Skoči na vsebino

Mazda poznavalci


SpEkTr

Priporočeno sporočilo

Faktor tezke noge? :huh:

Sam Labi ceste vcasih in ceste danes? No ja mogoce vzamem nazaj do Ni?a ni? novega....(?e vedno ?akamo Trebnje.... :hohoho::hohoho: )

 

Kako je pa naprej?

 

 

P.S. LJ-Dunaj-LJ 160-180km/h razen cez ovinke pred Dunajem 100km/h......poraba 8,5L/100

 

 

 

cesta je bolj ali manj ista...od nisa naprej je krs ampak se je zacelo spreminjat na bolje :bravo:

 

drugace pa se ta pojav: ko grem severno (ala nemcija in to) mam ob podobni voznji manjso porabo...se vedno ne znam razlagat kako je to mogoce? (al ma asfalt manjsi koeficient trenja al je zrak v EU bolj "aerodinamicen"..pojma nimam)

 

sam, ce ti xedos6 V6 pri 160-180km/ pije 8.5 je to res pohvale vredno in skoraj neverjetno :bravo:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ampak ?e primerjamo benz in dizl pri konstantnih brzinah, npr. 90 al pa 120 km/h, ni lih neke razlike, mislim, da sta si celo zelo blizu, v mestni vo?nji pa razlika nara??a in nara??a, tako je vsaj moje mnenje! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri normalnih voznjah ni nekih razlik, pri mestnih voznjah najbrz tud ne...

pri meni je bla razlika edino od 150km/h navzgor...

 

recimo s tisto mazdo 323F 1.4 sem dosegel 6.5l/100km (odprte ceste in mal avtocest s tempom okoli 130km/h)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cesta je bolj ali manj ista...od nisa naprej je krs ampak se je zacelo spreminjat na bolje :bravo:

 

drugace pa se ta pojav: ko grem severno (ala nemcija in to) mam ob podobni voznji manjso porabo...se vedno ne znam razlagat kako je to mogoce? (al ma asfalt manjsi koeficient trenja al je zrak v EU bolj "aerodinamicen"..pojma nimam)

 

sam, ce ti xedos6 V6 pri 160-180km/ pije 8.5 je to res pohvale vredno in skoraj neverjetno :bravo:

 

Vsakic nardim 550 - 600km....al laze stevc al pa tko je...gume so po homologaciji gor...:) - to je do lucke, zdej pa testiram kolk je se rezerve, ker nisem verjel....glede na to da ima 60L tank pa 8,5 porabe = 705-710km sam za ta range bom dal kantico v avto...

 

 

Glede nemcije - mogoce njihov bencin? Saj ves nas je gnojnica....v Xedosko dajem OMV100.

Ma avto me je fasciniral in se mi zdi da je sele zazivel, prej ga je 16 let imel en ata, res da ga je merkal ampak zdej ga rihtam, servisiran je bil, sam sem mu vseeno vse tekocine zamenjal, vmes mu je sla sajba sevede, zdej pa se gume pa feltne gledam, avtek pa vraca 100 na uro.

Sam moram to se politi?no pravilno izvest (feltne) ker kot veste bajto delamo....?ena gleda keramiko in parket jest pa feltne...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kak vam to rata, da bencinarji pijejo enak kot diesli... za iste performance in na?in vo?nje mam z Mazdo 6 cca 6,5 porabe, z novo astro 1.6 bencinar pa cca 9 litrov.... dr?i, da moram astro bolj prtiskat, da vsaj pribli?no dose?em enak stil vo?nje kot z diselom na Mazdi ampak 2,5 litra vi?ja poraba pri bencinarju pa ni hec in je kar precj ve?ji stro?ek.

 

:ne vem:

 

Jaz tudi ne vem.Pri istih relacijah (mesto,malo avtoceste) mi pije Mazda 7,5,benzinar Pugi 1,4 motor pa bogatih 10,5/100.In to veliko bolj po?asnih.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi ne vem.Pri istih relacijah (mesto,malo avtoceste) mi pije Mazda 7,5,benzinar Pugi 1,4 motor pa bogatih 10,5/100.In to veliko bolj po?asnih.

 

?ival se matra...re?i jo muk... :lol:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.