Skoči na vsebino

Mazda 6, ?kripanje ob vzvratni vo?nji


Priporočeno sporočilo

Zdravo,

 

pred kak?nimi 10000km sem menjal zavorne plo??ice spredaj na svoji mazdi 6, CD 120, 120000km. V za?etku ni tako ?kripalo ob vzvratni vo?nji, zdaj pa je ?e prav nadle?no. Kupil sem nove plo??ice, ampak ko je mehanik videl, je rekel da so obstoje?e kot nove in jih sploh ni menjal. Ne ?kripa ko bremzam, ampak samo ko vozim, parkiram v rikverc ob motanju volana in po?asni vo?nji nazaj. Nekaj mora bit povezano z vzvratno vo?njo, po mojem.

 

Ali se komu sanja kaj bi lahko bilo narobe?

 

Hvala za odgovor in lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne zastopim ?ist - a ima? zdej zamenjane plo??ice ali ne? A so menjane samo spredaj? Kaj pa zadaj?

 

A ?kripa spredaj ali zadaj? ?e ?kripajo menjane plo??ice je mo?no, da so iz drugega materjala kot original in so recimo precej trde. Lahko, da ima? notri dirka?ke pa je to precej normalen pojav :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne zastopim ?ist - a ima? zdej zamenjane plo??ice ali ne? A so menjane samo spredaj? Kaj pa zadaj?

 

A ?kripa spredaj ali zadaj? ?e ?kripajo menjane plo??ice je mo?no, da so iz drugega materjala kot original in so recimo precej trde. Lahko, da ima? notri dirka?ke pa je to precej normalen pojav :hudicek:

 

Pred 10000km so menjane samo spredaj, zadaj ne, ?eprav je mehanik rekel da bi pa kao lahko ?e zadaj menjal, ker so kao ?e skoraj boge, ampak zvok prihaja od spredaj......vsaj mislim no, tak nor pa ?e nisem :)

 

Menjane so bile za po moje res slabe kvalitete, saj so bile 20? :)

Zdaj sem kupil neke zimmermanove, baje so ok. Torej predlaga? da jih vseeno menjam?

 

skori gvi?no se pleh kamor slonijo zav.plo??ice dotika zav.diska

Objavljena slika

 

Torej, kaj je za storiti?

Lahko to mehanik popravi (odpravi)?

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ?kriplejo plo??ice mehanik ne bo mogel kaj dosti pomagati razen, da jih podma?e :hudicek: (hec, da ne bo res kak?en poskus v tej smeri).

 

Po moje bo najbolj?a re?itev ravno menjava le teh pa upanje, da so tolk bolj?e kvalitete, da ?kripanja ne bo ve?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo,

 

pred kak?nimi 10000km sem menjal zavorne plo??ice spredaj na svoji mazdi 6, CD 120, 120000km. V za?etku ni tako ?kripalo ob vzvratni vo?nji, zdaj pa je ?e prav nadle?no. Kupil sem nove plo??ice, ampak ko je mehanik videl, je rekel da so obstoje?e kot nove in jih sploh ni menjal. Ne ?kripa ko bremzam, ampak samo ko vozim, parkiram v rikverc ob motanju volana in po?asni vo?nji nazaj. Nekaj mora bit povezano z vzvratno vo?njo, po mojem.

 

Ali se komu sanja kaj bi lahko bilo narobe?

 

Hvala za odgovor in lp

 

Teli mehaniki.....ce zgleda ok se ne pomeni da je trda in fuc....dolocene ploscice imajo v sebi tudi material ki zvocno oppzarja na menjavo.

 

Ampak pri tebi neki drsa. Daj ti razlozi tole - ob motanju volana, torej skripa samo takrat? Ce pa drzis volan pri miru in gres rikverc pa ne??

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Teli mehaniki.....ce zgleda ok se ne pomeni da je trda in fuc....dolocene ploscice imajo v sebi tudi material ki zvocno oppzarja na menjavo.

 

Ampak pri tebi neki drsa. Daj ti razlozi tole - ob motanju volana, torej skripa samo takrat? Ce pa drzis volan pri miru in gres rikverc pa ne??

 

?e dr?im ravno volan, skoraj da ne ?kripa, oziroma ful malo.

Dosti bol ?kripa ko motan volan in grem v rikverc.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e dr?im ravno volan, skoraj da ne ?kripa, oziroma ful malo.

Dosti bol ?kripa ko motan volan in grem v rikverc.

 

lp

 

Vprasanje ce so to bremze, da ni kaj na prenosu, servu...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no ?e to je mehanik reku ?e takrat da so zadaj boge pole je ?elezo na ?elezo in je treba menjat,sliko sm dau za si predstavljat kje je ta pleh,na?eloma ?e so plo??ice ok se da malo pobrusit da ne tika :cheers:

 

mehanik je pred 10000km menjal samo prednje plo??ice, zadnje sploh ni gledal. Danes je pa ?e zadnje gledal in rekel da so boge, tak da takrat zadnje niso bile slabe. Ampak fora je v tem, da ?e zadnje sploh niso bile menjane, prednje pa so bile 10000km nazaj prvi? menjane.

Saj mehanik je rekel da sploh ni problem da te nove da gor, te ki so pa sedaj spredaj, ki so kao ?e ful dobre, da na zadnja kolesa in da vidimo kaj bo, ampak kot si napisal verjetno nekje vseeno drsi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mehanik je pred 10000km menjal samo prednje plo??ice, zadnje sploh ni gledal. Danes je pa ?e zadnje gledal in rekel da so boge, tak da takrat zadnje niso bile slabe. Ampak fora je v tem, da ?e zadnje sploh niso bile menjane, prednje pa so bile 10000km nazaj prvi? menjane.

Saj mehanik je rekel da sploh ni problem da te nove da gor, te ki so pa sedaj spredaj, ki so kao ?e ful dobre, da na zadnja kolesa in da vidimo kaj bo, ampak kot si napisal verjetno nekje vseeno drsi.

 

Ammmmm mi ti lahko poves wtf je to za en mehanik ker bo prvi na svetu ki bo stlacil prve ploscice na zadnje diske???

 

:aaaaa: ???????? rabi? novega mehanika

 

Prehitel si me, po moje ce peljes drugam bos imel v 5 min reseno eno majhno banalno zadevo, ne pa da te en k... nateguje s taki pravljicami

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj mehanik je rekel da sploh ni problem da te nove da gor, te ki so pa sedaj spredaj, ki so kao ?e ful dobre, da na zadnja kolesa in da vidimo kaj bo, ampak kot si napisal verjetno nekje vseeno drsi.

 

Povej kdaj bo to delal - ta postopek bi si pa v ?ivo rad ogledal - zabava zagotovljena :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?kripanje podvozja M6 gre tud men ?e hudo na jetra... :aaaaa:

?kriplje koz kak star lojtrnik..no, ti verjetno ne ?kripajo k nimajo fedrov.. :D

 

Ampak res.. jamranje ,cviljenje, ob obra?nju volana, vo?nji po neravninah na cesti.

Z odprtimi okni ob kakem zidu je prav grozno sli?at.

Ima pa to eno pozitivno stran, pe?cem ne rabim trobit,

me sli?ijo pravo?asno :bravo:

 

Zanimivo, da neha v de?ju, logi?no, ko se avto presu?i , pa spet cvili, ?rot japonski. :angry2:

Gre jutri na redni servis, bom omenil sitnobo, pa da vidimo ?e znajo kaj podmazat.

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.