Skoči na vsebino

Alex

Člani
  • Sporočil

    23.634
  • Z nami že

  • Nazadnje prisoten

  • Dnevne zmage

    500

Vse objave uporabnika Alex

  1. Alex

    Mazda CX-30

    Točno. Sem pa opazil, da kompresor kar lepo pomaga motorju tam okoli 2000 obratov. Takrat prav zaživi in imaš napol občitek, da ima majhen turbo. Tudi poraba, sedaj sem pravkar pribrzel iz Portoroža, se je zaustavila pri 6,3. In sva bila z enim bmw-jem najhitrejša na cesti. Res je užitek vrteti ta motor na obratih. Me spominja kar precej na mojega bmw 2002. 😊
  2. Alex

    Mazda CX-30

    Točno tako. Jaz sem takoj videl pri tem motorju, za kaj se gre. Pač, da ni dizel in nima toliko navora. In ni tako poskočen v nizkih obratih. Opažam, da imajo največ težav s temi atmosferci prav vozniki, ki so prej vozili dizle. Sam sem pa že prekužil ta motor in sedaj ga je prav veselje vrteti v obrate. 😊 Komot si med hitrejšim v prometu. Seveda takrat ne pričakovati prav nizke porabe. Tega x 186 motorja enostavno ne smeš voziti kot dizla in menjavati pri dizelskih obratih. Takrat prav lepo "zapoje" lep, zdrav zvok iz auspuhov. 👍
  3. Alex

    Mazda CX-30

    Ko pa jaz napišem, da je avtomatski menjalnik mazde zastarel pa vsi v luft. Tudi motor 2,5 je že v letih. Nisem pa rekel, da je slab. Pač je zastarel in s tem bolj požrešen. 😊
  4. Alex

    Mazda CX-30

    Izgleda, kot da je Mazda zadnja možnost in jo nekateri kupijo le zato, ker je avto na zalogi. Pa ja prej probaš avto in se na podlagi tega odločiš.
  5. Alex

    Mazda CX-30

    Zato pa sem izbral ročni menjalnik. 👍
  6. Alex

    Mazda CX-30

    Lepo pozdravljen.😊 Prav je, da si se oglasil. Tukaj nas, je že kar nekaj lastnikov X186 motorja. Upajmo, da bo delal v redu tudi v bodoče, ko bo že veliko kilometrov za njimi. Sam ne opazim tega preklopa med svečko in samovžigom. Mogoče zato, ker vozim tudi 6-ko dizel? 😊
  7. Alex

    Mazda CX-30

    Ko sem jaz kupoval cx30 so imeli eno 186, rdečo, testno vozilo v Kopru, eno rdečo, novo(ta je sedaj moja) v BTC in eno kafetaste barve(kot jo ima Gelipter) pri Močnik. Imeli so še ene tri AWD, vse 186. To je bilo takrat vse. In si moral takoj poslati aro, če si hotel priti do avta. Cx30 so šle za med.
  8. Alex

    Pohvalite se,...

    Imaš tudi pizzo z nutello. Baje, da je dobra. 😊
  9. Alex

    Mazda CX-30

    Ah, saj jo lahko voziš s seboj v prtljažniku. 😊... hec. Tudi sam iimam dizel 6-ko pa jo le še včasih pogrešam. Se navadiš vozit bolj na obratih in je ok. .. V drugi gre 110,brez turbine. 😊
  10. Alex

    VT Racing supercharger

    Verjetno ga ni junaka, ki bi to preizkusil. Mislim, če se hoče še naprej varno in normalno in predvsem dolgoročno vozit. 😊
  11. Alex

    Mazda CX-30

    In zabredeš v povprečje kakih korejskih povprečne z 1.3 motorjem. 😉
  12. Alex

    Mazda CX-30

    Pač dejstvo je, da imajo zastarele 2.5 motorje v svojih Mazdah. Performansi so pa nekje tu - tu. Poraba pa je pri x motorjih v rangu dizla 150 konjičkov, kak deci gor ali dol, 2,5 benzinarji pa imajo porabo nekje v rangu porshejev.(9-10 litrov, realno) Dejstvo je da: 1. Skaymotor x 186 je naknovejša, top tehnologija, druge firme lahko to samo sanjajo, sicer mogoče ni še toliko preizkušena a upajmo, da bo zdržala. 2. Mazda cx 30 je blagi 24 V Hybrid . Od tu tudi nižja poraba. 3.Mazda cx 30 je tudi lažja in tu je zopet prednost. 😉 He, He... Jest bi že našel deset tvojih postov na to temo. 🤣
  13. Alex

    Mazda CX-30

    Ha, ha, a poraba 10 litrov, kot porsche. 🤣🤣
  14. Alex

    Mazda CX-30

    Amerika ni glih zgled za ekologijo. 😉 Bi pa veliko amerikancev imelo rado x 186 motor v svojih Mazdah cx30.
  15. Eni imajo najraje samo ravnine. 😉
  16. Alex

    Mazda CX-30

    Imaš prav. Ko smo vozili skozi Monte Carlo, so bili razni ferrariji in lamborghiniji enako (počasni) kot mi. 😉 Res se promet zadnje čase odvija počasi in predvsem je vse več kolon na avtocestah. Vse je zabito. 🙄 Ne, to je precej stara zasnova 4 cilindričnega motorja.
  17. Alex

    Alex

  18. Alex

    Mazda CX-30

    Ja, in poraba 9litrov na 100 kilometrov. 😉 Je vseeno boljši ta x motor, ki je enako močen a pije 2-2,5litra manj. Socer pa ne hvalijo preveč tega 2,5 motorja v testih. Turbo je boljši a je tudi poraba v višavah. Enako kot pri našem x 186 motorju. Se pravi, da je ta 2.5 motor tam tam z našim x 2.0 motorjem. Če dodaš še avtomatski menjalnik so performance še slabše proti ročnem v X186. 😉
  19. Alex

    Mazda CX-30

    Zanimivo, da ima mazda cx 30, motor 2,5,avtomatski menjalnik (za ameriški trg) 186 konjičkov a le 186 Nm navora. 🤔
  20. Alex

    Mazda CX-30

    Hočeš, hočeš. 😊 Ah, to nekaj držijo nos. 😊
  21. Alex

    Mazda CX-30

    A v avtih ali samo tu na forumu? 😊 Kje se je pa "joda" zgubil?
  22. Alex

    Mazda CX-30

    Sedaj je kar naenkrat en kup "novincev", ki kao vozijo cx 30. 😊 Ne me basat. 😉
  23. Alex

    Mazda CX-30

    A ti imaš 150?...Jaz nisem dal v tretjo nikoli v Franciji, pa je bila mazda full naložena in štirje noter. Vrhniški klanec z lahkoto prevoznim v šesti brzini, če hočeš bit res hiter pa daš v peto in gas. 😊 Je kar nekaj razlike med tema motorjem, najbrž. 😉
  24. Alex

    Mazda CX-30

    Evola, rezultati so tu. 😊 Prevoženih pri obeh natanko 50 kilometrov, z obema ista cesta, enaka hitrost, enaki pogoji (27°C),burja. V obeh avtih dve odrasli osebi. Rezultat: Mazda 6, dizel, 150...5,3l/100, Mazda cx-30, X186...5,5l/100. Sem pa opazil, da je največja razlika pri porabi, ko se pelješ v hrib v korist dizla. To cx30 nadoknadi po ravnini, pri 110/ uro, kjer nekako bolj "jadra". Tudi pri počasni vožnji z okoli 2000 obrati je nižja poraba pri cx30, saj ji takrat najbolj pomaga kompresor. Tako, da je ta x motor res šparovček. Naslednjič naredim primerjavo na avtocesti.
  25. Alex

    Mazda CX-30

    AWD se ziher pozna. Evo, še pot domov in bom dobil rezultat. Je pa to kombinirana vožnja, malo mesta, nato hitra cesta, reginalka. Samo avtocesto bom testiral enkrat pozneje.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.