Skoči na vsebino

Gume 2009


kowkele

Priporočeno sporočilo

No "po?asi" ( :P )se je za?el pribli?evati 15.3, ko bomo zamenjali zimske za letne. Sam bom rabil 2 novi. Pa me zanima, kaj boste dali na avte. Sam sem imel do sedaj: 1leto nokian in zadnje bridgestone turanca er300. Vendar mi jih je po mojih ovinkastih cestah pobralo po robovih, tako da jih ne bom ve? nabavil. Druga?e pa niso slabe gume. Mogo?e malo preglasne.

Sedaj pa sem gledal v o?ji izbor dal:

B potenza RE50A,

continental sport contact 2,

pirelli zero nero in

michelin Pilot EXALTO PE2(samo tele so dra?je od ostalih).

 

 

Zdaj pa pocakat kak?en test, ter izku?nje tistih, ki so tele gume ?e imeli in se odlo?iti...

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 66
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

No "po?asi" ( :P )se je za?el pribli?evati 15.3, ko bomo zamenjali zimske za letne. Sam bom rabil 2 novi. Pa me zanima, kaj boste dali na avte. Sam sem imel do sedaj: 1leto nokian in zadnje bridgestone turanca er300. Vendar mi jih je po mojih ovinkastih cestah pobralo po robovih, tako da jih ne bom ve? nabavil. Druga?e pa niso slabe gume. Mogo?e malo preglasne.

Sedaj pa sem gledal v o?ji izbor dal:

B potenza RE50A,

continental sport contact 2,

pirelli zero nero in

michelin Pilot EXALTO PE2(samo tele so dra?je od ostalih).

Zdaj pa pocakat kak?en test, ter izku?nje tistih, ki so tele gume ?e imeli in se odlo?iti...

 

lp

 

Nisi sicer dimenzij nic napisal...

Jaz sem bil lani septembra primoran zamenjati letne, ker je napaka na optiki pobrala dunlopke SP2050 na moji 5ki, in vulkanizer mi je predlagal srednji cenovni razred a zelo dobre gume 205/50/17

Dunlop SP SportFastResponse 205/50 R17 takrat so bile se zelo nov model...

Gume se super ulezejo s sportnim GTA podvozjem in avtom, ki je na pol enoprostorec. Tihe, drzijo se, in tudi v dezju nisem imel problemov....

 

In res cena med nizjimi v razredu - danes 130?, in tudi na vseh testih izjemni rezultati:

http://www.reifendirekt.de/review/144/Dunl...fentestcom.html

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No "po?asi" ( :P )se je za?el pribli?evati 15.3, ko bomo zamenjali zimske za letne. Sam bom rabil 2 novi. Pa me zanima, kaj boste dali na avte. Sam sem imel do sedaj: 1leto nokian in zadnje bridgestone turanca er300. Vendar mi jih je po mojih ovinkastih cestah pobralo po robovih, tako da jih ne bom ve? nabavil. Druga?e pa niso slabe gume. Mogo?e malo preglasne.

Sedaj pa sem gledal v o?ji izbor dal:

B potenza RE50A,

continental sport contact 2,

pirelli zero nero in

michelin Pilot EXALTO PE2(samo tele so dra?je od ostalih).

Zdaj pa pocakat kak?en test, ter izku?nje tistih, ki so tele gume ?e imeli in se odlo?iti...

 

lp

 

razen pirelli zero nero, sem vse te gume imel ali jih pa se vedno imam

zdaj trenutno furam exalto pe2 in so zelo podobne bridgestone re050a - torej, mocni boki, sportna guma, in pa pri cca. 35.000km majo se kar dost profila.

continental ti ne bi priporocil, glede na to da peljes po ovinkih in ti je ER300 pobralo, bo tuki samo se slabs

tko da moras izbirat med RE050, nero in exalto pe2

 

predvidevam, da je govora o 205/55 16

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

razen pirelli zero nero, sem vse te gume imel ali jih pa se vedno imam

zdaj trenutno furam exalto pe2 in so zelo podobne bridgestone re050a - torej, mocni boki, sportna guma, in pa pri cca. 35.000km majo se kar dost profila.

continental ti ne bi priporocil, glede na to da peljes po ovinkih in ti je ER300 pobralo, bo tuki samo se slabs

tko da moras izbirat med RE050, nero in exalto pe2

 

predvidevam, da je govora o 205/55 16

 

Ja, zase lahko re?em, da govorim o 205/55/16.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja govora je o 205/55 R16. Tudi sam sem najbolj zainteresiran za RE50A in P zero nero. Kaj bom vzel pa ne vem ?e...

 

LP

P.S.: kak?ne so pa dunlop sportmaxx?

 

www.gume-direkt.si

 

RE050A

http://www.reifendirekt.de/review/144/Brid...fentestcom.html

Cena 91?

 

P zero Nero

http://www.reifendirekt.de/review/144/Pire...fentestcom.html

cena: 107?

 

In te ki bi ti jih se enkrat svetoval:

http://www.reifendirekt.de/review/144/Dunl...fentestcom.html

http://www.tyretest.com/pkw_sommerreifen/d...onse/index.html

Cena 81?

 

Sportmaxx ima kolega pa mu jih je pobral pri 18.000km (ne vem sicer kaj dela na cesti...)

Vse gume z smrekastim profilom so zelo dobre v dezju a imajo problem s kotalnim uporom in vodljivostjo (linijo)

Nekako soupada s temi komentarji - veliko jih je probably not, defenetly not...

http://www.tyretest.com/pkw_sommerreifen/d...maxx/index.html

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

majhen poopravek:

vse sportne gume imajo velik kotalni upor :)

fastresponse ne bo prava guma zanjga, ker glede na ovinke bo potreboval nekaj s trsimi boki

 

@kowkele: jaz bi na tvojem mestu kupil vse 4, ker tko bos dobil nek cuden "koktejl"

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

majhen poopravek:

vse sportne gume imajo velik kotalni upor :)

 

Res je, ?isto prav si napisal.

 

Glede Potenze ... enkratna guma, samo hitro jo bo po?rlo, ?e hitreje kot Turanza. Turanzo imam zdajle na Xantiji, prej pa sem imel Potenzo. Potenzo je pobralo v dobrih 20.000 km, Turanza pa bo zdr?ala verjetno 30.000 BP.

 

Mogo?e ?e to ... Pozenza je ?portna guma in kot tako zelo neudobna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

fastresponse ne bo prava guma zanjga, ker glede na ovinke bo potreboval nekaj s trsimi boki

 

 

No ja fantje misljen je bil tudi CPP....:) Pa prvezat, kapsi baje cekirajo, ko pa koga vidite mi povejte...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Sportmaxx ima kolega pa mu jih je pobral pri 18.000km (ne vem sicer kaj dela na cesti...)

Vse gume z smrekastim profilom so zelo dobre v dezju a imajo problem s kotalnim uporom in vodljivostjo (linijo)

Nekako soupada s temi komentarji - veliko jih je probably not, defenetly not...

http://www.tyretest.com/pkw_sommerreifen/d...maxx/index.html

 

Samo malo DUNLOP Sportmaxx, sem fural 3 sezone(cca 45 kkm), tudi pri temperaturi pod 0 stopinjami in 95% jih bom dal spomladi tudi na mojo 6ko, sicer dimenzijo 215/45 17, ?e se ne motim. Stare imajo ?e vedno dovolj profila, samo mi ne pridejo ve? v po?tev, so pa zakon, niso poceni ampak po mjih izku?njah vredne svojega denarja, pa tudi pri uporabi jih nisem ?paral.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo malo DUNLOP Sportmaxx, sem fural 3 sezone(cca 45 kkm), tudi pri temperaturi pod 0 stopinjami in 95% jih bom dal spomladi tudi na mojo 6ko, sicer dimenzijo 215/45 17, ?e se ne motim. Stare imajo ?e vedno dovolj profila, samo mi ne pridejo ve? v po?tev, so pa zakon, niso poceni ampak po mjih izku?njah vredne svojega denarja, pa tudi pri uporabi jih nisem ?paral.

 

Jah 16 colke .....sej pravm da ne vem kaj dela na cest....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah 16 colke .....sej pravm da ne vem kaj dela na cest....

 

 

Glej, po cesti se vozim... :D Je pa ta cesta, po kateri se vozim v precej "dobrem" stanju-beri asfalt star 30 let in posledi?no precej grob. Poleg tega je precej ozka in ovinkasta. Torej je veliko zaviranja, pospe?evanja...Je pa tudi res, da ne spadam med po?asne voznike. Je pa omejitev 90 km/h, ampak se toliko ni priporo?ljivo vozit (ker ?e sre?a? kamion, se ne da sre?ati...). In ?e da? to vse skupaj pa? grejo gume precej hitro. Meni se ne gre toliko za samo obrabo ampak, da bi mi gumo lepo pobralo po celi povr?ini-ne pa samo po robovih. Zato pa? rabim eno gumo z ?imbolj trdimi boki. In sem pa? vpra?al za nasvet...Zdaj je upam bolj jasno, kaj delam po cesti... :bravo:

 

lp Andra?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej, po cesti se vozim... :D Je pa ta cesta, po kateri se vozim v precej "dobrem" stanju-beri asfalt star 30 let in posledi?no precej grob. Poleg tega je precej ozka in ovinkasta. Torej je veliko zaviranja, pospe?evanja...Je pa tudi res, da ne spadam med po?asne voznike. Je pa omejitev 90 km/h, ampak se toliko ni priporo?ljivo vozit (ker ?e sre?a? kamion, se ne da sre?ati...). In ?e da? to vse skupaj pa? grejo gume precej hitro. Meni se ne gre toliko za samo obrabo ampak, da bi mi gumo lepo pobralo po celi povr?ini-ne pa samo po robovih. Zato pa? rabim eno gumo z ?imbolj trdimi boki. In sem pa? vpra?al za nasvet...Zdaj je upam bolj jasno, kaj delam po cesti... :bravo:

 

lp Andra?

 

moj frend ne ti..:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej, po cesti se vozim... :D Je pa ta cesta, po kateri se vozim v precej "dobrem" stanju-beri asfalt star 30 let in posledi?no precej grob. Poleg tega je precej ozka in ovinkasta. Torej je veliko zaviranja, pospe?evanja...Je pa tudi res, da ne spadam med po?asne voznike. Je pa omejitev 90 km/h, ampak se toliko ni priporo?ljivo vozit (ker ?e sre?a? kamion, se ne da sre?ati...). In ?e da? to vse skupaj pa? grejo gume precej hitro. Meni se ne gre toliko za samo obrabo ampak, da bi mi gumo lepo pobralo po celi povr?ini-ne pa samo po robovih. Zato pa? rabim eno gumo z ?imbolj trdimi boki. In sem pa? vpra?al za nasvet...Zdaj je upam bolj jasno, kaj delam po cesti... :bravo:

 

lp Andra?

 

verjetno premalo pumpa? gume in ti jih zato tudi izdatno pobira po robovih. Za tvoj stil vo?ćnje bi priporo?al obvezno pol bara vi?ji tlak kot je napisano na vratih. Za gume kot so recimo GYF1 pa celo skoraj za cel bar vi?ji tlak. :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sportne gume so bolj neudobne zaradi konstrukcije (trsi boki, manj zvijanja - direktno prenasanje udarcev)

ce primerjas isto dimenzijo npr. 205/55 16 in Potenzo in kako Conti Premiumcontact2, bo conti neprimerno bolj udona guma

 

@kowkele: jaz bi ti priporocal Michelin Pilot Exalto 2, so drazje ampak boki so trdi in dlje zdrzijo kot Potenza RE050

Potenza mi je zdrzala, ce se prav spomnim cca. 40.000km, medtem ko ima Michelin pri cca. 35.000 (menjane so ble tocno 15.03.2008) se kar dost profila.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej, po cesti se vozim... :D Je pa ta cesta, po kateri se vozim v precej "dobrem" stanju-beri asfalt star 30 let in posledi?no precej grob. Poleg tega je precej ozka in ovinkasta. Torej je veliko zaviranja, pospe?evanja...Je pa tudi res, da ne spadam med po?asne voznike. Je pa omejitev 90 km/h, ampak se toliko ni priporo?ljivo vozit (ker ?e sre?a? kamion, se ne da sre?ati...). In ?e da? to vse skupaj pa? grejo gume precej hitro. Meni se ne gre toliko za samo obrabo ampak, da bi mi gumo lepo pobralo po celi povr?ini-ne pa samo po robovih. Zato pa? rabim eno gumo z ?imbolj trdimi boki. In sem pa? vpra?al za nasvet...Zdaj je upam bolj jasno, kaj delam po cesti... :bravo:

 

lp Andra?

 

Ok, ok, brez razburjanja, vpra?aj BOSS-a in ostale kak?na je na?a dolina in koliko se mora? peljat da nisi premikajo?a ovira, pa bo? videl da tudi jaz ne ?param, z avtom se celo hitreje vozim kot z mopedom, kar marsikomu ni logi?no, bo pa policajem ko me 1X dobijo, bom verjetno prvi na dolini, ki mu bodo vzeli avto :( .

Za gume se pa ?e vedno navdu?ujem nad dunlopom, ni pa za avte tam okrog 1 tone te?e(so prelahki), te?ji je avto bolje se obnesejo, tudi ?e bere? komentarje ne tistem linku. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, ok, brez razburjanja, vpra?aj BOSS-a in ostale kak?na je na?a dolina in koliko se mora? peljat da nisi premikajo?a ovira, pa bo? videl da tudi jaz ne ?param, z avtom se celo hitreje vozim kot z mopedom, kar marsikomu ni logi?no, bo pa policajem ko me 1X dobijo, bom verjetno prvi na dolini, ki mu bodo vzeli avto :( .

Za gume se pa ?e vedno navdu?ujem nad dunlopom, ni pa za avte tam okrog 1 tone te?e(so prelahki), te?ji je avto bolje se obnesejo, tudi ?e bere? komentarje ne tistem linku. :ne vem:

 

 

Oo, ej se nc ne razburjam(glej sme?ke), sem samo malo opisal. Katera je tvoja dolina? Ti si iz okolice ?L ane? Tam ?ez (?elezniki-?L) sem se vozil v Lj. Verjetno si se ?e peljal ?ez ?eleznike, Petrovo Brdo ter skozi Ba?ko Grapo. No jaz se vozim tam (Ba?ka Grapa) vsak dan. In cesta je v p**di... :( Aja gume pa sem imel pumpane na 2.8-2,9.

 

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oo, ej se nc ne razburjam(glej sme?ke), sem samo malo opisal. Katera je tvoja dolina? Ti si iz okolice ?L ane? Tam ?ez (?elezniki-?L) sem se vozil v Lj. Verjetno si se ?e peljal ?ez ?eleznike, Petrovo Brdo ter skozi Ba?ko Grapo. No jaz se vozim tam (Ba?ka Grapa) vsak dan. In cesta je v p**di... :( Aja gume pa sem imel pumpane na 2.8-2,9.

LP

 

Js sem poljanska smer :bravo: , tisto proti ?eleznikom in naprej gor v "govce" sploh NI cesta, ampak je asfaltiran kolovoz. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@kowkele: jaz bi ti priporocal Michelin Pilot Exalto 2, so drazje ampak boki so trdi in dlje zdrzijo kot Potenza RE050

Potenza mi je zdrzala, ce se prav spomnim cca. 40.000km, medtem ko ima Michelin pri cca. 35.000 (menjane so ble tocno 15.03.2008) se kar dost profila.

 

?e bi gledal pri gumah samo porabo, potem bi se res 100% odlo?il za Michelin. Energy, ki vemo da ni neka huda guma je meni na istem avtu zdr?ala skoraj 60.000 km. Potenzo bi moral menjati ?e tretji? pri teh kilometrih :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js sem poljanska smer :bravo: , tisto proti ?eleznikom in naprej gor v "govce" sploh NI cesta, ampak je asfaltiran kolovoz. :D

 

No potem vidi?, po ka?nih cestah-kolovozih se vozim... :(:D:D

 

 

?e bi gledal pri gumah samo porabo, potem bi se res 100% odlo?il za Michelin. Energy, ki vemo da ni neka huda guma je meni na istem avtu zdr?ala skoraj 60.000 km. Potenzo bi moral menjati ?e tretji? pri teh kilometrih :P

 

Kar pa se ti?e porabe me pa ne zanima, ker ?e je par deci ve? al pa manj me ne mot. Zdaj imam porabo tam okoli 6,5-7,0, pa? odvisno kje se vozim. Grem pa pogosto proti Novi Gorici ter tudi do lj-samo ne ve? po "kolovozu" ?ez ?eleznike ampak ?ez Idrijo ter Logatec ( YavarYe razlika je, da je samo na novo asvaltiran kolovoz :D ) Skratka, mene zanima pri gumi, da mi jo bo lepo pobralo po celi povr?ini. Zdaj al bom nareil al 30k al 40k km me pa ne zanima, ker na leto naredim okoli 25-30 k Km.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.