Skoči na vsebino

Pravilen priklop


Piranha

Priporočeno sporočilo

Pozdrav,

 

Menjal sem zadnje zvo?nike na moji mazdi 323 l95 BA serija sedan. Kabli so bili original potegnjeni, ampak nikjer ni bilo ozna?eno, kateri je + in kateri -.

 

Lepo bi prosil, ?e je kdo menjaval na svoji mazdi oz. priklapljal zadnje zvo?nike in se spomni po barvah ali pa ?e je kje na internetu napisano kateri je + in - pol.

 

Zvo?nike sem priklopil na pamet igrajo, ampak nisem prepri?an ?e so pravilno priklopljeni in kak?ne so posledice, ?e so narobe?

 

hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hej prjatu glasbe!

 

Radijo snemi ven in zadaj ima? verjetno ISO konektor! (razen ?e ste kj predelaval pa direkt vezal)

Na konektorju poglej(orginalnem) kake barve pridejo in s katerimi se sklada potem na ISO.

 

Ali pa snami konektor -vzame? eno obi?no baterijo+2 ?i?ki in lepo pritika? na kable nekdo pa naj opazuje zvo?nik!

Zvo?nik se mora pomikati navzven!!!

 

Ko si ?ravfal zvo?nike dol so bili kabl?ki gotovo v konektor?ek in ta v zvo?nik u?tekan!

?e si od??ipnil useskup potem najdi ta konektor in tikaj po barvah ugotovi keri je + in keri- (spet si pomagaj z baterijo)

 

Ja vem napisal sem komplicirano in sli? se tud ampak v praksi je ?ist simpl

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hej prjatu glasbe!

 

Radijo snemi ven in zadaj ima? verjetno ISO konektor! (razen ?e ste kj predelaval pa direkt vezal)

Na konektorju poglej(orginalnem) kake barve pridejo in s katerimi se sklada potem na ISO.

 

Ali pa snami konektor -vzame? eno obi?no baterijo+2 ?i?ki in lepo pritika? na kable nekdo pa naj opazuje zvo?nik!

Zvo?nik se mora pomikati navzven!!!

 

Ko si ?ravfal zvo?nike dol so bili kabl?ki gotovo v konektor?ek in ta v zvo?nik u?tekan!

?e si od??ipnil useskup potem najdi ta konektor in tikaj po barvah ugotovi keri je + in keri- (spet si pomagaj z baterijo)

 

Ja vem napisal sem komplicirano in sli? se tud ampak v praksi je ?ist simpl

 

Hvala za pojasnilo, saj najverjetneje bom radio vzel ven in pogledal na iso. To ?e mi samo povej prosim, ?e je zamenjan + in - potem samo zvo?nik se ne odbija nazven, ampak navznoter? samo v tem je fora?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se lazje pa je ce mas instrument prizgi musko

daj na 12V in priklopi ce kaze + mas prav, ce v - je glih kontra

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

merilni in?trument na 12V in potem + na + in - na -, ter mora kazat + 12V ? potem je prav?

 

ja ce se pa zmotis (kaze negativno) pa pomeni da mas + instrumenta na - zvocnika

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preve? komplikacij...?e si zvo?nika priklopil v protifazi bo? sli?al VELIKO slabotnej?i zvok kot ?e si jih v fazi. Enostavno avtoradio do daske priklopi zvo?nike, poslu?aj 10 sekund, potem pojdi kable na enem zvo?niku zamenjat in ?e enkrat poslu?aj.

Kakorkoli ?e, ?e na u?es ne sli?i? razlike potem je pa kot ka?e res vseeno in se niti ne rabi? sekirat tud ?e ni pravilno prikloplen :lol::lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko tako, vendar ne bo? imel 12V.

 

Recimo, da ima radio 4 x 45W, RMS potemtakem znese cca. 4 x 22W. ?e bo? na radiu dal volumen nekje na polovico, recimo, da bo to 10W po kanalu, bo v takem primeru na zvo?niku napetost 6V. ?e nabije? do konca, recimo 22W, bo na zvo?niku napetost 9,4V. Pa ?e to le v sunkih (bass-i itd.).

 

Druga?e pa za sam zvo?nik ni ?isto ni? narobe, ?e sta + in ? zamenjana, se pa pozna pri muziki, ?e poslu?a? naglas, druga?e pa ?e opazi? ne.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a ne pride na zvo?nike izmeni?na napetost???? :huh:

jaz mislim, da ja ker ?e bi pri?lo samo enosmerni tok bi zvo?nik samo napelo pa ni? ve?.Sicer pa mislim ?e ima kabel konektorje ?e zmontirane je ta tanki konektor + in debeli masa ali pa kabel z ?rto + in brez ?rte masa

gremo na?i.....

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
    • Se že čuti, da se volitve bližajo 🤔 Samo evropske so na programu, da ne boste kaj zamešali pa JJ poslal v Bruselj.... 🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.