Skoči na vsebino

Mx3-zariban Motor-dilema


t u r k

Priporočeno sporočilo

?er :D

...zdj ko forum mal prebiram pa ko tko mal razmi?lam...matrstomatr :angry:...

in sicer motor od mx3 ( 1,6i, letnik 97, 83000km ) mi zariba - glavna gred, le?aji...skratka popravlat se baje ne spla?a al clo ni mo?no v vsakem primeru svinsko drago...pa zdj ne vem a temu se tud smola re?e...sj priznam zihr sm jst kriv k ?ist n? nebi blo narobe ?e bi ve?krat pokrov od mopeda dvignu, k to pa res nisem prov pogost naredu...

...je pa neki res, da sm ga pa ravn zarad tega, od takrat ko sm ga nabavu (16000km / starega 2 leti ) vedno vozu k poobla??enmu mazda serviserju vse po knjigi kot naj bi bilo...pa o?itno se je nekje zataknil...s tem, da ko sm ?u na servis pri 70000km sm jim reku da avto sem in tja ko se odpelje? po nekaj 100m zgubi obrate, crkne in ne u?ge...in njihova razlaga je bila, da je napaka v alarmu, ki da spro?a blokado motorja in naj ga fliknem ven pa bo ok...pa ga nisem, kaj vem zakaj, verjetn zato ker ni blo problemov...pri 83000km pa spet in niti slu?ajn u?gat...ampak, ko je u?gal je blo vse uredu, povsem ?ivahen in skratka ok...itak takoj na servis...pa se mi zdi da tist ra?unalnik prou velik itak ne poka?e, en dan ga majo tam so kukr ma?ino nastavl, fajn ra?unal, pa spet me po?lejo alarm odstrant...in tokrat pa grem...pa preden pridem dokon?en kaput :( je ?e sklopko sesul...

...aja in kje je dilema...motorjev ni oziroma je baje isti tip kot pri mx5, kar pa nanese ulala ( iz avstrije motor s 25000km + kar potegne za sabo nanese okrog 400ksit )...mislm men se zdi velik...ni mi ravn enostavn tolk ke?a skupi spravt...

 

...sam da bi pa taga kot je prodal pa ne dobim n?...mi u?eri en tip ponud 350ksit, za avto matr k ma vso opremo pa tolk kjut zgleda...in pol gre? gledat kaj dobi? za ta denar...ne hvala!!!

 

zdaj ?e mogo?e od vas kdo ve za kak?no cenej?o ma?ino bi se precej la?je te dileme znebu :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer se ne spoznam prav dosti, kje bi lahko poceni motor dobil se pa je prodajalane dolgo nazaj ena razbita MX3

 

 

Aja ?e nekaj... kaj pa je bil vzrok, da je ribnilo? Pomanjkanje olja, pregretost motorja (odpoved termostatov, ventilatorja,...)?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmmmm?sj res, da vsaka ?ola neki stane (trenutn mam sposojeno eno fjesto, kjer prou vzorno ?ekiram kolk je olja :D ) ho?em pa re?t to, da ?e sam ?ok, ko se ti kaj takega zgodi ni prou n? prijetn, ker te pa ?e ful po denarju useka?kr dost razlogov za slabo voljo?

?vsa zadeva traja ?e skor en mesec in ?as bi ?e bil, da se kam premakne??e en teden sm reku, da po?akam v upanju kak?ne bol ugodne ponudbe?

 

motor 1,6i / tip B6 / kw 79

vsake info okrog dobrega cenej?ega motorja bom vesel, hvala!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupi eno razbito, pa prestav motor, prav to se nekje trenutno dogaja(ne smem povedat kje). :rolleyes:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupi eno razbito, pa prestav motor, prav to se nekje trenutno dogaja(ne smem povedat kje). :rolleyes:

hehe?sj to bi tud najraj? naredu, sam dobit sesuto z dobrim motorjem?mi ravn ne uspe?nism pa glih navdu?en nad vstavlanjem ma?in, ki niso identi?ne tej k je zdj?

aja ?e neki me zanima?a je cena za motor 1,6 / 25000km ? 1300 eurov normalna in se spla?a to nabavt, al naj ?e i??em?ker nekak sm ?e naveli?an?pa predvsem ho?em ?e avto nazaj!!!

?sj n? ne re?m, tud fjestica 1,1 k jo trenutn furam slu? svojmu namenu?sam ni pa to to ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1300 eurov je malo preve?, tam jurja bi ?lo ?e skoz, ?e ti je avto tolk vreden, vendar pa je cifra ki jomisli? porabit, odvisna od tebe.

 

keri letnik pa je motor, pa obstajajo dokazi, da ma 25k km ?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pokli?i na mazda servis v Leibnico, tam re?i za Sejota, ker lahk on dobi dost cenej ma?ino od pichlerja, kot pa ti sam!

 

Je pa ?e druga varianta!

 

En tip iz Kamnika vozi dele za mazde iz Avstrije (tud midva z bratom sva ?e nekaj pri njem kupla)! Tu ma? cifro ?e ho?e? 041 651 674!

 

Sm se ?e sam pogovarjal z Sejotom za mojo ma?ino 1.5i, pa pravi da noben tak motor ni vreden ce? kot 500 EUR!

 

 

LP!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

motor je popolnoma isti kot od stare 323f, to je od letnika 90 se mi zdi naprej.to bo? zrihtal ful pocen,ceneje ne more?, je pa itak va?en samo tip motorja, ?tevilke se ?e dolgo na tewhni?nem ve? ne upo?tevajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Po mojem, najboljših 6 minut, porabljenih na Youtube. Kapo dol ustvarjalcem!    
    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.