Skoči na vsebino

Servisni interval, Mazda 3, 1.6 diesel, 110KM


Priporočeno sporočilo

Pozdravljen!

 

Ne vem kaj to?no bi rad ampak kot ve? je potrebno vsak avto po dolo?enih km-jih pelat na servis(ali pa? ga naredit nekje) ?e gleda? cenovno na poobla??enih servisih je za vse znamke kar nekje tam tam!

(vsi so predragi) seveda odvisno od tvoje sposobnosti jezikanja in zbijanja cen :D

 

Kar se servisov ti?e je pa? tko redni servisi obsegajo olje filtri vpis v elektronsko knigo in podal?anje MES kartice. (morebitne napake pa? re?uje? spotoma ?e je avto v garanciji jo tudi uveljavlja?) S5 pa se potem ostale stvari servisirajo od na?ina vo?ne(govorim za potro?ni materjal) zavore,le?aji,kon?niki,amortizerji itd. ?e bremza? bol, potem bo tudi menjava diskov prej-logi?no a ne :bravo:

Kar se ti?e cene rednega servisa se giblje tam cca 150-200? (primer za grande punto redni servis ra?unajo od 140-230? odvisno kam ga pelje? oz pri kerem poobla??enem servisu se naro?i?)Lahka pa pa? dela? servise pri kerem svojem mehaniku samo potem ne vem kako bo? s servisno knigo ipd.

Ta velek servis je nekje pri 110000km takrat je stro?ek malo ve?ji cca 600- 900?

polek rednega servisa se menja vodna pumpa,naftni filter-tega lahko zamenja? magar vsak 3.servis in pa seveda obrablene dele ?e jih seveda ?e prej ne zamenja?.

Cene so tako samo za info in ne me uzet za 100% ker pa? jih nisem previrjal (popra?aj na servisih za to?no ceno)

 

je pa tko, ?e je vse normalno z avtom - polek rednega servisa naj nebi imel problemov z njim!

Kej ve? pa ti bojo traktoristi povedal kako je pri dizlih :jezicek:

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odgovor traktorista, ki si lasti traktor od 110 km, l. 2005. Za mano je pred tednom dni 4. servis, stanje km pa 65.000. Ker je bil bolj malo vo?en, servisi pa kljub temu delani vsako leto. Torej, zadnji ?etrti servis me je ko?tal reci in pi?i 380 eur. Sicer je v tem znesku tudi metlica za brisalce ter teko?ina, kar je naneslo mislim da cca 50 eur. 3. servis pred enim letom je ko?tal 300 eur. Sicer pa so mi menjali olje, 2.4 ur dela, vse filtre in to je to. Servis pa Gama.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odgovor traktorista, ki si lasti traktor od 110 km, l. 2005. Za mano je pred tednom dni 4. servis, stanje km pa 65.000. Ker je bil bolj malo vo?en, servisi pa kljub temu delani vsako leto. Torej, zadnji ?etrti servis me je ko?tal reci in pi?i 380 eur. Sicer je v tem znesku tudi metlica za brisalce ter teko?ina, kar je naneslo mislim da cca 50 eur. 3. servis pred enim letom je ko?tal 300 eur. Sicer pa so mi menjali olje, 2.4 ur dela, vse filtre in to je to. Servis pa Gama.

 

Lp

 

Ja nevem kam hodite na servise da delajo servis 2.4 ure oziroma nekje sem prebral ko je eden napisal da so mu delali servis celih 3.40 ure!! Res nevem ... jas zase vem da jih nebi gledal tok ?asa ko bi se sukal okrog mojega avta!

Treba je vedet nekaj da so urne postavke kr precej drage to je skoraj povsod tam tam, in zato se jim seveda nikamor ne mudi, ampak jas bi ga tja peljal enkrat pa bi vse skup poslal u pm. in tudi zadnji? bi me videli!

Jaz sem prej?ni teden imel na svoji mazdi6 redni servis pri 80.000 , in sem menjal use kar se menjat da. Sepravi use filtre kar jih obstaja na avtu, olje ma?ine, dolil mi je hladilno teko?ino, olje za servo volan, olje za bremze, nalil mi je ?e teko?ino za vetrobranska stekla ?eprav nisem rekel ker to jas sam ponavad dolivam ko je pa? prazno.

In koliko me je pri?el servis? Aja nej ?e to povem da je delal vse skupaj 45min pa ?e to ?isto na izi ...nikamor se mu ni mudilo, ra?unal mi je pa celo uro in tut pla?al sem mu z veseljem celo uro ker je naredil tako kot more bit use.

No kolko je ra?unal? 150? !

Tolko okrog tega.

Lp.

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brihta pol mi pa razlo? kam je odtekel antifriz da ga je bilo potrebno doliti, kaj bo? naredil z zavornim oljem, ko bo? menjal plo?ice, ker ga bo preve?, v posodi, kje ti pu??a olje za servo volan ? ?zmeden?

 

 

Ne zagovarjam sevisov, da ne bo pomote, moj trenutni avto in vsi prej?nji so videli servis amo ?e sem se peljal mimo, kar se ti?e mehani?nih zadev(raje naredim sam in sem zase cenovno najbolj ugoden, pa ?e delam lahko pol ure al pa 2 dni, pa vem da sem naredil vse in ne da semi potem kako kolo odkotali po svoje), kleparija in ?trihanje je druga zgodba, prej tega ni blo zdej se pa nikakor ne kon?a, ker skozi zani? naredijo, sam ?e so se ?e lotl naj zrihtajo tako kot se zagre.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej se ne bi kregal, ker ?e v vsakem papirju iz uradnega servisa, kar sem gledal tule na forumu so ra?unali 2.4 ure. Tolk da veste, pa uporabte funkcijo search, vpi?te servis pa je ?e nekaj ljudi pripopalo gor v pdfju svoje servisne ra?une. To je pa? neka postavka od 100 eur za delo in to je to. Kolk ?asa pa pacajo avto pa ne vem in me niti ne zanima. Dokler imam MES, redno servisiran avto, bo tako. In drago bo, in bla bla. Tko kot ?e bi si kupil Bentleya, potem bi pa na olju ?paral. Pa dejte si ?e enkrat razdelat, ?e kupi? avto, ga ho?e? po?teno vzdr?evat bo? pa? pla?eval. Tko je.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej se ne bi kregal, ker ?e v vsakem papirju iz uradnega servisa, kar sem gledal tule na forumu so ra?unali 2.4 ure. Tolk da veste, pa uporabte funkcijo search, vpi?te servis pa je ?e nekaj ljudi pripopalo gor v pdfju svoje servisne ra?une. To je pa? neka postavka od 100 eur za delo in to je to. Kolk ?asa pa pacajo avto pa ne vem in me niti ne zanima. Dokler imam MES, redno servisiran avto, bo tako. In drago bo, in bla bla. Tko kot ?e bi si kupil Bentleya, potem bi pa na olju ?paral. Pa dejte si ?e enkrat razdelat, ?e kupi? avto, ga ho?e? po?teno vzdr?evat bo? pa? pla?eval. Tko je.

 

Ja lej sej to ma? ?ist prav da, ?e si kupi? nevem....enga tanovga marcedeza alpa nevem kaj hudga pol bi pa na olju ?paral to ne gre nikamr to se strinjam s tabo ampak mor? neki vedet, da ?e ma? mazdo in jo pelje? na mazdin servis ti bodo zabelili kr prili?no. Recimo za en obi?en servis k ti menjajo samo olje pa filter pa mogo? kej dolijejo pa ti bodo zara?unal kr tam okol 300 evrov. To je zame oprosti predraga stvar! Pa ne da svojmu avtu nebi prvo??u kvalitetno olje ampak cene so dobesedno oderu?ke!

Zdej pa poglej kok pride olje

Original od mazde je okrog 100?

?e ga kupi? sam iste viskoznosti in gostote je okrog 50? - da se razume to olje ni niti malo manj kvalitetno!!!

Original filter oljni od mazde je se mi zdi okrog 15?

Jas sem ga sam kupil original od mazde sam ne na servisu in sem dal malo manj kot 5?

Filter za zrak sem menjal in sem dal neki ?ez 20? za original od mazde

Na servisu ti zara?unajo malo ?ez 40?

Zelo podobna cena je za filter od klime in zelo podobno razmerje se pravi na servisu pla?a? vse 2x ve? kot drga?.

Glede ?asa dela in urne postavke je isto ... men je moj mehanik delal 45 min, in ra?inal sicer celo uro kar me ni motilo in to me je pri?lo malo ?ez 20?

Mislim lej zdej ... niti malo ne ?param ...avto je kvalitetno vzdr?evan ?e bolj kot bi ga po?timali na servisu pla?am pa 2x manj!

Vseskup me je pri?lo 150? na servisu pa bi pla?al kar precej prek 300? za vse to kar sem menjal!

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jh cene so res uradne nimam kej re?t,zato pa se 1x pripeljite do kakega mazda servisa,in namesto da zavije? v pisarne pojdite direkno do delavnice in tam kerega od majstrov pocukajte za rokav!!!

 

Naprej ne bom razlagal ker veste kaj mislim :bravo: pa se da zadeva tudi kdaj pa kdaj na druga?en na?in re?it .

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.