Skoči na vsebino

Siol & Telekom banda :)


daSKAn

Priporočeno sporočilo

Jest sm ?ist zmeden, ?e se mogo?e kdo kej bolj spozna na te stvari...

 

Situacija je taka: Telekom je nekaj dni nazaj pre?altal na digitalni TV in ?e ho?em gledat digitalne kanale sem moral nabavit DBV-C dekoder. (sm misli, da ma LCD to ?e vgrajeno, glede na to da je star ene 6 mescov en pa 1 leto).In zdaj na teh dveh TV-jih dobim 99 kanalov.

 

 

Potem imam pa ?e 3-ji TV, ki je mel ?e vse te DBV-C hece integirane (DBV-T tudi) in na tistem pa lovim 130+ kanalov. Najbolj sem zapalil na ?portTV 2, ki ga na temu TV-ju lovim, na drugih pa ne. Hecno da ta 3-ji TV je bil najbolj pocen od vseh teh gajb pa najbolj seka, tudi slika... :D

 

Spisek kanalov na Siol strani pa ustreza zbirki kanalov, ki jo imata zgornja TV-ja (se pravi da ?2 ni na njemu)

 

Zdej se pa ne upam poklicat ne Telekom pa vpra?at zakaj se to dogaja... da mi nebi zjebal ?e tega ta 3-ga TV-ja... u soboto je Barcina tekma na ?2!!! :D

 

Komu kaj jasne te zadeve??? JEst sm ?e zgubu 2 dni, da bi kej nagruntu pa ne gre...

Aha ?e to, dekoderje sm kupu v big bangu za 56?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja imamo Telekom kablesko in pa? nimam zdej izbire. Telekom je pre?altal na digitalno. Pustili so tudi analogno samo je 45 neuporabnih programov.

 

Danes pa sem nabavil 2x DVB-C dekoderja za ostala TV-ja in mi tole dela. Najde samo 99 kanalov niti en HD.

 

Na onem Samsungu pa programov ko solate in tudi HD in najpomebneja ?port TV2.

 

Probal sem pre?timat na dekoderju na drugo dr?avo, fisnke ni. edino ?e si mislil v nastavitvah TV-ja in ne dekoderja samega.

 

Imam pa tudi LG-ja 32LH4900.

 

 

Hmmmm zdej mi je pa ?e manj jasno... zdaj sem v specifikacijah na?el da fura moj TV ?e DVB-C dekoder.. zakaj mi potem najde samo analogne signale mi ni jasno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mo?no da ti i??e samo po analognem kanalu.

?e nima? Finske, probaj Nem?ijo.

 

Jaz sem skorj doktoriru preden sm ugotovu da je treba spremenit dr?avo :)

 

da, probaj na dekoderju in TVju spremenit.

 

?e te bo vpra?al pred iskanjem Antena ali Kabel, izberi Kabel in celotno ferkvenco..

 

Iskal bo skoraj 30min ampak bo najdu vse digitalne in analogne kanale :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dekoder sem stran zalu?al, ker ga o?itno ne rabim. Zdaj pa neki celo i??e.... fingers crossed... :D

 

Sfookal me je ker semlaufal automatic scan pa ni ni? spra?eval ali antena ali kabel. ?ele ko sem ?el spremenit na finsko in je hotel delat novi search mi je ponudil to opcijo. In ker sem v?eraj ko kura brez glave pred fuzbalom na hit brav specifikacije sem ka?e bral napa?en site, kjer niso navedli da je DBV-C in sem mislil, da bom rabil dekoder....in sevede nabavil danes...

 

...Upam da v Big bangu jemlejo robo nazaj :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dela.... :bravo:

 

.....but.... kva je na velik kanalih kockasta slika... pa ne vem kam je ves pron zginu :D;)

 

Va?n da je ?port TV2 in da lohka gladam Barcine tekme, ne pa da se jebem z adthe-ji pa justini :D

 

ker te morajo preklopiti na full duplex....standardna napaka siola, pokli?i na siol, in vpra?aj ali si na half ali full, ponavadi so zato hrvatje na slikah...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred enmi mesecem sem dal vlogo za prstavitev ADSL priklju?ka na novo lokacijo kjer ?e ni nobenega priklju?ka.

Kje mislite da sem sedaj??

 

?e vedno ni?. Vlogo se seveda zavrnili, da pri meni ni mo?no narediti razvezanega dostopa, torej sem moral dati vlogo not za nov telefonski priklju?ek, nakar bo potem lahko sledila selitev ADSLja. In v?eraj pri de gospod da bi priklopil telefon nakar ugotovi, da mora prvo poslati delavce, da potegnejo kabel in me priklju?ijo, nato bo pa ?e on enkrat pri?el narediti priklop, potem pa ?e enkrat vloga za selitev :vskalo::vskalo::vskalo:

 

Upam, da se bo zadeva re?ila prej kot v dveh mesecih ker monopolisti si pa? vzamejo ?as.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom kar tukaj napisal -sorry Daskan

 

Jebe? telekom in vse - ob novi hi?i mi niso zagotovili priklju?ka, ker ?e? je centrala predale? in to stane 80.000? ?zmeden?

 

Stane seveda njih, meni po zakonu, ker so si zlobirali koncesijo so dol?ni dati priklju?ek. dopisi, klici....wtf vsega, no od danes mi v bajti dela fiksen analogen PST telefon in internet BREZ TK priklju?ka - jebe? jih!!!! :ouje:

 

Ve? v pohvalite se

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mi smo telekemu prinesli V-sat opremo, da mal testirajo...pa sem sel celo na njihov strop in instaliral pa je vse ok, sam nimajo denarja za zdaj...

 

kaj bojo pa delali s tem oz kako bomo mi ?utili novo pridobitev? Ko pa? bo

 

Bom kar tukaj napisal -sorry Daskan

 

Jebe? telekom in vse - ob novi hi?i mi niso zagotovili priklju?ka, ker ?e? je centrala predale? in to stane 80.000? ?zmeden?

 

Stane seveda njih, meni po zakonu, ker so si zlobirali koncesijo so dol?ni dati priklju?ek. dopisi, klici....wtf vsega, no od danes mi v bajti dela fiksen analogen PST telefon in internet BREZ TK priklju?ka - jebe? jih!!!! :ouje:

 

Ve? v pohvalite se

 

Na podlagi katerih zakonov si dobil ker meni so rekli, da nimajo mo?nosti razvezane vezave na moji lokaciji.

 

a si vseeno pla?al 88? priklopa?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj bojo pa delali s tem oz kako bomo mi ?utili novo pridobitev? Ko pa? bo

Na podlagi katerih zakonov si dobil ker meni so rekli, da nimajo mo?nosti razvezane vezave na moji lokaciji.

 

a si vseeno pla?al 88? priklopa?

 

kak?nih 88? ?e nimam sploh TK priklju?ka, ?e mi dajo kak ra?un ....

 

?e naro?i? telefonski priklju?ek, ti ga mora telekom po zakonu zagotoviti - velja ?e ga ?e nima?!

 

Z A K O N

O ELEKTRONSKIH KOMUNIKACIJAH uradno pre?i??eno besedilo (ZEKom-UPB1)

Sem doktoriral iz tega, tudi APEK mi je to ve?krat potrdil in rekel, da jih lahko prijavim.....vendar V Sloveniji nih?e ne izvaja tega, kaj ?ele sankcionira...ravno zato ker Telekom ra?una na to da bo? ?el drugam, vzel mobilni internet..etc

 

vendar ne - dol?ni so zagotoviti osnovno storitev - analogen telefon.

 

Vendar ne gredo v investicijo, zakaj, ko so dobili koncesijo so bili edini, danes pa vedo da takoj ko ti bodo dali priklju?ek bo? ?el na t2, amis...etc....ja jebi ga, tako je, ko je treba dajati se pa vse ustavi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V-sat je za njih najcenejsa varianta, da zrihtajo internet tudi tam, kjer fizicno ne morejo (glih zaradi zakona, da morajo ljudem zrihtat internet)

 

to gre drugace preko satelita, sam hitrosti niso turbo, je pa v redu resitev...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kak?nih 88? ?e nimam sploh TK priklju?ka, ?e mi dajo kak ra?un ....

 

?e naro?i? telefonski priklju?ek, ti ga mora telekom po zakonu zagotoviti - velja ?e ga ?e nima?!

 

Z A K O N

O ELEKTRONSKIH KOMUNIKACIJAH uradno pre?i??eno besedilo (ZEKom-UPB1)

Sem doktoriral iz tega, tudi APEK mi je to ve?krat potrdil in rekel, da jih lahko prijavim.....vendar V Sloveniji nih?e ne izvaja tega, kaj ?ele sankcionira...ravno zato ker Telekom ra?una na to da bo? ?el drugam, vzel mobilni internet..etc

 

vendar ne - dol?ni so zagotoviti osnovno storitev - analogen telefon.

 

Vendar ne gredo v investicijo, zakaj, ko so dobili koncesijo so bili edini, danes pa vedo da takoj ko ti bodo dali priklju?ek bo? ?el na t2, amis...etc....ja jebi ga, tako je, ko je treba dajati se pa vse ustavi

 

Ja saj zogotovijo ti ga tako, da pri njih vzame? telefon, potem pa lahko menjuje? ampak prvo pa mora? pri njih naro?it storitev ker ko sem hotel preko Amisa naro?it komplet tudi povezavo so mi rekli najprej mora? imeti PSTN potem pa lahko dobim tudi AMIS.

 

J... jih

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja saj zogotovijo ti ga tako, da pri njih vzame? telefon, potem pa lahko menjuje? ampak prvo pa mora? pri njih naro?it storitev ker ko sem hotel preko Amisa naro?it komplet tudi povezavo so mi rekli najprej mora? imeti PSTN potem pa lahko dobim tudi AMIS.

 

J... jih

 

brez telekoma ne more? ni?, razen ?e ima? sre?o da ima? T2 optiko

- ostane le mobilni internet in VoIP pa ni isto....sem probal, internet ?opal samo se veliko izklapljal, kljub full 3g signalu mobitela in T2ja

 

P.S. T2ju lavfa tudi televizija preko 3G ampak samo za izbrance :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz drugega kot telekom ne mroem imet. Sem preletal vse mo?ne ponudnike in noben ne ponuja pr men. Vsi se grebejo za po mestih, ?e si pa 20km stran iz LJ se pa jebi.

 

Tudi net imam lahko le 4Mb, apak realno teh 4 ne bi nikol vidu, mogo?e 3 na dober dan.

 

Pa ne bi reku da sem nekje za 9 hribi doma, ampak ravno nekako sredi med Vrhniko in LJ.

 

Sem pa gledal T2 centrale... je tko kot da bi na mojo bajto zapi?il ?estilo in postavl vse centrale 3km stran. Vse okrog so isto stran.

 

Dones ko pridem dam po?timam ?e fotru na TV-ju pa da vidim ?e mi uspe re?it kockice na TV-ju. Zjutraj sem za par sekund za?altal na Animal planet, paje zgedal kot da bi na justintv-ju gledal en kur?ev stream. :D

 

 

Pa se to so me razpizdil zadnje leta. Ne vem kako majo po bajt po?timan, ampak men je ?isti idiotizem da so se z sport TV2 uspeli zment za Siol box in take hece a Telekom kableska pa ne... kot da so hudi?eva druga firma. Sej se mende isti ljudje pogajajo z ?Tv-jem... ne vem no... men tle ni blo logike...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

brez telekoma ne more? ni?, razen ?e ima? sre?o da ima? T2 optiko

- ostane le mobilni internet in VoIP pa ni isto....sem probal, internet ?opal samo se veliko izklapljal, kljub full 3g signalu mobitela in T2ja

 

P.S. T2ju lavfa tudi televizija preko 3G ampak samo za izbrance :)

 

Kaj pa kabelska medvode? zega pri vas ni?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa kabelska medvode? zega pri vas ni?

 

Je do bajte ampak STAY AWAY....slika stalno z meglo...dokup pretvornikov za ?port kanale---

pa ?e 200? ho?ejo za priklop ????

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je do bajte ampak STAY AWAY....slika stalno z meglo...dokup pretvornikov za ?port kanale---

pa ?e 200? ho?ejo za priklop ????

 

130 lani. V bajti trije televizorji- uni ko so na digitalni bomba- ostali pa solidni. Sosed zraven stoka da ma sneg sam pr men lcd z dvb-c bp. Zraven Mirkotov internet tko tko. Mal po?epne ob sobotah in nedeljah. Dopla?ilo za katere ?portne ima? v mislih?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

130 lani. V bajti trije televizorji- uni ko so na digitalni bomba- ostali pa solidni. Sosed zraven stoka da ma sneg sam pr men lcd z dvb-c bp. Zraven Mirkotov internet tko tko. Mal po?epne ob sobotah in nedeljah. Dopla?ilo za katere ?portne ima? v mislih?

 

pri sestri na svetju je katastrofa slika, ker je 200m od centrale...jaz sem tukaj na polju vsaj 1 km stran....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Telefon ?e imam en 2-3 tedne a interneta ?e pa ne.

Prej?nji teden so celo dejali da na moji lokaciji ni mo?en :vskalo: a po 50 min pogovoru so vseeno ?li preverjat vse dosedanje pogovore nakar je sledil klic, da bo ?lo.

 

Bomo videli.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.