Skoči na vsebino

Otro?ki sede?i v Mazdi 6


janik

Priporočeno sporočilo

Zanima me, ?e ima kdo izku?nje z name??anjem dveh otro?kih sede?ev v Mazdo 6. Z dvema otro?kima sede?ema (en 9-18 kg in ena lupinica) na zadnji klopi postane M6 nenadoma majhna in ne nudi prostora za ?e enega potnika med sede?ema. Navodila (tako za sede?e, ko za avto) pa odsvetujejo preve?anje otroka na sovoznikovem sede?u.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem namestil dva taka sedeza in res ni blo placa se za enega da se normalno usede...

(mogoce se da narest, da postavis sedeza zraven enega drugega in pol ostane plac za sedet na robu, ampak nisem probal, ker tko al tko sem rabil sam za dva otroka zadi)

 

EDIT: ups, zafrknu sem se, ker zdaj sem se spomnu, da je zadi dejansko sedela tudi mama teh otrok :)

tko, da je blo dost placa za vse tri :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me, ?e ima kdo izku?nje z name??anjem dveh otro?kih sede?ev v Mazdo 6. Z dvema otro?kima sede?ema (en 9-18 kg in ena lupinica) na zadnji klopi postane M6 nenadoma majhna in ne nudi prostora za ?e enega potnika med sede?ema. Navodila (tako za sede?e, ko za avto) pa odsvetujejo preve?anje otroka na sovoznikovem sede?u.

 

Jaz imam v M6 dve lupinici, pripeto normalno s pasovi (ne isofix) in se da ?e vedno normalno sedeti na srednjem "sede?u". Prostora je ?ist dovolj za "normalno" velike in te?kega ?loveka.

Kako bo potem ?ez nekaj mesecev, ko bosta lupinici zamenjala 2 avtosede?a pa ?e ne vem :blush:

 

Ampak upam, da se bo tudi takrat ?e dalo normalno sedeti na srednjem sede?u

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me, ?e ima kdo izku?nje z name??anjem dveh otro?kih sede?ev v Mazdo 6. Z dvema otro?kima sede?ema (en 9-18 kg in ena lupinica) na zadnji klopi postane M6 nenadoma majhna in ne nudi prostora za ?e enega potnika med sede?ema. Navodila (tako za sede?e, ko za avto) pa odsvetujejo preve?anje otroka na sovoznikovem sede?u.

 

To je v vsakem avtu da te potola?im. V Mazdi 5, ki ima povrh vsegha le rezervni zic v sredini zadaj in sedaj v CX-7

 

Stol?ki so narejeni z ?irokimi oja?itvami...tako pa? je.

 

P.S. Ni? ni narobe ?e preva?a? otroka spredaj, le ?e gleda nazaj je nujen izklop airbaga.

Na?eloma je najbolj varen polo?aj za sede? zadaj v sredini (bo?na varnost) - va?no pa je da kjerkoli sedi, da varnostni pas naredi svoje.

 

Jah otrok ?e lahko sedi, ampak odrasla oseba zelo utesnjeno.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me, ?e ima kdo izku?nje z name??anjem dveh otro?kih sede?ev v Mazdo 6. Z dvema otro?kima sede?ema (en 9-18 kg in ena lupinica) na zadnji klopi postane M6 nenadoma majhna in ne nudi prostora za ?e enega potnika med sede?ema. Navodila (tako za sede?e, ko za avto) pa odsvetujejo preve?anje otroka na sovoznikovem sede?u.

 

?e sta oba otro?ka sede?a v pripeta z isofix pa gre.om, ni dovolj prostora za odraslo osebo. Jaz v tem primeru en sede? odklopim z isofixa

 

Zanima me, ?e ima kdo izku?nje z name??anjem dveh otro?kih sede?ev v Mazdo 6. Z dvema otro?kima sede?ema (en 9-18 kg in ena lupinica) na zadnji klopi postane M6 nenadoma majhna in ne nudi prostora za ?e enega potnika med sede?ema. Navodila (tako za sede?e, ko za avto) pa odsvetujejo preve?anje otroka na sovoznikovem sede?u.

 

?e sta oba otro?ka sede?a v pripeta z isofixom, ni dovolj prostora za odraslo osebo. Jaz v tem primeru en sede? odklopim z isofixa
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e sta oba otro?ka sede?a v pripeta z isofix pa gre.om, ni dovolj prostora za odraslo osebo. Jaz v tem primeru en sede? odklopim z isofixa

?e sta oba otro?ka sede?a v pripeta z isofixom, ni dovolj prostora za odraslo osebo. Jaz v tem primeru en sede? odklopim z isofixa

 

to je res, vendar ISOFIX ravno zagotavlja da so otroci dovolj oddaljeni od vrat, drugace so nalimani na stranska vrata, ne pozabi da stalno odpirajo okna, in vrata - preverjeno, imamo vklopljene vse varnostne, za NEodpiranje vrat in stekel........

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je res, vendar ISOFIX ravno zagotavlja da so otroci dovolj oddaljeni od vrat, drugace so nalimani na stranska vrata, ne pozabi da stalno odpirajo okna, in vrata - preverjeno, imamo vklopljene vse varnostne, za NEodpiranje vrat in stekel........

 

Tudi jaz imam zaklenjena stekla in vrata. Napisal sem, da je to edina mo?nost, ?e ?eli? peljati ?e tretjo osebi zadaj. Ali pa mazda 5.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ko?arico za najmlaj?ega imamo kar masivno, sede? za 9-18 kg je pa pravi fotelj, tako da v sredini ni ve? prostora. Ali ima kdo morda izku?nje z deaktivacijo sprednjega airbaga?

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ko?arico za najmlaj?ega imamo kar masivno, sede? za 9-18 kg je pa pravi fotelj, tako da v sredini ni ve? prostora. Ali ima kdo morda izku?nje z deaktivacijo sprednjega airbaga?

 

V predalu pred sovoznikom ima? "gumb" za airbag off. S klju?em lahko prestavlja? airbag on - off. In ne pozabi spet vklju?iti airbaga nazaj na on, ko ne bo? imel ve? avtosede?a spredaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V predalu pred sovoznikom ima? "gumb" za airbag off. S klju?em lahko prestavlja? airbag on - off. In ne pozabi spet vklju?iti airbaga nazaj na on, ko ne bo? imel ve? avtosede?a spredaj.

 

Pa ne v modelu Mazde 6 iz leta 2005. V knjigi sicer pi?e, da se airbag samodejno izklju?i ob uporabi mazdinega otro?kega sede?a. Ker pa v mazdinih salonih prodajajo Roemerjeve sede?e kot mazdine in enega takega ?e imamo, sem zadevo tudi preizku?al, vendar se lu?ka za samodejno izklju?itev airbaga ne pri?ge, tako kot navajajo navodila za uporabo avtomobola. Zadevo sem raziskoval tudi na servisu (A-Cosmos na Celov?ki), kjer pa so mi povedali, da v tem modelu avtomobila ni mogo?e izklju?iti sovoznikovega airbaga.

 

Posledica zgornjega je, da ?tiri letna M6 Sport 136 CD i??e novega lastnika ...

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kjer ni stikala je potrebna naknadna vgradnja!!!! Preverjeno - madona v Mazdi 5 GTA (najvi?ja oprema!!) nisem imel v najbolj druzinskem avtu stikala in sem ga moral vgraditi!!!!

 

Pa ne v modelu Mazde 6 iz leta 2005. V knjigi sicer pi?e, da se airbag samodejno izklju?i ob uporabi mazdinega otro?kega sede?a. Ker pa v mazdinih salonih prodajajo Roemerjeve sede?e kot mazdine in enega takega ?e imamo, sem zadevo tudi preizku?al, vendar se lu?ka za samodejno izklju?itev airbaga ne pri?ge, tako kot navajajo navodila za uporabo avtomobola. Zadevo sem raziskoval tudi na servisu (A-Cosmos na Celov?ki), kjer pa so mi povedali, da v tem modelu avtomobila ni mogo?e izklju?iti sovoznikovega airbaga.

 

Posledica zgornjega je, da ?tiri letna M6 Sport 136 CD i??e novega lastnika ...

 

Ne ga srat - na AC Cosmosu so mi ga vgradili naknadno, povpra?aj, sploh ni drago! ?koda avta

 

LP

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kjer ni stikala je potrebna naknadna vgradnja!!!! Preverjeno - madona v Mazdi 5 GTA (najvi?ja oprema!!) nisem imel v najbolj druzinskem avtu stikala in sem ga moral vgraditi!!!!

Ne ga srat - na AC Cosmosu so mi ga vgradili naknadno, povpra?aj, sploh ni drago! ?koda avta

 

LP

 

 

Prevejeno - Mazda 5 ima to mo?nost, menda tudi Mazda 3, medtem ko stara Mazda 6 te mo?nosti nima. Avta pa ni ?koda, ker ne izpolnjuje osnovnih pri?akovanj, saj ni uporaben kot dru?inski avto.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.