Skoči na vsebino

Mazda6-klima


Priporočeno sporočilo

Zdi se mi, da klima malo ?udno dela.... Namre? ko vklopim avtomatiko klime, le-ta samodejno preklopi na notranje kro?enje zraka. Sem mislil da to ostane kakih par minut (ajd, tam do 10), vendar se sploh ne izklopi. Par dni nazaj sem testiral in je ostalo vklopljeno notranje kro?enje celih 40min kolikor sem potreboval za pot. Seveda po tem ?asu ?e ?uti? da zrak v kabini ni OK... ?e avtomatiko izklopim in spet vklopim (recimo po 15min vo?nje) se pa vklopi brez zapore kro?enja zraka. Pravtako se mi zdi da malo pe?a hlajenje, ?e je zunaj 30C, moram met nastavljeno na 21-22C da ob?utno hladi. Ker sem dokaj fri?ni lastnik me samo zanima ali je pri drugih tudi tako, ali pa res nekaj ne dela OK?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdi se mi, da klima malo ?udno dela.... Namre? ko vklopim avtomatiko klime, le-ta samodejno preklopi na notranje kro?enje zraka. Sem mislil da to ostane kakih par minut (ajd, tam do 10), vendar se sploh ne izklopi. Par dni nazaj sem testiral in je ostalo vklopljeno notranje kro?enje celih 40min kolikor sem potreboval za pot. Seveda po tem ?asu ?e ?uti? da zrak v kabini ni OK... ?e avtomatiko izklopim in spet vklopim (recimo po 15min vo?nje) se pa vklopi brez zapore kro?enja zraka. Pravtako se mi zdi da malo pe?a hlajenje, ?e je zunaj 30C, moram met nastavljeno na 21-22C da ob?utno hladi. Ker sem dokaj fri?ni lastnik me samo zanima ali je pri drugih tudi tako, ali pa res nekaj ne dela OK?

Notranje kro?enje uklopi prav zaradi te razlike v temperaturi zunaj in v avtu....to je normalno, notranje kro?enje se pa uklopi da se avto prej ohladi....! Sicer pa lahko po 10 do 15 minutah tudi sam sklopi? to, avtomatska klima pa ?iba useeno!

 

LP david

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja klima se obna?a zelo podobno!

Vozil precej 6-k in ostalih Mazd - povsod, kjer je avtomatska klima je stanje podobno!

Brez skrbi - vse je OK!

 

P.S.: Ma? pa najlep?i avto - itak! :D

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdi se mi, da klima malo ?udno dela.... Namre? ko vklopim avtomatiko klime, le-ta samodejno preklopi na notranje kro?enje zraka. Sem mislil da to ostane kakih par minut (ajd, tam do 10), vendar se sploh ne izklopi. Par dni nazaj sem testiral in je ostalo vklopljeno notranje kro?enje celih 40min kolikor sem potreboval za pot. Seveda po tem ?asu ?e ?uti? da zrak v kabini ni OK... ?e avtomatiko izklopim in spet vklopim (recimo po 15min vo?nje) se pa vklopi brez zapore kro?enja zraka. Pravtako se mi zdi da malo pe?a hlajenje, ?e je zunaj 30C, moram met nastavljeno na 21-22C da ob?utno hladi. Ker sem dokaj fri?ni lastnik me samo zanima ali je pri drugih tudi tako, ali pa res nekaj ne dela OK?

dobro je tako , pi?e tudi v navodilih za uporabo ;)

 

aja... tak dela tudi pri Mazdi 3 :) pa verjetno ?e pri ostalih mazdah z avt. klimo

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, moram priznat, da mi je ?rna 6-ka res lepa (?e je oprana), druga?e pa srebrna je zakon- pa to temo smo ?e obdelali, pa Virage bo spet hud, pa son?ek je zunaj! B)

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dobro je tako , pi?e tudi v navodilih za uporabo ;)

 

aja... tak dela tudi pri Mazdi 3 :) pa verjetno ?e pri ostalih mazdah z avt. klimo

Res je,....moja mazda dela to?no to porkerijo......meni je kul!! :D:D

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dobro je tako , pi?e tudi v navodilih za uporabo ;)

 

aja... tak dela tudi pri Mazdi 3 :) pa verjetno ?e pri ostalih mazdah z avt. klimo

Res je,....moja mazda dela to?no to porkerijo......meni je kul!! :D:D

 

 

LP daVid

Saj ti mora bit - nima izbire - hehe - glavno, da je cool (mrzloooo) :rolleyes:
Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja klima se obna?a zelo podobno!

Vozil precej 6-k in ostalih Mazd - povsod, kjer je avtomatska klima je stanje podobno!

Brez skrbi - vse je OK!

 

P.S.: Ma? pa najlep?i avto - itak! :D

Ah, torej je vse OK. Sicer bi pri?akoval da bi to samodejno ?ez par minut izkloplo oz. mogo?e to celo dela ?e temperature niso previsoke. Ziher kaka japonska finta. Sicer pa tudi tisti gumb ni te?ko pritisnit. :P

 

Ja, avto je sicer res iber kul, ?e najbolj?e pa mi je da mi je vedno bolj v?e?... Je pa to moj prvi ?rne barve. Saj je lepa, ampak moral bi met kar svojo avtopralnico. Mam filing da se vsak prahec z velikim veseljem vsede prav na moj avto... :angry:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

No, moram priznat, da mi je ?rna 6-ka res lepa (?e je oprana), druga?e pa srebrna je zakon- pa to temo smo ?e obdelali, pa Virage bo spet hud, pa son?ek je zunaj! B)

Malo heca, pa ne bit u?aljen: ?rna je grda samo kadar ni oprana, srebrna pa vedno ... :P

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo heca, pa ne bit u?aljen: ?rna je grda samo kadar ni oprana, srebrna pa vedno ... :P

Aaaaaaaaaaaaaaaaaa, neeeeeeeeeeeeeee ?zmeden?:P
Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Mazda servisu sem jih poprosil za pregled delovanja klime; predvsem zato ker mi je slab?e hladilo. Dodati so morali cca. 100g plina, zamenjali so tudi kabinski filter (stari je bil ?isto zapacan). Razlika je o?itna; zdaj deluje bp, hitreje ohladi, zato tudi hitreje preklopi na zunanje kro?enje zraka. :bravo:

 

Je pa ?udno da je zmanjkalo tolko plina, skupno ga je baje okrog 700g. Mojster je rekel, da so zdaj dodali barvilo, da spu??anja niso ugotovili in da naj pridem nazaj ?e opazim slab?e delovanje. ?e bo problem, se bo (upam) re?ilo v okviru garancije. Hvala bogu da je ta 3 leta :vesel:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klima meni dela podobno. Mogoce se malo hitreje preklopi na zajemanje zraka od zunaj (rocno :D ) Me pa zanima nekaj drugega v zvezi s klimo. Kaksna je razlika med vklopljenim ECO in izklopljenim? Verjetno je z vklopljenim malo manj potratna, ampak mene zanima kako? Kaj je razlika v samem delovanju?

LP

 

OOTBOXZY

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaksna je razlika med vklopljenim ECO in izklopljenim?

Kolikor vem (to ti pi?e tudi v navodilih) v modu A/C ECO kompresor klime avtomatika vklaplja po potrebi. Vse ostalo (krmiljenje mo?i ventilatorja, izbira ?ob) je enako kot v A/C mode, le da tam kompresor laufa cel ?as. Avtomatika v M6 samodejno preklopi na A/C ECO mode, ko je dose?ena ?eljena temperatura in ko za vzdr?evanje le-te ni potrebno dodatno hlajenje. Torej ECO mode na?eloma pomeni prihranek pri gorivu... Koliko pa je prihranka pa kdo ve, jaz neke razlike ne opazim :blink: Va?no je da mi ni vro?e :bravo:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni pa se ne da nastavit ro?no ECO A/C....se mi sama preklopi ko mam na avtomatsko klimo....in ko ni prevro?e.....takrat se u?ge ECO!

 

 

A Booooo?!!! :ne vem:

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.