skritikrt
Člani-
Sporočil
2.495 -
Z nami že
-
Nazadnje prisoten
-
Dnevne zmage
15
Tip vsebine
Profili
Forumi
Koledar
Garaže
Vse objave uporabnika skritikrt
-
Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal". Ne kaže polnilec brez veze napako!!! Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več! Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka". Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.
-
Moraš vse komentarje brati,pa boš zaštekal😄😉
-
Ja,samo,kaj je v bistvu fuč...baterija al polnilec...k moj identičen polnilec je bil enih 7€ se mi zdi🤔... Hmmm,jaz pa v bistvu polnilec še niti preizkusil nisem😂....da vidim🙄
-
Bryan Adams v Avditoriju Portorož...super je bilo...Bare Bones verzija,pa je folk vseeno že pri prvi pesmi čisto "not padel"😄 Ma,kdor pozna njegovo musko,mu bo itak vse jasno-pri njem je "ziher"😃👍 Bilo pa je vroče in soparno za popi....it,a se je zdelo,da nima veze...Bryan cel koncert ni spil niti kapljice pijače-vsa čast...mora paziti na glas...
-
Saj bo folk hitro pogruntal...nič bat. Pa zadnje čase tud FLEX...nekoč nemški "tata mata" pri kotnih brusilkah,t.i.žirafah ipd....sedaj pa v rokah poševnookih (ne tistih z otoka)...rinejo in rinejo...skoz reklame (vsaj za nemškogovoreče področje)...in marsikdo ne ve,in se nafuka...žal. Isto Kress🧐...samo še niso tako agresivni...
-
Ker ni vode!
-
To sem mislil v kontekstu zmogljivosti...tisto,ko sem pisal o max. navoru. Drugače pa imaš 100% prav. Rotirajoči stroji-vrtalni vijačnik,udarni vijačnik,cirkular,kotna brusilka,tračna žaga,motorka itd...tukaj se pri meni konča. Tudi pri svedrih,žagicah ipd.-dreka ne kupujem več...sem imel eno res neprijetno izkušnjo pri svedrih. Sem nekdaj za "mali cvenk" kupil ene svedre...Mister tool ali nekaj takega🙄...je že zeloooo dolgo tega...cca. 30-35 let....v setu svedri za kovino,svedri za les,svedri za kamen.... In sem vrtal luknjo 5mm v pločevino-Knauf-profil...z levo roko držal profil,z desno vrtal z vrtalnikom Kress 500BS-sem ga tukaj že predstavil. In ko je sveder zagrabil-pok,se je sveder zlomil,in spodrsne stroj proti roki😲.... Sem imel še srečo-lih tisti 1cm,kjer gre žila čez kito ni vtrgalo,drugače pa kar orng rana....se je na srečo kar dobro zacelilo,a kri je bilo "adijo pamet...,da je žena skoraj v nezavest padla.....je dobesedno "teklo" po tleh...😬 Pa si pol misliš-butelj...samo k je že prepozno....🙁 Dreka-ne hvala....toliko se pa imam rad,da mi tega ni treba.
-
Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja. Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pogledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš. Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd... Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.
-
Kdo je pa po tem kriv za sedajšnjo 22% stopnjo za DDV,ki jo je zrihtala šivilja kot "začasni ukrep za sanacijo javnih financ", ki traja še danes...sklepam,da po tvoji teoriji sigurno šivilja🤔...ali se tukaj motim,ker ona je "naša"... Ajd,da vidim,kakšno teorijo si boš sedaj izmislil😄😉
-
Jep-res sta fanta bila super-tudi zelo priporočam👍 Kdor bo malce pazljiveje pogledal-to delo ni kar tako-je bil "moker do jajc"...se lepo vidi na slikah😲
-
Ja...in za to boš krivil Janšo,ne pa Goloba...pameten si ti-vidim. Če pa ni vode!!!
-
Bolj težko boš z vbodno žagico-žal🙁 Sem izbrskal slike iz leta 2016,ko smo mi "pospravili" dve cisterne-eno plastično in drugo kovinsko (nikoli priklopljeno). Brez veze nakladati,ker slike povedo več kot 1000 besed....je pa bilo lažje,ker kovinska ni bila nikoli v stiku z oljem... Lahko pa vseeno omenim,da takšnega prebijača za pločevino še nisem videl-res "mrcina od stroja"...takšnega ropota pri delu z njim pa tudi ne😬 Je bilo v stari plastični cisterni še cca.770l olja,so prefiltrirali,in stočili sosedom,ki so odkupili za mali cvenk...le tisto gosto usedlino so odpeljali na deponijo.... Mislim,da je računal okoli 300€...je vzel železo v račun,in je bilo za to malce ceneje....ma,samo vozi sinko,samo,da se rešimo tega. Moram pohvaliti-vse popucali in pospravili-TOP👍 Dost nakladanja.
-
Saet sem grešil😄...že četrti baterijski sistem...Metabo CAS,Bosch AmpShare,Makita 7,2V in tokrat Parkside X20V Team. Upam,da me fani Parkside-a sprejmejo v "klub"😂. Je padla odločitev zaradi stroja za kovičenje slepih zakovic. Obstaja Parkside verzija že več kot eno leto...pomeni,da če so bile,so otroške bolezni odpravljene,in tudi cena je kljub že tako lepi ceni še dodatno padla. Nekdaj je bil 65€,ravnokar npr. v nemciji 50€,v četrtek pri nas pa 40€😲. Stroj je na youtube-u tudi dobro testiran,in je "on par" z priznanimi proizvajalci. Je celo brezkrtačni,in zmore kovice do 5mm. Celo kovček so izboljšali-v tej zadnji verziji ima kovček že prave "pante" oz. tečaje...sicer plastične,a že z kovinsko osjo🧐👍. Kdor ve,koliko takšni stroji pri priznanih proizvajalcih stanejo,mu bo jasno,za kaj sem se odločil za ta stroj...običajno so takšni baterijski od 600€ naprej...brez baterij in polnilca seveda. Naslednji dan jih v tistem Lidlu,kjer sem ga jaz kupil (Zaloška)...ni bilo več...normalno,da so razgrebli🙄... V štepanjskem Lidlu sem našel še zadnji komad najšvohnejšega 2,4A polnilca...lih fajn,k lidlovi itak ne hladijo baterije z ventilatorjem...če ga imajo,ga imajo le za hlajenje polnilca,torej-močen polnilec👎,ker visoka amperaža škodi bateriji zaradi segrevanja baterije. Kupil še novejšo 4Ah baterijo z 21700 celicami...da vidim,kaj bo Parkside še ponudil zame zanimivega...npr.prebijač za pločevino bi vzel takoj🤔...
-
Bo sedaj zanimivo,ko npr. peljem vlak 2658 - zadnji vlak iz Ljubljane do Sežane...je ratala že folklora,da se na postajališču Dolgi Most nabere kakih 15-20 migrantov...včasih tudi več,in se peljejo z vlakom do Šežane. Jih na Dolgi Most dostavljajo z kombiji...policija to ve,in ničesar ne ukrene...se kar pusti švercerje pri miru. Sem že večkrat videl tudi v Ljubljani posameznike mlade slovence,ki na postaji in na peronih "koordinirajo" in svetujejo migrantom kaj,kako in kam naj gredo in na kateri postaji ali postajališču naj izstopijo...vse,da bi se izognili zajetju policije. Je v Logatcu zbirni center,in jih tam pogosto "pohopsajo" z vlaka in odpeljejo...pogosto pa iz tega zbirnega centra pridejo...pobegnejo al kaj-ne vem...in gredo v Logatcu na vlak...seveda zmeraj v smer Sežana in naprej v Italijo. Nam na SŽ povzročajo nemalo preglavic,ker nočejo plačati vozovnice,in potrebujejo sprevodnice veliko korajže uveljaviti svoj prav... So v policiji "krti",ki izdajajo informacije,kje bo racija in kje ne...te informacije dobivajo tisti ki koordinirajo migrante itd....je vse od Sorosa plačana veriga. Je z Italijo uveljavljen sporazum,o racijah v Divači,kjer je zmeraj najmanj še en Italijanski policaj,in zajamejo migrante med postankom na tej postaji...a včasih so,drugič jih pa spet ni...kakor kdaj. Me zanima,kako bo z temi plačanimi tokovi migrantov sedaj,ko bo na policiji pela druga "šiba"...bi po moje bilo treba odrediti interne preiskave in popucati "krte",pohopsati švercerje itd...ki delajo škodo naši civilizaciji.
-
Končno...čakal od prednaročila tako dolgo,da sem že čisto pozabil na to😄 Muska moje mladosti...se še spomnim,da sem v OŠ med malico šel v Elektrotehno iskati LPjko,ki sem jo naročil...so v šoli vsi debelo gledali...predvsem kontroverznost anglčka😄 Zanimiva cena v dinarjih😄 Van Halen: 1984 (Numbered Edition) (Hybrid-SACD) (Super Audio CD) – jpc.de Van Halen: 1984 (Numbered Edition) (Hybrid-SACD) (Super Audio CD) – jpc.de SHARE.GOOGLE Die SACD Van Halen: 1984 (Numbered Edition) (Hybrid-SACD) jetzt probehören und portofrei für... Še se jo da dobiti🧐-..MoFi Original Masters Recording kopija z DSD kopije masterja-bližje masterju ne gre...ajd-gre,a je prektično nemogoče,ker ne boš dobil dostopa do masterja. Komaj čakam,da slisim,kako zveni😃
-
Kje sem pa kaj napisal o blokiranju🧐...daj še enkrat preberi. Pisal sem Pa si preberi svoje objave oz odgovore na praktčno vsak komentar,ki ga kdo z desnega pola napiše v tej temi. Tako "not padeš",da...ma raje ne bom nič napisal. Mi je pa od vse tvoje zagretosti in vehemence včasih res čudno,da me še nisi blokiral-vsa čast! Si pa postal totalno predvidljiv...kadar kaj objavim,takoj si "na mestu"...dva-tri tedne nazaj...skratka pred časom,si imel malce pavze,pa mi je bilo že kar čudno. A vidim,da si zdrav in spet "z nami".
-
Izvoli-imaš po ustavi zagotovljeno svobodo izražanja. Mislim,da bi moral obstati gor vsaj toliko časa,dokler ne boš zabredel v kategorijo sovražnega govora. Sam sem mnenja,da sovražni govor ne obstaja,a to sem le jaz...če boš pa začel z znanimi parolami kot "ubi..." ...vemo kam pes taco moli...pa te zna kdo obiskati tudi doma. Sem se že naučil,da je na tem forumu ocena o "obnašanju" oz. stopnji "primitivizma" zelo subjektivna,in v zelo veliki meri odvisna od politične usmeritve administratorjev. Torej pluralizem je tukaj včasih zelo "na stradanju"...pa se zato trudim prikazati tudi drugo stran oz. mnenje drugače mislečih. Še nekaj-če kdo ne prenaša mojih ali komentarjev nekoga drugega in zaradi njih "trpi"...nihče nikogar ne sili nekaj brati!-vidiš takoj na začetku komentarja,kdo je pisal,in pač ne prebereš-čisto preprosto. Še druga možnost,pa ne vem,če tukaj to sploh obstaja...ker nisem izključujoč človek,me ta funkcija pač niti ne zanima,a npr. ko sem bil do njegovega zaprtja aktiven na Nubertovem forumu,je tam obstajala funkcija "ignoriranja",kjer si lahko nekoga od komentatorjev označil in dal na svojo t.i."igno-listo",in ti njegovih komentarjev ni več prikazovalo. Balzam za takšne,ki trpijo ob komentarjih. Bi bilo zanimivo tudi tukaj,a seveda tudi kontraproduktivno v smislu pluralizacije foruma. Mislim,da je popolnoma logično,da prejšnja vlada ni blokirala "svojih" trolov,ampak samo tiste z katerimi se ni strinjala. Za posladek še ena sveža "cvetka"😉...me res zanima,kako bosta komentirala izjave Boštjana Marka Turka o Kučanu....ker "Kučan ni nič kriv...že dolgo v penzionu,in pri vsem nima nič"....itd...
-
To je bila tista svoboda za časa "svobode"🧐...če ni po naše,te pa utišamo🤨
-
Brake-in nove Mazde 3 & prvi servis
skritikrt je odgovoril na Nagisa Man-ovo teme v forumu Splošna debata
Da dodam svojih 5 centov. Najboljše je tekoča mestna vožnja-več režimov-malo štandgasa,malo nizkih in nekaj visokih obremenitev (ne obratov!!!)....skratka čim bolj mešana vožnja. Izogibaj se konstantnih obratov-tempomat je NOGO!!!,torej na avtocesti vozi različne hitrosti. In največji NOGO je max. obremenitev oz. siljenje motorja na max. moč...torej testiranje kakšno max. hitrost avto zmore ne preizkušaj!!! Povzeto po tem kanalu😉👍 https://www.youtube.com/@AutoExpertJC/videos -
Tipični primeri...samo bager in gas. To so najcenejše hiše, ki se trenutno prodajajo v Pomurju | Sobotainfo.com https://share.google/4BYdEgtfDm2rOuFOU
-
Npr... Ne se bat...omeni,navedi itd...samo ne "rekla,čula,kazala"...skratka podkrepi trditve.
-
Ne bo mi ušla😃 Tina Turner / Private Dancer SDE exclusive blu-ray audio – theSDEshop.com https://share.google/LqpUTbTug1keZO1Pm
-
"Nivo vrtca ali pa še nižje"... Zadel v nulo!
-
Tukaj se strinjam...a pojdi npr. po Ljubljani in vprašaj mlade,kaj je fašizem...boš takoj videl,kaj mislim.