala C5 isti letnik, oboje testno vozilo, prakti?no novo. Full sem cincal in ?tudiral in bil 100% vzel C5, ?e nebi dobil na Mazdo6 3 lete garancije, zastonj service do 100.000km itd.

 

?e sem naredil prav bomo videli kasneje. Sigurno jo bom prodal la?je in za ve?ji denar kot C5. ?eprav ko sem se v?eraj vsedel takoj iz Xantije v "novo" Mazdo in se odplejlal naprejsem si sam pri sebi rekel "ufff trrrrddddoo" :) :)

 

Sej vse ka?e, da bom tudi sam naredil podoben poskok. Upam pa, da ne bom skakal vse nadaljne kilometre. ;/;/ java script:emoticon(':whatever:',%20'smid_29')

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,no,sej avto mora bit trd. :P Za udobje so tu kav?i in fotelji. :D

 

Al pa ta veliki Citroeni :)

 

Saj vem, sem ?e te?en s tem Citroenom, ampak ljudje bi morali res probati, pa bi potem razumeli zakaj se nam kolca po hidravliki :)

 

Sej vse ka?e, da bom tudi sam naredil podoben poskok. Upam pa, da ne bom skakal vse nadaljne kilometre. ;/;/ java script:emoticon(':whatever:',%20'smid_29')

 

Eh jaz mislim da ne bo problema z zanesljivostjo, da bi kje obstal, mogo?e kak?ne malenkosti, to jih imam jaz tudi pri moji M6. Ampak, to re?ujemo in ?e bomo re?evali, zato pa je garancija :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

upwind, js se kr strinjam s tabo glede udobja C5, ni primerjave...

Res te?ka odlo?itev al M al C :D , oboje ?ist hudo :rispekt::jupiii:

 

No pa nisem osamljen "jezdec" :P

Ampak pazi C5 je manj udobna kot Xantia, Xantija pa je nova Mazda 6 z 19' plati??i proti Citroen XMu (res je, da nista v istem razredu, samo za primerjavo sem dal). Ko pa probate Citroen XMa (prej?nji vikend sem ?el z o?etovim v Izolo) pa se vpra?ate kak?no sranje od avtov dela sedaj Citroen in kak?en ni?vredni klump so ostali avti.

 

Vo?nja v XMu je pa resni?no nebe?ka. XM ?e vedno dr?i absolutno prvo mesto v testu Driving cross USA ali nekaj podobnega, kjer vsako leto testirajo (?e ime pove kaj) v Ameriki najbolj?e potovalne kri?arke od MB S klase, BMW 7, RR itd. In XMa so testirali mislim da leta 95 (delali so ga od leta 90 do 2001) in je ?e vedno nepremagljiv. Za tiste ?ase gledano tudi iz tehni?nega vidika res ni imel konkurence niti pri MB S klasi in podobnim.

 

Nekateri pravijo, da je njegova ?ibka stran zasi?enost z elektroniko, ki je v primerjavi z dana?njimi avti ?e vedno res neverjetna. ?eprav moje izku?nje z njim so zelo dobre. Prvi XM 90 letnik ima narejenih preko 450.000km in se resni?no ne spomnim, da bi kdaj imel okvaro, da bi kje obstal na cesti, drugi pa je imel ta teden ravno 200.000km in edina sploh okvara je bila izrabljene ??etke ventilatorja gretja.

 

Zato pa pravim, da ?e bo meni M6 ?la tako dobro kot Cji, potem kapo dol. Druga?e pa ?ez 4 leta, pre?altam nazaj na XMovega naslednika - lepotca C6, je itak sme?no poceni rabljen. :rispekt:

 

V glavnem pa, nova M6 bo ?isto fejst avto, samo vo?nja po pameti (185 konji?ek je veliko), pa ?im manj tak?nih in druga?nih nesre? :rozico:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti pa tvoj Citroen :) v vsak post ga nekako vgradi?. mora bit pa res velika ljubezen.... No, saj nimam ni? proti, le pogumno. :ljubezen:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

upwind, js se kr strinjam s tabo glede udobja C5, ni primerjave...

Res te?ka odlo?itev al M al C :D , oboje ?ist hudo :rispekt::jupiii:

 

Vseeno konec koncev ko gledamo zanesljivost postane M veliko vecji kot C....

 

Sestrin C5 jojmene sami problemi, od turbine na HDIju, cevke snete, senzor za obrabo bremz pri 4.000km, skratka ?kropotalo celo....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vseeno konec koncev ko gledamo zanesljivost postane M veliko vecji kot C....

 

Sestrin C5 jojmene sami problemi, od turbine na HDIju, cevke snete, senzor za obrabo bremz pri 4.000km, skratka ?kropotalo celo....

 

He,he,in spet bo vik in krik. :P:D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja sej ?edalje bolj sem prepri?an, da tole ni Mazda forum ampak, da je Citroen forum. No vsaj neki skupnega je pa le - pri Cosmosu prodajajo tako Mazde in Citroene v istem salonu :P

 

Bom ?el mal anketo narest k njim, da mi povejo s katerimi avti je manj te?av. ;):hohoho::hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja sej ?edalje bolj sem prepri?an, da tole ni Mazda forum ampak, da je Citroen forum. No vsaj neki skupnega je pa le - pri Cosmosu prodajajo tako Mazde in Citroene v istem salonu :P

 

Bom ?el mal anketo narest k njim, da mi povejo s katerimi avti je manj te?av. ;):hohoho::hohoho:

 

Pa daj spotoma ?e za BMW vpra?aj. :D:D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja sej ?edalje bolj sem prepri?an, da tole ni Mazda forum ampak, da je Citroen forum. No vsaj neki skupnega je pa le - pri Cosmosu prodajajo tako Mazde in Citroene v istem salonu :P

 

Bom ?el mal anketo narest k njim, da mi povejo s katerimi avti je manj te?av. ;):hohoho::hohoho:

 

V dana?nji Motoreviji je zanimiv podatek,da je bilo prodanih ve? novih Mazd 6 -349 kosov in je mimogrede na visokem 5. mestu med avti vi?jega srednjega razreda,kot pa C5-teh so prodali le 352 kosov in je na 8. mestu.

Torej,zdi se,da imajo ljudje na splo?no raje "tr?e". :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem slucajno pogledal top lista najbolj prodanih avtov v Nemciji pa sem bil kar sokiran

ok na prvem mestu itak golf ampak potem pridejo avti kot serija 3, mercedes C, audi A4...noro

ceprav je tud res, da je na cestah teh zelo zelo velik...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa daj spotoma ?e za BMW vpra?aj. :D:D

 

Sem sli?al ja,da majo ?e bavarce po novem zraven. :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vseeno konec koncev ko gledamo zanesljivost postane M veliko vecji kot C....

 

Sestrin C5 jojmene sami problemi, od turbine na HDIju, cevke snete, senzor za obrabo bremz pri 4.000km, skratka ?kropotalo celo....

 

?lamparija da ni ve?je, saj pravim.

 

Hja sej ?edalje bolj sem prepri?an, da tole ni Mazda forum ampak, da je Citroen forum. No vsaj neki skupnega je pa le - pri Cosmosu prodajajo tako Mazde in Citroene v istem salonu :P

 

Bom ?el mal anketo narest k njim, da mi povejo s katerimi avti je manj te?av. ;):hohoho::hohoho:

 

Mislim, da je jasno kaj se bolj kvari je pokazal ADAC statistika vse

 

V dana?nji Motoreviji je zanimiv podatek,da je bilo prodanih ve? novih Mazd 6 -349 kosov in je mimogrede na visokem 5. mestu med avti vi?jega srednjega razreda,kot pa C5-teh so prodali le 352 kosov in je na 8. mestu.

Torej,zdi se,da imajo ljudje na splo?no raje "tr?e". :P

 

?e so res prodalih toliko C5 je to zelo veliko. Sam bi rekel, da mogo?e maksimalno 200 komadov. Bi pa pri?akoval, da bo Mazda6 ?e vi?je. Glede trdote ... tisti, ki se res ogromno vozi bo raje vzel hidravliko, to je splo?no znano dejstvo.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja sej ?edalje bolj sem prepri?an, da tole ni Mazda forum ampak, da je Citroen forum. No vsaj neki skupnega je pa le - pri Cosmosu prodajajo tako Mazde in Citroene v istem salonu :P

 

Oprosti Boss, ampak ali kot lastnik obeh avtov ne smem povedati kaj slabega ne ?ez Mazdo ne ?ez Citroena? A ju niti ne smem primerjati? Za Citroena sem ?e na za?etku rekel, da sedaj delajo polizdelke in da je Mazda ?e zame zadnji proizvajalec avtov, ki je normalnemu ?loveku dosegljiv in zaupanja vreden.

 

?e re?em kaj slabega ?ez Mazdo je to upravi?eno in tudi sam ve?, da je sedanja Mazda dale? od Mazde, kot smo jo vsi poznali.

 

Eden ima nekaj dobro, drugi drugo. Eden se ?al bolj kvari, drugi pa rjavi. Oboje je sramotno za dana?nji ?as, ko trdo delamo, pla?amo precej denarja za avto, dobimo pa kvaliteto tipa Zastava.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm-sem malo falil za Mazdo 6-prodali so namre? 394 kosov in ne 349 sramezljiv

 

Trdota je pa relativna-moj ne?ak je imel na A4 20 colske feltne,zni?an do podna pa ?e mu ni bil dovolj trd med vo?njo. ;)

Z Mazdo 6 lahko naredim 1000 km pa pridem ven spo?it,kot da sem gledal televizijo.To mi je va?no.

Ni vse v hidravliki in "mehki" vo?nji.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm-sem malo falil za Mazdo 6-prodali so namre? 394 kosov in ne 349 sramezljiv

 

Trdota je pa relativna-moj ne?ak je imel na A4 20 colske feltne,zni?an do podna pa ?e mu ni bil dovolj trd med vo?njo. ;)

Z Mazdo 6 lahko naredim 1000 km pa pridem ven spo?it,kot da sem gledal televizijo.To mi je va?no.

Ni vse v hidravliki in "mehki" vo?nji.

 

Seveda tu se 100% strinjam, to je jasno, ampak brez zamere, ko bo? imel in ?e bo? imel (verjetno ne, ker pravi? da ne mara? francozov in mehkobe) bo? lahko povedal kaj je bolj?e in kje si bolj spo?it. Verjemi meni in tistim, ki vozijo hidravli?arje (mislim, da ima ?e eden tukaj enako Mazdo in hidravlji?arja) in delajo res ogromno kilometrov letno (po 60.000km in ve?) in so pre?alatli iz hidravlike na "fadre", da se jih je 90% vrnili nazaj na hidravliko. Res ne brez razloga, kljub temu, da novi Citroen ni tako zanesljiv kot Mazda, BMW, Audi itd.

 

Kot sem ?e rekel, meni je M6 ?isto fajn za vozit, rad jo vozim, bolj je dinami?na, bolj agilna, skratka "fun to drive", ampak na res dolgih relacijah, pa ?al ni in ne more biti na nivoju Citroena (hidravlji?arja). To moram priznati, pa moja Mazda6 gor ali dol.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nimajo jih ?e :P

 

aprila bo tist mesec :D

 

 

Ups.....my bad. sramezljiv Slaba informiranost. :P

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mogoče si se res nagaral, ampak si vsaj vozil "varčnega" bencinarja.
    • Tako je to...vsak ima "svoj" predalček😄
    • Enake znamke vozilo, enak model vozila, enak letnik vozila, enako veliko vozilo, še barve je enake, enkrat štirikolesni pogon in dvolitrski turbo dizel (poraba 6,7), drugič 1,5 litrski ne-dizel s sprednjim pogonom (poraba 8,8).    Zame ni več dileme, kakšen motor je edina prava izbira.
    • DANES SEM PA SPREMENIL VERO IN TRDIM, DA JE AVTOMATIK NEKAJ NAJBOLJŠEGA NA TEM SVETU!   Sem danes dobil kot nadomestno vozilo enakega, kot je naš dvolitrski dizelaš, le da nima štirikolesnega pogona in da je 1,5 litrski bbeeee eeenn eeennn ciiii narr brrr (me trese že če moram samo napisat). Se pravi težko vozilo z majhnim motorčkom.  Dragi moji, to pa je "trajben getriben"... Saj po avtocesti od Kopra mimo Trsta in do Monfalcona je lepo šlo, nič posebnega. Itak je pol poti omejitev 80 in s tujim avtom sem se omejitve držal kot klop. Ko se je omejitev dvignila, je bilo pa zmerno do pretežno vodoravno in je tudi kar šlo. Od Monfalcona do Solkana je pa polovico poti skozi naselja (50), ostalo pa 70. Nato sem v Solkanu počakal, da so trije otroci končali s športnim plezanjem in en otrok z avtošolo, pa še sosed me je prosil za prevoz, ker se je skregal s punco in dobil čevelj... In tako sen štartal s polnim, že tako velikim in težkim, vozilom v te naše hribe. Sem prekladal tisti menjalnik, da me zdaj bolita noga in roka. In že na pol poti do doma sem si zaželel, da bi bil avtomatik...    Zdaj razumem, kaj so nekateri tu razlagali. Dokler sem vozil dvolitrskega dizla, tega nisem razumel.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.