Skoči na vsebino

Formula 1


Kyuss

Priporočeno sporočilo

Se kdo izmed vas zanima za F1? Nedeljska dirka je bila zame poraz vseh porazov. FIA je vseh sedem ekip, ki uporabljajo gume Michelin, povabila na zasli?anje.

 

S tem ko so odpeljali krog za ogrevanje in se vrnili v bokse, niso kr?ili nobenega pravilnika, kar se ti?e dirke same. Po mojem FIA kot edini argument navaja masovni na?rtovani bojkot, ni? drugega. Kdor no?e nastopati, ne nastopa. FIA je ?e celo izjavila, da bi dirka?i morali dirkati, v ?ikani pred ciljno ravnino pa naj bi ekipe z gumami Michelin vozile previdneje, kar bi potencialno ?lo v ?ep Ferrariju. V kolik?ni meri je FIA na strani Ferrarija? In kaj bi se zgodilo ob obratni situaciji, ?e bi bile problemati?ne gume Bridgestone? Bi FIA vseeno pozvala Ferrari in ostali dve siroma?ni mo?tvi na zasli?anje ali zami?ala na eno oko?

 

Komentarji?

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem nehal pozorno spremljati F1 odkar je odsel moj heroj (glej moj avatar :) ), ampak vseen gledam...

V nedeljo je popusil Michelin in to je njihova krivda...

Najhuje je blo pa za gledalce....tko da meni se smilijo oni.

Edino skoda ker nista trcila Schumacher pa Barrichello, pol bi blo res v redu :D

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem nehal pozorno spremljati F1 odkar je odsel moj heroj (glej moj avatar :) ), ampak vseen gledam...

V nedeljo je popusil Michelin in to je njihova krivda...

Najhuje je blo pa za gledalce....tko da meni se smilijo oni.

Edino skoda ker nista trcila Schumacher pa Barrichello, pol bi blo res v redu :D

Mnja, treba je ra?unati tudi na tiste, ki so prepotovali nekaj tiso? kilometrov v Indiano, najeli hotel in vikend paket, potem pa spektakel propade. Da sploh ne omenjam kart, ki niso ravno poceni.

 

Za Barrichella je ?e ve? let znano, da je Schumacherjeva senca, ?eprav v zadnjih letih dokazuje, da lahko brez problemov me?a ?trena Schumacherju. Ampak F1 je ve? ali manj biznis, ?e posebej pri Ferrariju, tako da za nekaj dodatnih cekinov Barrichello spusti Schumacherja naprej.

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, da so gledalci potegnili kraj?o, so pa tudi povedali, da so cene za karte v ameriki cenej?e kot v Evropi, gibljejo se namre? med 50 in 70 $, kar je relativno malo.

 

Sicer pa podpiram ekipe, ki so bojkotirale. Ne vem kako da se organizatorji dirk ne zavedjo koliko denarja, znanja in vsega ostalega je vlo?eno v dirkanje na tem nivoju in kaj se bo zgodilo, ?e se najve?je ekipe odlo?ijo prenehati vlagati v ta luksuz.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, da so gledalci potegnili kraj?o, so pa tudi povedali, da so cene za karte v ameriki cenej?e kot v Evropi, gibljejo se namre? med 50 in 70 $, kar je relativno malo.

 

Sicer pa podpiram ekipe, ki so bojkotirale. Ne vem kako da se organizatorji dirk ne zavedjo koliko denarja, znanja in vsega ostalega je vlo?eno v dirkanje na tem nivoju in kaj se bo zgodilo, ?e se najve?je ekipe odlo?ijo prenehati vlagati v ta luksuz.

Ampak vseeno - pla?a? karto in ho?e? videti klasi?no organizacijo. Saj si jo zato kupil, ali?

 

Vsekakor. V preu?evanje problema je bila vklju?ena znanost in je bolje, da so se odlo?ili za bojkot, kot pa da bi med dirko pri?lo do neprijetnosti.

Organizatorjem ni mar za tehni?ne te?ave, ker je njihov osnovni motiv profitni, ki je odvisen od obiska in nadaljnje gledanosti F1.

 

Se mi je pa zdelo neumno, da je Ferrari protestiral proti uvedbi ?ikane, ki bi Michelinovim ekipam dovolila nastop na dirki. O?itno je to edina situacija, kjer lahko skasirajo zmago. Baje je Lauda v ?ali stavil celotno premo?no na Ferrarijevo zmago. Problem je le, da sta se Ferrari in Schumacher pribli?ala vodilnima na lestvici ...

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jest sm tud pozorno spremlu dirko...zdi se mi mau nepo?ten d usi obsojajo Ferryri, ker ni pristal na izgradnjo ?ikane. pravila so pravila, in steze ne mor? kr tko ?ez no? spremenit. k se pa enkrat pravila za?nejo kr?it, se pa kr?ijo na veliko, tko d...bolje da se sploh ne kr?ijo.

 

sploh pa jest to tkole gledam...mishelin je pa? pripravu preslabe gume za to dirkali??e in ?e pa? dirka?i no?jo derkat je to njihov problem, pa? ne bo to?k...res so prikraj?ani navija?i, kar je edino ?koda.

mislm da je tole obsojane ferrarija brezpredmetno, ker ?e lahko mishelinove ekipe takole sceno, pol bi loh tud bridgestonove ekipe nardile, ker imajo ob?utno slab?e gume letos...je pa seveda to sam moje mnenje.

 

LP, Rejc

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jest sm tud pozorno spremlu dirko...zdi se mi mau nepo?ten d usi obsojajo Ferryri, ker ni pristal na izgradnjo ?ikane. pravila so pravila, in steze ne mor? kr tko ?ez no? spremenit. k se pa enkrat pravila za?nejo kr?it, se pa kr?ijo na veliko, tko d...bolje da se sploh ne kr?ijo.

 

sploh pa jest to tkole gledam...mishelin je pa? pripravu preslabe gume za to dirkali??e in ?e pa? dirka?i no?jo derkat je to njihov problem, pa? ne bo to?k...res so prikraj?ani navija?i, kar je edino ?koda.

mislm da je tole obsojane ferrarija brezpredmetno, ker ?e lahko mishelinove ekipe takole sceno, pol bi loh tud bridgestonove ekipe nardile, ker imajo ob?utno slab?e gume letos...je pa seveda to sam moje mnenje.

 

LP, Rejc

Dilar jest se kar strinjam s stabo.....

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jest sm tud pozorno spremlu dirko...zdi se mi mau nepo?ten d usi obsojajo Ferryri, ker ni pristal na izgradnjo ?ikane. pravila so pravila, in steze ne mor? kr tko ?ez no? spremenit. k se pa enkrat pravila za?nejo kr?it, se pa kr?ijo na veliko, tko d...bolje da se sploh ne kr?ijo.

 

sploh pa jest to tkole gledam...mishelin je pa? pripravu preslabe gume za to dirkali??e in ?e pa? dirka?i no?jo derkat je to njihov problem, pa? ne bo to?k...res so prikraj?ani navija?i, kar je edino ?koda.

mislm da je tole obsojane ferrarija brezpredmetno, ker ?e lahko mishelinove ekipe takole sceno, pol bi loh tud bridgestonove ekipe nardile, ker imajo ob?utno slab?e gume letos...je pa seveda to sam moje mnenje.

 

LP, Rejc

Dilar jest se kar strinjam s stabo.....

 

 

LP daVid

Smo ?e trije :D

 

Dodajam ?e to, da bi bila v primeru zgrajene ?ikane dirka neveljavna, ker to ne bi bila ve? ista proga kot je bila prijavljena pred sezono F1. Se pravi, da bi bila brezpredmetna, ker dirka?i ne bi dobili nobenih to?k. In kdo bi potem sploh dirkal, ker ne bi bilo smisla saj bi vsi var?evali z materialom in bi zgledalo kot neki trening brez prehitevanj in tveganih manevrov. To bi bila ?ele ?ista beda in posmeh gledalcem.

 

Iz tak?ne situacije so pa? izvlekli edino to, da je dirkalo ?est dirkalnikov sicer med seboj precej nekonkuren?nih ampak vseeno so dirkali in se niso zgolj vozili po stezi.

 

Najve?ji pora?enec in bedak je pa izpadel Michelin, ki bo drago pla?al to svojo neumnost, da pride nepripravljen na dirko. Delnice so jim ?e padle, prodaja bo pa tudi saj tudi v civilni uporabi ?e dolgo niso neki biser med pnevmatikami in jih samo F1 vle?e iz sivega povpre?ja.

 

Sorry, ampak neke kvazi oslarije o neprimernih gumah in narezanem asfaltu so ?isti larifari, dejstvo je da jim je Bridgestone letos precej slaba konkurenca in se zato pri Michelinu zelo slabo pripravljajo na posamezne dirke.

 

 

Kar se pa Ferrarija ti?e so pa itak de?urni krivci za vse kar se v F1 dogaja ?e posebej pa se je to mnenje razbohotilo pri nas od takrat, ko se g. Ale?i? tako pristransko loteva komentiranja F1. Karkoli naredi M.Schumacher ali pa Ferrari so po njegovih besedah same spletke, dogovarjanja, goljufanja, nepo?tenost in ogro?anje ostalih?!?! Ja ?e dolgo govori? o nekih stvareh postanejo kmalu resnica ?etudi niso, tega pa se neki resni novinar ne bi smel privo??iti saj druga?e pade njegova kredibilnost na raven ?en? ljubljanskih branjevk.

 

Sicer pa osebno navijam za M. Schumacherja (?e ?e kdo ni opazil ;) ) od njegovih za?etkov v F1, ko je (?e se ne motim) odpeljal prvo dirko pri Jordanu in ?e takrat nakazal, da to ni ?e en obi?ajen mladi dirka? ampak se je ?e takrat pokazalo, da bi lahko bil potencialni prvak.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po pravici povedano mi je vseeno za formulo oz. kdo zmaga .......

... samo da to ni schumacher (Michael) :P

 

........pa brez zamere!

Tukaj se mora pridru?it tudi jaz B)
Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah jest pa ustrajno navijam za Cavalinota......  la forza del cavallino rampante.... :D

 

 

LP daVid

...dobr zdej pa men ni ni? jasn :ne vem:

 

lp

Torej...Cavallino Rampante=Ferarri...... :D

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cavalino ja, samo rampante? no ja ... nekako ne poskakuje ve? tako kot prej. :P

hm.....jah to je res....?eprou ?e vedno ferarri je pa le ferarri...statusni simbol mo?i in hitrotrosti......

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej...Cavallino Rampante=Ferarri...... :D  

 

 

LP daVid

Upsss :huh: Hvala za pojasnilo(tukaj pa pride sedaj smajli, kjer "zafarbam") :ph34r:

 

lp

Evo in virage ?e kar ?trajka...... :ne vem:

 

 

LP daVid

 

 

Sicer pa vedno rad pojasnim..... :D

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cavallino rampante...a ni cavallino konj, Rampante je pa njegov ime (ferrarijevemu konju) ?

 

tko se men zdi no!

 

 

LP, Rejc

na-a ni tole njegovo ime ;)

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cavallino rampante...a ni cavallino konj, Rampante je pa njegov ime (ferrarijevemu konju) ?

 

tko se men zdi no!

 

 

LP, Rejc

na-a ni tole njegovo ime ;)
Ne ne....res ni.....rampante pomeni posko?en....hm.....

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.