Skoči na vsebino

Seznam zanimivih relacij


Baby Viper

Priporočeno sporočilo

Po posvetovanju z nekaterimi drugimi foruma?i odpiram temo o dosegljivih cestah morale (Slovenske in tuje v bli?ini) :jupiii:

 

Torej, ljubitelji son?nega vremena in ovinkastih cest (miatarji,motoristi,biciklisti,pe?hondisti..itd), ?as je, da zdru?imo znanje o na?ih cestah in si pomagamo pri spoznavanju zanimivih relacij :party0035:

 

Zakaj? Ker smo iz razli?nih koncev dr?ave, lahko s skupno bazo la?je odkrijemo kam oz. kje bi se potepali v odve?nem ?asu in po mo?nosti lepem vremenu :)

 

Zaenkrat je ideja taka, da dodajam vse relacije v prvi post in se s tem izogne nepotrebnemu prelistavanju po 10+ straneh.

 

Da pa bo zadeva ?imbolj pregledna predlagam, da se objavlene relacije opi?ejo z okvirno kilometrino, porabo ?asa, stanjem ceste, prometom, morebitno zanimivostjo in se zraven vsega doda mogo?e ?e kak?no fotko..

(kartografsko ozna?bo relacije lahko tudi jaz kasnej zari?em)

 

Pa za?nimo:

 

* Jezersko/Pavli?evo sedlo

 

- Pot (iz Ljubljane): Dom?ale, Kamnik, Gornji Grad, Lu?e, Sol?ava, Jezersko, Kranj, Ljubljana

- Dol?ina: 170km

- ?as: 3h30m - 4h

- Stanje ceste: ocena 3,5 od 5 (od Kamnika do Gornjega Gradu malo slab?e stanje, preostali del pa na?eloma zelo solidno)

- Promet: ob vikendih zelo malo osebnih vozil, ve? pa je motoristov in kolesarjev

- Zanimivost: razgledne to?ke, cca 15km vo?nje po Avstriji

- Zemljevid:

post-5512-1337447590_thumb.jpg

- Foto material:

post-5512-1337447608_thumb.jpgpost-5512-1337447623_thumb.jpg

- Pot priporo?il/dodal: g. Vankel

 

 

Toliko zaenkrat, nekaj relacij dodam ?e tekom vikenda, postopoma pa tudi vse ostale ki se bodo priporo?ale. Prav tako sprejemam predloge glede celotne teme/seznama relacij, po potrebi pa naj kak moderator/admin prestavi v ustrezen podforum, ker mi ni uspel opredelit kam to?no naj bi ta zadeva spadala :blush:

 

 

LP, Ga?per

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hej,

 

Prilagam ?e eno lepo pot, za katero, kadarkoli ti pa?e mi javi in pi?imo gor:) z g.Vanklom sva skoraj enkrat na dva tedna gor.

 

Je pa tako, blizu je, lepa cesta, super ovinki, zelo dober asfalt. Edino vikende ob lepem vremenu je potrebno paziti na motorje.

 

post-6099-1337760008_thumb.jpg

 

Lp in ?e ve? jih dobi?:)

A je to vse kar znate? :) Lepo je u?ivati v va?i otro?ki nesposobnosti:) Bravo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prej?no relacijo lahko podal?a? ?ez Planino, in pa od Preserja naprej lahko ?ez Jezero IG ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prej?no relacijo lahko podal?a? ?ez Planino, in pa od Preserja naprej lahko ?ez Jezero IG ;)

 

men je sicer lep?a.. res tko.. mim jezera.. do i?kega.. tm gor na krim po makadamu.. pa rakitna .. in pol naprej:) sm za mx5 je mal neugodna:)

A je to vse kar znate? :) Lepo je u?ivati v va?i otro?ki nesposobnosti:) Bravo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men je sicer lep?a.. res tko.. mim jezera.. do i?kega.. tm gor na krim po makadamu.. pa rakitna .. in pol naprej:) sm za mx5 je mal neugodna:)

 

Lahko pa ?e od Vrhnike prek Horjula in Dobrove do LJ, da se ?e malo ovinkov doda, pa kak?no ?udno vonjavo na poti mimo njiv :jezicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grosuplje-videm-ra?ica

 

Je ?isto lokalna cestica.. a spominja na rakitno (dobr asfalt, zlo lepi ovinki, pa podobno rastje okol ceste)... in zato res top cestica. Poznam jo ker me slu?bene poti vsak dan ?ez njo peljejo..

 

Res cestica za u?ivat, cca 21 km... 3 ?ele?ni?ki prehodi ?ez (kateri mal najedajo zarad naklona) ampak jaz to jemljem kot stezo deljeno na 3 dele:)

 

Vredno probat.

 

?e slikca:

post-6099-1338447558_thumb.jpg

A je to vse kar znate? :) Lepo je u?ivati v va?i otro?ki nesposobnosti:) Bravo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Totalno vam svetujem cesto, ki ?tarta v centru Mozirja (do tja po mo?nosti iz Kamnika preko ?rnivca in GG), potem pa vzpon na Golte. Tako kvaliteten asfalt, da sem se med vo?njo spra?eval ali sem ?e znotraj SLO, da ni slu?ajno ?e Avstrija. :cheers::D

 

Razgledi s te vzpenjajo?e ceste pa so res neverjetni, PRIPORO?AM! :wub:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bom podal svoje malo kasneje....danes nasel 2 novi pentlji prelazov, eno v Svici drugo v Italiji. So pa v nasi blizini in v SLO izjemne relacije

post-2637-1375550027_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.