Skoči na vsebino

Klima pe?a - dopolnitev plina?


Priporočeno sporočilo

Zadnje ?ase se mi zdi, da se v avtu nekako no?e vredu shladit. V?asih je bilo poleti ok, ?e sem nastavil na 25 stopinj, zdaj pa je treba imeti nastavljenih 20 da je za zdr?at.

Iz ?ob piha hladen zrak, zadnji? sem pomeril s termometrom - na sredinskih je po ene 10 minutah pihalo 6 stopinj, na stranskih 11.

 

Sumim, da je za?elo zmanjkovat plina.

Kak?ne izku?nje imate s tem?

Kam peljat?

Koliko stane?

Kaj je z oljem? Verjetno se ga ne da izpustit in zamenjat brez da odmontira? vse skupaj. ?e bi pu??alo, bi se to verjetno kje videlo?

 

To, da plin z leti uide (avto je M6 karavan 143, letnik 2006) je verjetno normalno - v kompresor pride os, ob kateri verjetno plin uhaja. Kompresor ni zalotan kot hladilni sistem od od skrinje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni lokalni mehanik vakumira, doda olje in barvilo napolni klimo in pre?prica kanale za 30?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

pri moji Mazdi Premacy, ki se ni hotela shladiti je mehanik naredil takole

 

odprl pokrov motorja in ?ele takrat pri?gal klimo ter potipal cev od klima napeljave in ker je takoj postala hladna in se je zarosila, ugotovil da dela ok in da je dovolj plina

 

zamenjal sem filter zraka v kabini pod sovoznikovim predalom in sedaj hladi tako kot je treba

 

lp Matja?

 

Zadnje ?ase se mi zdi, da se v avtu nekako no?e vredu shladit. V?asih je bilo poleti ok, ?e sem nastavil na 25 stopinj, zdaj pa je treba imeti nastavljenih 20 da je za zdr?at.

Iz ?ob piha hladen zrak, zadnji? sem pomeril s termometrom - na sredinskih je po ene 10 minutah pihalo 6 stopinj, na stranskih 11.

 

Sumim, da je za?elo zmanjkovat plina.

Kak?ne izku?nje imate s tem?

Kam peljat?

Koliko stane?

Kaj je z oljem? Verjetno se ga ne da izpustit in zamenjat brez da odmontira? vse skupaj. ?e bi pu??alo, bi se to verjetno kje videlo?

 

To, da plin z leti uide (avto je M6 karavan 143, letnik 2006) je verjetno normalno - v kompresor pride os, ob kateri verjetno plin uhaja. Kompresor ni zalotan kot hladilni sistem od od skrinje.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

pri moji Mazdi Premacy, ki se ni hotela shladiti je mehanik naredil takole

 

odprl pokrov motorja in ?ele takrat pri?gal klimo ter potipal cev od klima napeljave in ker je takoj postala hladna in se je zarosila, ugotovil da dela ok in da je dovolj plina

 

zamenjal sem filter zraka v kabini pod sovoznikovim predalom in sedaj hladi tako kot je treba

 

lp Matja?

 

Zamenjal filter zraka kabine - ni pomagalo.

Peljal dofilat plin, bilo ga je 300 g, mora ga biti 470. Zdaj pa ?akam na vro?e dni, da sprobam, ?e zdaj dela ok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri moji Mazdi Premacy, ki se ni hotela shladiti je mehanik naredil takole

 

odprl pokrov motorja in ?ele takrat pri?gal klimo ter potipal cev od klima napeljave in ker je takoj postala hladna in se je zarosila, ugotovil da dela ok in da je dovolj plina

 

zamenjal sem filter zraka v kabini pod sovoznikovim predalom in sedaj hladi tako kot je treba

 

lp Matja?

 

Car svaka ?ast, je mogo?e ?e pote?kal ?e je polna 80-95% zahtevane kol?ine spotoma ? :notworth:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 10 mesecev kasneje...

No fantje,sem ?e pisal na to temo, pa ni blo strokovnjaka z mojo te?avo :huh: . Klimo sem napolnil, oz. dopolnil ker ni bila prazna, vendar ne hladi kot mora, ?e dam na 15 st. in ventilator na 3/4 se jo je komaj kaj ?utit. V slu?benem Berlingotu, samo v?ge? pa ti je ?e mraz, tako da moram kombinirat malo z gretjem. Kaj bi lahko bilo? Rele mislim da ni ker klima ves ?as piha malo mrzlo. Sej veste kdaj se spomnim, ko je zunaj 34 stopinj :) Mo?, kateri mi jo ne napolnil, je opazil neko razliko v tlakih, pojma nimam kaj, da mo?no da je ?el nek ventil pri kompresorju, katerega je mo?no menjati samo z demonta?o kompresorja? Ima kdo kaj pojma o tem??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sva s kolegom filala klimo z tisto avtomatsko napravo ki jo imajo razni mehaniki, na koncu naredi test.

Tlaki morajo bit 0.9 do 2.5 nizek tlak in 10 do 15 visok tlak (se mi zdi da je tle nek). Temperatura zraka iz kanala kjer piha pa pi?e da pod 8°C

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Ej....bo treba da mojster pregleda klimo ...naredi servis ..verjetno je premalo plina v sistemu...meni piha maximalno ven iz ?ob..od 8-10.C..normalno..tebi pa premalo...tudi dr.Pelko ti laho pogleda in porihta..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.