Skoči na vsebino

?portni auspuh


Krzzich

Priporočeno sporočilo

Zdravo,

 

Imam originalen ?portni lonec, ven sem vzel tudi katalizator in moram re?t, da je zvok perfekten in zelo glasen, a sem se zvoka ?e naveli?al in ga nameravam menjati. :rolleyes:

Nameravam kupiti lonec tam nekje do 300?..

 

Zato me zdaj zanima, katere lonce bi vi predlagali, za Mazdo 323F GT 1.8 16V 130hp DOHC.

 

No?em imeti nekak?nih ve? mo?i ali nevem kaj vse, rad bi samo da se avto sli?i malo bolj ?portno in glasneje..

 

Ne me vpra?at, zakaj to ho?em.. Pa? sem zelo navdu?en nad zvokom avtomobilov.. :zvizga:

 

Hvala vsem

 

Lp, Jan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj daj narediti oba (srednji in zadnji) lonca po ?elji. Fi cevi naj bo za tvoj avto 55mm, da bo nek optimum. Potem da? enemu dobremu avspuharju naj ti iz inoxa naredi ?e cel sistem (torej, inox cevi, inox kolena) v isti dimenziji (fi55) in bo poezija. Nas je kar nekaj zadovoljnih uporabnikov njegovih loncev. :D Oba lonca bosta cca 240? potem ti ostane ?e za material za cevi in nekaj drobi?a za delo. Zvok ti bo 100% v?e? in ne bo prdula ali brezvezno bobnenje.

 

To ima? 323F GT bg generacijo, ne V6? Teh je pa malo na forumu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da se pa tut iz original lonca pobrat dolo?ene stvari in je zvok malo bolj glasen kot je original :) (tako je naredu Mitja na svojemu Xedos 9 in se mi je zvok dopadu, ampak zame pretiho :P)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj daj narediti oba (srednji in zadnji) lonca po ?elji. Fi cevi naj bo za tvoj avto 55mm, da bo nek optimum. Potem da? enemu dobremu avspuharju naj ti iz inoxa naredi ?e cel sistem (torej, inox cevi, inox kolena) v isti dimenziji (fi55) in bo poezija. Nas je kar nekaj zadovoljnih uporabnikov njegovih loncev. :D Oba lonca bosta cca 240? potem ti ostane ?e za material za cevi in nekaj drobi?a za delo. Zvok ti bo 100% v?e? in ne bo prdula ali brezvezno bobnenje.

 

To ima? 323F GT bg generacijo, ne V6? Teh je pa malo na forumu.

 

 

Hvala,

To je letnik '90..

Na cesti nisem ?e zasledil nobene 1.8 16V 130hp '90letnik

 

veliko jih je 1.6 16V 90hp

 

Sej druga?e so jajca na pogled.. ampak, za svoja leta je neverjeten.. Me presene?a v vseh pogledih, glede na to da se vrti na 7900rpm (tam ima blokado).. in da gre z 2.prestavo 110km/h

Pa ?e perfektno se dr?i...

V glavnem zame perfektno, edino kak?en ?iptunning bi ?e pri?el prav, pa kak?na turbinca d bi vse skupi na ene 190hp/200hp spravu, pol je pa to perfekten avto :D

post-7030-1337556425_thumb.jpgpost-7030-1337556693_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta model niti na pogled ni jajce. Je oblikovno dovolj hud (bil za svoj ?as "makina" kot re?e moj foter in je ?e danes), saj zaradi redkosti ?e vedno pritegne pogled. Lu?i so pa itak zakon. ?e se ti gre za izgled pa ima avto ve? kot dovolj styling potenciala.

mazda-323f-18-glx-98.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta model niti na pogled ni jajce. Je oblikovno dovolj hud (bil za svoj ?as "makina" kot re?e moj foter in je ?e danes), saj zaradi redkosti ?e vedno pritegne pogled. Lu?i so pa itak zakon. ?e se ti gre za izgled pa ima avto ve? kot dovolj styling potenciala.

 

Me kar malo nostalgija daje na mojo GT-jko, ki je sicer bila rde?e barve! :jupiii::rozico:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta model niti na pogled ni jajce. Je oblikovno dovolj hud (bil za svoj ?as "makina" kot re?e moj foter in je ?e danes), saj zaradi redkosti ?e vedno pritegne pogled. Lu?i so pa itak zakon. ?e se ti gre za izgled pa ima avto ve? kot dovolj styling potenciala.

 

 

No ja.. Ima? prav edino tazadnje lu?i so mal preve? grdo narjene, bi blo bol?, ?e ne bi imel v sredini tistega rde?ega.. drga?e pa sej je kr kul. Lu?i so pa tudi meni v?e? :D

 

Pa obvezno v tem vrstnem redu, prvo ?ipat, pol pa turbinco. :hudicek:

 

Sej o tem sem samo razmi?ljal, ker to je pa ?e kar nekaj dnarja.. Sem gledov za chiptuning max.+40hp me pride 500?, tirbina pa tud tam nekje do 1000? z vsemi dodatnimi deli za turbino in delom..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oglasi se kaj do majstra Braneta Poga?arja (Vrhpolje) ta dec razturava Mazde, v?asih jih je pripravljal za relije! :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U?ivaj z tako kot je potem pa v tem vrstnem redu kot je PATO ?e pride? do ve?je konjenice. Ima pa Peri?nik moj zadnji lonec, ki je iz inoxa ostalo je bilo pa original in je bil zvok pravi ni bil preglasen ko je bilo treba pa se je ?ulo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e mo?i se popolnoma strinjam z mazdaman. U?ivaj v tak?ni kot je, ?UVAJ JO, ko bo pa ?elja po mo?i prevelika pa bo ?e pri?el ?as da dobi? svojo V6, kot se radi po?alimo tukaj na forumu :P

 

?e jo bo? konkretno ?uval in sproti odstranjeval napake bo? ob morebitni prodaji kasneje videl zakaj se je to spla?alo ;)

mazda-323f-18-glx-98.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej o tem sem samo razmi?ljal, ker to je pa ?e kar nekaj dnarja.. Sem gledov za chiptuning max.+40hp me pride 500?, tirbina pa tud tam nekje do 1000? z vsemi dodatnimi deli za turbino in delom..

 

Sli?ati je fajn, sploh tale ?iptuning, jaz bi za?el s tem! :cheers: A to si gledal T25 al T28? Elektronika pa Megasquirt predvidevam, pa custom manifold, elbow in downpipe pa FMIC?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O tunningu pa turbinah, bojo pri meni pomojem ostale le samo sanje.. Druga? pa ne vem katerega sem gledal.. s parih spletnih strani sem pobral par informacin in sem pri?el do zaklju?ka, da bi bilo fajn a zaenkrat ?e zelo predrago... bi blo pa fajn :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O tunningu pa turbinah, bojo pri meni pomojem ostale le samo sanje.. Druga? pa ne vem katerega sem gledal.. s parih spletnih strani sem pobral par informacin in sem pri?el do zaklju?ka, da bi bilo fajn a zaenkrat ?e zelo predrago... bi blo pa fajn :rolleyes:

 

Predlagam da jo raj?i enkrat sproba? na RaceLandu, tale ma?inca se mora kar dobro peljat, ?e nima? ?ist zmahanga podvozja ali pa gum za odpis! Ve? bo pa Symon povedal kako se stvarem stre?e! :cheers::hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam da jo raj?i enkrat sproba? na RaceLandu, tale ma?inca se mora kar dobro peljat, ?e nima? ?ist zmahanga podvozja ali pa gum za odpis! Ve? bo pa Symon povedal kako se stvarem stre?e! :cheers::hudicek:

 

 

Prov rad bi ?el enkra na tale RaceLand, za podvozje nevem, pomojem je kul, gume sem pa dele nove nabavu, sicer so me pr?le samo 240? vse 4 tko da ni neki najbol so pa bol?e od Sava.. vsaj rekl so mi tko... Druga? so pa "Dunlop streetresponse"..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prov rad bi ?el enkra na tale RaceLand, za podvozje nevem, pomojem je kul, gume sem pa dele nove nabavu, sicer so me pr?le samo 240? vse 4 tko da ni neki najbol so pa bol?e od Sava.. vsaj rekl so mi tko... Druga? so pa "Dunlop streetresponse"..

 

Tule sem nalimal kdaj je naslednji?. Prijavi? se na email naslov ali spletni strani, pride? tja, pla?a? 40? in se fura? in ugotavlja? kako se avto obnese in kako ti. Na youtube ima? polno posnetkov, ?e bo? iskal Raceland.

 

Za silo so vsake gume dobre, je pa res da je dirkanje trda in draga droga. Naslednji? bo? hotel iti hitreje potem pa ali bo? kon?al v gumah ali pa bo? gledal bolj?e gume, drugo podvozje, ve? mo?i ali pa (verjemi, je enostavneje) v ?tartu hitrej?i avto... :D 240? za 15ke je ?isto OK cena, niti ni najbolj cheap to. Sava so dobre gume, vsaj z zimskimi sem zadovoljen. :D

 

Ja 323 GT 3 vratne so prava stvar, oziroma GTX ali GTR. :jupiii: Tisto je pa ?e res nekaj posebnega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo moj stroj tipi topi se vidmo ?ez dobra dva tedna definitvno. Je pa use res kar je rekel Symon, jaz sem nazadnje imel l.07 nankang gume pa nikakor nisem mogel normalno vozit, ene 2x me je zavrtelo pa po travi.. ve?ino ?asa sem pa samo motal volan zaradi understeera pa oversteera ter vsega umes. Tko da na koncu si res izmu?en, pa ?e ni ?eljenih rezultatov.

 

EDIT: ?e se ne motim mislim da imam tudi jaz celoten izpuh v rostfraju od fabija in je res top zadeva ;)

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene sam zanima, ker bom prvi? tam na RaceLandu, a to so tud navadni avti tam, da ne bom sam js pr?u v nepredelanmu jajcu na progo pa se tam osme?il.. sam tko da vem, pa ko sem bral navodila, za ?elado.. jaz lohk dobim samo za motocross al pa downhill ?elado a to je kul al ne..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
    • Se že čuti, da se volitve bližajo 🤔 Samo evropske so na programu, da ne boste kaj zamešali pa JJ poslal v Bruselj.... 🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.