Skoči na vsebino

Finan?ne investicije


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni mazda?i!

 

Glede na to, da ve? glav ve? ve, tukaj na forumu nas je pa uradno ve? tiso?, bom kr tlele popra?u, kaj se kej priporo?a!

 

Imam pa v planu, vsak mesec dajat nekaj v te namene (recimo kak?nih 100 EUR), pa za "tamalo" - 4mese?nico kak?no zavarovalno polico odpret itd.

 

Zdej opcij je malo morje, pa predvidevam, da je najbolj?a samo ena, medtem ko nekaj je potem ?e dobrih, kak?ne pa ?ivi nateg, zato bi prosil ?e za va?e mnenje kam investirat, da se poja?a, ne pa izgubi ?e tisto kar je. :blush:

 

Dokaj dobro poznam od Merkurja zadeve (Top garant npr.), pa od Fondpolice (KD) sem tut ?e mel neko stvar (mislim da KD Maximus al Pelikan) itd. :P

 

TNX za odgovore!

 

LP!

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni mazda?i!

 

Glede na to, da ve? glav ve? ve, tukaj na forumu nas je pa uradno ve? tiso?, bom kr tlele popra?u, kaj se kej priporo?a!

 

Imam pa v planu, vsak mesec dajat nekaj v te namene (recimo kak?nih 100 EUR), pa za "tamalo" - 4mese?nico kak?no zavarovalno polico odpret itd.

 

Zdej opcij je malo morje, pa predvidevam, da je najbolj?a samo ena, medtem ko nekaj je potem ?e dobrih, kak?ne pa ?ivi nateg, zato bi prosil ?e za va?e mnenje kam investirat, da se poja?a, ne pa izgubi ?e tisto kar je. :blush:

 

Dokaj dobro poznam od Merkurja zadeve (Top garant npr.), pa od Fondpolice (KD) sem tut ?e mel neko stvar (mislim da KD Maximus al Pelikan) itd. :P

 

TNX za odgovore!

 

LP!

 

Borut

 

Jaz imam za tamala2 var?evalni ra?un na Hypo banki, mene ze pred leti niso prepri?ali s temi skladi, in me tudi ne bodo, in danes mi ni ?al, ker nisem izgubil 0.

 

Na var?evalnih ra?unih sem pa presene?en koliko obresti dobivata.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam za tamala2 var?evalni ra?un na Hypo banki, mene ze pred leti niso prepri?ali s temi skladi, in me tudi ne bodo, in danes mi ni ?al, ker nisem izgubil 0.

 

Na var?evalnih ra?unih sem pa presene?en koliko obresti dobivata.....

 

Koliko pa je obrestna mera?? Dosti bank ima haklc, da se var?uje lahko do dolo?enega zneska oz. je omejena vi?ina glavnice, da nebi star?i izkori??ali teh ra?unov in bi na otro?ki ra?un polagali svoj denar ter ga s tem vi?je obrestovali :)

 

pri nas je takole:

 

Var?evalni ra?un UMKO

 

Osnova Bonus Skupaj

do 100 EUR 0,50% 1,75% 2,25%

od 101 do 250 EUR 0,50% 2,00% 2,50%

od 251 do 500 EUR 0,50% 2,25% 2,75%

od 501 do 1.000 EUR 0,50% 2,35% 2,85%

nad 1.000 EUR 0,50% 0,60% 1,10%

 

Dolgoro?no je skoraj nemogo?e napovedati kaj je najbolje, najbolj varni so trenutno depoziti, dosti jih je s temi me?animi kombinacjami nalo?beno ?ivlj. zav. spu?ilo, ker vemo da je vse padlo za 50%+. Je pa res da dosti ni?je skoraj ne more ve? it,hehe. Ne vem no, jest bi raje kak?ne sklade, in ne ta me?ana nalo?bena, ter predvsem v delni?ke sklade, ve?ji riziko ampak tudi ve? lahko obrne?, seveda dolgoro?no kar mislim da ti je cilj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja dolgoro?no itak, se prav na min. 15 let, pa raj? ?e kej ve?! <_<

 

Skladi vem da v preteklem letu se niti slu?ajno niso izkazal in tisti ki so par let nazaj nejbl trobil, kako vse raste, so zdele modro tiho! <_<:harhar:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah "obogateti" na kratek rok se seveda ne da ve?, dolgoro?no pa se bo obrnilo na bolje, toliko zgubiti ne more? ve?, kot si lahko v teh dveh letih sedaj, jest nisem hotel prodati, za?elo je padati, imel bi itak minus tako da sem pustil in ne bom niti pipal, minus je itak 50%, ?eprav gre po?asi na bolje, zlati ?asi pa so minili. Sploh tisti ki so pred recesijo v zlato nalo?ili....teli so pa zmagali, ?e se ne motim, je imelo zlato v?eraj rekordno vrednost. Jest bi vsekakor dolgoro?no nalo?il, ?e ne direktno v delnice posameznih podjetij, pa v tak?ne slake ki bi mi odgovarjali (jest imam vse v prete?no delni?ih skladih). Tisto kar je najbolj varno, je tudi najmanj donosno, to je pa? dejstvo, sploh ker tudi za obresti nad 1000 eur letno, pla?uje? davek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest bom jutr verjetno preklical, ko pride do mene da mi predstavi novosti...

 

Imam pri Triglavu nek var?evalni sklad ali kako so to meni takrat prodajali. Lansko leto sem pa pogruntal, da je bolj kurc to in da bi blo bolje ?e si v ?tunf dajem po 100? na mesec. Takrat je una banca to zlo drga? govorila, ?e bi v za?etku vedu kako to v resnici ?pila, se ne bi nikol odlo?u za to.

 

Bom po vsej verjetnosti pre?altal na kak var?evalni ra?un na banki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trenutno se izpla?a samo v kovine vlagat, vendar so v velikem porastu, tako da je nakup v tem trenutku tvegan, saj se zna zgoditi da bo pri?lo do korekcije cen...

 

Sicer pa poskusi najti nekaj, kjer ti vsaj letno inflacijo pokrije, tako da ne izgublja? preve?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tem trenutku je vse ve? ali manj odvisno od sre?e... ni nekega pravila saj so trgi po doma?e re?eno zblojeni in, ko Obama 2x kihne vrednost dolarja pade in podobne anomalije.

 

Kdor ho?e mirno ?ivet brez stresa se zdele z nalo?bami ne ukvarja kej dosti. Ima? lahko v za?etku tedna rast na koncu pa strumen padec in to je smrt za ?iv?ke.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.