Skoči na vsebino

skritikrt

Člani
  • Sporočil

    2.495
  • Z nami že

  • Nazadnje prisoten

  • Dnevne zmage

    15

Vse objave uporabnika skritikrt

  1. skritikrt

    Koga volit

    Ker je že brez veze...vse,kar levim ne paše je fašizem..tako z tem opletajo,da je izraz fašizem popolnoma izgubil svoj pomen...pa jih po moje 95% levakov ali celo še vec sploh ne ve,kaj to sploh je.
  2. Samo kot opozorilo za tiste,ki si mislijo,da hodo z "520Nm mrcino" za mali cvenk....ma škoda besed-sami poglejte.
  3. skritikrt

    Koga volit

    Ti ne razumeš😉...oni imajo ekskluzivno pravico. Bolano-vem...spet drugi bi rekli verski fanatizem....bo kar držalo.
  4. skritikrt

    Koga volit

    Fuzla se enim fuzla😂🤣
  5. skritikrt

    Koga volit

    Pa saj ni Kučanov odvetnik...daj se malo informiraj... Ja če si mislil,da bodo izkoreninili kriminal in korupcijo,brez da bi čistili na levi,po tem si res naiven...ravno to je Golob delal- raji pesek v oči in "business as usual" oz. "leva roka-desni žep"...pa imamo ,kar imamo....polno dreka,k ga je treba popucati.
  6. skritikrt

    Koga volit

    Ne nisi...ti imaš itak zmeraj svoje teorije,ki "100% držijo". Drži pa,da se je sedaj marsikdo "usral"....le zakaj🤔
  7. skritikrt

    Koga volit

    Tako kot zadnja funkcja šivilje, "a de"😂 Lastno zdravilo pojejte😉
  8. skritikrt

    Koga volit

    Vidim,da se levim že fuzla...če preštudiraš Matozov življenjepis,ti je hitro jasno,za kaj ga je Janša izbral. V nulo ve,kako policija funkcionira,zagotovo ima tam dolgoletna poznanstva,kontakte in podporo mnogih...kot dolgoletni odvetnik dobro ve,kako lopovi delujejo,razmišljajo,kdo so itd.... In glede na lastno izjavo-v odvetniških vodah je že vse dosegel...glede ambicioznosti tudi ni dvoma-ne bo se "vsedel in čakal kdaj bo plača"... Ja-levim se ima za kaj fuzlati...ker če se jim nebi,nebi bil tapravi-perfektna izbira😃👍
  9. Na zgornjem linku za video na "ključ 13" razlaga kako,kaj in za kaj.... Ne bom nakladal,samo omenil bom,da je res draaaaaaago😬🥺🥺...a vseeno "sem moral"😅 Moraš kar fajn "pogoltniti"😕 Access Denied EBAY.US
  10. skritikrt

    Koga volit

  11. skritikrt

    Koga volit

    Mislim,da so levi lih tazadnji,ki bi se lahko šli moraliste. Je pa res,da jim to sedaj lepo pase v agendo....ker za njih so zmeraj drugi krivi...tudi če gre cela država "k hudiču"...zgodovina je polna tega....še sami smo to skoz dali,samo k so eni že pozabili. Pa v bistvu ne gre za njih...važno je le,da so volilci pogruntali. Lepo paše še en legendaren od Reagana. https://youtube.com/shorts/hTLl9be1S1o?is=l6oe8bmACJvvTQgA
  12. skritikrt

    Koga volit

    Malo za hec in malo zares. Samo sem pa bil zelo razočaran,da v tisti črni bicikelj-kocki ni bila Nika...glede na njeno požrešnost (takšno in drugačno), ji nebi čisto nič škodilo🤔. Bogi revež,tisti,ki je v tisti črni kocki švical...al je tako "trčen",al pa so ga za cvenk "nafukali"...😅🥵...zna biti kar oboje🤔...sonček pa neusmiljeno🌞
  13. skritikrt

    Koga volit

    Dobro veš,kaj sem mislil. Ajd,za tiste,katerim je treba "narisati"... Če janša reče,da so bile nepravilnosti na voliščih,je po vaše psihopat,če pa Golob ne zmore sestaviti koalicijo,in bi za to rad preko ustavnega sodišča razveljavil volitve,pa ni psihopat in je to čist OK...vsaj tako sem jaz razumel "tišino" tukaj.
  14. skritikrt

    Koga volit

    A ni zanimivo,kako se bumerang vrne...in pokaže pravi obraz,in nobenih komentarjev tukaj...a sedaj,ko bi pa Golob z ustavnim sodiščem (kjer imajo seveda svoje naštimane,tako,da je čisto nepristransko) rušil volitve,je pa OK,al kaj?..samo vprašam🙄 Toliko o psihopatih...
  15. Za fene Parkside-a slaba novica... Bolj za tiate,ki razumejo nemško...odličen in zares neodvisen kanal👍 Adijo menjalnik... In čez par dni identičen nov stroj...takoj pri prvem preizkusu spet "adijo menjalnik"...😲
  16. Dobro si kupil...Metabojeva paradna disciplina so ravno kotni brusilniki. Nekdaj mu je bil "on par" FLEX,a od kar je Flex kitajski,lahko samo pozabiš. Malce za Metabojem je pa Makita. Če ti denar ni važen,in gledaš le na kvaliteto,vzami Metabo...če pa moraš gledati še na denar vzami Makito. Za Makito je pa Bosch,Fein itd...ostalo nebi gledal,ker je vedno bolj problem popravilo...ali se ne da pipraviti,ali se ne dobi delov,ali pa so le ti predragi,da bi se popravilo sploh izplačalo.
  17. Sem že skišal za to,ko sem bil še aktiven na Nubert forumu...zelo podobna stvar...najbrž tudi pretvori rjo...a se pri nas to kje dobi🙄?
  18. Res je...sicer stare 25 let od Ribiča (ga ni več) profili Rehau 4+ z dvojnim tesnjenjem in 6+14+4 zasteklitvijo (protiresonančno)...in če veš,da so rolete z kaseto "rondo",z motorjem itd,ti bo jasno,da ni slaba roba. A imajo glede na lokacijo eno veliko pomanjklivost...malce so se povesila,ker so dvokrilna sirine 2,4m in višine 1m...torej širsa kot visoka...in ker imajo še klasično okovje,pomeni,da gre mehanizem za "overlift" čez notranje tesnilo. Posledica je takšna,da zvočno zelo slabo tesnijo...sem "štelal" do nezavesti,kupil identična nadomestna tesnila-vsa zamenjal itd..par mescev je bolje,po tem pa stara pesem-nič ne pomaga. In,ker so vvnepisredni blizini naredili rondo,kjer je vedno več prometa tudi z tovornjaki...v blizini delajo tudi blok itd...dejansko iz nočne ni šanse,da zaspim od vedno večjega hrupa...da pošiziš!!!😩 V spodnjih etažah je veliko bolje,ker zvočno nista tako na udaru...na mansardi pa je katastrofa. In sem se odločil zamenjati vsa okna in rolete na mansardi. Če koga zanima...vzel pri Senici...profili Kommerling 88Pro AluClip verzija (zunaj nataknjeni Alu profili),trojna zasteklitev 8+16+4+16+4,skrito okovje (pomeni,da nikjer tesnjenje ni prekinjeno,tudi zaradi overlifta ne)...rolete bodo isti tip,vse Alu,samo da bo drugi proizvajalec,ne pa Roltek...bodo isto "oval" kasete,in lamele Falcon-Perfo,in seveda spet vse z motorji...
  19. Končno prišel...sem v "jamralniku" malce potarnal...4x iz Nemčije na Dansko in nazaj🤬...a sreča,da paket niti ni bil tako razdrapan... Sem naročil Picard "pajserček" No. 519 "Kuhfuß" (kravje stopalo). Sem ga naročil,ker sem moral odstraniti vse špalete od oken na mansardi-pridejo nova okna,in sem moral😅...narejeno z Fermacell-om..."kri pljuval" k sem "butelj" naredil kot "za zmeraj"😅 In seveda ni prišel pravočasno,tako,da sem si po rezanju z multitoolom moral pomagati z tesarskim kladivom,dleti itd... No ja,bo pa kdaj drugič prav prišel. Idejo dobil tukaj-od 15:30 ga pokaže. Kupil tukaj na eBayu za 37,56€ komplet.
  20. Jaz sem pred leti dobil z Japonske v petih dneh...eno poceni Casio urco za mali cvenk....ta naša pošta pa...jaz bi kar zaprl podjetje,pa naj trg zregulira,k to ni več normalno....in nonstop dražijo...tud drobne posiljke (pisma ipd.)...
  21. skritikrt

    Jamralnik v2

    Znorel bom🤬....4x iz Nemčije na Dansko in nazaj. Vprašanje,kako dolgo bi tako šlo,če nebi interveniral pri prodajalcu. Ajd,izgleda da bo... UPS👎 https://www.ups.com/track?track=yes&trackNums=1Z845ER96814125885&loc=en_US&requester=ST/trackdetails
  22. skritikrt

    Toplotna crpalka

    Tukaj se z "mačkonom" popolnoma strinjam. Sodobna "arhitektura" vsaj pri nas diktira kvadraturo za cvenk. To pomeni dvojčki,trojčki,petorčki....samo čez okno pogledam in jih vidim....pritličje po kvadraturi manjše kot prvo nadstropje...vse z "previsi",ker bi drugače zmanjkalo za avto pred bajto (ker za garažo zmanjka),in na drugi strani za "vrt z terasico"...vse "na knap" in "do ograje" kolikor še lokalna določila dovoljujejo. V mojih očeh "bruhancija"🤮...to se danes gradi in prodaja...na čim manjši in čim cenejši parceli čimveč kvadratov...nimaš garaže nimaš delavnice,nimaš shrambe,...še majčkeno kosilnico nimaš kam dati... Evo-slikano direkt skozi okno z moje dnevne sobe-trije "dvojčki"...narejen le prvi do konca,ker so neka "južna lopovska posla"...poglej kako je cev od žlebov speljana....kr nekaj....cena pa si lahko misliš... Pa,da ne bomo preveč nasmetili temo...kaj je ratalo z moje pripombe,da bajta mora biti suha😅...ker tema je o toplotnih črpalkah😄...bom za obliž prilimal še slike izpred deset let,ko so pri meni montirali TČ od CTCja. Zna koga zanimati,kako to izgleda.
  23. skritikrt

    Toplotna crpalka

    Bom rekel...kakor za koga. Meni se ta primer tudi zdi "mimo"...a spet velja-kakor za koga. Čist možno je,da je tipu lažje rukniti pol milijona,kot pa,da bi se jebal z vsemi dovoljenji itd. za isto lokacijo... Ni pa vedno tako,če gledaš kot "zunanji opazovalec",ker so vmes tudi druge okoliščine. Npr. če ti je to edina nepremičnina,in v njej živiš,kot je to pri meni,je že druga pesem...in je razlika,če moreš rukniti pol milijona naenkrat,ali pa vsake toliko po 20,30,50 jurjev,da se z časom vse sanira na kolikor toliko moderne standarde. Jaz sem ,od kar sem v tej bajti do sedaj investiral cca.80 jurjev,bajta je pa na trgu realno vredna cca 3/4 miljona. Je pa res,da bajta "nikoli ni fertig"...,kar pa velja za vse nastanitve...tudi za stanovanja v blokih...tudi novih...vse se obrablja in izrablja,če se uporablja. Mišljenje "bom kupil novo,in bom imel za zmeraj mir" je utvara. Mir boš imel,dokler se ne izrabi ipd. Je pa pri novih nepremičninah vedno bolj problem kvaliteta izvedbe in materialov,ker izvajalci predvsem gledajo na ceno materiala..."samo,da se uradi i zaradi". Naša bajta je v primerjavi izjemno kvalitetno narejena,pač ker je ženin oče bil inženir,in je vedel,kako se mora narediti...celo za les ostrešja je študiral kje raste najboljši les oz. katero vrsto lesa z katerega konca slovenije bo uporabil...so naredili podolgovati "bazen" z lesa in plastične folije,in namakali lege,špirovce in škarnike v impregnacijo itd...😲 Ko je bila bajta pod streho in zaprta,z okni...ga je pa pljučni rak pobral. Omete,fasado,štrom in vse ostalo na fino itd...vse je pa tašča sama do konca...vsa čast ji...samohranilka z dvemi otroki. Res pa je,da so štromarijo delali trije štromarji...vsak dela po svojem principu,jaz pa "popravljam" za njimi😅...a ni problema,ker sem po izobrazbi elektrikar-energetik in znam te reči😃
  24. skritikrt

    Toplotna crpalka

    Ne,ne...med temelji z prvo ploščo in naprej je hidro ok,tam itak ne moreš poškodovati (razen tisto,k sem bajpas delal),al,da bi rabil kaj popravljati....to je OK. Tam je hidroizolacija z obeh strani "objeta" in tako tudi zaščitena...in enaki temperaturni raztezki itd... Z stenske strani zunaj je pa druga zgodba,ker nekdaj niso nameščali toplotn izolacijo in čepasto folijo,in je bila hidroizolacija zaradi tega veliko bolj izpostavljena temperaturnim spremembam,raztezkom in eventuelnim mehanskim vplivom...za to pa z časom razpoka....in pač mora med obnovo komplet dol. Tist,ko so mazali zagreti bitumen itak nimaš kaj rihtati,k je ok podlaga za novo hidroizolacijo (sam je fajn prej z visokotlačnim spucati)...se pol itak lepo stopi ob varjenju nove hidro👍...sam pač nova hidro mora biti res strokovno navarjena...predvsem stiki plasti vsepovsod....sem bil zraven,ko je tip delal...vse lepo počasi in z kovinskim valjčkom...
  25. skritikrt

    Toplotna crpalka

    Našel še slike bajpasa za filtre😃 ...na slikah sta lužici vode,a se ne vidi tako dobro🧐...pač voda je prozorna,in je težko slikati...vidi pa se "mokrost" v prehodu plasti hidroizolacije. In še nekaj slik odkopa bajte in sanacije hidroizoliranja. Sem nekaj že drugje objavljal,pa naj bo še enkrat,ker paše zraven. Zanimivost-hidroizolacija Bauder E-KV4,ki so jo uporabili...moj izvajalec (TenTrade) za ta dela najema tipa,ki dela samo hidroizolacije...tip pa je rekel,da uporablja samo Bauder,ker je 4x bolj elastičen kot Izotekt,in ne popoka ob kompaktiranju zemlje...kdor je že odstranjeval staro hidroizolacijo ve kako zna biti popokana po več desetletjih...ker vsaka bitumenska ko je toplo je super,ko pa je mrzlo,je pa druga pesem.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.