Skoči na vsebino

pomisleki pred nakupum mazde6


mazdarobby

Priporočeno sporočilo

Smo tik pred nakupom mazde6 sport combi 2.0 D (120konjev) ob tem pa imam nekaj pomislekov za katere upam, da mi jih boste pomagali razjasniti.

Ob ogledu euroncap testov sem bil presenecen, da je mazda 6 (2003) dobila skupno samo 26 tock...

http://www.euroncap.com/content/safety_rat...p?id1=3&id2=181

v primerjavi s konkurenti kot so honda accord, toyota avensis in peugeot 407 je to slabo. Se je varnost v novih letnikih ze izboljsala???

Nadalje sem nekje na netu zasledil, da prihaja facelift mazda6 in tudi boljsi dizli ter vecja varnost. Ima kdo konkretne podatke glede tega, saj ne bi rad sedaj kupil nov avto, cez 2 meseca bi pa prisel facelift...?

Drugace sem pa bil nepricakovano prijetno presenecen ob ogledu avta v salonu!

hvala za vse odgovore

lp,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Facelift naj bi bil po nekaterih podatkih ?ele konec 2005 vendar neglede na to, bo facelift (po slikah sode?) precej neopazen. Malenkostne spremembe kar se motorja ti?e so ponavadi odraz zgolj v tunanju elektronike (kar zna vsak powerbox).

 

Mo?nej?i turbo diesel pa bo zaradi tega po novem padel v obmo?je dra?je registracije in to zgolj za borih pet konjev.

 

 

Pa ?e beseda, dve (al pa pol romana ;) ) o testnih tr?enjih. Na?alost je to tr?enje ?isto po pravilih v to?no dolo?eno oviro pri to?no dolo?eni hitrosti. In proizvajalci avtomobilov temu primerno "goljufajo" in izdelujejo varnost to?no dolo?enemu testu. V realnosti se taka situacija lahko meri v procentih ali promilih, da se bo to?no tako zgodila kot na testu. Eden takih je Renault, ki veliko ve?ino svoje proizvodnje prodaja na trgih kjer velja EuroNCAP.

 

Vpra?anje je kako bi se obnesel tak avto na ameri?kem testu? Sigurno ne tako dobro kot na evropskem.

 

Da ne nabijam v prazno lahko povem za dolo?en primer, ki je sicer ravno obraten. KIA Carnival II je na ameri?kem testu do?ivela fantasti?nih pet zvezdic za varnost na evropskem pa ?isto porazni dve zvezdici.

 

Pa naj ?e zaklju?im: test tr?enja je dobrodo?la zadeva vendar po?asi zgublja svoj prvotni namen, saj ?edalje bolj postaja marketin?ki trik za pove?anje prodaje. Vsekakor ga je potrebno upo?tevati nikakor pa to ne velja, da v kolikor ima avto pet zvezdic je v tr?enju bolj?i od tistega s ?tirimi (ja v testnem EuroNCAP ?e).

 

Pa ?e nekaj - Mazda 6 ni dobila to?k za opozorilo pripetosti varnostnega pasu. Lahko ti povem, da tisti piska? v ?estki tako nadle?no piska, da mora? biti mazohist, da se ne pripne? in tu bi lahko dobila ?e dodatni dve do tri to?ke.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, tam na linku k ga je dal Vuk pise: Haiti-Blau?-Metallic (modra kot na sliki) in Noblessgrau?-Metallic (neka siva).

 

Drugace pa dobrodosla :)

 

 

PS: tko "objektivno" najboljsa barva za M6 je crna :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sj sm pogledala un link,..sam js pa nem??ina,..hehe,..ne gre skupi :D

 

druga? sm pa upala na k?no bl pametno barvo,..ker tale modra mi ni kj preve? u?e?,..jih je ?e preve? :)

 

druga? pa,..objektivno,..js sm za temno viol?no :)

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma ja,..sj wem,..sj men se tud to zdi mau krneki :)

zato sm pa upala d bo zdj k?na pametna barva na nov,..pa n? od tega :( kr od teh k so na razpolago mi nobena ni res wawwww

 

aja pa ?e neki,..k en je reku d pride prenovlena vn spomlad, en pa d ?ele konc leta,..pa k js pa nem??ina nisva lih kolegice :)

tko d pls ?e mi en loh ?e to pove kaj je zdj res :)

 

tnx, Lp

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

uuu ful fajn :) lih takrt jo mamo namen kupt ;) pa ja itq d bi tko al tko ?akala na tanovo,..sam ?e bi blo pa treba ?akat do konc leta bi bla pa mal predolga :)

 

tnx usm,..ful ste zlati :)

 

Lp

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js sm vidla sam eno od navadne 6ke pa eno od une bl sportish variante,..sam me ta tadruga ful spominja na rx-8 in mi ni u?e?,saj od uzadi ne,..spredi j pa verjetn ista..una navadna mi j pa u?e?,..?eprou se res komi opaz razliko,..sam se jo :) je pa verjetn ta tanova modra barva,..k ni pa sploh n? posebnga :( prou smotana je,..najdla sm jo pa na MMS Mazda

 

druga? bi pa js tud slikce ja :)

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na avtomobilskem salonu v ?enevi bo 1. marca ob 11.30 uri

na uradni tiskovni konferenci znamke Mazda prvi? uradno predstavljena prenovljena Mazda6.

 

Neuradno bo pri nas predvidoma junija/julija.

Cene prenovljene Mazde6 ?e niso dolo?ene. (neuradno: bo dra?ja)

Prve neuradne slike prenovljene Mazde6:

post-9-1109839216.jpg

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sorry, ampak bolj kot gledam manj vidim, kje naj bi bila opazna ta prenova. Edino kar mi je padlo v o?i je oblika zgornjega dela (maska) odbija?a, ki se malenkostno seli v preteklost k zadnjem modelu 626.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomlajena Mazda6 – imeniten avto je lahko ?e bolj?i

 

 

 

Drugi Mazdin poudarek na leto?njem ?enevskem salonu je pomlajena in prenovljena Mazda6. Zunaj je na vseh treh razli?icah karoserije ?e na prvi pogled opazen ?e izrazitej?i atletski dizajn s ?portnimi poudarki spredaj in zadaj. To so oblikovalci karoserije dosegli z novo prednjo masko, novim prednjim in zadnjim odbija?em, s ?rnimi podlagami prednjih in zadnjih lu?i, z novim dizajnom koles in zaklju?ka izpu?ne cevi. Komur to ni dovolj, si bo ?e ve? ?portnega videza zagotovil z dodatnim paketom ?portne opreme v slogu vrhunske Mazde 6 MPS.

 

Prenovljena notranjost z novo opremo, novimi barvami in bolj?imi materiali ?e poudarja videz in udobje, zaradi katerih je Mazda6 postala eden najprivla?nej?ih avtomobilov v svojem razredu. Med spremembami so nove obrobe merilnikov, kljuke vrat in centralna konzola v barvi temnega titana. Tu je ?e kup izbolj?av udobja in prakti?nosti: odklepanje brez klju?a, elektri?ni pomik voznikovega sede?a s spominom za nastavitve, brisalniki s senzorjem za de?, protivlomni alarm in med drugim tudi ?portna prednja sede?a (kot opcija).

 

 

 

Nove gume in plati??a, bolj?i izolacijski materiali, novi tehni?ni prijemi proti vibracijam in dodatne oja?itve, ki zmanj?ujejo prenos hrupa s ceste, naredijo prenovljeno

 

Mazdo 6 ?e bolj u?iva?ko in udobno.

Objavljena slika

 

 

no,..tole j mal skraj?an :)

 

aja pa ?e slikca od M6 MPS

Objavljena slika

 

Lp

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po?akte do naslednega tedna bom jo jaz podrobno poslikal, ?e ?e do takrat ne bo ve? slik na internetu!  ;)

Jaz tudi ?akam slikce katere bo direktor Skorn?ek iz ?eneve poslal, da se jih objavi :D ?e posebej MPS-a in MX-5 :)

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.