skritikrt
Člani-
Sporočil
2.495 -
Z nami že
-
Nazadnje prisoten
-
Dnevne zmage
15
Tip vsebine
Profili
Forumi
Koledar
Garaže
Vse objave uporabnika skritikrt
-
Ne,tega nisem jaz delal..tudi nebi. To je negativni primer,kako se naj nebi delalo. Stara bajta praktično brez temeljev in tlaki direkt na zemljo. Je tip izkopal,kar je bilo tlakov,zidove bajte pustil take kot so...nekaj malega naštimal hidroizolacije na stene,kjer v bistvu nič ne nuca. Vsipal šoder in zalil z betonom namesto temeljne plošče,na tem je pol naredil hidroizolacijo,in talno gretje.... Zidove samo oblekel v stirodur in gipsplošče čez,pobelil in fertig. To je katastrofa od gradbeništva! Bajta nima temeljev,nima prve plošče,nima prve hidroizolacije,stene so direkt v zemlji brez hidroizolacije...vse je kar čez čez staro!!!! Še moja žena,ko je to videla,je rekla,da je to samo za podreti...oz. adaptacija z bagrom. Da se o kakih standardih za protipotresno gradnjo sploh ne menimo-nič od tega!!! Bo majhen potres,in se bo vse porušilo. In človek v takšnem živi,in se mu super zdi,kaj je naredil...je naštimal še toplotno črpalko in je "zmagal"....
-
Zanimivo,da ni komentarjev...a nihče malo bolj pozorno ne pogleda slik🤔. Me zanima,če kdo najde kako gradbinsko napako....🙄
-
-
Sem omenil injeciranje-to je edini način,da preprečiš kapilarni efekt na stene,če hidro ni dobro ali sploh narejena. Kot zanimivost...ko so mi montirali Tč,sem naročil še montažo filtrov za vodo (mehanski in ogljeni filter) ter prekristalizator kamna. In sem moral že pred prvim odcepom za uro narediti bajpas že v garaži... In sem izkopal luknjo v tla,da sem prišel do vodne cevi v garazi,a glej ga zlomka...moral sem skopati še malce globlje pod cev,da bi montažerji lahko prišli zraven z čeljustjo za rezanje navojev...in sem moral prebiti hidroizolacijo na prvo plato z temelji. In grem po sesalec,da posesam...ni bilo 5min. in je bila jamica polna vode😲 Ne moreš si misliti,kako moker je beton pod hidroizolacijo!!! Sem fejst jebal ježa,da sem nazaj izoliral,da ne pušča... Če najdem slike jih objavim.
-
Sem na šihtu...pozno popoldne,ko bom doma objavim par slik...bo marsikomu slabo ratalo,ko bo videl,kaj folk dela...kao "adaptacija" stare bajte.
-
Mislil sem predvsem hidroizolirana kot se spodobi. Pri starejših hišah je malokatera...in imamo mokre stene,plesnobo itd....in če hiša lahko vleče vodo iz zemlje,nikoli ne bo suha...tudi izolacija ne...tukaj lahko greješ k blesav,in ne hoš nič naredil-zmeraj bodo mokre in mrzle stene...bolj boš grel,bolj bo vleklo iz zemlje. Dokler ni hidro narejena nimaš kaj toplotno izolirati,ker je pol še slabše. Mi imamo sedaj hišo staro že slabih 50 let in le 5cm izolacije,in je "polna kapa"...,ker je hiša res suha.TČ (CTC-11kW) imamo že deset let,in se je že 2x odplačala... Pa je moja hiša bila suha,ker je pokojni zenin oče (inženir) bil "čist fuknjen" za tiste čase,in je ob gradnji pazil,da je bila hidroizolacija narejena kot se šika-od temeljev naprej vse hidroizolirano. Pa sem deset let nazaj vseeno hišo odkopal,ker sem menjaval tlakovce,in sta bila slučajno dva bagra pri bajti... in obnovil hidroizolacijo in dodatno kar je hiše v zemlji toplotno izoliral...čepasta folija gor,gramoz z ilovico itd.... Je stara hidroizolacija bila totalno razpokana...z Karcherjem je dol letela k za šalo...le bitumenski premaz,k so gor mazali,se je še držal,kot se spodobi....sem že vse slike objavljal v drugih temah..... In mi ni žal...to je nekaj najboljšega,kar lahko za bajto narediš! Pa bo vas večina rekla..."ja saj to se razume samo po sebi,in logično itd... A naredi pa tega praktično nihče. Težko boš našel koga,ki kupi staro bajto,in gre vse odkopati in po potrebi injecirati,da hidroizoliraš od temeljev naprej...praktično vsi samo prpopajo enih 20centi stiroporja na bajto in upajo,da bo pomagalo..."strel v koleno". Jih poznam že kar nekaj strojevodij-kolegov,ki so tako naredili-vsi "pametni"...mu razlagaš,in prikimava,pa vidiš,da ni navdušen...povesi pogled in gleda stran,ker mu ni všeč,kar mu govoriš...takoj veš,da bo naredil "po svoje"...."ja veš,saj je samo tam in tam,in ni tako hudo itd."...bla,bla...njihov problem. Vsi mislijo,bom kupil TČ in bo OK...POZABI...boš imel TČ in ogromne stroške za štrom!!! in bolne otroke z astmo in še kaj več...vse samo zaradi "šparanja" na napačnem koncu. In tudi ko hidroizoliraš bajto traja še cca. pet let,da je res suha. Mi je rekel Jarc od Tilie,da jih pogosto kličejo pri novogradnjah,za kaj imajo tako visoko porabo na TČ,če pa je izolirano itd...in novogradnja... Pravi,da vsi delajo v dveh "rukerjih"...najprej en,da se bajta postavi...pol pa,ko dobijo drugi kredit pa skoraj do konca...tlake not,okna,vrata,vso keramiko,beljenje,fasada......in gremo not stanovat in gas na TČ...not pa je konstrukcijske vlage kot dreka...od tlakov,lepil itd,itd...kot sem napisal...cca. pet let še pol traja,da je res suho.
-
Dovolj,da sem tudi pozimi zmeraj v majici z kratkimi rokavi😊 Jaz bi pripomnil-ni tako važno koliko stopinj ima zrak v hiši...bolj je važno,če je hiša suha in cela ogreta...tako ni premočnega vrtinčenja zraka itd... Ker lahko imaš 22 stopinj,pa vseeno takšne izgube,da jih komaj nadomeščaš,da vzdržuješ temperaturo zraka okoli recimo 22 stopinj....če pa je hiša suha,pa je lahko pri 20 stopinjah lepši občutek kot pri 22 stopinjah v mokri bajti. Sem že v drugih temah pisal-najvažneje je seveda kako "poceni" zbasati potrebno toplotno energijo v bajto,da pokriješ izgube-zato TČ. Tukaj mi je pri Tilii (CTC) rekel,da niti ni tako važno katera TČ,kolikor je važno kdaj jo boš dal...mislil je čim prej,ker vsako leto brez TČ si zmetal ogromno cvenka skozi okno. Je rekel,da je njihova,ker ima boljši izkoristek itd...v grobem samo toliko drugačna,da se ti investicija povrne cca. eno leto prej... Nato je važno da je hiša suha!!!-to je v mojih očeh najvažneje...šele po tem koliko je izolirana.
-
Ni ga boljšega kot Hammerite. Lahko celo direkt na rjo,le prosto rjo moraš odstraniti,in razmastiti. Idealno je,če ni preostale stare barve...rja pa kot receno "na grobo". A PAZI!!! Ne narediti napako,da na pol končaš,in ko je star namaz Hammerite-a suh naprej strihaš!!!-tega ne delati!!! Vse naenkrat od zacetka do konca,tako,da ni prekinitve v premazih. Lahko več plast,a ne prekinjati! Odtenkov je malo morje,imajo tudi v spreju itd... Imam odlične izkušnje pri stebrickih lesene ograje,ki je bila deloma izven napušča še preden sem dal aluminijasto ograjo....les-smreka je zgnilila,na stebrickih pa nič rje. Tudi kovane rešetke okrn polkleti sem z tem... Aja...nič temeljne ipd-samo Hammerite direkt na železo in si zmagal😃👍
-
Bo mogoče koga zanimalo...in 2-3 nasveti... Za sina sem kupil Knipex Aligator klešče...v bistvu so kot Knipex Cobra,le da imajo preprostejši zglob z manj stopnjami nastavitve (kar je meni celo boljše ko se navadiš),ki pa je tudi veliko odpornejši na umazanijo,pesek,zemljo ipd....pač "robustnejša" izpeljanka Cobre. Za "začetnike" v Knipex svetu lih taprava stvar za nalezt se😄...in še "češnja na torti"-cena: 15,99 sem ujel na Amazonu. Knipex Alligator Pince Multiprise 88 01 250 WWW.AMAZON.DE Elektro- und Handwerkzeuge online - KNIPEX Alligator Wasserpumpenzange, 250 mm, Muttern bis 46 mm, Rohre bis 50 mm... Moraš opazovati...gre cena skoz za 1-2€ gor,in dol...kakor kdaj...ko je lepa cena samo vzami😉 V slikah primerjava z Cobrami in mojimi prastarimi Aligatorkami še iz časa "W.Germany". Sedaj pa nasvet @NevLado in tiste,ki jih zanima Bosch. Sem v Bauhausu vzel starter set bosch z GBA 18V/4Ah dvovrstično klasično (z18650 celicami) baterijo in najenostavnejšim počasnim (4A) polnilcem GAL 18V-40 Cena je absolutno "sladka"-59€ za set😲...če rabiš "enostavnejšo",poceni,a že malce močnejšo-dvovrstično baterijo in poceni polnilec (rezerva ali npr. za fiksno montažo na steno...),ali kot poceni vstop v AmpShare sistem-to je to. Varnostni pregled WWW.BAUHAUS.SI Napaka stran iz BAUHAUS Za interesente za Metabo CAS sistem pa sem tudi nekaj izjemnega našel-vzel dve bateriji LiHD 18V/4Ah pri doktorkladivo. Kdor ve,kakšna baterija to je,bo vedel,da je ultrapoceni. METABO Baterijska celica LiHD 18 V - 4,0 Ah 625367000 | Doktor Kladivo WWW.DOKTORKLADIVO.SI Metabo LiHD 18 V 4,0 Ah – lahek, zmogljiv 18V akumulator z upravljanjem celic, LED prikazom in široko CAS kompatibilnostjo. Pa še nekaj slik😉 EDIT-bo "lado" pogruntal-Bosch baterije sem malce modificiral z gumi-nogicami (3M)
-
+1👍 Pri nas...,pa imamo 3 gospodinjstva,je poraba elektrike izven kurilne sezone na TČ samo za sanitarno vodo okoli 18€/mesec.
-
To jaz vse razumem...torej je bil tvoj oče žrtev nasilja,zločina itd... Moj dedek pa je bil odpeljan in rekrutiran v nemško vojsko za "kanonenfuter"...tam se je bil prisiljen boriti enkrat na nemški strani,po zajetju na ruski,spet na nemski,in na koncu spet na ruski... Je govoril,da ni streljal...a če moraš izbirati,se ve,da boš izbral svoje življenje. Ne želim si zamisliti,kaj je vse moral početi,da je ostal živ. Nekoga ubiti ni kar tako. Nočem delati primerjavi,nočem soditi,še manj pa obsojati...ker-psiha je... Samo,malo je razlika,ali si "samo" žrtev,ali pa kaj "drugega"....nam je lahko biti "pameten",ko iščemo krivdo pri drugih...a je nekaj drugega,ko krivdo najdeš pri sebi....
-
Še en nasvet za tiste,ki jih zanimajo tende na motorni pogon. Sem moral kupiti priključnico za motor za dozo na fasadi...in iščem in iščem,kaj bi bilo dobrega in ne predrago.... In se odločim za to. https://www.amazon.de/dp/B07MGZDCG8?ref=ppx_yo2ov_dt_b_fed_asin_title Nikjer ni slik,kako to v detajlu izgleda,le,da je IP44🧐 Kupil "na blef",in nisem bil razočaran. Priključnica je res popolnoma zatesnjena in omogoča tesnjenje uvodnega in izvodnega kabla (torej priklop z lestenčno spojko ali tip-Wago je varen pred nalivi) +tesnjenje pokrova. Ko sem pokazal monterju,je omenil,da je videl že veliko priključnic polnih vode...predvsem,ker folk sam priklaplja,in ne upošteva,da mora narediti zanko oz. da mora kabel iti v priključnico z spodnje strani.... Dost nakladanja-evo,še slike.
-
Res je!
-
😲😲😲
-
So ljudje,ki ne znajo kolikor toliko normalno funkcionirati,če niso pod gasom....sem poznal tri takšne...vsi trije že pokojni... Za dva ne smem povedati...tretji je pa bil moj dedek...nedolžen preživel rusko fronto...dvakrat kopal svoj grob...je dal takšne stvari skozi da brez tega ni več znal...še dobro,da je bil dobra duša tudi,ko je bil pod gasom,tako,da družina ni tako trpela...denar je prinesel domov...samo,da je imel svoj sod z "rdečko" v kleti,in svoj mali radio🙄....pravzaprav ne vem,da kdaj nebi bil vsaj malo pod vplivom... Naj mu bo mirna zemlja.🥺
-
Okoli davka na nepremičnine nekaj malega pove tudi Anton Rop tukaj. Zelo zanimivo-večinoma govori Rop,ki se tukaj izkaže za dokaj "sredinskega",čeprav ga Turk vedno znova "ujame",ko ga vleče na levo😄-priporočam ogled. Od cca.47:40 naprej govori tudi o tem.
-
+1 Mlade ne zanima,kaj se je dogajalo pred več kot 80imi leti. Prej bi pa lahko rekel za starejše,da se jih vedno znova da speljati na led...zmeraj na iste stare parole,sam,da se dalje krade. @Boss,če misliš,da so mladi slabo informirani,se zelo motiš...res pa je,da niso nafopani z vsem sranjem od levih TV-medijev. Rezultat to potrjuje. Poglej zgornji video o obljubah stanovanj....nič bat-mladi niso neumni.
-
Bo držalo... Tudi drži...smo videli,koga so mladi volili🧐
-
Ma paše v temo za vice,pa nočem smetit😂🤣.
-
Imaš internet in pogledaš...ne verjami prodajalcem,ki lažejo točno toliko,kolikor morajo prodati Grohe - Wikipedia EN.WIKIPEDIA.ORG Lixil Group - Wikipedia EN.WIKIPEDIA.ORG Torej je Grohe sedaj pod Japonsko družbo...kje pa proizvajajo,je pa druga zgodba... Hansgrohe - Wikipedia EN.WIKIPEDIA.ORG Masco - Wikipedia EN.WIKIPEDIA.ORG
-
Normalno...samo pol si omejen na fizične trgovine,ki imajo vse na zalogi ala Bauhaus,Tapro ipd...pri spletnih,kjer je običajno večja izbira boš to težko počel.
-
Možno...ne morem vsega kupiti,samo,da bi vedel,kje izdelujejo...kar sem jaz zadnjih par let kupoval od Grohe in Hansgrohe...pa ne najcenejšo robo,praktično nič ni bilo iz Deutschlanda.
-
Ma ni važno kaj pišeš,ker če bi šel pa z Golobom,bo bil pa super in še več,a ne?...je pa zanimivo,kake "salte" delaš...aja,saj je tema za vice😂... Pa ne bom tako smetil,k ni tema za politiko...bom pa enega starega,k lih paše😉 Stevanović="mucek"
-
Hansgrohe in Grohe sta tam-tam...isti drek...eni pravijo,da je en bol "high",drugi,pa da drugi....pogledaš na škatlo in je made in China....od Hansgrohe-ja Axor mogoče še,ostalo je pa 👎...sam Axor zna pa biti pri ceni še nad Dornbracht-om...pač odvisno od serije in modela,in če je v designu mal "extra" hitro prbijejo na jurja za eno armaturo Zaenkrat,če ne bodo od Keuco edicija 400 poleg galanterije tudi armature,po tem bo najbrž spet Dornbracht Lissè🤔
-
Samo tako "iz glave",kar se spomnim...Villeroy&Boch umivalnik...mal poseben Memento...po naročilu 1m širok za dve pipe z zlatimi intarzijami itd....v Lj. pri Mavi-ju 1400€👎...iz nemčije pri B-Cube slabega jurja